Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Kalhyttan skiathlon
2019-02-02
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
12km
Längdskidor
1
H 20
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
27:53.167260
85.4p
2
H 20
Emil Hagström
Garphyttans IF
29:01.174040
+1:07.6680
82.1p
3
H 20
Alfred Nilsson
Filipstads SF
29:03.174270
+1:10.6910
82.0p
4
H 20
Max Andersson
Domnarvets GOIF
29:28.176780
+1:35.9420
80.8p
5
H 20
Adam Boman
Tranemo IF
30:05.180440
+2:11.13080
79.2p
6
H 18
Kasper Olsen
Grava SK
30:08.180710
+2:14.13350
79.1p
7
H 18
Rasmus Hedeberg
SK Bore
30:10.180960
+2:17.13600
78.9p
8
H 18
Fabian Hermansson
Filipstads SF
30:43.184220
+2:49.16860
77.6p
9
H 18
Edvard Nilsson
Filipstads SF
30:44.184370
+2:51.17010
77.5p
10
H 20
Adrian Lundberg
SK Bore
33:04.198320
+5:10.30960
72.0p
11
H 20
Andreas Albinsson
SK Bore
34:18.205700
+6:24.38340
69.5p
12
H 20
Anton Andersson
Garphyttans IF
34:21.206050
+6:27.38690
69.3p
13
H 18
Leo Rodin
Uddevalla IS
37:02.222170
+9:09.54810
64.3p
14
H 18
Eric Westberg
SK Bore
23:59:58.8639700
8km
Längdskidor
1
H 16
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
20:05.120430
2
H 16
Hjalmar Berg
Sunne SLF
20:08.120710
+2.180
3
H 16
Måns Olsen
Grava SK
20:41.124040
+36.3510
4
H 16
Erik Bryne
Sunne SLF
20:46.124520
+40.3990
5
H 16
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
21:25.128450
+1:20.7920
6
H 16
Alfons Wedin
Garphyttans IF
21:25.128480
+1:20.7950
7
D 18
Lova Broström
Sya SK
21:43.130230
+1:38.9700
66.2p
8
H 16
Axel Erixson
Grava SK
21:51.131080
+1:46.10550
9
D 18
Linn Sofie Mohn
Magnor Ul
22:04.132340
+1:59.11810
65.1p
10
H 16
Albin Källiden
Granbergsdals IF
22:16.133560
+2:11.13030
11
H 16
Linus Nilsson
Åmåls OK
22:26.134540
+2:21.14010
12
D 18
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
22:54.137370
+2:49.16840
62.7p
13
H 16
Filip Sundin
Grava SK
23:01.138020
+2:55.17490
14
H 16
Jonathan Hedberg
Sunne SLF
23:22.140110
+3:16.19580
15
H 16
Elias Hedlund
Granbergsdals IF
23:29.140870
+3:24.20340
16
D 16
Filippa Lundgren Wikström
Grava SK
23:33.141280
+3:28.20750
16
D 20
Maja Eriksson
Filipstads SF
23:33.141280
+3:28.20750
61.0p
18
H 16
Christian Eriksson
Årjängs IF
23:39.141880
+3:34.21350
19
D 18
Elin Westh
SK Bore
24:08.144730
+4:03.24200
59.5p
20
D 18
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
24:22.146180
+4:17.25650
58.9p
21
D 16
Astrid Kolberg
Sunne SLF
24:23.146220
+4:17.25690
22
D 18
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
24:45.148450
+4:40.27920
58.0p
23
D 18
Amanda Hedström
IK Fryken
24:57.149670
+4:52.29140
57.6p
24
D 16
Anja Stolpe
Filipstads SF
25:02.150190
+4:57.29660
25
D 16
Ellen Hedeberg
SK Bore
25:18.151730
+5:13.31200
26
H 16
Sixten Bihl
Grava SK
25:30.152970
+5:25.32440
27
D 16
Linnea Carlsson
Grava SK
25:50.154980
+5:45.34450
28
H 16
Alexander Macdonald-larsson
Garphyttans IF
25:52.155100
+5:46.34570
29
D 20
Maja Karlsson
Årjängs IF
26:22.158110
+6:16.37580
54.5p
30
D 16
Vilma Larsson
Norabygdens SK
26:35.159480
+6:30.38950
31
D 16
Frida Lundgren
Filipstads SF
27:35.165450
+7:30.44920
32
D 16
Frida Johansson
Bengtsfors Bois
30:18.181750
+10:13.61220
33
D 16
Olivia Ednarsson
Brandsbols SK
23:59:59.8639800
33
D 16
Kajsa Sköld
Filipstads SF
23:59:59.8639800
33
D 20
Alicia Jansson
Filipstads SF
23:59:59.8639800
4km
Längdskidor
1
H 14
Samuel Gustafsson
Åmåls OK
11:49.70830
2
H 14
Samuel Johansson
Ekshärads SF
12:02.72120
+12.1190
3
H 14
Casper Eriksson
Årjängs IF
12:13.73280
+24.2350
4
H 14
Melvin Törshagen
Granbergsdals IF
12:18.73780
+29.2850
5
H 14
Oliver Hedberg
Sunne SLF
12:29.74800
+39.3870
6
D 14
Emelie Olsson
Åmåls OK
12:32.75100
+42.4170
7
H 14
Hugo Ekström
Grava SK
12:33.75200
+43.4270
8
D 14
Ida Bervenstål
Granbergsdals IF
12:41.76050
+52.5120
9
H 14
Albin Larsson
Filipstads SF
13:06.78510
+1:16.7580
10
D 14
Klara Pettersson
Åmåls OK
13:09.78890
+1:20.7960
11
D 14
Anna Fällgren
Arvika IS
13:13.79230
+1:24.8300
12
D 14
Julia Björn
SK Bore
13:26.80520
+1:36.9590
13
H 12
Oscar Gärdt
Stavnäs IK
13:29.80830
+1:40.9900
14
H 12
Anton Persson
Åmåls OK
13:30.80970
+1:41.10040
15
D 14
Nelly Mårtensson
Garphyttans IF
13:32.81100
+1:42.10170
16
D 14
Julia Forsgren
Grava SK
13:35.81400
+1:45.10470
17
D 14
Philippa Eriksson
Filipstads SF
13:40.81960
+1:51.11030
18
D 14
Evelina Eriksson
SK Bore
13:41.82040
+1:52.11110
19
H 14
Hjalmar Wilhelmsson
Filipstads SF
13:44.82360
+1:55.11430
20
D 14
Ellen Berg
Granbergsdals IF
13:48.82740
+1:59.11810
21
D 12
Alva Olsson
Åmåls OK
13:49.82840
+2:00.11910
22
D 14
Hannah Hedström
Grava SK
13:51.83070
+2:02.12140
23
H 12
Fabian Larsson
Norabygdens SK
13:55.83400
+2:05.12470
24
D 12
Ellen Olsson
Garphyttans IF
13:59.83810
+2:09.12880
25
D 12
Agnes Gustafsson
Åmåls OK
14:00.83900
+2:10.12970
26
D 12
Ella Nordanbro
Falu IK
14:00.83990
+2:11.13060
27
H 14
Emil Larsson
Filipstads SF
14:04.84330
+2:15.13400
28
H 12
Eric Åhl
Åmåls OK
14:06.84580
+2:17.13650
29
D 14
Saga Värmsjö
SK Bore
14:28.86740
+2:39.15810
30
H 12
Linus Wedin
Garphyttans IF
14:31.87010
+2:41.16080
31
D 14
Vera Värmsjö
SK Bore
14:33.87240
+2:44.16310
32
D 12
Silje Abrahamsen
Filipstads SF
14:34.87320
+2:44.16390
33
D 12
Eira Olsson
Åmåls OK
14:38.87780
+2:49.16850
34
D 14
Emeli Behr
Garphyttans IF
14:41.88050
+2:52.17120
35
H 12
Pontus Nilsson
Åmåls OK
14:50.88970
+3:01.18040
36
D 14
Emelie Djerf
Garphyttans IF
15:02.90100
+3:12.19170
37
D 12
Linnéa Schullström
Gillberga SK
15:13.91200
+3:23.20270
38
H 12
Isak Nilsson
Åmåls OK
15:13.91220
+3:23.20290
39
D 12
Sofia Ingvarsson
Granbergsdals IF
15:25.92400
+3:35.21470
40
H 12
Olle Fischer
Hagfors SF
15:26.92520
+3:36.21590
41
D 12
Mercedes Melbye
Årjängs IF
15:29.92880
+3:40.21950
42
H 12
Axel Lindblad
Granbergsdals IF
15:34.93330
+3:45.22400
43
H 12
Frode Wallberg
Heming IL
16:00.95970
+4:11.25040
44
H 14
Adam Stråle
Grava SK
16:03.96240
+4:14.25310
45
H 14
Hugo Bornegård
Norabygdens SK
16:04.96310
+4:14.25380
46
D 14
Amanda Kjellgren
Grava SK
16:12.97100
+4:22.26170
47
D 12
Sophie Westberg
SK Bore
16:18.97760
+4:29.26830
48
H 12
Arvid Larsson
Norabygdens SK
18:21.110040
+6:32.39110
49
D 12
Ebba Fryxell
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
49
D 12
Elin Doering
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
49
D 12
Alma Schullström
Gillberga SK
23:59:59.8639800
49
D 12
Fanny Jansson
Filipstads SF
23:59:59.8639800
49
D 12
Juni Rudström
Grava SK
23:59:59.8639800
49
D 14
Maja Hörnström
Grava SK
23:59:59.8639800
49
H 12
Petter Karlsson
Arvika IS
23:59:59.8639800
2km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 10
Edvin Håkansson
Sunne SLF
7:10.42960
2
H 10
Harry Rudström
Grava SK
7:25.44410
+14.1350
3
H 10
Mio Eriksson
Norabygdens SK
8:09.48800
+58.5740
4
H 10
Rasmus Wedholm
Falu IK
8:31.51010
+1:20.7950
5
D 10
Stina Karlsson
Arvika IS
8:31.51090
+1:21.8030
6
D 10
Alva Hedlund
Åmåls OK
8:47.52610
+1:36.9550
7
H 10
Tristan Boijebrink
Grava SK
9:07.54650
+1:56.11590
8
H 10
Oscar Gustavsson
Hällefors SK
9:22.56110
+2:11.13050
9
D 10
Elin Ingvarsson
Granbergsdals IF
9:36.57540
+2:25.14480
10
D 10
Elvira Lundberg
Sunne SLF
9:37.57670
+2:27.14610
11
H 10
Joel Wilhelmsson
Filipstads SF
10:11.61060
+3:01.18000
12
D 10
Moa Andersson
Filipstads SF
11:30.68970
+4:20.25910
13
D 10
Emelie Andersson
Garphyttans IF
12:25.74480
+5:15.31420
14
D 10
Alicia Irtoft
Filipstads SF
12:45.76400
+5:34.33340
15
H 10
Villgot Ånerud
Filipstads SF
12:58.77720
+5:47.34660
16
D 10
Elvira Persson
Brandsbols SK
23:59:59.8639800
16
H 10
Klas Eriksson
Sunne SLF
23:59:59.8639800
1km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
D 8
Astrid Linder
Filipstads SF
2
D 8
Hilda Lindton
Filipstads SF
3
D 8
Ida Nilsson
Åmåls OK
4
D 8
Tilda Gustavsson
Hällefors SK
5
H 8
Emil Forsgren
Grava SK
6
H 8
Gustav Gerdt
Stavnäs IK
7
H 8
Erik Hörnström
Grava SK
8
H 8
Svante Ånerud
Filipstads SF
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)