Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Borås Ski Maraton
2019-02-03
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
1:55:53.695220
87.3p
2
Joakim Lindberg
Grytgöls IK
2:02:10.732960
+6:17.37640
81.7p
3
Erik Wickström
Ulricehamns IF
2:02:12.733100
+6:18.37780
81.7p
4
Martin Gotting
Ulricehamns IF
2:04:06.744580
+8:13.49260
80.1p
5
Johan Kanto
Göteborgs SK
2:05:23.752220
+9:30.56900
79.1p
6
Linus Nygren
Ulricehamns IF
2:07:42.766120
+11:49.70800
77.4p
7
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
2:08:13.769220
+12:20.73900
77.0p
8
Henrik Litzell
Hestra IF
2:08:53.773220
+13:00.77900
76.5p
9
Wictor Magnusson Broder
Nybro Ski
2:09:27.776600
+13:33.81280
76.1p
10
Magnus Hamp
IK Stern
2:09:42.778130
+13:49.82810
75.9p
11
Marcus Ullman
OK Alehof
2:10:29.782870
+14:36.87550
75.4p
12
Anders Carlson
SOK 68
2:11:36.789530
+15:43.94210
74.6p
13
Måns Larsson
Herrljunga Skid o OL
2:13:10.798980
+17:17.103660
73.5p
14
Lasse Ericsson
Nybro Ski
2:13:18.799770
+17:25.104450
73.4p
15
Mats Wang-Hansen
Göteborgs SK
2:15:57.815640
+20:04.120320
71.7p
16
Sebastian Backlund
IK Stern
2:15:57.815650
+20:04.120330
71.7p
17
Jakob Böhm
IK Ymer
2:16:23.818240
+20:30.122920
71.4p
18
Simon Nilsson
Ödeshögs SK
2:17:22.824180
+21:29.128860
70.8p
19
Benjamin Ericsson
Äspereds IF
2:18:42.832110
+22:48.136790
70.0p
20
Dick Gustafsson
OK Landehof
2:19:17.835610
+23:23.140290
69.6p
21
Niclas Hansson
Burseryds IF
2:20:31.843060
+24:38.147740
68.9p
22
Oskar Lundberg
Borås SK
2:20:44.844380
+24:51.149060
68.8p
23
Henrik Ärlig
Borås SK
2:21:48.850790
+25:55.155470
68.1p
24
Anders Soovik
Göteborgs SK
2:22:10.852950
+26:17.157630
67.9p
25
Kristoffer Sideby
Göteborgs SK
2:24:01.864000
+28:07.168680
66.9p
26
Andreas Lindén
Hestra IF
2:24:45.868400
+28:51.173080
66.5p
27
Andreas Andersson
IK Stern
2:25:55.875440
+30:02.180120
65.8p
28
Tomas Gunnarsson
OK Nackhe
2:26:09.876810
+30:15.181490
65.7p
29
Jonathan Hansson
Burseryds IF
2:28:07.888620
+32:14.193300
64.7p
30
Jonas Gobén
Göteborgs SK
2:28:08.888770
+32:15.193450
64.7p
31
Isak Turesson
FK Friskus Varberg
2:28:27.890610
+32:33.195290
64.5p
32
Anders Karlsson
Fritsla Vik
2:29:20.895980
+33:27.200660
64.1p
33
Erik Backlund
Äspereds IF
2:29:26.896590
+33:33.201270
64.0p
34
Magnus Pettersson
Burseryds IF
2:29:49.898830
+33:56.203510
63.8p
35
Per Larsson
Borås SK
2:30:03.900220
+34:10.204900
63.7p
36
Fredrik Almqvist
Skogsbygdens IF
2:30:15.901440
+34:22.206120
63.6p
37
Daniel Åkerberg
Hestra IF
2:30:26.902510
+34:32.207190
63.5p
38
Mikael Samuelsson
Serneke IF
2:30:28.902720
+34:35.207400
63.5p
39
Emil Andersson
IF Hallby SOK
2:31:07.906630
+35:14.211310
63.2p
40
Johannes Carlsson Matti
Borås SK
2:32:20.913980
+36:27.218660
62.6p
41
Johan Ingemarsson
Hestra IF
2:33:17.919660
+37:24.224340
62.1p
42
Martin Sivertsson
IK Stern
2:33:42.922100
+37:48.226780
61.9p
43
Jonas Forsner
Hindås SK
2:34:17.925640
+38:24.230320
61.6p
44
Hampus Johansson
OK Alehof
2:34:22.926150
+38:29.230830
61.6p
45
Hans Herbertsson
Borås SK
2:34:30.926950
+38:37.231630
61.5p
46
Hans Svensson
OK Reftele
2:35:02.930190
+39:09.234870
61.3p
47
Jonas Lycke
Anderstorps OK
2:36:23.938220
+40:30.242900
60.7p
48
Patrik Bäckström
Nybro Ski
2:36:36.939500
+40:42.244180
60.6p
49
Jakub Cvach
Hindås SK
2:38:08.948700
+42:14.253380
59.9p
50
Daniel Björkmyr
OK Kullingshof
2:38:57.953640
+43:04.258320
59.5p
51
Johan Magnusson
Hestra IF
2:39:48.958720
+43:55.263400
59.1p
52
Niklas Petersson Fröling
Simlångsdalens IF
2:41:19.967800
+45:25.272480
58.5p
53
Jakob Dannemark
Lysekil
2:41:28.968770
+45:35.273450
58.4p
54
Kimmo Kurkinen
Borås GIF
2:42:12.973170
+46:19.277850
58.1p
55
Gustaf Tobieson
Uddevalla SK
2:42:22.974100
+46:28.278780
58.0p
56
Ludwig Åkestrand
Burseryds IF
2:42:49.976830
+46:56.281510
57.9p
57
Mattias Johansson
Team Swedemount SC
2:43:50.982900
+47:56.287580
57.4p
58
Michael Johansson
IK Stern
2:44:16.985520
+48:23.290200
57.3p
59
Marcus Kleinfeld
Axa SC
2:45:13.991240
+49:20.295920
56.9p
60
Robert Carlsson
Högaborgs Athleter
2:45:54.995340
+50:01.300020
56.6p
61
Ove Hallberg
Burseryds IF
2:47:37.1005630
+51:44.310310
55.9p
62
Markus Eliasson
Borås SK
2:47:58.1007720
+52:05.312400
55.8p
63
David Christofferson
Borås GIF
2:48:08.1008760
+52:15.313440
55.7p
64
Jonatan Hultén
Lysekils Skid o Löpareklubb
2:49:06.1014540
+53:13.319220
55.4p
65
Björn Andersson
ASK Växjö
2:49:37.1017640
+53:44.322320
55.2p
66
Torsten Sörvik
Göteborg
2:50:49.1024820
+54:56.329500
54.7p
67
Niklas Wicén
IK Stern
2:51:13.1027290
+55:20.331970
54.6p
68
Elias Ljungqvist
IK Stern
2:52:12.1033170
+56:19.337850
54.2p
69
Sven-olof Nilsson
Team Swedemount SC
2:52:26.1034520
+56:33.339200
54.1p
70
Hans Richard Knubbe
IK Trasten
2:52:46.1036580
+56:53.341260
54.0p
71
Torbjörn Bäck
Borgstena IF
2:52:53.1037280
+57:00.341960
53.9p
72
Håkan Bjärsholm
Anderstorps OK
2:53:10.1038960
+57:17.343640
53.8p
73
Johan Päivärinta
Borgstena IF
2:53:31.1041080
+57:38.345760
53.7p
74
Johan Lundin
Borås SK
2:54:13.1045240
+58:20.349920
53.5p
75
Fredrik Windell
Borås SK
2:55:16.1051540
+59:23.356220
53.1p
76
Dan Bengtsson
Axa SC
2:55:20.1051910
+59:26.356590
53.1p
77
Magnus Andrén
Borås SK
2:56:15.1057440
+1:00:22.362120
52.8p
78
Oskar Udd
OK Kroppefjäll
2:56:19.1057840
+1:00:26.362520
52.7p
79
Anders Martin
SOK Viljan
2:56:33.1059240
+1:00:40.363920
52.7p
80
Magnus Riisgaard
Anderstorps OK
2:58:00.1067910
+1:02:06.372590
52.2p
81
Frederik Sahlin
Åkersberga SK
2:59:28.1076730
+1:03:35.381410
51.7p
82
Ulf Johansson
Kungälv
3:01:44.1090300
+1:05:50.394980
50.9p
83
Alexander Johansson
Burseryds IF
3:02:29.1094870
+1:06:36.399550
50.7p
84
Klas Adolfsson
Borås SK
3:02:32.1095160
+1:06:39.399840
50.7p
85
Johan Olsson Pielström
Göteborgs SK
3:03:11.1099040
+1:07:18.403720
50.5p
86
Morgan Jerkefjord
OK Kullingshof
3:03:50.1102960
+1:07:57.407640
50.3p
87
Tomas Eriksson
Borgstena IF
3:04:05.1104410
+1:08:11.409090
50.2p
88
Ronny Andersson
Lugi SK
3:04:29.1106830
+1:08:36.411510
50.1p
89
Cristian Bodin
IK Stern
3:04:30.1106930
+1:08:37.411610
50.1p
90
Olof Nilsson
Hestra IF
3:05:06.1110500
+1:09:12.415180
49.9p
91
Magnus Gassner
Högaborgs Athleter
3:05:24.1112320
+1:09:31.417000
49.8p
92
Mats Thelin
Burseryds IF
3:06:18.1117790
+1:10:25.422470
49.5p
93
Mattias Gustavsson
IK Ymer
3:09:12.1135190
+1:13:19.439870
48.6p
94
Mattias Lyckelid
Borås GIF
3:09:27.1136680
+1:13:34.441360
48.6p
95
Jens Reckman
IK Stern
3:09:49.1138850
+1:13:56.443530
48.5p
96
Hugo Håkansson
IK Ymer
3:10:57.1145690
+1:15:04.450370
48.1p
97
Daniel Lingenhult
Volvo IF
3:12:00.1151900
+1:16:06.456580
47.8p
98
Fredrik Carlund
Kungälv
3:16:03.1176270
+1:20:10.480950
46.7p
99
Tobias Karlström
Borås SK
3:16:48.1180750
+1:20:55.485430
46.5p
100
Christofer Engberg
Svanesunds GOIF
3:18:15.1189440
+1:22:22.494120
46.1p
101
Kim Kling
IK Stern
3:20:43.1204220
+1:24:50.508900
45.5p
102
Jesper Neumann
Hestra IF
3:20:53.1205290
+1:25:00.509970
45.4p
103
Pierre Björkli
Borås SK
3:23:02.1218100
+1:27:08.522780
44.9p
104
Viktor Udd
OK Kroppefjäll
3:25:23.1232280
+1:29:30.536960
44.3p
105
Mikael Andreasson
Borås SK
3:28:50.1252900
+1:32:56.557580
43.5p
106
Fredrik Hellström
Navåsens FK
3:33:52.1283100
+1:37:58.587780
42.3p
107
Anders Gustavsson
Volvo IF
3:42:50.1336920
+1:46:57.641600
40.4p
108
Bernd Huck
Burseryds IF
3:44:52.1349110
+1:48:58.653790
40.0p
109
Svante Lahti
Hestra IF
3:49:37.1377640
+1:53:44.682320
39.1p
110
Kjell Ljungkvist
IK Stern
3:50:21.1382070
+1:54:28.686750
39.0p
111
Stefan Hackström
Sya SK
3:51:40.1389960
+1:55:47.694640
38.7p
112
Steen Rasmussen
Kb Skiclub
4:10:48.1504780
+2:14:55.809460
35.4p
113
Thomas Fridén
Borås GIF
4:15:47.1534670
+2:19:54.839350
34.7p