Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lövhultsloppet
2019-02-03
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Henrik Alm
Gnosjö FK
1:54:42.688130
78.6p
2
Axel Svensson
Landsbro IF SK
2:01:06.726500
+6:23.38270
73.3p
3
Emil Folkesson
Nybro Ski
2:03:44.742380
+9:02.54150
71.3p
4
Hannes Assarsson
Nässjö SF
2:04:05.744490
+9:23.56260
71.1p
5
Fredrik Nilsson
Nybro Ski
2:05:28.752760
+10:46.64530
70.1p
6
Johan Palmér
IK Vista
2:05:30.752970
+10:48.64740
70.1p
7
Joakim Jonsson
Eksjö SOK
2:06:09.756890
+11:27.68660
69.6p
8
Johan Wernefur
Skillingaryds FK
2:06:23.758250
+11:41.70020
69.4p
9
Conny Eskilson
Eksjö SOK
2:08:50.772900
+14:07.84670
67.8p
10
Viktor park
OK Stigen
2:08:53.773290
+14:11.85060
67.8p
11
David Johansson
Nässjö SF
2:09:46.778540
+15:04.90310
67.2p
12
Thomas EK
Hvetlanda SK
2:09:55.779400
+15:12.91170
67.1p
13
Johan Kastensson
IFK Österbymo
2:10:10.780950
+15:28.92720
66.9p
14
Björn Källgren
Eksjö SOK
2:11:17.787680
+16:35.99450
66.2p
15
Jakob Svensson
Härlövs IF
2:11:42.790100
+16:59.101870
66.0p
16
Joel Melkersson
Eksjö Garnisons IF
2:11:50.790930
+17:08.102700
65.9p
17
Linus Bladh
Tormestorps IF
2:11:53.791210
+17:10.102980
65.8p
18
Niclas Hägglund
Ålems OK
2:11:54.791390
+17:12.103160
65.8p
19
Ove Helgee
Alstermo IF
2:11:56.791500
+17:13.103270
65.8p
20
Fredrik Georgsson
Jönköpings OK
2:12:08.792750
+17:26.104520
65.7p
21
Ola Slättengren
Nybro Ski
2:14:38.807740
+19:56.119510
64.2p
22
Mattias Qvarnström
Lekeryd-Svarttorps SK
2:14:55.809470
+20:13.121240
64.0p
23
Ulrik Karlsson
Motala Aif SK
2:15:36.813520
+20:53.125290
63.6p
24
Andreas Nilsson
Nybro Ski
2:15:46.814550
+21:04.126320
63.5p
25
Victor Thörnkvist
SOL Tranås
2:16:18.817740
+21:36.129510
63.2p
26
Pontus Pettersson
Bredaryds SOK
2:16:26.818510
+21:43.130280
63.1p
27
Felix Gustavsson
IK Stern
2:17:06.822500
+22:23.134270
62.8p
28
Pär Sundkvist
Jönköpings OK
2:17:06.822560
+22:24.134330
62.8p
29
Jonas Sjölin
Bravur Sports Club
2:18:19.829830
+23:36.141600
62.1p
30
Per Wernersson
IF Hallby SOK
2:19:39.837840
+24:57.149610
61.4p
31
Andreas Ekbladh
SOL Tranås
2:20:06.840570
+25:24.152340
61.1p
32
David Fransson
ASK Växjö
2:20:15.841430
+25:32.153200
61.0p
33
Niklas Lundmark
Vissefjärda GOIF
2:20:33.843240
+25:51.155010
60.9p
34
Ken Slättengren
Nybro Ski
2:21:15.847480
+26:33.159250
60.5p
35
Johan Söderblom
Nybro Ski
2:21:48.850700
+27:05.162470
60.2p
36
Thomas Johnsson
Nybro Ski
2:21:48.850760
+27:06.162530
60.2p
37
Martin Ambjörnsson
IK Vista
2:22:12.853100
+27:29.164870
60.0p
38
Rikard Fransson
Nybro Ski
2:22:39.855810
+27:56.167580
59.8p
39
Linus Wallden
SK Graal
2:23:05.858420
+28:22.170190
59.6p
40
Magnus Stenvall
IK Hakarpspojkarna
2:25:04.870350
+30:22.182120
58.6p
41
Stefan Andersson
Landsbro IF SK
2:25:06.870550
+30:24.182320
58.5p
42
Joakim Assarsson
Nässjö SF
2:25:06.870570
+30:24.182340
58.5p
43
Peter Håkansson
ASK Växjö
2:26:04.876300
+31:21.188070
58.1p
44
Fredrik Johansson
Nässjö SF
2:26:34.879380
+31:52.191150
57.8p
45
Andreas Petré
ASK Växjö
2:27:37.885630
+32:54.197400
57.3p
46
Gustav Hallgren
Nybro Ski
2:29:35.897440
+34:53.209210
56.4p
47
Johan Bäck
Vaggeryds SOK
2:29:54.899340
+35:12.211110
56.3p
48
Dennis Weidfors
Alstermo IF
2:30:40.903960
+35:58.215730
55.9p
49
Mats-Olof Lingersjö
SOK Viljan
2:30:43.904200
+36:00.215970
55.9p
50
Per Lehto
Jönköpings SLK
2:34:00.923990
+39:18.235760
54.5p
51
Jonas Andersson
Jönköpings SLK
2:34:20.925990
+39:38.237760
54.3p
52
Mikael Simon
FK Finn
2:35:00.929980
+40:18.241750
54.1p
53
David Wistingsgård
Ssk
2:35:59.935880
+41:17.247650
53.6p
54
Johan Hakkarainen
Forserums Sfok
2:36:15.937400
+41:32.249170
53.5p
55
Fredrik Rosgren
Eksjö Garnisons IF
2:36:17.937630
+41:34.249400
53.5p
56
Daniel Petersson
Gnosjö FK
2:37:44.946360
+43:02.258130
52.9p
57
Erik Ahlepil
No Club
2:39:22.956130
+44:39.267900
52.3p
58
Niklas Unosson
Misterhults Ais
2:39:55.959470
+45:13.271240
52.1p
59
Dennis Svensson
IFK Stockaryd
2:40:08.960770
+45:26.272540
52.0p
60
Anders Gunnarsson
IFK Österbymo
2:40:10.960910
+45:27.272680
52.0p
61
Erik Westergård
Ssk
2:40:20.961950
+45:38.273720
51.9p
62
Robbin Slättengren
Nybro Ski
2:41:32.969130
+46:49.280900
51.5p
63
Tobias Lange
Elmhults SC
2:41:47.970650
+47:05.282420
51.4p
64
Henrik Martinsson
SOK 68
2:42:15.973410
+47:32.285180
51.2p
65
Emil Gunnarsson
Eksjö SOK
2:42:33.975250
+47:51.287020
51.1p
66
Johan Petersson
Gnosjö FK
2:44:29.986820
+49:46.298590
50.4p
67
Erik Linnér
SOL Tranås
2:44:32.987150
+49:50.298920
50.3p
68
Andreas Berg
Apladalens Lk
2:45:31.993060
+50:49.304830
50.0p
69
Josef Svensson
Axa SC
2:45:41.994080
+50:59.305850
49.9p
70
Per Taube
FK Finn
2:46:35.999460
+51:53.311230
49.6p
71
Rickard Hillarp
Ica-Handlarnas IF
2:47:21.1004020
+52:38.315790
49.3p
72
Robert Hjelm
Hultsfreds Lk
2:47:35.1005420
+52:52.317190
49.3p
73
Henrik Karlsson
Nässjö SF
2:47:55.1007400
+53:12.319170
49.1p
74
Johan Petersson
Nybro Ski
2:48:37.1011640
+53:55.323410
48.9p
75
Peder Kvillemo
SOK Viljan
2:49:44.1018390
+55:02.330160
48.5p
76
Christopher Lyrbo
Nybro Ski
2:49:45.1018440
+55:03.330210
48.5p
77
Filiph Eriksson
Axa SC
2:50:42.1024150
+56:00.335920
48.2p
78
Mikael Kulanko
IFK Mora SK
2:51:41.1030020
+56:58.341790
47.9p
79
Joakim Petersson
Björnstorps IF
2:52:21.1034020
+57:38.345790
47.7p
80
Fredrik Carlberg
Björnstorps IF
2:54:15.1045470
+59:33.357240
47.0p
81
Peter Ingemansson
Axa SC
2:55:24.1052350
+1:00:42.364120
46.7p
82
Joakim Kvist
IFK Österbymo
2:56:07.1056690
+1:01:25.368460
46.5p
83
Dennis Lundquist
Nässjö SF
2:58:10.1068960
+1:03:28.380730
45.8p
84
Greger Hallen
ASK Växjö
2:59:19.1075830
+1:04:36.387600
45.5p
85
Dennis Frejd
Brittatorps Tk
2:59:33.1077200
+1:04:50.388970
45.4p
86
Niklas Eriksson
Nässjö SF
3:01:45.1090450
+1:07:03.402220
44.8p
87
Per-olof Svensson
Lekeryd-Svarttorps SK
3:02:48.1096730
+1:08:05.408500
44.5p
88
Daniel Sjöberg
Södra IF
3:12:17.1153600
+1:17:34.465370
42.0p
89
Johan Kallblad
Axa SC
3:13:31.1161040
+1:18:49.472810
41.6p
90
Måns Eriksson
Ronneby OK
3:18:11.1189020
+1:23:28.500790
40.5p
91
Patrik Ottosson
Nässjö SF
3:18:31.1191070
+1:23:49.502840
40.4p
92
Krister Müller
FK Finn
3:23:34.1221330
+1:28:51.533100
39.3p
93
Jens Faber
Elmhults SC
4:04:46.1468550
+2:10:04.780320
31.9p