Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Wadköpingsloppet
2019-02-03
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Robert Eriksson
Björkfors GOIF
2:01:15.727400
85.5p
2
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
2:01:21.728000
+6.500
85.5p
3
Linus Larsson
Karlslunds IF SF
2:01:44.730300
+29.2800
85.1p
4
Gustaf Niord
Vreta Skid o Mk
2:05:44.754300
+4:29.26800
81.8p
5
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
2:05:45.754400
+4:30.26900
81.8p
6
Isak Nilsson
Gnosjö FK
2:05:55.755400
+4:40.27900
81.7p
7
Jonathan Hedbys
Nusnäs IF
2:08:57.773600
+7:42.46100
79.3p
8
Tony Persson
SK Bore
2:09:20.775900
+8:05.48400
79.0p
9
Gustav Hall
Pumpen SK
2:09:21.776000
+8:06.48500
79.0p
10
Jacob Söderqvist
Pumpen SK
2:12:04.792300
+10:49.64800
77.0p
11
Per Henrik Sundell
Hammerdals IF
2:13:22.800100
+12:07.72600
76.1p
12
Daniel Cornelius
Karlslunds IF SF
2:13:33.801200
+12:18.73700
76.0p
13
Anders Boström
XC Sthlm Ski Club
2:14:08.804700
+12:53.77200
75.6p
14
Jimmy Axelsson
Karlslunds IF SF
2:15:59.815800
+14:44.88300
74.4p
15
Marcus Sjöberg
Broby GOIF
2:17:59.827800
+16:44.100300
73.1p
16
Adam Nyrén
Karlslunds IF SF
2:21:09.846800
+19:54.119300
71.1p
17
Nils Nilsson
Karlslunds IF SF
2:21:12.847100
+19:57.119600
71.1p
18
Andreas Pettersson
Attunda IF
2:22:24.854300
+21:09.126800
70.4p
19
Anton Bäckman
Karlslunds IF SF
2:22:31.855000
+21:16.127500
70.3p
20
Joel Larsson
Hägersta GF
2:22:53.857200
+21:38.129700
70.1p
21
Emil Ekman
Landsbro IF SK
2:24:16.865500
+23:01.138000
69.3p
22
Johan Larsson
Berber IS
2:26:10.876900
+24:55.149400
68.2p
23
Kasper Johansson
Karlslunds IF SF
2:26:14.877300
+24:59.149800
68.2p
24
David Renman
Hotagens SC
2:26:15.877400
+25:00.149900
68.2p
25
Andreas Karlsson
OK Kolmården
2:28:10.888900
+26:55.161400
67.1p
26
Carl Lönnbark
Falu IK
2:30:20.901900
+29:05.174400
66.0p
27
Ludvig Åkerhielm
Sealine Atlet Klubb
2:30:34.903300
+29:19.175800
65.9p
28
Tomas Rusy
Karlslunds IF SF
2:30:55.905400
+29:40.177900
65.7p
29
Matthias Wiktorsson
Karlslunds IF SF
2:31:32.909100
+30:17.181600
65.4p
30
Michael Eklöf
Tunafors SK
2:32:10.912900
+30:55.185400
65.0p
31
Daniel Kolm
XC Sthlm Ski Club
2:33:56.923500
+32:41.196000
64.2p
32
Gustav Westin
Karlslunds IF SF
2:33:59.923800
+32:44.196300
64.1p
33
Ulf Nilson
Karlslunds IF SF
2:34:46.928500
+33:31.201000
63.7p
34
John Lundström
Berber IS
2:35:59.935800
+34:44.208300
63.2p
35
Johan Malgerud
Tunafors SK
2:37:02.942100
+35:47.214600
62.7p
36
Robin Larsson
Ulricehamns IF
2:37:49.946800
+36:34.219300
62.3p
37
Jesper Hellström
Axa SC
2:38:00.947900
+36:45.220400
62.2p
38
Anders Carbonnier
Karlslunds IF SF
2:39:36.957500
+38:21.230000
61.5p
39
Andreas Nyman
Broby GOIF
2:39:51.959000
+38:36.231500
61.4p
40
Magnus Allard
IF Hallby SOK
2:40:20.961900
+39:05.234400
61.2p
41
Linus Studeny
Sundbybergs IK
2:41:06.966500
+39:51.239000
60.8p
42
Mattias Frändå
Karlslunds IF SF
2:43:34.981300
+42:19.253800
59.7p
43
Carl Modig
Karlslunds IF SF
2:43:45.982400
+42:30.254900
59.7p
44
Fabian Rosén
Karlslunds IF SF
2:44:13.985200
+42:58.257700
59.5p
45
Jakob Fransson
Norabygdens SK
2:44:43.988200
+43:28.260700
59.3p
46
Thomas Johansson
Karlslunds IF SF
2:44:43.988200
+43:28.260700
59.3p
47
Joakim Kaiser
Karlslunds IF SF
2:45:27.992600
+44:12.265100
59.0p
48
Per Carlborg
Granheds IF
2:46:52.1001100
+45:37.273600
58.4p
49
Johan Gustafsson
Götlunda IF
2:47:04.1002300
+45:49.274800
58.3p
50
Martin Törnqvist
Axa SC
2:47:35.1005400
+46:20.277900
58.1p
51
Kim Engqvist
Axa SC
2:47:40.1005900
+46:25.278400
58.1p
52
Manne Held
Skellefteå SK
2:47:48.1006700
+46:33.279200
58.0p
53
Fredrik Carlsson
Karlslunds IF SF
2:47:53.1007200
+46:38.279700
58.0p
54
Anders Pettersson
Karlslunds IF SF
2:47:58.1007700
+46:43.280200
57.9p
55
Fredrik Helander
Turebergs IF
2:50:17.1021600
+49:02.294100
57.0p
56
Christoffer Björnqvist
Broby GOIF
2:50:56.1025500
+49:41.298000
56.8p
57
Daniel Andmarken
Karlslunds IF SF
2:51:08.1026700
+49:53.299200
56.7p
58
Villem Raudsepp
Karlslunds IF SF
2:54:12.1045100
+52:57.317600
55.5p
59
David Olsson
Österfärnebo IF
2:54:51.1049000
+53:36.321500
55.3p
60
Joakim Söderqvist
Axa SC
2:55:01.1050000
+53:46.322500
55.2p
61
Mikael Vestergård
Berber IS
2:56:05.1056400
+54:50.328900
54.9p
62
Jakob Björnell
Gnosjö FK
2:58:15.1069400
+57:00.341900
54.1p
63
Robin Gunnarsson
Umara SC
3:00:00.1079900
+58:45.352400
53.5p
64
Fredrik Holmgren
Axa SC
3:03:20.1099900
+1:02:05.372400
52.4p
65
Oskar Larsson
Axa SC
3:04:20.1105900
+1:03:05.378400
52.0p
66
Anders Edberg
Ufk
3:07:47.1126600
+1:06:32.399100
51.0p
67
Nils Lindgren
Axa SC
3:09:50.1138900
+1:08:35.411400
50.3p
68
Samuel Sandell
Almby IK
3:13:21.1160000
+1:12:06.432500
49.3p
69
Samuel von Malortie
Karlslunds IF SF
3:14:09.1164800
+1:12:54.437300
49.1p
70
Andreas Hägg
Alta IF
3:15:57.1175600
+1:14:42.448100
48.5p
71
Tobias Thorsson
GOIF Tjalve
3:16:41.1180000
+1:15:26.452500
48.3p
72
Jonas Hultman
Garphyttans IF
3:16:58.1181700
+1:15:43.454200
48.3p
73
Erik Persson
Axa SC
3:17:41.1186000
+1:16:26.458500
48.1p
74
Arvid Öberg
Medåkers IF
3:18:39.1191800
+1:17:24.464300
47.8p
75
Sebastian Frykberg
Boxholm-Ekeby SK
3:18:45.1192400
+1:17:30.464900
47.8p
76
Simon Da Silva
Axa SC
3:20:51.1205000
+1:19:36.477500
47.2p
77
Anton Georgiev
Västerås Skidklubb
3:22:37.1215600
+1:21:22.488100
46.7p
78
Philip Juliusson
Vattenfall IF Stockholm
3:23:21.1220000
+1:22:06.492500
46.6p
79
Andreas Jangnäs
Axa SC
3:25:16.1231500
+1:24:01.504000
46.1p
80
Andreas Harlén
Karlslunds IF SF
3:28:17.1249600
+1:27:02.522100
45.3p
81
Johan Lennartsson
Axa SC
3:29:03.1254200
+1:27:48.526700
45.1p
82
Mikael Johansson
Axa SC
3:31:44.1270300
+1:30:29.542800
44.5p
83
Robin Söderqvist
Axa SC
3:31:58.1271700
+1:30:43.544200
44.4p
84
Emil Larsson
Vassunda IF
3:34:37.1287600
+1:33:22.560100
43.8p
85
Ilgner Fabian
Berber IS
3:37:33.1305200
+1:36:18.577700
43.1p
86
Rihards Darzins
Almby IK
3:39:15.1315400
+1:38:00.587900
42.8p
87
David Bjursten
Axa SC
3:41:55.1331400
+1:40:40.603900
42.2p
88
Johan Sverlander
Axa SC
3:41:58.1331700
+1:40:43.604200
42.2p
89
Erik Lejon
Axa SC
3:42:40.1335900
+1:41:25.608400
42.0p
90
Jon Nilsson
Axa SC
3:42:45.1336400
+1:41:30.608900
42.0p
91
Daniel Ansved
Axa SC
3:47:05.1362400
+1:45:50.634900
41.1p
92
Fredrik Holmgren
Axa SC
3:54:47.1408600
+1:53:32.681100
39.6p
93
Mohsen Moghtadai
Scania IF
4:01:04.1446300
+1:59:49.718800
38.5p
94
Victor Lund
Axa SC
4:09:10.1494900
+2:07:55.767400
37.1p
95
Jonathan Holm
Axa SC
4:12:13.1513200
+2:10:58.785700
36.6p
-
Johan Alfredsson
Karlslunds IF SF
23:59:58.8639700
-
Robert Brundin
Karlslunds IF SF
23:59:58.8639700
-
Per Eklöf
Karlslunds IF SF
23:59:58.8639700
-
Pontus Karlsson
Turebergs IF
23:59:58.8639700
-
Erik Svensson
Alvesta SOK
23:59:58.8639700
-
Rasmus Blom
SK Bore
23:59:58.8639700
-
Marcus Johansson
IF Hagen SK
23:59:58.8639700
-
Erik Högkvist
OK Tyr
23:59:58.8639700
-
Johan Sundman
Karlslunds IF SF
23:59:58.8639700
-
Larspetter Björkman
IK Nocout.se
23:59:59.8639800
-
Joacim Collander
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Oskar Ekholm
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
Karl Ericsson
XC Sthlm Ski Club
23:59:59.8639800
-
Edvin Johansson
Tunafors SK
23:59:59.8639800
-
Henrik Lidhage
Tunafors SK
23:59:59.8639800
-
Mikael Losbrant
Kristinehamns OK
23:59:59.8639800
-
Rasmus Olsims
Umara SC
23:59:59.8639800
-
Anders Österberg
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
-
Henrik Rosenlöf
Boxholm-Ekeby SK
23:59:59.8639800
-
Carl-philip Wahlberg
Västerås Skidklubb
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)