Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stora Vildmannaloppet
2019-01-27
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Hans Boija
Peab Bedriftsidrettslag
2:30:24.902330
62.5p
2
Petter Wangby
Skellefteå SK
2:30:27.902680
+3.250
62.4p
3
Rasmus SJÖLUND
IK Studenterna
2:35:06.930570
+4:42.28140
60.3p
4
Markus Thunberg
Axa SC
2:36:50.940950
+6:26.38520
59.5p
5
Fredrik Fransson
Fredrika IK
2:36:52.941130
+6:28.38700
59.5p
6
Tobias Andersson
IK Studenterna
2:36:56.941500
+6:31.39070
59.4p
7
Anders Johansson
SWE
2:37:03.942250
+6:39.39820
59.4p
8
Andreas Eriksson
IFK Umeå
2:38:05.948460
+7:41.46030
58.9p
9
Patrik Stenlund
Lycksele IF
2:43:34.981350
+13:10.78920
56.7p
10
Tomas Holm
SWE
2:46:21.998040
+15:57.95610
55.6p
11
Mattias Nilsson
IK Studenterna
2:49:02.1014170
+18:38.111740
54.5p
12
Patrik Gustafsson
IFK Umeå
2:51:02.1026130
+20:38.123700
53.8p
13
Svante Drugge
Team Esplanad
2:51:25.1028490
+21:01.126060
53.7p
14
Alfred Holmgren
SWE
2:52:12.1033150
+21:48.130720
53.4p
15
Mats Jonsson
Obbola IK
2:52:35.1035410
+22:10.132980
53.3p
16
Pär Eriksson
Axa SC
2:53:07.1038670
+22:43.136240
53.1p
17
Morten Hammer
Stormfjell IL
2:53:46.1042510
+23:21.140080
52.8p
18
Mats Karlsson
Byske SK
2:55:16.1051500
+24:51.149070
52.3p
19
Johan Eriksson
Lycksele IF
2:59:32.1077130
+29:08.174700
50.9p
20
Simeon Hunter
Stöcke Ts Järnet
2:59:37.1077600
+29:12.175170
50.9p
21
Matias Hannuksela
Team s
3:01:33.1089280
+31:09.186850
50.3p
22
Martin Oskarsson
Axa SC
3:02:43.1096220
+32:18.193790
49.9p
23
Kristoffer Muregård
Axa SC
3:04:23.1106280
+33:59.203850
49.4p
24
Karl-johan Vannmoun
7-Mila SK
3:06:27.1118690
+36:03.216260
48.8p
25
Mikael Östberg
IK Studenterna
3:08:38.1131710
+38:13.229280
48.1p
26
Fredric Genberg
Axa SC
3:10:11.1141020
+39:46.238590
47.7p
27
Ludvig Edvardsson
SWE
3:13:50.1162980
+43:26.260550
46.7p
28
Per Carlehed
Lycksele IF
3:19:24.1196340
+49:00.293910
45.2p
29
Andreas Rågfeldt
Stöcksjö IS
3:21:53.1211260
+51:29.308830
44.6p
30
Joakim Johansson
Sävar IK
3:24:15.1225490
+53:51.323060
44.0p
31
Magnus Strömberg
Sollefteå Skidor IF
3:27:47.1246640
+57:23.344210
43.2p
32
Petter Gustafsson
SWE
3:36:27.1298670
+1:06:03.396240
41.3p
-
Lars-göran Sten
Obbola IK
23:59:58.8639700
-
Peter Wikström
Sävar IK
23:59:59.8639800
-
Viktor Bretting
IK Studenterna
23:59:59.8639800
-
Oscar Lindfors
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Christian JOHANSSON
Lycksele IF
23:59:59.8639800
-
Kristian Barkemo
SWE
23:59:59.8639800
-
Emil ELIASSON
7-Mila SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)