Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Åsarna Distans
2019-01-04
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
10km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 20
Simon Åstot
IFK Umeå
25:36.153580
88.3p
2
H 20
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
25:39.153840
+2.160
88.1p
3
H 20
Leo Johansson
Skillingaryds FK
25:50.154950
+13.1270
87.6p
4
H 20
William Poromaa
Åsarna IK
25:54.155370
+17.1690
87.3p
5
H 18
Jonathan Edman
IFK Umeå
25:55.155480
+19.1800
87.3p
6
H 18
Måns Skoglund
Täby IS SK
26:03.156250
+26.2570
86.9p
7
H 20
Johan Herbert
IFK Mora SK
26:06.156540
+29.2860
86.7p
8
H 20
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
26:08.156790
+32.3110
86.6p
9
H 20
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
26:17.157670
+40.3990
86.2p
10
H 20
Oskar Årebäck
Bolidens SK
26:28.158710
+51.5030
85.6p
11
H 18
Truls Gisselman
Rehns BK
26:35.159430
+58.5750
85.3p
12
H 20
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
26:37.159640
+1:00.5960
85.2p
13
H 20
Jesper Persson
Åsarna IK
26:39.159830
+1:02.6150
85.1p
14
H 20
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
26:43.160260
+1:06.6580
84.9p
15
H 18
Emil Danielsson
Högbo GIF
26:49.160820
+1:12.7140
84.6p
16
H 20
Emil Hagström
Garphyttans IF
26:51.161090
+1:15.7410
84.5p
17
H 18
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
26:55.161460
+1:18.7780
84.3p
18
H 18
Georg Ersson
IF Strategen
26:56.161520
+1:19.7840
84.3p
19
H 20
Erik Granström
Strömnäs GIF
26:56.161550
+1:19.7870
84.3p
20
H 18
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
27:01.162050
+1:24.8370
84.0p
21
H 20
Petter Dahl
IF Strategen
27:02.162130
+1:25.8450
84.0p
22
H 18
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
27:05.162460
+1:28.8780
83.8p
23
H 18
Viktor Svensk
Högbo GIF
27:05.162480
+1:29.8800
83.8p
24
H 20
Emil Talsi
Åsarna IK
27:10.162960
+1:33.9280
83.6p
25
H 20
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
27:13.163280
+1:37.9600
83.4p
26
H 20
Emrik Nordgren
IFK Umeå
27:15.163420
+1:38.9740
83.4p
27
H 20
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
27:16.163510
+1:39.9830
83.3p
28
H 20
William Schultz
IFK Umeå
27:20.163990
+1:44.10310
83.1p
29
H 18
Anton Ivarsson
Tullus Sg
27:22.164100
+1:45.10420
83.1p
30
H 20
Anton Laine
Kalix SK
27:22.164140
+1:45.10460
83.0p
31
H 18
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
27:23.164250
+1:46.10570
83.0p
32
H 18
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
27:28.164710
+1:51.11030
82.8p
33
H 18
Calle Rune
Täby IS SK
27:31.165080
+1:55.11400
82.6p
34
H 18
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
27:33.165290
+1:57.11610
82.5p
35
H 20
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
27:38.165710
+2:01.12030
82.3p
36
H 20
Simon Karlsson
IFK Umeå
27:39.165860
+2:02.12180
82.2p
37
H 20
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
27:40.165920
+2:03.12240
82.2p
38
H 18
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
27:41.166020
+2:04.12340
82.2p
38
H 20
Andreas Karlsson
Kalix SK
27:41.166020
+2:04.12340
82.2p
40
H 20
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
27:43.166210
+2:06.12530
82.1p
41
H 18
Gustav Hedström
Östersunds SK
27:45.166400
+2:08.12720
82.0p
42
H 18
Filip Borgström
IF Strategen
27:45.166440
+2:08.12760
82.0p
42
H 20
Emil Logård
Rehns BK
27:45.166440
+2:08.12760
82.0p
44
H 20
Albin Sjölén
Stockviks SF
27:55.167430
+2:18.13750
81.5p
45
H 18
Erik Larsson
IFK Mora SK
27:56.167500
+2:19.13820
81.5p
46
H 18
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
28:04.168370
+2:27.14690
81.1p
47
H 18
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
28:06.168530
+2:29.14850
81.0p
48
H 18
Gustav Karlsson
Sundbybergs IK
28:07.168620
+2:30.14940
81.0p
49
H 18
Alexander Franks-penty
Storbritannien
28:09.168850
+2:32.15170
80.9p
50
H 18
Oskar Åslund
Östersunds SK
28:11.169090
+2:35.15410
80.8p
51
H 18
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
28:12.169110
+2:35.15430
80.8p
52
H 20
Linus Nygren
Ulricehamns IF
28:13.169270
+2:36.15590
80.7p
53
H 20
Jonathan Dahlberg
Skellefteå SK
28:15.169410
+2:38.15730
80.6p
54
H 18
Albin Åström
Bodens SK
28:22.170150
+2:45.16470
80.3p
55
H 18
Eric Carlsson
IFK Umeå
28:22.170180
+2:46.16500
80.3p
56
H 20
Filip Öberg
Kalix SK
28:25.170420
+2:48.16740
80.2p
57
H 18
Oskar Algotsson
Åsarna IK
28:25.170450
+2:48.16770
80.2p
58
H 20
Albin Johansson
Sätra IF
28:26.170550
+2:49.16870
80.2p
59
H 18
Linus Jonsson
Årjängs IF
28:26.170560
+2:49.16880
80.1p
60
H 20
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
28:29.170850
+2:52.17170
80.0p
61
H 18
Hannes Mickelsson
Gellivare Skidallians IK
28:30.170980
+2:54.17300
80.0p
62
H 20
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
28:34.171300
+2:57.17620
79.8p
63
H 18
Axel Elmblad
Gnosjö FK
28:35.171400
+2:58.17720
79.8p
64
H 18
Oscar Andersson
IFK Mora SK
28:36.171560
+2:59.17880
79.7p
65
H 18
Knut Vikström
Bergeforsens SK
28:39.171860
+3:02.18180
79.6p
66
H 20
Joel Andersson
IFK Mora SK
28:40.171900
+3:03.18220
79.6p
67
H 20
Loke Östangård
Eksjö SOK
28:42.172110
+3:05.18430
79.5p
68
H 18
Rasmus Hedeberg
SK Bore
28:42.172180
+3:06.18500
79.4p
69
H 18
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
28:43.172250
+3:06.18570
79.4p
70
H 18
Axel Werner
IK Stern
28:44.172310
+3:07.18630
79.4p
71
H 18
Beinn Horsfall
Storbritannien
28:45.172480
+3:09.18800
79.3p
72
H 18
Viktor Majbäck
Jukkasjärvi IF
28:50.172950
+3:13.19270
79.1p
73
H 18
Gustav Pålsson
Utrikes SK
28:51.173090
+3:15.19410
79.1p
74
H 20
Alfred Nilsson
Filipstads SF
28:56.173510
+3:19.19830
78.9p
75
H 18
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
28:58.173790
+3:22.20110
78.8p
76
H 20
Sven Leander
Åsarna IK
28:59.173840
+3:22.20160
78.7p
77
H 20
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
29:00.173980
+3:24.20300
78.7p
78
H 18
Arvid Värmsjö
SK Bore
29:01.174060
+3:24.20380
78.7p
79
H 20
Adam Westman
Hudiksvalls IF
29:01.174090
+3:25.20410
78.6p
80
H 20
Thomas Fällgren
Arvika IS
29:02.174130
+3:25.20450
78.6p
81
H 20
Max Andersson
Domnarvets GOIF
29:04.174310
+3:27.20630
78.5p
82
H 20
Gustav Jonsson
IFK Mora SK
29:06.174500
+3:29.20820
78.5p
83
H 18
Bentley Walker-broose
Australia
29:06.174570
+3:29.20890
78.4p
84
H 18
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
29:07.174640
+3:30.20960
78.4p
85
H 18
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
29:07.174650
+3:30.20970
78.4p
86
H 20
Erik Engelin
Offerdals SK
29:07.174660
+3:30.20980
78.4p
87
H 20
Oliver Newman
Storbritannien
29:08.174780
+3:32.21100
78.4p
88
H 18
Albin Berger
Domnarvets GOIF
29:09.174830
+3:32.21150
78.3p
89
H 18
Martin Elmvall
Högbo GIF
29:10.174960
+3:33.21280
78.3p
90
H 18
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
29:11.175080
+3:35.21400
78.2p
91
H 18
Rasmus Westerlund
Bergeforsens SK
29:11.175090
+3:35.21410
78.2p
92
H 18
Joel Jänes
Stockviks SF
29:14.175330
+3:37.21650
78.1p
93
H 20
Nicholas Blackwell
Australia
29:17.175620
+3:40.21940
78.0p
94
H 20
William Selander
Östersunds SK
29:19.175860
+3:42.22180
77.9p
95
H 20
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
29:20.175920
+3:43.22240
77.9p
96
H 18
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
29:22.176100
+3:45.22420
77.8p
97
H 18
Eric Westberg
SK Bore
29:26.176530
+3:49.22850
77.6p
98
H 20
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
29:26.176560
+3:49.22880
77.6p
99
H 18
Emanuel Vestberg
Stuguns SOK Gjurd
29:29.176820
+3:52.23140
77.5p
100
H 18
Isak Lieback
Ulricehamns IF
29:29.176880
+3:53.23200
77.5p
101
H 20
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
29:31.177060
+3:54.23380
77.4p
102
H 18
Emil Simu
Luleå Gjutarens IF
29:32.177170
+3:55.23490
77.4p
103
H 18
Benjamin Terent
Rehns BK
29:38.177750
+4:01.24070
77.1p
104
H 20
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
29:39.177890
+4:03.24210
77.1p
105
H 18
Erik Brandt
Domnarvets GOIF
29:40.177960
+4:03.24280
77.1p
106
H 18
Ask Abrahamsson
IK Stern
29:40.177970
+4:03.24290
77.1p
107
H 18
Jakob Tapani
Jukkasjärvi IF
29:41.178010
+4:04.24330
77.0p
108
H 18
Ludvig Jonsson
Hudiksvalls IF
29:45.178420
+4:08.24740
76.9p
109
H 18
David Melin
Gimo IF SK
29:47.178690
+4:11.25010
76.8p
110
H 20
Axel Svensson
Landsbro IF SK
29:48.178710
+4:11.25030
76.8p
111
H 20
William Karlsson
IFK Mora SK
29:49.178840
+4:12.25160
76.7p
112
H 20
Henrik Millestu
Utrikes SK
29:49.178870
+4:12.25190
76.7p
113
H 18
Aksel Halvarsson
Tullus Sg
29:55.179420
+4:18.25740
76.5p
114
H 18
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
30:08.180710
+4:31.27030
76.0p
114
H 20
Nick Berg
Orsa SK
30:08.180710
+4:31.27030
76.0p
116
H 20
Axel Åslund
Hedesunda IF
30:22.182130
+4:45.28450
75.4p
117
H 18
Edvard Nilsson
Filipstads SF
30:23.182240
+4:46.28560
75.4p
118
H 18
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
30:24.182390
+4:48.28710
75.3p
119
H 18
Karl Grywenz
Täby IS SK
30:25.182490
+4:49.28810
75.3p
120
H 18
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
30:29.182830
+4:52.29150
75.1p
121
H 20
Sebastian Jansson
Sälens IF
30:37.183640
+5:00.29960
74.8p
122
H 18
Rasmus Rudberg
Sya SK
30:39.183840
+5:02.30160
74.8p
123
H 20
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
30:40.183940
+5:03.30260
74.7p
124
H 20
Linus Nilsson
IFK Umeå
30:41.184090
+5:05.30410
74.7p
125
H 18
Love Kreij
IF Strategen
30:42.184150
+5:05.30470
74.6p
126
H 18
Declan Burke
Australia
30:49.184850
+5:12.31170
74.4p
127
H 18
Hugo Sjögren
Tranemo IF
30:59.185890
+5:23.32210
74.0p
128
H 18
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
31:01.186080
+5:25.32400
73.9p
129
H 18
Erik Fransson
Borås SK
31:02.186160
+5:25.32480
73.9p
130
H 20
Ruben Nyberg
Gellivare Skidallians IK
31:05.186400
+5:28.32720
73.8p
131
H 18
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
31:05.186490
+5:29.32810
73.8p
132
H 18
Melker Eklund
Vårby IK
31:08.186750
+5:31.33070
73.7p
133
H 18
Viktor Holmgren
Täfteå IK
31:12.187190
+5:36.33510
73.5p
134
H 18
Oskar Lundberg
Borås SK
31:15.187460
+5:38.33780
73.4p
135
H 18
Per Jutterström
IFK Mora SK
31:17.187690
+5:41.34010
73.3p
136
H 18
Nils Schagerström
Garphyttans IF
31:19.187880
+5:43.34200
73.3p
137
H 20
Adrian Lundberg
SK Bore
31:25.188440
+5:48.34760
73.1p
138
H 18
Arvid Henning
Bondsjöhöjdens IK
31:25.188460
+5:48.34780
73.1p
139
H 18
Isac Morin
Utrikes SK
31:29.188840
+5:52.35160
72.9p
140
H 18
Sebastian Rilde
Garphyttans IF
31:33.189240
+5:56.35560
72.8p
141
H 18
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
31:37.189650
+6:00.35970
72.6p
142
H 20
Adam Boman
Tranemo IF
31:39.189870
+6:02.36190
72.6p
143
H 18
Erik Backlund
Äspereds IF
31:57.191630
+6:20.37950
71.9p
144
H 18
Martin Lundström
Bodens SK
31:58.191780
+6:22.38100
71.9p
145
H 20
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
32:00.191940
+6:23.38260
71.8p
146
H 18
Anton Karlsson
Tanums IF
32:01.192040
+6:24.38360
71.8p
147
H 18
Kalle Tuuri
Älvsby IF SK
32:01.192050
+6:24.38370
71.8p
148
H 20
Edwin Franzen
IFK Mora SK
32:04.192380
+6:28.38700
71.7p
149
H 18
Emil Byberg
Domnarvets GOIF
32:08.192720
+6:31.39040
71.6p
150
H 18
Jonas Lenz
Matfors SK
32:10.192940
+6:33.39260
71.5p
151
H 20
Anton Andersson
Garphyttans IF
32:15.193480
+6:39.39800
71.3p
152
H 18
Emil Selmosson
Lidköpings VSK
32:34.195340
+6:57.41660
70.7p
153
H 18
Tobias Snell
Luleå Gjutarens IF
32:35.195430
+6:58.41750
70.6p
154
H 18
Axel Saitton
Vårby IK
32:37.195690
+7:01.42010
70.5p
154
H 20
Kasper Wiken
Åsarna IK
32:37.195690
+7:01.42010
70.5p
156
H 18
Fabian Csiky
Lycksele IF
32:42.196130
+7:05.42450
70.4p
157
H 20
Victor Sehlstedt
IFK Umeå
32:43.196280
+7:07.42600
70.3p
158
H 18
Karl Stark
Vaggeryds SOK
33:00.197980
+7:24.44300
69.8p
159
H 18
Anton Mäkinen
Högbo GIF
33:06.198590
+7:30.44910
69.6p
160
H 18
Nils Wastegård
IK Stern
33:15.199480
+7:39.45800
69.3p
161
H 18
Alexander Thudeen
Sya SK
33:25.200430
+7:48.46750
69.0p
162
H 18
Johannes Josefsson
Täby IS SK
33:27.200630
+7:50.46950
68.9p
163
H 18
Axel Björkman
IF Hallby SOK
33:27.200670
+7:50.46990
68.9p
164
H 20
Andreas Albinsson
SK Bore
33:38.201790
+8:02.48110
68.5p
165
H 18
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
33:45.202440
+8:08.48760
68.3p
166
H 20
Edward Rodge
Storbritannien
33:55.203470
+8:18.49790
68.0p
167
H 18
Axel Berglund
Ulricehamns IF
34:08.204710
+8:31.51030
67.6p
168
H 20
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
34:09.204820
+8:32.51140
67.6p
169
H 20
Richard Engholm
Johannisbergs AIK
34:17.205650
+8:40.51970
67.3p
170
H 18
Elias Pedersen
Åsarna IK
34:20.205900
+8:43.52220
67.3p
171
H 18
Joseph Rosenfeld
Storbritannien
34:47.208670
+9:10.54990
66.4p
172
H 18
Filip Andersson
Garphyttans IF
35:32.213100
+9:55.59420
65.1p
173
H 18
Emanuel Alsin
Åmåls OK
35:39.213880
+10:03.60200
64.9p
174
H 18
David Sjöberg
Gimo IF SK
23:59:58.8639700
174
H 18
Mårten Gedda
IK Stern
23:59:58.8639700
176
H 18
Christoffer Eriksson
Årjängs IF
23:59:59.8639800
176
H 18
Laban Nordin
Vårby IK
23:59:59.8639800
176
H 18
Birk Blomqvist
Funäsdalens IF
23:59:59.8639800
176
H 18
Albin Lundqvist
Gillberga SK
23:59:59.8639800
176
H 18
Alexander Melin
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
176
H 20
Axel Svingstedt
Stockviks SF
23:59:59.8639800
176
H 20
Anton Björk
Orsa SK
23:59:59.8639800
176
H 20
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
23:59:59.8639800
176
H 20
Zackarias Björn
Rembo IK
23:59:59.8639800
176
H 20
Martin Mickels
Bålsta SK
23:59:59.8639800
176
H 20
Samuel Oskarsson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
D 18
Tilde Bångman
Offerdals SK
14:12.85150
77.8p
2
D 18
Tilda Östberg
IFK Mora SK
14:14.85330
+1.80
77.7p
3
D 20
Linn Svahn
IFK Umeå
14:14.85350
+2.100
77.7p
4
D 18
Moa Hansson
Landsbro IF SK
14:23.86270
+11.1020
76.9p
5
D 20
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
14:25.86440
+12.1190
76.7p
6
D 18
Märta Rosenberg
Duveds IF
14:40.87940
+27.2690
75.4p
7
D 20
Ella Olsson
Högbo GIF
14:55.89400
+42.4150
74.2p
8
D 18
Ida Lundgren
IFK Umeå
15:07.90640
+54.5390
73.2p
9
D 18
Sofie Mohn
Norway
15:09.90810
+56.5560
73.1p
10
D 20
Maja-Lina Sande
Gellivare Skidallians IK
15:10.90970
+58.5720
72.9p
11
D 20
Ida Persson
Högbo GIF
15:11.91050
+59.5800
72.9p
12
D 18
Wilma Björkman
IFK Mora SK
15:16.91500
+1:03.6250
72.5p
13
D 20
Ella Halvarsson
IFK Mora SK
15:17.91600
+1:04.6350
72.4p
14
D 20
Stine.lise Truu
Järpens SK
15:17.91660
+1:05.6410
72.4p
15
D 18
Ella Georgsson
Högbo GIF
15:19.91850
+1:07.6600
72.2p
16
D 18
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
15:19.91860
+1:07.6610
72.2p
17
D 18
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
15:22.92140
+1:09.6890
72.0p
18
D 20
Olivia Alm
Strömnäs GIF
15:23.92250
+1:11.7000
71.9p
19
D 18
Gabriella Thors
Malungs IF
15:23.92280
+1:11.7030
71.9p
20
D 20
Ida Palmberg
Högbo GIF
15:27.92650
+1:15.7400
71.6p
21
D 18
Erika Österman
Häverödals SK
15:28.92790
+1:16.7540
71.5p
22
D 20
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
15:29.92800
+1:16.7550
71.5p
23
D 18
Lisa Nystedt
Täby IS SK
15:30.92930
+1:17.7680
71.4p
24
D 20
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
15:36.93560
+1:24.8310
70.9p
25
D 20
Maria Novak
Offerdals SK
15:37.93620
+1:24.8370
70.9p
26
D 18
Olivia Lavén
Täby IS SK
15:38.93740
+1:25.8490
70.8p
27
D 18
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
15:38.93770
+1:26.8520
70.8p
28
D 18
Maja Årebäck
Bolidens SK
15:39.93830
+1:26.8580
70.7p
29
D 18
Sara Uddegård
Offerdals SK
15:40.93940
+1:27.8690
70.7p
30
D 18
Ebba Karlsson
Täby IS SK
15:41.94060
+1:29.8810
70.6p
31
D 20
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
15:41.94080
+1:29.8830
70.6p
32
D 20
Karolina Hedenström
Östersunds SK
15:46.94570
+1:34.9320
70.2p
33
D 20
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
15:49.94800
+1:36.9550
70.0p
34
D 20
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
15:49.94830
+1:36.9580
70.0p
35
D 18
Julia Löfström
Månkarbo IF
15:50.94940
+1:37.9690
69.9p
36
D 18
Elsa Wallin
Högbo GIF
15:51.95070
+1:39.9820
69.8p
37
D 18
Emily Champion
Australia
15:52.95150
+1:40.9900
69.8p
38
D 20
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
15:52.95170
+1:40.9920
69.8p
39
D 20
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
15:52.95190
+1:40.9940
69.7p
40
D 18
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
15:54.95350
+1:42.10100
69.6p
41
D 18
Bente Skåle
Tullus Sg
15:55.95450
+1:43.10200
69.6p
42
D 18
Tuva Persson
Tranemo IF
15:56.95510
+1:43.10260
69.5p
43
D 20
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
15:59.95840
+1:46.10590
69.3p
44
D 18
Ida Andersson
Stuguns SOK Gjurd
16:01.96020
+1:48.10770
69.1p
44
D 20
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
16:01.96020
+1:48.10770
69.1p
46
D 18
Wilma Johansson
Åsarna IK
16:02.96130
+1:49.10880
69.1p
47
D 20
Johanna Nordqvist
I21 IF
16:02.96170
+1:50.10920
69.0p
48
D 20
Darcie Morton
Australia
16:03.96220
+1:50.10970
69.0p
49
D 20
Emma Olsson
Vassunda IF
16:03.96280
+1:51.11030
69.0p
50
D 18
Julia Nilsson
Offerdals SK
16:05.96480
+1:53.11230
68.8p
51
D 18
Moa Backlund
Högbo GIF
16:08.96710
+1:55.11460
68.7p
52
D 18
Olivia Norberg
Strömnäs GIF
16:08.96780
+1:56.11530
68.6p
53
D 18
Emma Höglund
Sollefteå Skidor IF
16:09.96810
+1:56.11560
68.6p
54
D 20
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
16:10.96920
+1:57.11670
68.5p
55
D 18
Andrea Aulin
Eksjö SOK
16:10.96950
+1:58.11700
68.5p
56
D 20
Klara Abrahamsson
IFK Umeå
16:11.97020
+1:58.11770
68.4p
57
D 20
Gry Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
16:11.97070
+1:59.11820
68.4p
58
D 20
Alice Hellström
Stockviks SF
16:14.97350
+2:02.12100
68.2p
59
D 18
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
16:20.97930
+2:07.12680
67.8p
60
D 18
Tilda Ström
Dala-Järna IK
16:20.97940
+2:07.12690
67.8p
61
D 20
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
16:23.98240
+2:10.12990
67.6p
62
D 18
Tilda Malmgren
Åsarna IK
16:28.98780
+2:16.13530
67.2p
63
D 18
Sigrid Hübenette
Hägglunds Ski Team SK
16:29.98860
+2:17.13610
67.2p
64
D 18
Ida Wasell
Järpens SK
16:32.99120
+2:19.13870
67.0p
65
D 18
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
16:33.99220
+2:20.13970
66.9p
66
D 18
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
16:35.99460
+2:23.14210
66.8p
67
D 18
Elin Westh
SK Bore
16:36.99500
+2:23.14250
66.8p
68
D 20
Emma Jönsson
Östersunds SK
16:36.99510
+2:23.14260
66.7p
69
D 20
Marja-meele Päiviö
Jukkasjärvi IF
16:39.99810
+2:26.14560
66.5p
70
D 20
Lina Andersson
IFK Mora SK
16:39.99830
+2:26.14580
66.5p
71
D 20
Sara Thyni
Kalix SK
16:41.100050
+2:29.14800
66.4p
72
D 18
Enja Jonsson
Åsarna IK
16:41.100070
+2:29.14820
66.4p
73
D 18
Kerstin Näslund
SK Bore
16:41.100080
+2:29.14830
66.4p
74
D 18
Linnea Johansson
Linköpings SK
16:42.100180
+2:30.14930
66.3p
75
D 18
Sara Brännström
Luleå Gjutarens IF
16:44.100340
+2:31.15090
66.2p
76
D 20
Josefine AUGUSTSSON
Åsarna IK
16:45.100400
+2:32.15150
66.2p
77
D 20
Maja Eriksson
Filipstads SF
16:48.100770
+2:36.15520
65.9p
78
D 18
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
16:52.101130
+2:39.15880
65.7p
79
D 20
Johanna Ingard
IK Rex
16:56.101530
+2:43.16280
65.4p
80
D 20
Ebba Larsson
Gellivare Skidallians IK
16:59.101820
+2:46.16570
65.3p
81
D 18
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
17:00.101960
+2:48.16710
65.2p
82
D 18
Sara Ingard
IK Rex
17:00.101990
+2:48.16740
65.1p
83
D 18
Elin Vesterlund
Vännäs SK
17:03.102200
+2:50.16950
65.0p
84
D 20
Anja Svedholm
Östersunds SK
17:03.102250
+2:51.17000
65.0p
85
D 18
Tove Levin Johansson
IFK Hedemora SK
17:05.102470
+2:53.17220
64.8p
86
D 20
Alicia Jansson
Filipstads SF
17:06.102510
+2:53.17260
64.8p
87
D 20
Felicia Konradsson
Lycksele IF
17:06.102550
+2:54.17300
64.8p
88
D 20
Maja Petersson
Vårby IK
17:07.102660
+2:55.17410
64.7p
89
D 18
Jonna Hangasjärvi
Tullus Sg
17:09.102830
+2:56.17580
64.6p
90
D 20
Hanna Jonsson
Hägglunds Ski Team SK
17:12.103100
+2:59.17850
64.5p
91
D 18
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
17:12.103120
+2:59.17870
64.4p
92
D 18
Sanna Nordholme
Strömnäs GIF
17:12.103170
+3:00.17920
64.4p
93
D 18
Nelly Stenman
Älvsby IF SK
17:13.103220
+3:00.17970
64.4p
94
D 18
Maja Eriksson
Högbo GIF
17:13.103260
+3:01.18010
64.4p
95
D 20
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
17:17.103650
+3:05.18400
64.1p
96
D 20
Ellinor Jakobsson
Gellivare Skidallians IK
17:18.103790
+3:06.18540
64.0p
97
D 20
Engla Larsson
Hedesunda IF
17:23.104290
+3:11.19040
63.7p
98
D 20
Anna Maria Danielsdottir
Ulricehamns IF
17:25.104490
+3:13.19240
63.6p
99
D 18
Cora Badh
Falköpings AIK SK
17:28.104750
+3:16.19500
63.4p
100
D 20
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
17:28.104790
+3:16.19540
63.4p
101
D 20
Maja Karlsson
Årjängs IF
17:39.105810
+3:26.20560
62.8p
102
D 18
Amanda Hedström
IK Fryken
17:40.105920
+3:27.20670
62.8p
103
D 18
Amanda Norrby Rydin
Tranemo IF
17:45.106450
+3:33.21200
62.4p
104
D 20
Jasmine Konradsson
Lycksele IF
17:54.107380
+3:42.22130
61.9p
105
D 18
Ida Olaspers
Orsa SK
17:55.107430
+3:42.22180
61.9p
106
D 18
Elsa Holmbom
Sävast Ski Team IF
17:56.107520
+3:43.22270
61.8p
107
D 18
Signe Svensson
Järpens SK
17:56.107590
+3:44.22340
61.8p
108
D 18
Hanna Carlsson
Falu IK
18:00.107900
+3:47.22650
61.6p
109
D 18
Tua Germann
IFK Umeå
18:00.107940
+3:47.22690
61.6p
110
D 20
Johanna Dahl
Vårby IK
18:02.108180
+3:50.22930
61.5p
111
D 18
Linnea Sjödin
Rembo IK
18:09.108860
+3:57.23610
61.1p
112
D 18
Julia Sjödin
Matfors SK
18:17.109660
+4:05.24410
60.6p
113
D 18
Julia Lundgren
Lycksele IF
18:20.109950
+4:08.24700
60.5p
114
D 20
Karin Pettersson
IFK Mora SK
18:21.110000
+4:08.24750
60.5p
115
D 18
Alma Nordström
Vassunda IF
18:23.110250
+4:11.25000
60.3p
116
D 18
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
18:31.111040
+4:18.25790
59.9p
117
D 18
Alva Andreasson
IK Fryken
18:33.111280
+4:21.26030
59.8p
118
D 18
Jenny Edin
Matfors SK
18:44.112320
+4:31.27070
59.2p
119
D 18
Hannah Forsman
Valbo Aif
18:45.112440
+4:32.27190
59.2p
120
D 18
Hoa Sjöholm
Sundbybergs IK
18:59.113890
+4:47.28640
58.4p
121
D 18
Elizabeth Ireland
Storbritannien
19:09.114820
+4:56.29570
57.9p
122
D 18
Saga Törngren
Luleå Gjutarens IF
19:22.116110
+5:09.30860
57.3p
123
D 20
Agnes Mattsson
Tandsbyns IF
19:53.119270
+5:41.34020
55.8p
124
D 20
Emma Gustafsson
Bodens SK
19:56.119520
+5:43.34270
55.7p
125
D 18
Emilia Pettersson
Sollefteå Skidor IF
20:04.120310
+5:51.35060
55.3p
126
D 18
Lowisa Engholm
Johannisbergs AIK
20:19.121840
+6:06.36590
54.6p
127
D 18
Vanja Kant
Hede SK
23:59:59.8639800
127
D 18
Hilda Lingman
Rehns BK
23:59:59.8639800
127
D 18
Elina Nilsson
Spöland Vännäs IF
23:59:59.8639800
127
D 18
Anna Jonsson
Duveds IF
23:59:59.8639800
127
D 18
Alva Björk
Orsa SK
23:59:59.8639800
127
D 18
Emelie Englund
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
127
D 18
Kajsa Rapp
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
127
D 18
Linn Tapani
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
127
D 18
Saga Fältenhag
Högbo GIF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)