Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Craft Ski Marathon
2019-01-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Sågmyra SK
Plats: Grönklitt Skidstadion
Längdskidor
Klassisk stil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Britta Johansson Norgren
Sollefteå Skidor IF
1:45:34.633300
78.6p
2
Sofie Elebro
Östersunds SK
1:52:06.672500
73.1p
3
Susanne Hedlund
Bjursås IK
1:59:43.718200
67.6p
D 40
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jenni Ehn Gårdhage
Pumpen SK
2:12:48.796700
59.9p
2
Angela Johansson
Ccc1000
2:14:40.807900
58.9p
3
Susanne Persson
Gimo IF SK
2:35:34.933300
49.9p
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
1:35:47.574600
88.5p
2
Bob Impola
Karlslunds IF SF
1:35:47.574600
88.5p
3
Jimmie Johnsson
Rembo IK
1:35:47.574600
88.5p
H 40
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jakob Hjelmåker
Umara SC
1:44:43.628200
79.4p
2
Carl Troedsson
Stockholms RK
1:44:46.628500
79.3p
3
Peter Ettling
Finspångs SOK
1:46:47.640600
77.5p
H 50
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ulf Jansson
Östervåla IF
1:45:35.633400
78.6p
2
Magnus Carlsson
Nacka Värmdö SK
1:46:39.639800
77.6p
3
Thomas Skogh
IK Rex
1:49:39.657800
75.1p
H 60
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lars Nilsson
Naprapat Walle Skidklubb
1:58:27.710600
68.5p
2
Hans Lissdaniels
Malungs IF
2:03:57.743600
64.9p
3
Urban Hallberg
Strängnäs-Malmby OL
2:04:15.745400
64.7p
D 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Johanna Widén
Axa SC
2:36:35.939400
49.6p
2
Kristina Borgström
Gimo IF SK
2:51:34.1029300
44.7p
3
Malin Mattsson
Axa SC
2:53:52.1043100
44.0p
H 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mathias Söderberg
Vandrarringen Västerås
2:04:39.747800
64.5p
2
Mikael Karlsson
Tormestorps IF
2:07:04.762300
63.0p
3
Johan Lundh
Uppsala
2:09:43.778200
61.5p
D 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
58:08.348700
72.9p
2
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
59:55.359400
70.8p
3
Tina Åkesson
Garphyttans IF
1:06:18.397700
63.9p
H 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Niklas Björklund
Norrbärke SK
59:09.354800
71.7p
2
Jürgen Schweizer
Waake
1:13:17.439600
57.8p
3
Kent Ola Björklund
SK Bore
1:17:29.464800
54.7p
D 21 Motion
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Isabella Ottosson
Nässjö SF
53:23.320200
43.9p
2
Nathalie Kågemalm
Nyköping
1:05:43.394200
35.7p
3
Anna Eldered
Scania
1:12:30.434900
32.3p
H 21 Motion
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Bruno Dettmann
Orsa SK
32:34.195300
72.0p
2
Johan Olsson
IFK Helsingborg
39:37.237600
59.2p
3
Lowe Nilsson
Uppsala
46:53.281200
50.0p
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Öppen tävling
Det här är en
öppen tävling
på Skidresultat.se, det betyder att alla inloggade användare kan ändra/lägga till uppgifter och resultat.
Du kan
ansöka om att bli tävlingsadministratör för den här tävlingen här!
läs mer...
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Craft Ski Marathon 2023
Craft Ski Marathon 2022
Craft Ski Marathon 2021
Craft Ski Marathon 2020
Craft Ski Marathon 2019
Tävlingar i närheten
Järnaspelen 2019
Björnjakten jaktstart 2019
Björnjakten 2019
Långsloppspremiären i Grönklitt 2019
Grönklitt Double Poling Hill Climb 2019
Grönklittjakten jaktstart 2019
Grönklittjakten 2019
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan