Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Daniel Karlssons minne
2018-11-29
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
9.9km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 21
Axel Ekström
IFK Mora SK
21:38.129790
93.5p
2
H 21
Eddie Edström
IFK Mora SK
21:41.130020
+2.130
93.3p
3
H 21
Marcus Ruus
Åsarna IK
21:42.130140
+3.250
93.2p
4
H 21
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
21:44.130350
+5.460
93.0p
5
H 21
Simon Lageson
Falun Borlänge SK
21:48.130730
+9.840
92.8p
6
H 21
Eric Rosjö
IFK Mora SK
22:04.132300
+25.2410
91.6p
7
H 21
Marcus Grate
IFK Umeå
22:10.132900
+31.3010
91.2p
8
H 21
Marcus Fredriksson
Hudiksvalls IF
22:37.135640
+58.5750
89.3p
9
H 21
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
22:42.136170
+1:03.6280
89.0p
10
H 21
Jörgen Brink
Delsbo IF
22:44.136350
+1:05.6460
88.8p
11
H 21
Alfred Buskqvist
IK Stern
22:58.137760
+1:19.7870
87.9p
12
H 21
Max Novak
Offerdals SK
23:02.138140
+1:23.8250
87.7p
13
H 21
Adam Gillman
Garphyttans IF
23:02.138170
+1:23.8280
87.6p
14
H 21
Sebastian Olsson
Stockviks SF
23:04.138350
+1:25.8460
87.5p
15
H 21
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
23:09.138880
+1:30.8990
87.2p
16
H 21
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
23:16.139510
+1:37.9620
86.8p
17
H 21
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
23:16.139540
+1:37.9650
86.8p
18
H 21
John Leander
Åsarna IK
23:16.139580
+1:37.9690
86.7p
19
H 21
Victor Hallquist
Åsarna IK
23:18.139740
+1:39.9850
86.6p
20
H 21
Erik Andersson
Hudiksvalls IF
23:19.139860
+1:40.9970
86.6p
21
H 21
Adam Persson
IF Hallby SOK
23:21.140050
+1:42.10160
86.4p
22
H 21
Håkan Emilsson
Offerdals SK
23:22.140120
+1:43.10230
86.4p
23
H 20
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
23:32.141130
+1:53.11240
85.8p
24
H 20
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
23:37.141630
+1:58.11740
85.5p
25
H 21
Victor Olsson
Hudiksvalls IF
23:37.141690
+1:59.11800
85.4p
26
H 21
Patrik Tallbom
Östersunds SK
23:42.142170
+2:03.12280
85.1p
27
H 21
Carl Olander
IK Stern
23:44.142340
+2:05.12450
85.0p
28
H 21
Axel Jutterström
IFK Mora SK
23:46.142550
+2:07.12660
84.9p
29
H 21
Henning Sjökvist
Stora Tuna IK SK
23:47.142690
+2:09.12800
84.8p
30
H 21
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
23:48.142740
+2:09.12850
84.8p
31
H 21
Edvard Sundman
Åsarna IK
23:49.142820
+2:10.12930
84.7p
32
H 21
Nils Persson
Östersunds SK
23:49.142830
+2:10.12940
84.7p
33
H 21
Emil Lagergren
Tynderö IK
23:52.143130
+2:13.13240
84.5p
34
H 21
Johan Bergman
Sollefteå Skidor IF
23:59.143810
+2:20.13920
84.1p
35
H 21
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
24:01.144090
+2:23.14200
84.0p
36
H 21
Erik Persson
IF Hallby SOK
24:03.144250
+2:24.14360
83.9p
37
H 18
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
24:20.145920
+2:41.16030
82.9p
38
H 18
Anton Ivarsson
Tullus Sg
24:24.146300
+2:45.16410
82.7p
39
H 21
Erik Melin-Söderström
Östersunds SK
24:32.147120
+2:53.17230
82.2p
40
H 21
Gustav Aflodal
Offerdals SK
24:33.147270
+2:54.17380
82.1p
41
H 20
Jesper Persson
Åsarna IK
24:34.147300
+2:55.17410
82.1p
42
H 21
Daniel Gustavsson
Biathlon Östersund IF
24:43.148230
+3:04.18340
81.6p
43
H 18
Gustav Pålsson
Utrikes SK
24:45.148460
+3:06.18570
81.4p
44
H 20
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
24:46.148540
+3:07.18650
81.4p
45
H 18
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
24:49.148840
+3:10.18950
81.2p
46
H 21
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
24:53.149230
+3:14.19340
81.0p
47
H 21
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
24:53.149290
+3:15.19400
81.0p
48
H 20
Emil Logård
Rehns BK
25:02.150150
+3:23.20260
80.5p
49
H 21
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
25:03.150280
+3:24.20390
80.4p
50
H 18
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
25:07.150610
+3:28.20720
80.2p
51
H 18
Karl Grywenz
Täby IS SK
25:11.151070
+3:32.21180
80.0p
52
H 20
Petter Dahl
IF Strategen
25:14.151310
+3:35.21420
79.9p
53
H 18
Gustav Hedström
Östersunds SK
25:14.151350
+3:35.21460
79.8p
54
H 21
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
25:19.151880
+3:40.21990
79.6p
55
H 18
Benjamin Terent
Rehns BK
25:24.152380
+3:45.22490
79.3p
56
H 20
Adam Westman
Hudiksvalls IF
25:25.152400
+3:46.22510
79.3p
57
H 20
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
25:41.154080
+4:02.24190
78.4p
58
H 18
Oskar Algotsson
Åsarna IK
25:42.154170
+4:03.24280
78.3p
59
H 20
Sven Leander
Åsarna IK
25:49.154850
+4:10.24960
78.0p
60
H 20
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
25:55.155480
+4:16.25590
77.7p
61
H 18
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
25:55.155490
+4:17.25600
77.7p
62
H 18
Isac Morin
Utrikes SK
25:57.155610
+4:18.25720
77.6p
63
H 20
Henrik Millestu
Utrikes SK
26:00.155900
+4:21.26010
77.5p
64
H 21
Henrik Dahlén
Tynderö IK
26:02.156150
+4:23.26260
77.3p
65
H 18
William Moverare
Biathlon Östersund IF
26:03.156210
+4:24.26320
77.3p
66
H 18
Rasmus Westerlund
Bergeforsens SK
26:14.157310
+4:35.27420
76.8p
67
H 21
Anders Roos
Östersunds SK
26:31.159010
+4:52.29120
75.9p
68
H 18
David Sjöberg
Gimo IF SK
26:33.159290
+4:55.29400
75.8p
69
H 20
Axel Svingstedt
Stockviks SF
26:34.159390
+4:56.29500
75.7p
70
H 18
Ask Abrahamsson
IK Stern
26:35.159470
+4:56.29580
75.7p
71
H 18
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
26:36.159540
+4:57.29650
75.7p
72
H 18
Ludvig Jonsson
Hudiksvalls IF
26:37.159650
+4:58.29760
75.6p
73
H 18
Anton Mäkinen
Högbo GIF
27:02.162110
+5:23.32220
74.4p
74
H 18
Anton Karlsson
Tanums IF
27:02.162150
+5:23.32260
74.4p
75
H 21
Andreas Viker
IK Stern
27:07.162670
+5:28.32780
74.2p
76
H 21
Karel Novak
Offerdals SK
27:26.164560
+5:47.34670
73.3p
77
H 18
Arvid Henning
Bondsjöhöjdens IK
27:32.165180
+5:53.35290
73.0p
78
H 18
Jonas Lenz
Matfors SK
27:51.167050
+6:12.37160
72.2p
79
H 20
Axel Åslund
Hedesunda IF
28:36.171540
+6:57.41650
70.3p
80
H 20
Kasper Wiken
Åsarna IK
29:00.173960
+7:21.44070
69.3p
81
H 21
Theodor Danielsson
Enebybergs IF
29:16.175520
+7:37.45630
68.6p
82
H 20
Richard Engholm
Johannisbergs AIK
30:19.181840
+8:40.51950
66.2p
83
H 21
Pontus Jansson
Hestra IF
30:33.183230
+8:54.53340
65.7p
84
H 21
Mikael Gardelin
Visborgs OK
31:19.187800
+9:40.57910
64.1p
85
H 18
Emanuel Alsin
Åmåls OK
32:47.196680
+11:08.66790
61.1p
Logga in för att slippa de här annonserna
6.6km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
D 21
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
16:00.95960
83.9p
2
D 21
Moa Molander Kristiansen
Falun Borlänge SK
16:18.97720
+17.1660
82.3p
3
D 21
Lisa Vinsa
Piteå Elit SK
16:58.101750
+57.5690
78.7p
4
D 21
Jennie Jirhed
Östersunds SK
17:01.102090
+1:01.6030
78.4p
5
D 21 Motion
Tove Eriksson
Stockviks SF
17:08.102730
+1:07.6670
77.9p
6
D 21
Frida Hallquist
Åsarna IK
17:11.103080
+1:11.7020
77.6p
7
D 21
Alicia Persson
Stockviks SF
17:18.103740
+1:17.7680
77.0p
8
D 21
Lisa K Svensson
Åsarna IK
17:19.103860
+1:18.7800
76.9p
9
D 21
Wilma Jönsson
Östersunds SK
17:20.103900
+1:19.7840
76.9p
10
D 21
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
17:26.104560
+1:25.8500
76.4p
11
D 20
Linn Svahn
IFK Umeå
17:29.104820
+1:28.8760
76.2p
12
D 21
Anna Hedström
I21 IF
17:29.104870
+1:29.8810
76.1p
13
D 21
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
17:32.105110
+1:31.9050
75.9p
14
D 20
Stine.lise Truu
Järpens SK
18:23.110200
+2:22.14140
72.1p
15
D 20
Amanda Lundström
Bodens SK
18:23.110230
+2:22.14170
72.1p
16
D 18
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
18:24.110360
+2:23.14300
72.0p
17
D 21
Fanny Johansson
Stockviks SF
18:26.110560
+2:25.14500
71.8p
18
D 20
Anna-karin Heijdenberg
Tullus Sg
18:26.110580
+2:26.14520
71.8p
19
D 20
Karolina Hedenström
Östersunds SK
18:45.112460
+2:44.16400
70.5p
20
D 18
Julia Nilsson
Offerdals SK
18:46.112500
+2:45.16440
70.5p
21
D 21
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
18:46.112520
+2:45.16460
70.5p
22
D 21
Sara Jakobsson
Östersunds SK
18:46.112590
+2:46.16530
70.4p
23
D 18
Lisa Nystedt
Täby IS SK
18:51.113080
+2:51.17020
70.1p
24
D 20
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
18:52.113100
+2:51.17040
70.1p
25
D 21
Vendela Blom
Stockviks SF
18:58.113700
+2:57.17640
69.7p
26
D 18
Ebba Karlsson
Täby IS SK
19:02.114120
+3:01.18060
69.4p
27
D 18
Julia Löfström
Månkarbo IF
19:05.114440
+3:04.18380
69.2p
28
H 21 Motion
Niklas Sundelin
Östersund
19:07.114650
+3:06.18590
69.1p
29
D 18
Sara Uddegård
Offerdals SK
19:11.115030
+3:10.18970
68.8p
30
D 21
Cajsa Martinsson
Östersunds SK
19:15.115480
+3:15.19420
68.5p
31
D 21 Motion
Jessika Eriksson
Östersund
19:17.115620
+3:16.19560
68.4p
32
D 20
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
19:18.115770
+3:18.19710
68.3p
33
D 20
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
19:23.116280
+3:23.20220
68.0p
34
D 20
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
19:27.116610
+3:26.20550
67.8p
35
D 18
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
19:33.117280
+3:33.21220
67.4p
36
D 18
Emma Höglund
Sollefteå Skidor IF
19:34.117350
+3:33.21290
67.3p
37
D 18
Anna Jonsson
Duveds IF
19:34.117360
+3:33.21300
67.3p
38
D 18
Tilda Malmgren
Åsarna IK
19:55.119400
+3:54.23340
66.1p
39
D 20
Engla Larsson
Hedesunda IF
19:58.119710
+3:57.23650
65.9p
40
D 18
Moa Backlund
Högbo GIF
19:58.119780
+3:58.23720
65.9p
41
H 21 Motion
Gustav Yden
Östersunds SK
19:59.119830
+3:58.23770
65.8p
42
D 20
Maja Petersson
Vårby IK
20:00.119910
+3:59.23850
65.8p
43
D 21
Sofie Björklund
Trillevallens Sportklubb
20:00.119950
+3:59.23890
65.8p
44
D 18
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
20:00.119990
+4:00.23930
65.7p
45
D 18
Ida Wasell
Järpens SK
20:01.120060
+4:00.24000
65.7p
46
D 18
Sigrid Hübenette
Hägglunds Ski Team SK
20:12.121130
+4:11.25070
65.1p
47
D 18
Bente Skåle
Tullus Sg
20:17.121680
+4:17.25620
64.7p
48
D 21
Cordelia Melén Olsson
Häverödals SK
20:24.122320
+4:23.26260
64.4p
49
D 21
Moa Olsson
SK Bore
20:31.123050
+4:30.26990
64.0p
50
D 18
Julia Jonsson
Jättendals IF
20:46.124550
+4:45.28490
63.1p
51
D 18
Sara Ingard
IK Rex
20:47.124600
+4:46.28540
63.1p
52
D 18
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
20:56.125560
+4:55.29500
62.6p
53
D 18
Paige Lembke
Sundbybergs IK
20:57.125610
+4:56.29550
62.6p
54
H 21 Motion
Joakim Karlsson
Mariestads FK
21:18.127720
+5:17.31660
61.5p
55
D 18
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
21:25.128430
+5:24.32370
61.1p
56
D 20
Anja Svedholm
Östersunds SK
21:31.129040
+5:30.32980
60.8p
57
D 18
Tove Lundh
Bergeforsens SK
21:47.130630
+5:46.34570
60.0p
58
D 18
Signe Svensson
Järpens SK
21:52.131170
+5:52.35110
59.7p
59
D 18
Sanna Sundström
Hägglunds Ski Team SK
24:20.145910
+8:19.49850
53.3p
60
H 21 Motion
Artur Poznanski
Östersunds SK
26:14.157390
+10:14.61330
49.2p
3.3km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 16
Leo Svahn
Östersunds SK
8:28.50710
2
H 16
Viktor Eriksson
Östersunds SK
8:35.51410
+7.600
3
H 16
Ebbe Abrahamsson Gjersvol
Östersunds SK
8:37.51670
+9.860
4
H 16
Pelle Boberg
Duveds IF
9:02.54100
+33.3290
5
H 16
Henning Lindh Ten Berg
Östersunds SK
9:08.54770
+40.3960
6
H 16
Victor Berglund
Duveds IF
9:09.54870
+41.4060
7
H 16
Jon Oscarsson
Ås IF
9:10.54950
+42.4140
8
H 16
Ludvig Millestu
Utrikes SK
9:30.56950
+1:02.6140
9
D 16
Maja Boberg
Duveds IF
9:32.57150
+1:04.6340
10
D 16
Tindra Österberg
Ås IF
9:56.59580
+1:28.8770
11
D 16
Jonna Kjellgren
Järpens SK
10:11.61090
+1:43.10280
12
H 16
Axel Gunneriusson
Östersunds SK
10:14.61330
+1:46.10520
13
D 16
Lina Hennings
Östersunds SK
10:16.61560
+1:48.10750
14
D 16
Tuva Lundin
Alnö SK
10:19.61810
+1:51.11000
15
D 16
Hedda Samuelsson
Östersunds SK
10:20.61940
+1:52.11130
16
D 16
Maja Aronsson
Östersunds SK
10:24.62320
+1:56.11510
17
D 16
Amanda Pallin
Alnö SK
10:31.63010
+2:03.12200
18
D 16
Vilda Book
IFK Strömsund
10:36.63550
+2:08.12740
19
H 16
Melwin Bång
Östersunds SK
10:36.63570
+2:08.12760
20
D 16
Tova Grahn
Alnö SK
10:52.65190
+2:24.14380
21
D 16
Saga Gunneriusson
Östersunds SK
11:10.66940
+2:42.16130
22
D 16
Minna Johansson
Östersunds SK
11:13.67210
+2:45.16400
23
D 16
Sofia Redman
Östersunds SK
11:21.68090
+2:53.17280
24
D 16
Fanny Israelsson
Tullus Sg
11:24.68390
+2:56.17580
25
D 16
Louise Jonsson
Alnö SK
11:39.69820
+3:11.19010
26
D 16
Moa Elverum
IFK Strömsund
11:54.71350
+3:26.20540
2.5km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 14
Max Johansson
Östersunds SK
6:38.39770
2
H 14
Alvin Noaksson
Ås IF
6:41.40080
+3.210
3
H 14
Måns Rawald
Ås IF
6:43.40270
+5.400
4
D 14
Alva Svahn
Östersunds SK
6:45.40470
+7.600
5
H 14
Elias Redman
Östersunds SK
6:46.40590
+8.720
6
H 14
Simon Frimodig
Tullus Sg
6:51.41070
+13.1200
7
D 14
Sofia Pedersen
Järpens SK
6:56.41560
+17.1690
8
D 14
Maja Pålsson
Utrikes SK
7:01.42070
+23.2200
9
H 14
Axel Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
7:04.42350
+25.2480
9
D 14
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
7:04.42350
+25.2480
11
D 14
Elsa Malmgren
Åsarna IK
7:12.43170
+34.3300
12
H 14
Björn Östlund
Järpens SK
7:19.43840
+40.3970
13
D 14
Astrid Karlstedt
Spikbodarnas IK
7:26.44520
+47.4650
14
H 14
Johan Richardsson
Järpens SK
7:28.44700
+49.4830
15
D 14
Hanna Stenmark
Östersunds SK
7:29.44870
+51.5000
16
D 14
Ebba Hennings
Östersunds SK
7:30.44900
+51.5030
17
H 14
Eric Staaf
Ås IF
7:33.45210
+54.5340
18
D 14
Lizzie Sonnefelt
Duveds IF
7:36.45550
+57.5680
19
D 14
Filippa Bernsten
Spikbodarnas IK
7:42.46110
+1:03.6240
20
D 14
Ines Stjerna
Utrikes SK
7:45.46470
+1:07.6600
21
H 14
Aston Seger
Tullus Sg
7:46.46550
+1:07.6680
22
D 14
Frida Kjellgren
Järpens SK
7:46.46590
+1:08.6720
22
D 14
Hilde Oscarsson
Ås IF
7:46.46590
+1:08.6720
24
H 14
Felix Sjölund Myhr
Ås IF
7:59.47890
+1:21.8020
25
H 14
Oskar Boström
Spikbodarnas IK
8:08.48750
+1:29.8880
26
D 14
Hanna Lindqvist
Spikbodarnas IK
8:12.49130
+1:33.9260
27
D 14
Tindra Viksten
Östersunds SK
8:13.49280
+1:35.9410
28
D 14
Emilina Bång
Östersunds SK
8:14.49350
+1:35.9480
29
H 14
Axel Eriksson
Myssjö-Ovikens IF
8:44.52390
+2:06.12520
30
H 14
Erik Strömvall
Östersunds SK
8:46.52510
+2:07.12640
31
H 14
Alfred Kollberg
Frösö IF
9:06.54520
+2:27.14650
32
D 14
Frida Karlsson
Ås IF
9:16.55580
+2:38.15710
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
D 21
Lovisa Danielsson
Östersunds SK
11:43.70250
-
2
D 21
Eva Dahlberg
Östersunds SK
11:53.71290
+10.940
-
3
D 21
Henrik Berglund
Östersunds SK
15:50.94920
+4:06.24570
-
4
D 21
Åsa Westman
Östersunds SK
19:27.116680
+7:44.46330
-
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)