Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
MoraPinglan
2008-12-28
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
22:44.136300
87.5p
2
Lars Suther
IFK Mora SK
23:07.138600
+23.2200
85.6p
3
Martin Johansson
IFK Mora SK
23:13.139200
+29.2800
85.1p
4
Pär Jonsson
Dala-Järna IK
23:14.139300
+30.2900
85.1p
5
Thobias Fredriksson
Axa SC
23:17.139600
+33.3200
84.8p
6
Rikard Tynell
Falun Borlänge SK
23:35.141400
+51.5000
83.4p
7
Patrik Karlsson
Falun Borlänge SK
23:36.141500
+52.5100
83.4p
8
Erik Andersson
Malungs IF
23:40.141900
+56.5500
83.1p
8
Peter Larsson
Hudiksvalls IF
23:40.141900
+56.5500
83.1p
10
Magnus Engström
Stockviks SF
23:46.142500
+1:02.6100
82.6p
11
Björn Gund
Åsarna IK
23:55.143400
+1:11.7000
82.0p
12
Robert Eskelund
Jäderfors SK
24:08.144700
+1:24.8300
81.0p
13
Joakim Engström
IFK Mora SK
24:16.145500
+1:32.9100
80.5p
14
Gustav Hall
IFK Mora SK
24:18.145700
+1:34.9300
80.3p
14
Adam Steen
Falun Borlänge SK
24:18.145700
+1:34.9300
80.3p
16
David Frisk
IFK Mora SK
24:26.146500
+1:42.10100
79.8p
17
Jimmie Johnsson
Eksjö SOK
24:32.147100
+1:48.10700
79.3p
18
Adam Johansson
IFK Mora SK
24:35.147400
+1:51.11000
79.1p
19
Markus Jönsson
Ulricehamns IF
24:37.147600
+1:53.11200
79.0p
20
Johan Herrman
SK Ringen
24:40.147900
+1:56.11500
78.8p
21
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
25:07.150600
+2:23.14200
77.0p
22
Henrik Bysell
Orsa SK
25:20.151900
+2:36.15500
76.2p
23
Daniel Bergsten
Hudiksvalls IF
25:28.152700
+2:44.16300
75.7p
24
Joël Sloof
SK Bore
25:41.154000
+2:57.17600
74.9p
25
Olle Sjöström
Orsa SK
25:49.154800
+3:05.18400
74.4p
26
Patrik Lind
Torshälla-Nyby IS
26:02.156100
+3:18.19700
73.6p
27
Samuel Norlén
Dala-Järna IK
26:06.156500
+3:22.20100
73.4p
28
Oscar Bergström
IFK Mora SK
26:18.157700
+3:34.21300
72.7p
29
Rasmus Blom
Högsäters GF
26:40.159900
+3:56.23500
71.5p
30
Martin Hederskog
Dala-Järna IK
26:45.160400
+4:01.24000
71.2p
31
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
27:35.165400
+4:51.29000
68.5p
32
Edvin Lindmark
Sundbybergs IK
27:49.166800
+5:05.30400
67.8p
33
Björn Albinsson
Tanums IF
28:00.167900
+5:16.31500
67.3p
34
Calle Grape
IFK Mora SK
29:18.175700
+6:34.39300
63.6p
35
Sven Persson
Årsunda IF
29:19.175800
+6:35.39400
63.6p
36
Daniel Palm
Älvdalens IF SK
29:25.176400
+6:41.40000
63.3p
37
Stefan Boremyr
Kvarnsvedens GOIF SK
29:32.177100
+6:48.40700
63.0p