Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Knallcrossen Prolog
2018-04-15
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 10
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Hugo Söder
IFK Grängesberg SK
2:17.13660
2
Samuel Henriksson
Tynderö IK
2:20.13930
+2.170
3
Erik Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
2:20.13980
+3.220
4
Nils Rönnestrand
Ås IF
2:22.14160
+5.400
5
Marius Brandfjell
Funäsdalens IF
2:25.14410
+7.650
6
Wilmer Hoflin
Funäsdalens IF
2:26.14580
+9.820
7
Sigge Löfgren
Falu IK
2:27.14600
+9.840
8
Melker Alvarsson
IFK Skövde SK
2:27.14640
+9.880
9
Sixten Hägg
Funäsdalens IF
2:28.14750
+10.990
10
Fred Abrahamsson Gjersvold
Östersunds SK
2:28.14760
+11.1000
11
Albin Persson
Lucksta IF
2:31.15080
+14.1320
12
Martin Garmo Hov
Byåsen Langrenn
2:32.15130
+14.1370
13
Arvid Andersson
Myssjö-Ovikens IF
2:35.15460
+18.1700
14
Oscar Johansson
IFK Mora SK
2:36.15590
+19.1830
15
Olle Persson
Järvsö IF
2:37.15670
+20.1910
16
Måns Bernhardsson
Östersunds SK
2:41.16000
+23.2240
17
Malte Alvarsson
IFK Skövde SK
2:41.16030
+23.2270
18
Ebbe Eklöv
Östersunds SK
2:41.16040
+23.2280
19
Isak Engberg
Stockviks SF
2:42.16190
+25.2430
20
Anton Nolberg
Matfors SK
2:44.16350
+26.2590
21
Sigge Staaf
Ås IF
2:45.16450
+27.2690
22
Herje Olsson
Offerdals SK
2:45.16460
+28.2700
23
Simon Långberg Holgersson
Stockviks SF
2:45.16480
+28.2720
24
Emil Löfholm
Ås IF
2:45.16490
+28.2730
25
Melker Israelsson
Tullus Sg
2:46.16510
+28.2750
26
Samuel Walldén
Stockviks SF
2:46.16560
+29.2800
27
Erik Tengblad
Ås IF
2:46.16580
+29.2820
28
Henning Nordvall
Matfors SK
2:48.16770
+31.3010
29
Oskar Eggen Remseth
Utleira IL
2:50.16990
+33.3230
30
Loa Nordström
Ås IF
2:52.17160
+35.3400
31
Knut Limby
IFK Mora SK
2:52.17170
+35.3410
32
Oskar Granström
Funäsdalens IF
2:53.17230
+35.3470
33
Jeremias Melander Viksten
Matfors SK
2:53.17280
+36.3520
34
Felix Dahlin
Kovlands IF
2:54.17370
+37.3610
35
Adrian Dahlgren
Älvdalens IF SK
2:55.17440
+37.3680
36
Jesper Nilsson
Husums IF SK
2:57.17610
+39.3850
37
David Walther
Matfors SK
2:58.17780
+41.4020
38
Elliot Dag EK
Sälens IF
2:59.17860
+42.4100
39
Martin Lundh
Bergeforsens SK
3:00.17930
+42.4170
40
Vidar Viklund
Järvsö IF
3:01.18010
+43.4250
41
Einar Blomberg
Segersta OK
3:01.18040
+43.4280
42
Uddo Sonnefelt
Duveds IF
3:04.18390
+47.4630
43
Elias EK
Sälens IF
3:08.18780
+51.5020
44
Joel Långberg Holgersson
Stockviks SF
3:14.19360
+57.5600
45
Oliver Richardsson
Östersunds SK
3:14.19370
+57.5610
46
Melvin Zetterström
Funäsdalens IF
3:14.19380
+57.5620
47
Sixten Rudlund
Hägglunds Ski Team SK
3:15.19400
+57.5640
48
Assar Degselius
Svegs IK
3:16.19560
+59.5800
49
Axel Landorf
Järpens SK
3:18.19720
+1:00.5960
50
Mille Wallin
Ås IF
3:19.19890
+1:02.6130
51
Nils Arnlöf
Hägglunds Ski Team SK
3:21.20060
+1:04.6300
52
Hugo RYDESÄTER
Rehns BK
3:22.20110
+1:04.6350
53
Herman Grändborn
Trönö IK
3:25.20470
+1:08.6710
54
Arvid Stefansson
Älvdalens IF SK
3:26.20510
+1:08.6750
55
Oliver Bergkvist
Matfors SK
3:27.20620
+1:09.6860
56
Leo Ullberg
Funäsdalens IF
3:29.20840
+1:11.7080
57
Eskil Högberg
IK Jarl Rättvik
3:30.20960
+1:13.7200
58
Jamie Blomqvist
Matfors SK
3:30.20970
+1:13.7210
59
Sixten Norberg
Svegs IK
3:31.21020
+1:13.7260
60
Samuel Svensson
Trönö IK
3:31.21070
+1:14.7310
61
William Ribbefors
Sollefteå Skidor IF
3:32.21180
+1:15.7420
62
Oskar Stigers
IFK Hedemora SK
3:34.21310
+1:16.7550
63
Linné Skytt
Funäsdalens IF
3:36.21580
+1:19.7820
64
Edvin Bergqvist
Sollefteå Skidor IF
3:38.21720
+1:20.7960
65
Calle Moberg
Tynderö IK
3:38.21760
+1:21.8000
66
Pontus Johansson
Hägglunds Ski Team SK
3:39.21840
+1:21.8080
67
Oskar Persson
Lucksta IF
3:53.23220
+1:35.9460
68
Ivar Björsborn Fundin
Funäsdalens IF
3:58.23780
+1:41.10020
69
Walter Eckerbom
Svegs IK
4:07.24630
+1:49.10870
70
Nils Persson
Järvsö IF
4:13.25270
+1:56.11510
71
Vincent Thelander
Östersunds SK
4:17.25600
+1:59.11840
72
Linus Lauri
Hägglunds Ski Team SK
4:33.27290
+2:16.13530
73
Jonathan Perfors
Svegs IK
4:52.29100
+2:34.15340
74
Bill Svensson
Matfors SK
4:57.29610
+2:39.15850
75
Assar Hagström
Sälens IF
4:58.29780
+2:41.16020
76
Elis Björsborn Fundin
Funäsdalens IF
5:23.32280
+3:06.18520
77
Valter Viklund
Järvsö IF
5:37.33680
+3:20.19920
78
Ture Malm
Svegs IK
5:46.34570
+3:29.20810
-
Albin Fundin
Svegs IK
23:59:59.8639800
-
Helge Ström
Dala-Järna IK
23:59:59.8639800
-
Anton Karelius
Lima IF
23:59:59.8639800
-
William Mikkelsen
Funäsdalens IF
23:59:59.8639800