Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stora Fjälltopploppet
2018-04-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
31km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
William Poromaa
Åsarna IK
1:18:27.470610
88.4p
2
William Schultz
IFK Umeå
1:19:03.474290
+36.3580
87.9p
3
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
1:20:35.483450
+2:08.12740
86.5p
4
Joergen Solhaug Saeter
Os IL
1:22:33.495220
+4:06.24510
84.8p
5
Magnus F Moan
Röros IL
1:22:47.496660
+4:20.25950
84.6p
6
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
1:23:38.501750
+5:11.31040
83.9p
7
Georg Ersson
IF Strategen
1:25:21.512010
+6:54.41300
82.5p
8
Eirik Horten
Team Toyota Slettum Bil
1:25:55.515450
+7:28.44740
82.1p
9
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
1:27:16.523560
+8:49.52850
81.0p
10
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
1:28:03.528260
+9:36.57550
80.4p
11
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
1:28:12.529120
+9:45.58410
80.3p
12
Anton Ivarsson
Tullus Sg
1:28:22.530140
+9:55.59430
80.2p
13
Alexander Melin
Sundbybergs IK
1:28:22.530160
+9:55.59450
80.2p
14
Erik Engelin
Offerdals SK
1:29:05.534430
+10:38.63720
79.6p
15
Martin Mickels
Bålsta SK
1:31:13.547200
+12:45.76490
78.1p
16
Albin Sjölén
Stockviks SF
1:31:20.547950
+12:53.77240
78.0p
17
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
1:31:20.547960
+12:53.77250
78.0p
18
Linus Nilsson
IFK Umeå
1:31:40.549990
+13:13.79280
77.8p
19
Viktor Wiig
IF Strategen
1:31:43.550230
+13:16.79520
77.7p
20
Oskar Åslund
Östersunds SK
1:31:57.551690
+13:30.80980
77.6p
21
Emil Hagström
Garphyttans IF
1:32:31.555070
+14:04.84360
77.2p
22
Benjamin Terent
Rehns BK
1:32:32.555140
+14:05.84430
77.1p
23
Samuel Oskarsson
SK Leksand
1:33:00.557930
+14:33.87220
76.8p
24
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
1:33:24.560370
+14:57.89660
76.5p
25
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
1:33:31.561010
+15:04.90300
76.5p
26
Joel Andersson
IFK Mora SK
1:33:35.561430
+15:08.90720
76.4p
27
Henrik Millestu
Utrikes SK
1:33:40.561990
+15:13.91280
76.4p
28
Love Kreij
IF Strategen
1:33:47.562680
+15:20.91970
76.3p
29
Linus Jonsson
Årjängs IF
1:33:51.563070
+15:24.92360
76.2p
30
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
1:34:08.564710
+15:41.94000
76.0p
31
Sven Leander
Åsarna IK
1:35:03.570220
+16:36.99510
75.4p
32
William Fuglem
Utleira IL
1:36:13.577210
+17:46.106500
74.7p
33
Per Jutterström
IFK Mora SK
1:36:58.581790
+18:31.111080
74.2p
34
Emil Logård
Rehns BK
1:37:03.582260
+18:36.111550
74.1p
35
Måns Jernberg
Lima IF
1:37:10.582930
+18:43.112220
74.0p
36
Filip Borgström
IF Strategen
1:37:10.582940
+18:43.112230
74.0p
37
Max Andersson
Domnarvets GOIF
1:37:53.587210
+19:26.116500
73.6p
38
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
1:38:24.590380
+19:57.119670
73.2p
39
Petter Dahl
IF Strategen
1:38:25.590400
+19:57.119690
73.2p
40
Mårten Gedda
OK Landehof
1:40:30.602970
+22:03.132260
71.9p
41
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
1:41:02.606140
+22:35.135430
71.6p
42
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
1:41:17.607690
+22:50.136980
71.5p
43
Axel Svingstedt
Stockviks SF
1:42:40.615900
+24:12.145190
70.7p
44
Jurgen Kukk
Tartu Skiclub
1:45:04.630350
+26:37.159640
69.3p
45
Isak Seijsing
Hägglunds Ski Team SK
1:45:31.633080
+27:04.162370
69.0p
46
Bernt Emil Finserås Rognes
Utleira IL
1:45:55.635400
+27:27.164690
68.8p
47
William Selander
Östersunds SK
1:46:13.637260
+27:46.166550
68.6p
48
Ask Abrahamsson
IK Stern
1:46:43.640280
+28:16.169570
68.4p
49
Isak Lieback
Ulricehamns IF
1:47:02.642150
+28:35.171440
68.2p
50
Julius Berg
Sunne SLF
1:47:51.647040
+29:24.176330
67.7p
51
Johan Lüning
Bålsta SK
1:48:58.653720
+30:31.183010
67.1p
52
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
1:49:05.654410
+30:38.183700
67.1p
53
Hampus Claesson
Öregrunds IK
1:49:29.656870
+31:02.186160
66.9p
54
Joseph Rosenfeld
Storbritannien
1:52:42.676120
+34:15.205410
65.2p
55
Lukas Höiby
OK Landehof
2:05:53.755260
+47:26.284550
59.2p