Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Duvedsrajden
2008-03-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 21
Gustaf Berglund
Åsarna IK
27:54.167300
75.8p
2
H 21
Eric Simonsson
Landöns IF
28:50.172900
+56.5500
73.1p
3
H 20
Magnus Engberg
Selånger SOK
28:52.173100
+58.5700
73.1p
4
H 20
Johan Ilhamn
Östersunds SK
28:55.173400
+1:01.6000
72.9p
5
H 20
Daniel Karlsson
Östersunds SK
28:56.173500
+1:02.6100
72.9p
6
H 20
Sebastian Högdahl
Hudiksvalls IF
28:59.173800
+1:05.6400
72.7p
7
H 20
Emil Lundström
Östersunds SK
30:36.183500
+2:42.16100
68.6p
8
H 20
Patrik Tallbom
Östersunds SK
30:58.185700
+3:04.18300
67.8p
9
H 21
Mats Jonsson
Duveds IF
31:01.186000
+3:07.18600
67.7p
10
H 21 Motion
Per-Erik Jonasson
Järpens SK
32:27.194600
+4:33.27200
64.5p
11
H 21 Motion
Peter Spångberg
IF Berguven
32:29.194800
+4:35.27400
64.4p
12
H 16
Andre Larsson
Svegs IK
32:30.194900
+4:36.27500
13
D 20
Ida Indahl
Östersunds SK
32:33.195200
+4:39.27800
64.3p
14
H 20
Jens Friberg
Östersunds SK
32:35.195400
+4:41.28000
64.2p
15
H 16
Daniel Gustavsson
Tullus Sg
32:36.195500
+4:42.28100
16
H 20
Adrian Hedberg
Östersunds SK
32:49.196800
+4:55.29400
63.7p
17
H 21
Anders Edvinsson
Brunflo IF
32:51.197000
+4:57.29600
63.6p
18
D 20
Therese Svensson
Järpens SK
32:52.197100
+4:58.29700
63.6p
19
H 21
Andreas Persson
Alsens IF
33:24.200300
+5:30.32900
62.5p
20
H 21 Motion
Ulf Andersson
Duveds IF
33:27.200600
+5:33.33200
62.4p
21
H 21 Motion
Adam Müller
Duveds IF
34:05.204400
+6:11.37000
61.2p
22
D 20
Jennie Jirhed
Östersunds SK
34:06.204500
+6:12.37100
61.2p
23
H 21
Rubert Simonsson
Landöns IF
34:08.204700
+6:14.37300
61.1p
24
H 21
Johan Grundin
Duveds IF
34:40.207900
+6:46.40500
60.1p
25
H 21 Motion
Johan Sernheim
Häggenås SK
34:42.208100
+6:48.40700
60.0p
26
H 21 Motion
Lennart Wasell
Mörsils IF
34:43.208200
+6:49.40800
60.0p
27
H 21 Motion
Anton Karlsson
Duveds IF
34:45.208400
+6:51.41000
60.0p
28
D 20
Josefin Hyttsten
Järpens SK
34:49.208800
+6:55.41400
59.8p
29
D 20
Johanna Meyer
Östersunds SK
35:08.210700
+7:14.43300
59.3p
30
H 21 Motion
Jonas Pålsson
Hammerdal IF
35:10.210900
+7:16.43500
59.2p
31
H 21
Elias Thid
Stockviks SF
35:14.211300
+7:20.43900
59.1p
32
H 21
Göran Hjulström
Laxsjö IF
35:15.211400
+7:21.44000
59.1p
33
H 15
Mattias Persson
Åsarna IK
35:43.214200
+7:49.46800
34
H 21
Bo Sjölund
Spikbodarnas IK
35:45.214400
+7:51.47000
58.2p
35
H 20
Jonas Fredriksson
Järpens SK
35:48.214700
+7:54.47300
58.1p
36
H 21
Anders Andersson
Östersunds SK
36:00.215900
+8:06.48500
57.8p
37
D 20
Maria Atterhagen
Åsarna IK
36:09.216800
+8:15.49400
57.5p
38
D 21
Inger Dahlgren
Spikbodarnas IK
36:54.221300
+9:00.53900
56.3p
39
D 20
Frida Hallquist
Åsarna IK
37:16.223500
+9:22.56100
55.7p
40
H 15
Victor Hallquist
Åsarna IK
37:25.224400
+9:31.57000
41
H 21 Motion
Stefan Nilsson
Offerdals SK
37:41.226000
+9:47.58600
55.0p
42
H 21 Motion
Ingvar Landström
Bräcke SK
37:57.227600
+10:03.60200
54.6p
43
D 20
Moa Ullén
Hammerdal IF
38:10.228900
+10:16.61500
54.3p
44
H 21 Motion
Mikael Johansson
Åre Kommun Uif
38:12.229100
+10:18.61700
54.3p
45
H 21 Motion
Leif Jönsson
No Club
38:20.229900
+10:26.62500
54.1p
46
H 21 Motion
Håkan Engberg
Mörsils IF
38:29.230800
+10:35.63400
53.8p
47
H 21
Johan Persson
Järpens SK
38:56.233500
+11:02.66100
53.2p
48
D 20
Erika Oskarsson
Östersunds SK
39:07.234600
+11:13.67200
52.9p
49
D 20
Anna Gredander
Östersunds SK
39:10.234900
+11:16.67500
52.8p
50
H 21
Michel Carlsén
Duveds IF
39:15.235400
+11:21.68000
52.7p
51
D 15
Sara Hallquist
Åsarna IK
39:48.238700
+11:54.71300
52
H 21 Motion
Tomas Nilsson
Duveds IF
39:51.239000
+11:57.71600
51.9p
53
H 16
Björn Hjulström
Laxsjö IF
39:53.239200
+11:59.71800
54
D 15
Elina Stenbom Axelsson
Duveds IF
39:57.239600
+12:03.72200
55
H 21 Motion
Johan Jonell
Duveds IF
40:08.240700
+12:14.73300
51.5p
56
H 15
Hannes Stenström
Undersåkers IF
41:10.246900
+13:16.79500
57
D 16
Sofie Jennie Sparrock
Järpens SK
41:12.247100
+13:18.79700
58
H 21
Anders Dahlgren
Spikbodarnas IK
41:15.247400
+13:21.80000
50.0p
59
H 21 Motion
Torben Svensson
Järpens SK
41:28.248700
+13:34.81300
49.8p
60
H 15
Eivind Stenström
Undersåkers IF
41:35.249400
+13:41.82000
61
H 21 Motion
Thomas Jonsson
Duveds IF
41:48.250700
+13:54.83300
49.4p
62
D 15
Karin Bergman
Svegs IK
42:07.252600
+14:13.85200
62
H 15
David Ragnarsson
Brunflo IF
42:07.252600
+14:13.85200
64
H 21
Niklas Ed
Järpens SK
42:22.254100
+14:28.86700
48.7p
65
D 21
Mona Nilsson
Duveds IF
42:28.254700
+14:34.87300
48.5p
66
D 16
Elin Albertsson
Hallens SK
42:55.257400
+15:01.90000
67
H 21 Motion
Jonas Henriksson
Duveds IF
43:11.259000
+15:17.91600
47.7p
68
H 21 Motion
Jan Andersson
Duveds IF
43:13.259200
+15:19.91800
47.7p
69
H 21
Lars Jonell
Falu IK
43:16.259500
+15:22.92100
47.6p
70
D 21
Yvonne Bragner Salén
Duveds IF
43:17.259600
+15:23.92200
47.6p
71
H 20
Magnus P Reimbertsson
Duveds IF
43:21.260000
+15:27.92600
47.5p
72
H 21 Motion
Hans Westerlind
Bjurfors IK
43:59.263800
+16:05.96400
46.8p
73
D 20
Nina Nilsson
Duveds IF
44:21.266000
+16:27.98600
46.4p
74
H 21 Motion
Nisse Stenström
Undersåkers IF
44:32.267100
+16:38.99700
46.2p
75
H 21 Motion
Bosse Salén
Northwest Orthopaedics Dif
44:38.267700
+16:44.100300
46.1p
76
D 21 Motion
Karin Estensson
Duveds IF
44:42.268100
+16:48.100700
46.0p
77
H 21 Motion
Peter Sigstedt
Duveds IF
44:51.269000
+16:57.101600
45.8p
78
H 21
Lars Wikstrand
Spikbodarnas IK
45:07.270600
+17:13.103200
45.6p
79
D 21
Eva Josefsson
Duveds IF
46:31.279000
+18:37.111600
44.1p
80
D 21 Motion
Anki Hellander
Åre Kommun Uif
46:33.279200
+18:39.111800
44.1p
81
D 21 Motion
Åsa Pålsson
Hammerdal IF
47:41.286000
+19:47.118600
43.0p
82
H 21 Motion
Anders Karlsson
Hammerdal IF
47:42.286100
+19:48.118700
43.0p
83
H 21 Motion
Tage Blomé
Brattlands Åkeri
47:43.286200
+19:49.118800
43.0p
84
H 21 Motion
Jan Olov Berg
No Club
47:49.286800
+19:55.119400
42.9p
85
D 15
Ida Olsson
Duveds IF
47:59.287800
+20:05.120400
86
D 21 Motion
Ingrid Bertilsson
Duveds IF
48:16.289500
+20:22.122100
42.5p
87
H 21 Motion
Michael Meyer
Dinkelboden
48:23.290200
+20:29.122800
42.4p
88
H 21 Motion
Göran Häggström
Åre SLK
48:37.291600
+20:43.124200
42.1p
89
H 21 Motion
Jonas Johansson
Laxsjö IF
49:01.294000
+21:07.126600
41.8p
90
H 21 Motion
Fredrik Bergh
Duveds IF
50:47.304600
+22:53.137200
40.3p
91
H 21 Motion
Jan Erik Mellgren
Åre Kommun Jsk
50:53.305200
+22:59.137800
40.2p
92
D 21 Motion
Helena Malmqvist
Hägglunds IOFK
51:17.307600
+23:23.140200
39.9p
93
D 21 Motion
Kajsa Lidén
Duveds IF
51:19.307800
+23:25.140400
39.8p
94
H 21 Motion
Linus Olsson
Duveds IF
51:30.308900
+23:36.141500
39.7p
95
H 21 Motion
Carl Lago Lengquist
Duveds IF
51:33.309200
+23:39.141800
39.7p
96
D 21 Motion
Madelene Milde
Hallens SK
51:45.310400
+23:51.143000
39.5p
97
D 21 Motion
Anne Andersson
Duveds IF
52:15.313400
+24:21.146000
39.1p
98
D 21 Motion
Annelie Hellstrand
Fjällsport
53:07.318600
+25:13.151200
38.4p
99
D 21 Motion
Helen Jonsson
Duveds IF
53:11.319000
+25:17.151600
38.4p
100
H 21 Motion
Jonas Svensson
Laxsjö IF
53:12.319100
+25:18.151700
38.4p
101
D 21 Motion
Cecilia Edfeldt
Bjurfors IK
53:46.322500
+25:52.155100
38.0p
102
D 21 Motion
Christina Svanberg
Bjurfors IK
53:47.322600
+25:53.155200
37.9p
103
H 21 Motion
Mikael Linnander
Duveds IF
54:12.325100
+26:18.157700
37.6p
104
D 21 Motion
Helle Wickström
Duveds IF
54:13.325200
+26:19.157800
37.6p
105
H 21 Motion
Tommy Roos
Edsåsdalens Slalomklubb
54:14.325300
+26:20.157900
37.6p
106
D 21 Motion
Tina Lekare
Sca FF
54:59.329800
+27:05.162400
37.1p
107
H 21 Motion
Peter Nyman
Duveds IF
55:09.330800
+27:15.163400
37.0p
108
D 21 Motion
Annelie Bodén
Fjällsport
55:24.332300
+27:30.164900
36.8p
109
D 21 Motion
Elvira Svedlund
Duveds IF
56:05.336400
+28:11.169000
36.3p
110
D 21 Motion
Ulrike Remke Meyer
Dinkelboden
56:12.337100
+28:18.169700
36.3p
111
H 21 Motion
Erik Nygren
Duveds IF
56:15.337400
+28:21.170000
36.2p
112
D 21 Motion
Kristin Indergård
Alnö SK
56:29.338800
+28:35.171400
36.1p
113
D 21 Motion
Ann Färdvall
Hammerdal IF
57:28.344700
+29:34.177300
35.4p
114
H 21 Motion
Erik Gokall Norman
No Club
57:56.347500
+30:02.180100
35.1p
115
D 21 Motion
Karin Nordin
Sca FF
58:02.348100
+30:08.180700
35.1p
116
D 21 Motion
Eva Söderin
Duveds IF
58:26.350500
+30:32.183100
34.8p
117
D 21 Motion
Ulrika Edh
Gåvans Förskola Dif
59:05.354400
+31:11.187000
34.4p
118
D 21 Motion
Elisabeth Albertsson
Åre Kommun Hsk
59:13.355200
+31:19.187800
34.3p
119
H 21 Motion
Lennart Oldstrand
Swedbank IF
59:30.356900
+31:36.189500
34.2p
120
D 21 Motion
Helen Boström
Mörsils IF
1:00:00.359900
+32:06.192500
33.9p
121
D 21 Motion
Helen Persson
Åre Kommun Mif
1:00:26.362500
+32:32.195100
33.6p
122
D 15
Filippa Eriksson
Duveds IF
1:00:35.363400
+32:41.196000
123
D 21 Motion
Carina Eriksson
Duveds IF
1:00:54.365300
+33:00.197900
33.4p
124
D 21 Motion
Susanne Nejne
Duveds IF
1:01:07.366600
+33:13.199200
33.2p
125
D 21 Motion
Katarina Ståhl
Järpens SK
1:01:42.370100
+33:48.202700
32.9p
126
D 21 Motion
Marita Lundquist
No Club
1:01:45.370400
+33:51.203000
32.9p
126
D 21 Motion
Sarah Berg
Duveds IF
1:01:45.370400
+33:51.203000
32.9p
128
D 21 Motion
Heide Nyqvist
Åre SLK
1:02:54.377300
+35:00.209900
32.3p
129
H 21 Motion
Christer Alvarsson
Åre Församling
1:02:56.377500
+35:02.210100
32.3p
130
D 21
Carina Wikstrand
Spikbodarnas IK
1:03:14.379300
+35:20.211900
32.1p
131
D 21 Motion
Maud Hultmark Sundin
Undersåkers IF
1:05:31.393000
+37:37.225600
30.9p
132
H 21 Motion
Gustav Morenius
Duveds IF
1:06:42.400100
+38:48.232700
30.4p
133
H 16
Adrian Eriksson
Duveds IF
1:07:42.406100
+39:48.238700
134
H 16
Oskar Ekbom
Åre SLK
1:09:13.415200
+41:19.247800
135
D 21 Motion
Eva Ekbom
Bjurfors IK
1:09:14.415300
+41:20.247900
29.2p
136
D 21 Motion
Elisabeth Jacobsson
Gåvans Förskola Dif
1:09:34.417300
+41:40.249900
29.1p
137
D 21 Motion
Anna Hyttmo
Gåvans Förskola Dif
1:09:47.418600
+41:53.251200
29.0p
138
D 21 Motion
Engelina Nygren
Duveds IF
1:10:17.421600
+42:23.254200
28.8p
139
D 21 Motion
Camilla Nygren
Duveds IF
1:10:19.421800
+42:25.254400
28.8p
140
D 21 Motion
Sonja Sundqvist
Swedbank IF
1:11:19.427800
+43:25.260400
28.4p
141
D 21 Motion
Eva Olsson
Duveds IF
1:11:20.427900
+43:26.260500
28.4p
142
H 21 Motion
Magnus Dahlin
Duveds IF
1:14:25.446400
+46:31.279000
27.1p
143
D 21 Motion
Ingrid Westerlund
Ago
1:15:33.453200
+47:39.285800
26.7p
144
H 21 Motion
John Lalander
Duveds IF
1:31:37.549600
+1:03:43.382200
21.9p
145
D 21 Motion
Solveig Lalander
Duveds IF
1:33:51.563000
+1:05:57.395600
21.4p
Logga in för att slippa de här annonserna
3km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 14
Marcus Spångberg
Östersunds SK
9:38.57700
2
H 13
Olle Jonsson
Duveds IF
9:39.57800
+1
2
H 14
Jens Burman
Åsarna IK
9:39.57800
+1
4
H 14
Axel Jonsson
Duveds IF
9:46.58500
+8.700
5
D 14
Ida Jonsson
Duveds IF
9:53.59200
+15.1400
6
H 14
Erik Andersson
Häggenås SK
9:54.59300
+16.1500
7
D 13
Johanna Bergman
Svegs IK
10:45.64400
+1:07.6600
8
D 14
Moa Lönneborg
Östersunds SK
10:54.65300
+1:16.7500
9
D 13
Emma Åsberg
Duveds IF
10:57.65600
+1:19.7800
10
D 14
Julia Månsson
Östersunds SK
11:17.67600
+1:39.9800
11
H 12
Per Andersson
Häggenås SK
11:24.68300
+1:46.10500
12
D 13
Tora Edvinsson
Brunflo IF
11:30.68900
+1:52.11100
13
H 14
Tobias P Reimbertsson
Duveds IF
11:31.69000
+1:53.11200
14
D 13
Ellen von Horn
Duveds IF
11:37.69600
+1:59.11800
15
H 14
Atle Edvinsson
Brunflo IF
11:38.69700
+2:00.11900
16
H 10
Arvid Jonsson
Duveds IF
11:49.70800
+2:11.13000
17
D 11
Signe Rosenberg
Duveds IF
12:20.73900
+2:42.16100
18
D 12
Ellinor Persson
Mörsils IF
12:25.74400
+2:47.16600
19
D 12
Rebecka Sernheim
Häggenås SK
12:27.74600
+2:49.16800
20
D 10
Moa Lundgren
IFK Umeå
12:28.74700
+2:50.16900
21
H 11
Felix Meyer
Duveds IF
12:30.74900
+2:52.17100
22
H 12
Carl Larsson
Järpens SK
12:39.75800
+3:01.18000
23
D 13
Tove Lönneborg
Östersunds SK
12:51.77000
+3:13.19200
24
H 10
Lars Axel Björklund
Häggenås SK
13:02.78100
+3:24.20300
25
H 11
Ludvig Hellstrand
Duveds IF
13:06.78500
+3:28.20700
26
H 10
Tobias Engberg
Mörsils IF
13:08.78700
+3:30.20900
26
D 12
Annaclara Forss
Mörsils IF
13:08.78700
+3:30.20900
28
H 9
Måns Olsson
Mörsils IF
13:34.81300
+3:56.23500
29
D 10
Tua Dahlgren
Spikbodarnas IK
13:43.82200
+4:05.24400
30
D 12
Sanna Lodin
Matfors SK
13:45.82400
+4:07.24600
31
H 11
Mikael Boström
Mörsils IF
13:54.83300
+4:16.25500
32
D 10
Tilda Johansson
Undersåkers IF
13:58.83700
+4:20.25900
33
D 11
Wilma Jönsson
Östersunds SK
13:59.83800
+4:21.26000
34
H 10
Elliot Edvinsson
Brunflo IF
14:06.84500
+4:28.26700
35
D 11
Sara Wikstrand
Spikbodarnas IK
14:07.84600
+4:29.26800
36
H 11
Fredrik Boström
Mörsils IF
14:08.84700
+4:30.26900
37
H 9
Matheus Abrahamsson Gjersvold
Hammerdal IF
14:10.84900
+4:32.27100
38
D 10
Filippa Ehn
Spikbodarnas IK
14:12.85100
+4:34.27300
39
H 11
Erik Hemlin
Mörsils IF
14:32.87100
+4:54.29300
40
D 10
Evelina Hemlin
Mörsils IF
14:33.87200
+4:55.29400
40
H 11
Filiph Boström
Mörsils IF
14:33.87200
+4:55.29400
42
D 10
Ida Fitzgerald
Spikbodarnas IK
15:10.90900
+5:32.33100
43
D 9
Gry Gjersvold Abrahamsson
Hammerdal IF
15:17.91600
+5:39.33800
44
H 9
William Ehn
Spikbodarnas IK
15:19.91800
+5:41.34000
45
H 10
Olle Engdahl
Spikbodarnas IK
15:29.92800
+5:51.35000
46
H 9
Erik Davis
Åre SLK
15:39.93800
+6:01.36000
47
H 10
Lukas Borggren
Duveds IF
15:52.95100
+6:14.37300
48
H 12
Emil Nygren
Duveds IF
16:06.96500
+6:28.38700
49
H 9
Ossian Rosenberg
Duveds IF
16:14.97300
+6:36.39500
50
D 10
Emma Wasell
Mörsils IF
16:15.97400
+6:37.39600
51
H 9
Oskar Ed
Järpens SK
16:18.97700
+6:40.39900
52
D 13
Rosanna Hellstrand
Duveds IF
16:20.97900
+6:42.40100
53
H 9
Axel Färdvall
Hammerdal IF
16:26.98500
+6:48.40700
54
H 11
Theodor Sundin
Undersåkers IF
16:29.98800
+6:51.41000
55
D 9
Emmy Nygren
Duveds IF
16:30.98900
+6:52.41100
56
H 11
Jesper Häggström
Åre SLK
16:36.99500
+6:58.41700
57
D 10
Amanda Sjölund
Spikbodarnas IK
17:26.104500
+7:48.46700
58
H 11
Sebastian Nilsson
Östersunds SK
17:27.104600
+7:49.46800
59
H 11
Birk Söderin
Duveds IF
17:33.105200
+7:55.47400
60
H 9
Erik Lindman
Kalls IF
17:34.105300
+7:56.47500
61
D 12
Mathilda Olesen
Järpens SK
17:40.105900
+8:02.48100
62
H 11
Erik Lodin
Matfors SK
17:51.107000
+8:13.49200
63
H 9
Gustav Hellstrand
Duveds IF
18:03.108200
+8:25.50400
64
D 11
Sofia Lindberg
Alnö SK
18:05.108400
+8:27.50600
65
D 11
Emma Hellström
Spikbodarnas IK
18:21.110000
+8:43.52200
66
H 9
Matti Lindman
Kalls IF
18:26.110500
+8:48.52700
67
D 10
Linnea Pålsson
Hammerdal IF
18:45.112400
+9:07.54600
68
D 14
Elise Lindman
Kalls IF
19:47.118600
+10:09.60800
69
D 9
Vilma Hellström
Spikbodarnas IK
19:58.119700
+10:20.61900
70
D 9
Ylva Johansson
Spikbodarnas IK
20:08.120700
+10:30.62900
71
H 9
Alexander Lundin
Spikbodarnas IK
20:58.125700
+11:20.67900
72
D 13
Emelie Bodén
Duveds IF
21:19.127800
+11:41.70000
73
D 11
Frida Haugskott
Duveds IF
21:21.128000
+11:43.70200
74
D 9
Ida Dahlgren
Spikbodarnas IK
21:35.129400
+11:57.71600
75
D 9
Emma Wikstrand
Spikbodarnas IK
21:37.129600
+11:59.71800
76
D 10
Isabella Olsson
Undersåkers IF
22:16.133500
+12:38.75700
77
D 9
Moa Söderin
Duveds IF
22:43.136200
+13:05.78400
78
H 11
Oskar Bodén
Duveds IF
23:19.139800
+13:41.82000
79
D 12
Jonna Ed
Järpens SK
24:51.149000
+15:13.91200
80
D 14
Rebecca Olesen
Järpens SK
25:23.152200
+15:45.94400
81
D 10
Nikita Lundkvist
Duveds IF
35:23.212200
+25:45.154400
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)