Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Sunderbysprinten
2018-02-03
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
D 15
1.1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Lisa Eriksson
Strömnäs GIF
2
Elsa Larsson
Sävast Ski Team IF
3
Therese Patomella
Jukkasjärvi IF
4
Wilma Riekkola
Sävast Ski Team IF
5
Lovisa Broström
Sävast Ski Team IF
6
Jasmin Persson
Kalix SK
7
Emma Johansson
Sävast Ski Team IF
8
Klara Vennberg
Sävast Ski Team IF
9
Saga Norberg
Ersnäs IF
10
Rebecca Johnselius
Kalix SK
D 16
1.1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Hanna Lundberg
Luleå Gjutarens IF
2
Lisa Ingesson
Strömnäs GIF
3
Moa Pettersson-Waara
Antnäs BK
4
Elsa Holmbom
Sävast Ski Team IF
5
Moa Danielsson
Sävast Ski Team IF
6
Saga Törngren
Luleå Gjutarens IF
D 17
1.1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Malin Sundén
Strömnäs GIF
2
Amalia Söderberg
Sunderby SK
H 15
1.1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Victor Berglund
Bodens SK
2
Theo Mattei
Sävast Ski Team IF
3
David Lantto
OK Sarven
4
Viktor Sundén
Strömnäs GIF
H 16
1.1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Tobias Snell
Luleå Gjutarens IF
2
Hannes Mickelsson
OK Sarven
3
Ludvig Fredriksson
Strömnäs GIF
4
Christoffer Alm
Strömnäs GIF
5
Martin Lundström
Bodens SK
6
Simon Eriksson
Kalix SK
7
Lukas Stridsman
Antnäs BK
8
Gabriel Miernik
Malmbergets AIF
H 21
1.1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Henrik Strand
Axa SC
2
Simon Sundberg
Skellefteå XC
3
David Johansson
Antnäs BK
4
Jonas Persson
Ersnäs IF
5
Erik Strand
Axa SC
D 9
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Vega Oja
Jukkasjärvi IF
2
Thelma Falk
Luleå Gjutarens IF
3
Vilma Kuokkanen
Luleå Gjutarens IF
4
Adina Aidanpää
Sunderby SK
5
Siri Huuva
Luleå Gjutarens IF
6
Irma Ingvarsson
Luleå Gjutarens IF
7
Sally Johansson
Jukkasjärvi IF
8
Flora Everdin
Sunderby SK
9
Emmy Niva
Råneå SK
10
Alva Videhall
Sunderby SK
D 10
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Hilda Ramström
Luleå Gjutarens IF
2
Iris Bergkvist
Luleå Gjutarens IF
3
Milly Hansson
Malmbergets AIF
4
Selma Eriksson
Jukkasjärvi IF
5
Ella Åström
Täfteå IK
6
Saga Persson
Kalix SK
7
Linnèa Persson
Kalix SK
8
Julia Matti
Rosvik IK
9
Klara Söderström
Sunderby SK
10
Ellen Lahti
Jukkasjärvi IF
D 11
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Mathea Eriksson
Sunderby SK
2
Minna Turesson
Luleå Gjutarens IF
3
Edit Söderlind
IFK Kiruna
4
My Blomqvist
Luleå Gjutarens IF
5
Agnes Isaksson
Sävast Ski Team IF
6
Ellen Lundholm
Strömnäs GIF
7
Märta Johansson
Luleå Gjutarens IF
8
Svea Pettersson
Älvsby IF SK
9
Selma Johansson
Strömnäs GIF
10
Allis Markström
Strömnäs GIF
11
Vanja Furmark
OK Gränsen
12
Olivia Falk
Luleå Gjutarens IF
13
Delia Aidanpää
Sunderby SK
14
Vilda Engström
Bergnäsets AIK
15
Elvira Åkerlund
Strömnäs GIF
16
Ella Lindahl
OK Gränsen
17
Alma Linder
Sunderby SK
18
Nora Pouliet
Sunderby SK
19
Elvira Åman
IFK Arvidsjaur SK
20
Tova Holmberg
Bergnäsets AIK
D 12
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Ida Åström
Täfteå IK
2
Emmy Johansson
Gällivare SK
3
Agnes Säfström Niemi
Kalix SK
4
Klara Johansson
Jukkasjärvi IF
5
Mirakel Lind
Jukkasjärvi IF
6
Isabelle Johnselius
Kalix SK
7
Josefin Persson
Kalix SK
D 13
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Nora Wallenius
IFK Umeå
2
Isabell Åberg
Luleå Gjutarens IF
3
Felicia Westin
Sävast Ski Team IF
4
Hedda Schulz
Sunderby SK
5
Elina Nordholme
Strömnäs GIF
6
Vera Vennberg
Sävast Ski Team IF
7
Ella Larsson
Luleå Gjutarens IF
8
Ellen Berglund
Kågedalens SK
9
Lovisa Isaksson
Luleå Gjutarens IF
10
Lina Lantto
Gällivare SK
11
Emilia Hörnström
IFK Kiruna
12
Asta Lind-Oja
Jukkasjärvi IF
13
Emma Antonsen
Sävast Ski Team IF
14
Helga Gustavsson
Ersnäs IF
15
Amanda Persson
Kalix SK
16
Kristina Lindmark
IFK Kiruna
17
Elin Paganus
IFK Kiruna
18
Alva Engström
Luleå Gjutarens IF
19
Lisa Hörnqvist
Luleå Gjutarens IF
D 14
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Lisa Larsson
Älvsby IF SK
2
Ella Turesson
Luleå Gjutarens IF
3
Alva Isaksson
Sävast Ski Team IF
4
Linda Hedlund
Sävast Ski Team IF
5
Wilma Lundqvist
Kågedalens SK
6
Ella Johansson
Sävast Ski Team IF
7
Olivia Söderlind
IFK Kiruna
8
Klara Kivijärvi
Luleå Gjutarens IF
H 9
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Ivar Kronholm
Luleå Gjutarens IF
2
Ole Breistrand
Luleå Gjutarens IF
3
August Fagervall
Sunderby SK
4
Edvin Nyström
Brändöns IF
5
Malte Kempe
Luleå Gjutarens IF
6
Elis Lindahl
OK Gränsen
7
Erik Hörnqvist
Luleå Gjutarens IF
8
Lukas Bergstedt
Sunderby SK
9
Olle Liikamaa
Sunderby SK
H 10
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Ruben Eriksson
Luleå Gjutarens IF
2
Einar Törnblom
IFK Umeå
3
Nils Wallenius
IFK Umeå
4
Axel Engström
Luleå Gjutarens IF
5
Jack Edström
Strömnäs GIF
6
Liam Granberg
Hemmingsmarks IF
7
Olle Boström
Strömnäs GIF
8
Ville Malmström
Strömnäs GIF
9
Felix Blombäck
Strömnäs GIF
H 11
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Alvin Svonni
Jukkasjärvi IF
2
Melker Wollbrand
Luleå Gjutarens IF
3
Axel Kastensson
Luleå Gjutarens IF
4
Martin Larsson
Älvsby IF SK
5
David Kettunen
Vilhelmina IK
6
Karl Lindblom
Luleå Gjutarens IF
7
Christian Byström
Sunderby SK
H 12
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Tor Kronholm
Luleå Gjutarens IF
2
Samuel Gustavsson
Luleå Gjutarens IF
3
Jesper Jakobsson
Gällivare SK
4
Viggo Normann
Strömnäs GIF
5
Rasmus Normann
Strömnäs GIF
6
Emil Snell
Luleå Gjutarens IF
7
Isak Matti
Rosvik IK
8
Theo Hadebrandt
OK Gränsen
9
Victor Blombäck
Strömnäs GIF
H 13
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Jim Blomqvist
Luleå Gjutarens IF
2
Ivar Törnblom
IFK Umeå
3
Tim Lundberg
Luleå Gjutarens IF
4
Emil Berglund
Hemmingsmarks IF
5
Albin Berglund
Hemmingsmarks IF
6
William Roberts
Sävast Ski Team IF
7
Isak Kettunen
Vilhelmina IK
8
Akseli Raappana
Sävast Ski Team IF
9
Emil Berglund
Rosvik IK
10
Lukas Granberg
Hemmingsmarks IF
11
Nils Johansson
Sävast Ski Team IF
12
Hugo Eriksson
Rosvik IK
13
Jakob Gunnare
IFK Kiruna
H 14
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Arvid Törnblom
IFK Umeå
2
Oscar Säfström Niemi
Kalix SK
3
Oskar Ingvarsson
Luleå Gjutarens IF
4
Linus Antonsen
Sävast Ski Team IF
5
Albert Marjeta
Kalix SK
6
Erik Josefsson
Luleå Gjutarens IF
7
Anton Hedström
Luleå Gjutarens IF
8
Anton Ökvist
Ersnäs IF