Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Avestaloppet
2018-01-20
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Rembo IK
Plats: Avesta
Längdskidor
Fristil
Intervallstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 21
9km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Tove Alexandersson
Stora Tuna IK SK
24:30.146900
79.4p
2
Magdalena Olsson
Älvdalens IF SK
25:29.152840
76.5p
3
Johanna Røst Wehinger
Alfta-Ösa OK
26:07.156640
74.8p
H 20
9km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Alexander Karlsson
IFK Mora SK
21:56.131510
88.0p
2
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
22:57.137670
84.3p
3
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
23:01.138050
84.1p
H 21
9km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Andrei Lamov
Älvdalens IF SK
22:08.132780
87.2p
2
Martin Herbert
IFK Mora SK
22:12.133100
87.0p
3
Erik Rost
Hudiksvalls IF
22:14.133380
86.8p
D 16
6km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Sara Andersson
IFK Mora SK
17:53.107220
2
Tilda Ström
Dala-Järna IK
18:05.108420
3
Clara Zetterwall
Domnarvets GOIF
18:15.109440
D 20
6km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Linn Tapani
Sågmyra SK
17:46.106500
64.2p
2
Ida Persson
Högbo GIF
17:47.106610
64.1p
3
Nora Jacobsson
Rembo IK
18:38.111780
61.1p
H 15
6km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
16:32.99110
2
Albin Augustsson
Källbottens IK
16:39.99850
3
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
16:43.100210
H 16
6km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
15:40.93980
2
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
16:58.101770
3
Arvid Gustafsson
IFK Hedemora SK
19:20.115940
D 11
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Astrid Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
10:43.64260
2
Lova Masapärs
Malungs IF
11:36.69500
3
Elsa Nilsson
Rembo IK
12:43.76220
D 12
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Tuva Furunäs
IFK Grängesberg SK
10:15.61420
2
Nora Nordlund
Falu IK
11:06.66530
3
Linnea Hermansson
IFK Mora SK
11:14.67300
D 13
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Louise Wallin
IFK Mora SK
9:58.59720
2
Hanna Östberg
Domnarvets GOIF
10:06.60590
3
Ebba Augustsson
Källbottens IK
10:27.62650
D 14
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Lina Rydén
IFK Mora SK
8:59.53880
2
Molly Furunäs
IFK Grängesberg SK
9:07.54680
3
Matilda Bandefur
Idre SK
9:07.54690
H 11
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Oskar Söder
IFK Grängesberg SK
10:05.60420
2
Viktor Östberg
Domnarvets GOIF
10:26.62550
3
Pelle Anger
IFK Hedemora SK
10:32.63160
H 12
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Eddie Pettersson
Oxbergs IF
8:58.53700
2
Alfred Nilsson
Domnarvets GOIF
9:29.56800
3
Anton Unger
Falu IK
9:38.57760
H 13
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Jonathan Lindberg
SK Leksand
8:23.50280
2
Erik Bergström
Domnarvets GOIF
8:25.50480
3
Alexander Bjuredal
Sälens IF
9:19.55840
H 14
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Hugo Ström
Dala-Järna IK
7:57.47620
2
Bosse Lövgren
Falu IK
8:06.48570
3
Erik Franzén
Idre SK
8:12.49100
D 9
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Kerstin LÖVGREN
Falu IK
4:50.28930
2
Lisa Lundberg
Falu IK
5:02.30100
3
Alva Ekström
IFK Hedemora SK
6:40.39940
D 10
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Dinah Handeland
IFK Hedemora SK
5:01.30020
2
Ella Nordanbro
Falu IK
5:02.30100
3
Ellen Björklund
IFK Hedemora SK
5:38.33750
Logga in för att slippa de här annonserna
H 9
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Hugo Söder
IFK Grängesberg SK
4:39.27890
2
Sigge Löfgren
Falu IK
4:57.29640
3
Isak Unger
Falu IK
5:12.31100
H 10
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Kire Lindqvist
Stora Skedvi IK
4:57.29630
2
Viktor Kullman
Stora Tuna IK SK
4:58.29770
3
Filip Arfs
IFK Hedemora SK
5:15.31400
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Öppen tävling
Det här är en
öppen tävling
på Skidresultat.se, det betyder att alla inloggade användare kan ändra/lägga till uppgifter och resultat.
Du kan
ansöka om att bli tävlingsadministratör för den här tävlingen här!
läs mer...
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Avestaloppet 2019
Avestaloppet 2018
Avestaloppet 2017
Avestaloppet 2016
Avestaloppet 2015
Avestaloppet 2014
Avestaloppet 2013
Avestaloppet 2012
Avestaloppet 2011
Avestaloppet 2010
Avestaloppet 2009
Avesta/Korsnäsloppet 2007
Tävlingar i närheten
Kanonloppet 2018
Matsboloppet 2018
The City Pirates stage 2018
Bessemerrullen 2018
Southern bridge high speed stage 2018
Sockenrullen 2018
Näsrullen 2018
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan