Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Axa Ski Marathon
2018-01-07
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visar resultat 1 till 500 av 598[
1
2
]
42km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Anton Karlsson
Sockertoppen IF
1:49:58.659700
90.1p
2
H 21
Markus Ottosson
Skellefteå SK
1:50:47.664600
+49.4800
89.4p
3
H 21
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
1:51:13.667200
+1:15.7400
89.0p
4
H 21
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
1:51:32.669100
+1:34.9300
88.7p
5
H 21
Jimmie Johnsson
Rembo IK
1:51:58.671700
+2:00.11900
88.3p
6
H 21
Pontus Nordström
Östervåla IF
1:54:22.686100
+4:24.26300
86.3p
7
H 21
Rikard Tynell
Grycksbo IF OK
1:54:23.686200
+4:25.26400
86.3p
7
H 21
Fredrik Byström
Orsa SK
1:54:23.686200
+4:25.26400
86.3p
9
H 21
Ludwig Tärning
SK Bore
1:55:06.690500
+5:08.30700
85.7p
10
H 21
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
1:55:34.693300
+5:36.33500
85.4p
11
H 21
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
1:56:24.698300
+6:26.38500
84.7p
12
H 21
Robert Eriksson
Björkfors GOIF
1:56:55.701400
+6:57.41600
84.3p
13
H 21
Joakim Lindberg
Grytgöls IK
1:57:48.706700
+7:50.46900
83.6p
14
H 21
Mickael Boberg
Älvdalens IF SK
1:57:51.707000
+7:53.47200
83.6p
15
H 21
Rasmus Blom
SK Bore
1:57:53.707200
+7:55.47400
83.5p
16
H 21
Linus Larsson
Karlslunds IF SF
1:58:41.712000
+8:43.52200
82.9p
17
H 21
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
1:59:19.715800
+9:21.56000
82.5p
18
H 21
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
2:00:05.720400
+10:07.60600
81.9p
19
H 21
Jonathan Hedbys
Nusnäs IF
2:00:10.720900
+10:12.61100
81.8p
20
H 21
Adam Steen
Axa SC
2:00:48.724700
+10:50.64900
81.4p
21
H 40
Mattias Bryntesson
Trollhättans SOK
2:00:49.724800
+10:51.65000
81.4p
22
H 21
Johan Kanto
Göteborgs SK
2:02:29.734800
+12:31.75000
80.2p
23
H 21
Jonas Böhlmark
Nacka Värmdö SK
2:02:32.735100
+12:34.75300
80.1p
24
H 21
Rasmus Ax
Boxholm-Ekeby SK
2:02:41.736000
+12:43.76200
80.0p
25
H 21
Björn Hänninen
Åmots SK
2:02:54.737300
+12:56.77500
79.9p
Seedningsgräns för led 0 i Vasaloppet: 2:03:00
26
H 21
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
2:03:08.738700
+13:10.78900
79.7p
27
H 21
Jesper Nilsson
Ulricehamns IF
2:03:13.739200
+13:15.79400
79.6p
28
H 21
Fredrik Rosén
Jönköpings OK
2:03:16.739500
+13:18.79700
79.6p
29
H 21
Henrik Rosén
Östervåla IF
2:03:43.742200
+13:45.82400
79.3p
30
D 21
Britta Johansson Norgren
Sollefteå Skidor IF
2:03:50.742900
+13:52.83100
79.2p
31
H 21
Patrik Lind
Tunafors SK
2:03:57.743600
+13:59.83800
79.1p
32
H 21
Ronny Wedin
Norbergs SK
2:04:12.745100
+14:14.85300
79.0p
33
H 21
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
2:04:15.745400
+14:17.85600
78.9p
34
H 50
Ulf Jansson
Östervåla IF
2:04:18.745700
+14:20.85900
78.9p
35
H 21
Andreas Blohm
Filipstads SF
2:04:21.746000
+14:23.86200
78.9p
36
H 40
Stefan Messner
Bodens SK
2:04:41.748000
+14:43.88200
78.6p
37
H 40
Lars Åkerman
Älvdalens IF SK
2:06:23.758200
+16:25.98400
77.5p
38
H 21
Linus Jansson
Hällbybrunns IF
2:06:33.759200
+16:35.99400
77.4p
39
H 21
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
2:06:35.759400
+16:37.99600
77.4p
40
H 21
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
2:06:39.759800
+16:41.100000
77.3p
41
H 40
Anders Johansson
Ryda SK
2:06:47.760600
+16:49.100800
77.2p
42
H 21
Peter Ettling
Finspångs SOK
2:07:13.763200
+17:15.103400
77.0p
43
H 21
Claes Steimert
Mälarö SOK
2:07:24.764300
+17:26.104500
76.8p
44
H 40
Mikael Magnusson
Nybro Ski
2:07:29.764800
+17:31.105000
76.8p
45
H 40
Ragnar Crona
Göteborgs SK
2:07:57.767600
+17:59.107800
76.5p
46
H 21
Teemu Virtanen
Foreign Citizen
2:08:19.769800
+18:21.110000
76.2p
46
H 40
Klas Johansson
Älvdalens IF SK
2:08:19.769800
+18:21.110000
76.2p
48
H 21
Fredrik Nilsson
Nybro Ski
2:08:26.770500
+18:28.110700
76.2p
49
H 21
Kristian Olofsson
Hestra IF
2:09:29.776800
+19:31.117000
75.5p
50
H 21
Jakob Hjelmåker
Axa SC
2:09:34.777300
+19:36.117500
75.5p
51
H 40
Niklas Jonasson
IFK Mora SK
2:09:35.777400
+19:37.117600
75.4p
52
H 21
Mathias Nyström
Norbergs OK
2:09:45.778400
+19:47.118600
75.3p
53
H 21
Robert Brundin
Karlslunds IF SF
2:10:38.783700
+20:40.123900
74.8p
54
H 21
Jacob Söderqvist
Brovallens IF
2:10:40.783900
+20:42.124100
74.8p
55
D 21
Emilia Lindstedt
Falun Borlänge SK
2:10:41.784000
+20:43.124200
74.8p
56
H 21
Emil Folkesson
Nybro Ski
2:11:10.786900
+21:12.127100
74.5p
57
H 21
Henrik Litzell
Hestra IF
2:11:26.788500
+21:28.128700
74.3p
58
H 21
Tobias Johansson
Axa SC
2:11:30.788900
+21:32.129100
74.3p
59
H 21
Johannes Jillerö
Trollhättans SOK
2:12:14.793300
+22:16.133500
73.8p
60
H 21
Jens Halvarsson
Umara SC
2:12:51.797000
+22:53.137200
73.5p
Seedningsgräns för led 1 i Vasaloppet: 2:13:00
61
H 50
Jan Östlund
Högbo GIF
2:13:12.799100
+23:14.139300
73.2p
62
H 40
Peter Thunvall
Föreningen IKJ Haninge
2:13:20.799900
+23:22.140100
73.2p
63
H 21
Erik Svensson
Karlslunds IF SF
2:13:37.801600
+23:39.141800
73.0p
64
D 21
Annika Löfström
Årsunda IF
2:13:39.801800
+23:41.142000
73.0p
64
H 21
Nils Svensson
Axa SC
2:13:39.801800
+23:41.142000
73.0p
66
H 21
Henrik Alm
Team Igne
2:13:51.803000
+23:53.143200
72.9p
67
H 40
Dan Larsson
Karlslunds IF SF
2:13:53.803200
+23:55.143400
72.8p
68
H 50
Johan Gustafsson
Norrköpings SK
2:14:02.804100
+24:04.144300
72.8p
69
H 21
Andreas Berthagen
Storvreta IK
2:14:03.804200
+24:05.144400
72.7p
70
H 50
Lennart Holmström
Jomala
2:14:11.805000
+24:13.145200
72.7p
71
H 21
Johan Stridh
Ockelbo SK
2:14:31.807000
+24:33.147200
72.5p
72
H 50
Jari Jussi
Gävle SK
2:14:43.808200
+24:45.148400
72.4p
73
H 40
Espen Teäldal
Axa SC
2:15:22.812100
+25:24.152300
72.0p
74
H 50
Claes Björklund
OK Skogsvargarna
2:15:42.814100
+25:44.154300
71.8p
75
H 40
Joakim Olsson
Trosabygdens OK
2:15:50.814900
+25:52.155100
71.7p
76
H 21
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
2:16:19.817800
+26:21.158000
71.5p
77
H 50
Thomas Strid
IFK Mora SK
2:16:23.818200
+26:25.158400
71.4p
78
H 21
Carl Henrik Niper
Föreningen IKJ Haninge
2:16:58.821700
+27:00.161900
71.1p
79
H 21
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
2:17:10.822900
+27:12.163100
71.0p
80
H 50
Patrick Hansson
Karlslunds IF SF
2:17:12.823100
+27:14.163300
71.0p
81
H 21
Erik Lundell
Istrums SK
2:17:36.825500
+27:38.165700
70.7p
82
H 40
Christian Höijer
Trönö IK
2:17:39.825800
+27:41.166000
70.7p
83
H 40
Erik Bergman
IFK Mora SK
2:17:57.827600
+27:59.167800
70.6p
84
H 40
Martin Höglund
Sundbybergs IK
2:18:07.828600
+28:09.168800
70.5p
85
H 21
Fredrik Nylund
Älvdalens IF SK
2:18:11.829000
+28:13.169200
70.4p
86
H 21
Mathias Myrén
OK Alehof
2:18:21.830000
+28:23.170200
70.3p
87
H 50
Thomas Skogh
IK Rex
2:18:30.830900
+28:32.171100
70.3p
88
H 21
Oscar Askerlund
Hällbybrunns IF
2:18:46.832500
+28:48.172700
70.1p
89
H 40
Staffan Thörne
Hagfors SF
2:18:53.833200
+28:55.173400
70.0p
90
H 21
Björn Lystedt
Nacka Värmdö SK
2:19:02.834100
+29:04.174300
70.0p
91
H 50
Adam Blomberg
Göteborgs SK
2:19:10.834900
+29:12.175100
69.9p
92
H 21
Per Moen
Ekshärads SF
2:19:20.835900
+29:22.176100
69.8p
93
H 21
Johan Hansson
Lima IF
2:19:58.839700
+30:00.179900
69.5p
94
H 50
Jonas Häger
Ryda SK
2:20:22.842100
+30:24.182300
69.3p
95
H 40
Anders Allard Lindström
Sundborns GOIF
2:20:39.843800
+30:41.184000
69.1p
96
H 40
Mathias Häggblom
Brännebrona SK
2:20:58.845700
+31:00.185900
68.9p
97
H 21
Adam Nyrén
Heds IF
2:21:00.845900
+31:02.186100
68.9p
98
H 21
David Samuelsson
Axa SC
2:21:01.846000
+31:03.186200
68.9p
99
H 21
Erik Sundén
XC Sthlm Ski Club
2:21:40.849900
+31:42.190100
68.6p
100
H 21
Daniel Jonsson
Rembo IK
2:21:46.850500
+31:48.190700
68.5p
101
H 50
Kennet Berglund
Bravur Sports Club
2:21:55.851400
+31:57.191600
68.4p
102
H 21
David Holm
Turebergs IF
2:22:01.852000
+32:03.192200
68.4p
103
H 21
Bill Engman
Karlslunds IF SF
2:22:11.853000
+32:13.193200
68.3p
104
H 40
Tommy Vikman
Gimo IF SK
2:22:26.854500
+32:28.194700
68.2p
105
H 21
Tommy Karlsson
Ulrika IK
2:22:34.855300
+32:36.195500
68.1p
106
H 21
Erik Bengtsson
Ekshärads SF
2:22:44.856300
+32:46.196500
68.0p
107
H 40
Larz Andersson
Karlslunds IF SF
2:22:50.856900
+32:52.197100
68.0p
108
H 40
Martin Siljegård
Halmstads Skidklubb
2:22:51.857000
+32:53.197200
68.0p
Seedningsgräns för led 2 i Vasaloppet: 2:23:00
109
H 21
John Enander
Ulricehamns IF
2:24:11.865000
+34:13.205200
67.3p
110
H 40
Anders Stenberg
Burseryds IF
2:24:20.865900
+34:22.206100
67.2p
111
H 40
Niclas Sjögren
Södertälje IF
2:24:21.866000
+34:23.206200
67.2p
112
H 21
Mikael Larsson
Trosabygdens OK
2:24:29.866800
+34:31.207000
67.2p
113
H 40
Johan Korsvik
Junosuando IK
2:24:31.867000
+34:33.207200
67.1p
114
H 40
Jonas Strandell
Vassunda IF
2:24:49.868800
+34:51.209000
67.0p
115
H 50
Magnus Svensson
Turebergs IF
2:24:55.869400
+34:57.209600
66.9p
116
H 50
Frank Kiereck
Karlslunds IF SF
2:25:20.871900
+35:22.212100
66.7p
117
H 21
Adam Burström
SK Järven
2:25:25.872400
+35:27.212600
66.7p
118
H 60
Hans Lissdaniels
Malungs IF
2:25:30.872900
+35:32.213100
66.7p
119
H 21
Romain Balieu
Stockholms RK
2:25:36.873500
+35:38.213700
66.6p
120
H 40
Lennart Romin
Gävle SK
2:25:38.873700
+35:40.213900
66.6p
121
H 21
Ulf Tingström
Föreningen IKJ Haninge
2:26:00.875900
+36:02.216100
66.4p
122
H 21
Gustaf Johansson
OK Orion
2:26:03.876200
+36:05.216400
66.4p
123
H 40
Rickard Molin
Naprapat Walle Skidklubb
2:26:11.877000
+36:13.217200
66.3p
124
H 50
Mikael Zachrisson
IK Stern
2:26:21.878000
+36:23.218200
66.2p
125
H 21
John Andersson Gull
AB Karl Hedin IF
2:26:25.878400
+36:27.218600
66.2p
126
D 21
Olivia Hansson
Karlslunds IF SF
2:26:35.879400
+36:37.219600
66.1p
127
H 21
Elias Karlsson
Linköpings SK
2:26:48.880700
+36:50.220900
66.0p
128
H 50
Mats Lövgren
Rembo IK
2:27:22.884100
+37:24.224300
65.8p
129
H 50
Håkan Karlsson
Granbergsdals IF
2:27:30.884900
+37:32.225100
65.7p
130
H 21 Motion
Stellan Lindgren
Stockholms RK
2:27:33.885200
+37:35.225400
65.7p
131
H 50
Mikael Lindberg
Domnarvets GOIF
2:27:40.885900
+37:42.226100
65.6p
132
H 50
Anders Backman
Turebergs IF
2:27:51.887000
+37:53.227200
65.5p
133
H 40
Henrik Sjögren
Karlslunds IF SF
2:28:08.888700
+38:10.228900
65.4p
134
H 40
Conny Eskilson
Eksjö SOK
2:28:18.889700
+38:20.229900
65.3p
135
H 40
Håkan Sandahl
Axa SC
2:28:40.891900
+38:42.232100
65.1p
136
H 21
Adam Rohr
Axa SC
2:28:57.893600
+38:59.233800
65.0p
137
H 21
Johan Wahlberg
Stockholms RK
2:29:05.894400
+39:07.234600
64.9p
138
H 40
Fredrik Liljesäter
Trollhättans SOK
2:29:09.894800
+39:11.235000
64.9p
138
H 50
Christer Fyhr
Gävle SK
2:29:09.894800
+39:11.235000
64.9p
140
H 40
Magnus Nygren
Axa SC
2:29:15.895400
+39:17.235600
64.9p
141
H 50
Magnus Svensson
Granbergsdals IF
2:29:18.895700
+39:20.235900
64.8p
142
H 21
Björn Strömbäck
Vallsta SK
2:29:46.898500
+39:48.238700
64.6p
143
H 40
Fredrik Erixon
Ccc1000
2:29:56.899500
+39:58.239700
64.6p
144
H 21
Erik Svensson
Alvesta SOK
2:30:09.900800
+40:11.241000
64.5p
145
H 40
Claes Malm
Skogspojkarnas OK
2:30:15.901400
+40:17.241600
64.4p
146
H 50
Jan Willman
Vansbro AIK SK
2:30:21.902000
+40:23.242200
64.4p
147
H 40
Ulrik Karlsson
Motala Aif SK
2:30:27.902600
+40:29.242800
64.3p
148
H 21
Carl Lönnbark
Falu IK
2:30:32.903100
+40:34.243300
64.3p
149
H 40
Peter Sundén
Huddinge SK LF
2:31:03.906200
+41:05.246400
64.0p
150
H 40
Rickard Lindholm
IFK Helsingborg
2:31:36.909500
+41:38.249700
63.8p
151
H 21
Robin Gerum
Serneke IF
2:31:39.909800
+41:41.250000
63.8p
152
H 21
Stefan Gustafsson
IK Jarl Rättvik
2:31:46.910500
+41:48.250700
63.7p
153
H 50
Per-erik Ervasti
Högbo GIF
2:31:48.910700
+41:50.250900
63.7p
154
H 50
Tommy Finell
Sundbybergs IK
2:31:51.911000
+41:53.251200
63.7p
155
H 21
Daniel Larsson
ED Ski Team
2:31:57.911600
+41:59.251800
63.6p
156
H 40
Tomas Berg
Norrbärke SK
2:31:59.911800
+42:01.252000
63.6p
157
H 21
Johan Falk
Domnarvets GOIF
2:32:01.912000
+42:03.252200
63.6p
158
H 40
Thomas Berggren
Falu IK
2:32:03.912200
+42:05.252400
63.6p
158
H 21 Motion
Gustav Karnebäck
Mora
2:32:03.912200
+42:05.252400
63.6p
160
H 21
Martin Sandström
Täby Slalomklubb
2:32:10.912900
+42:12.253100
63.5p
161
H 50
Urban Hallberg
Strängnäs-Malmby OL
2:32:15.913400
+42:17.253600
63.5p
162
H 21
Linus Studeny
Sundbybergs IK
2:32:24.914300
+42:26.254500
63.4p
163
H 21
Andreas Thuresson
Lima IF
2:33:17.919600
+43:19.259800
63.1p
164
H 50
Anders Grånäs
Dalarnas Försäkringsbolag IF
2:33:23.920200
+43:25.260400
63.0p
165
H 40
Martin Eriksson
Lima IF
2:33:31.921000
+43:33.261200
63.0p
166
H 21
Tobias Larsson
Upplands-Ekeby IF
2:33:33.921200
+43:35.261400
62.9p
167
H 40
Julius Hefte
Åkersberga SK
2:33:35.921400
+43:37.261600
62.9p
168
H 21
Ola Carlsson
Joa IF
2:34:05.924400
+44:07.264600
62.7p
169
H 21
Mikael Hellsten
Dala XC Ski Team
2:34:20.925900
+44:22.266100
62.6p
170
H 40
Tomas Hallmén
Karlslunds IF SF
2:34:22.926100
+44:24.266300
62.6p
171
H 21
Rickard Kjelkenes
Ekshärads SF
2:34:27.926600
+44:29.266800
62.6p
172
D 21
Moa Leijonlind
Karlslunds IF SF
2:34:31.927000
+44:33.267200
62.5p
173
H 50
Gert Lind
Team Esplanad
2:34:35.927400
+44:37.267600
62.5p
174
H 21
Otto Linderborg
Ufk
2:34:55.929400
+44:57.269600
62.4p
175
H 40
Daniel Larson
Falu IK
2:34:57.929600
+44:59.269800
62.3p
Seedningsgräns för led 3 i Vasaloppet: 2:35:00
176
H 50
Johan Olsson
Axa SC
2:35:03.930200
+45:05.270400
62.3p
177
D 40
Jenny Ramstedt
XC Sthlm Ski Club
2:35:16.931500
+45:18.271700
62.2p
178
D 21
Susanne Hedlund
Bjursås IK
2:35:32.933100
+45:34.273300
62.1p
179
D 21
Sara Karlsson
Gnosjö FK
2:35:53.935200
+45:55.275400
61.9p
180
H 21
Kenneth Löfman
Föreningen IKJ Haninge
2:36:20.937900
+46:22.278100
61.8p
181
H 40
Fredrik Bergdahl
Saab FF Järfälla
2:36:22.938100
+46:24.278300
61.7p
181
H 50
Lars-Erik Persson
Karlslunds IF SF
2:36:22.938100
+46:24.278300
61.7p
183
H 50
Nicklas Bergström
Täby OK
2:36:26.938500
+46:28.278700
61.7p
184
H 21
Christoffer Eskilsson
Föreningen IKJ Haninge
2:36:32.939100
+46:34.279300
61.7p
185
H 21 Motion
Kalle Torlén
Yuppie Ski Club
2:36:42.940100
+46:44.280300
61.6p
186
H 21
Sven Rindegren
Axa SC
2:36:44.940300
+46:46.280500
61.6p
187
H 21
Johan Andersson
IF Ski Team Skåne
2:36:48.940700
+46:50.280900
61.6p
188
H 21
Joel Kröjs
Åf SK
2:36:51.941000
+46:53.281200
61.5p
189
D 21
Kristina Lycke
Malungs IF
2:37:02.942100
+47:04.282300
61.5p
190
H 50
Kjell Bergqvist
Säters IF SK
2:37:17.943600
+47:19.283800
61.4p
191
H 21
Oskar ED Käll
ED Ski Team
2:37:43.946200
+47:45.286400
61.2p
192
H 40
Magnus Persson
Almby IK
2:37:48.946700
+47:50.286900
61.1p
193
H 50
Stefan Pettersson
Ufk
2:37:51.947000
+47:53.287200
61.1p
194
H 40
Magnus Dahlin
Turebergs IF
2:37:58.947700
+48:00.287900
61.1p
195
H 21
Elon Strömbäck
Vallsta SK
2:38:03.948200
+48:05.288400
61.0p
196
H 21
Mattias Karlsson
Roslagsbro IF
2:38:05.948400
+48:07.288600
61.0p
196
H 50
Steffen Dettmann
Orsa SK
2:38:05.948400
+48:07.288600
61.0p
198
H 50
Mattias Klintemar
Stockholms RK
2:38:11.949000
+48:13.289200
61.0p
199
H 21
Olof Burström
SK Järven
2:38:21.950000
+48:23.290200
60.9p
200
H 21
Anders Staffansson
Älvdalens IF SK
2:38:30.950900
+48:32.291100
60.9p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 21 Motion
Hampus Monlars
Orsa SK
2:38:50.952900
+48:52.293100
60.7p
202
H 50
Anders Svahn
IF Ski Team Skåne
2:38:54.953300
+48:56.293500
60.7p
203
H 50
Ulf Edsfors
IFK Mora SK
2:39:01.954000
+49:03.294200
60.6p
204
H 50
Hans Sundberg
Föreningen IKJ Haninge
2:39:06.954500
+49:08.294700
60.6p
205
H 50
Ola Slättengren
Nybro Ski
2:39:07.954600
+49:09.294800
60.6p
206
H 50
Christian Jansson
Tranemo IF
2:39:10.954900
+49:12.295100
60.6p
207
H 40
Ola Backlund
Orsa SK
2:39:14.955300
+49:16.295500
60.6p
208
H 21
Mikael Olsson
Naprapat Walle Skidklubb
2:39:19.955800
+49:21.296000
60.5p
209
H 60
Ulf Uddbäck
Gävle SK
2:39:26.956500
+49:28.296700
60.5p
210
H 40
Håkan Uvhagen
Axa SC
2:39:43.958200
+49:45.298400
60.4p
211
H 40
Göran Westman
Turebergs IF
2:40:29.962800
+50:31.303000
60.1p
212
H 40
Magnus Skärhem
Domnarvets GOIF
2:41:03.966200
+51:05.306400
59.8p
213
H 40
Magnus Boberg
Axa SC
2:41:27.968600
+51:29.308800
59.7p
214
H 21
Anton Bäckman
Karlslunds IF SF
2:41:32.969100
+51:34.309300
59.6p
215
H 21 Motion
Fredrik Samuelsson
Hällefors SK
2:41:34.969300
+51:36.309500
59.6p
216
H 40
Jonas Nilsson
Roslagsbro IF
2:41:53.971200
+51:55.311400
59.5p
217
H 50
Stefan Rodheim
Axa SC
2:41:54.971300
+51:56.311500
59.5p
218
H 60
Lars Ericson
Malungs IF
2:42:02.972100
+52:04.312300
59.5p
219
H 50
Olle Lindman
Finspångs SOK
2:42:03.972200
+52:05.312400
59.4p
220
D 21
Elin Fjellström
Garphyttans IF
2:42:12.973100
+52:14.313300
59.4p
221
H 21
Hans Fredrik Holtling
Roslagsbro IF
2:42:14.973300
+52:16.313500
59.4p
222
H 40
Markus Hedlund
Team Ormsalva
2:42:20.973900
+52:22.314100
59.3p
223
H 40
Fredric Dahlgren
Svaide-Roma SOK
2:42:28.974700
+52:30.314900
59.3p
224
H 50
Tomas Gustafsson
Stora Skedvi IK
2:42:33.975200
+52:35.315400
59.3p
225
H 50
Erik Brisenheim
Stockholms RK
2:42:42.976100
+52:44.316300
59.2p
226
H 21
Niklas Lundmark
Vissefjärda GOIF
2:42:43.976200
+52:45.316400
59.2p
227
H 50
Johan Marmolin
Axa SC
2:42:50.976900
+52:52.317100
59.1p
228
H 50
BO Lundgren
Åmåls OK
2:42:52.977100
+52:54.317300
59.1p
229
H 40
Janne Huhtala
Axa SC
2:43:17.979600
+53:19.319800
59.0p
230
H 21
Jonatan Junker
Tunafors SK
2:43:24.980300
+53:26.320500
58.9p
231
H 60
Erik Rollborn
Västerviks OK
2:43:50.982900
+53:52.323100
58.8p
232
H 21
Jakob Junker
Tunafors SK
2:44:04.984300
+54:06.324500
58.7p
233
H 21
Daniel Westlund
Naprapat Walle Skidklubb
2:44:07.984600
+54:09.324800
58.7p
234
H 50
David Svedberg
Bålsta SK
2:44:15.985400
+54:17.325600
58.6p
235
H 40
Thobias Olsson
Domnarvets GOIF
2:44:26.986500
+54:28.326700
58.5p
236
H 40
Klas Carlsson
Ufk
2:44:46.988500
+54:48.328700
58.4p
237
H 50
Bengt Björklund
Karlslunds IF SF
2:45:09.990800
+55:11.331000
58.3p
238
H 21
Jonas Nilsson
Volvo IF
2:45:13.991200
+55:15.331400
58.2p
239
D 21
Lisa Hallberg
Axa SC
2:45:16.991500
+55:18.331700
58.2p
240
H 21
Kristofer Lundberg
Långshyttans AIK SK
2:45:19.991800
+55:21.332000
58.2p
241
D 21
Malin Hedlund
Ulvsby IF
2:45:22.992100
+55:24.332300
58.2p
242
H 50
Dag Sandblom
Karlslunds IF SF
2:45:28.992700
+55:30.332900
58.1p
243
H 40
Mattias Wikström
Karlslunds IF SF
2:45:35.993400
+55:37.333600
58.1p
244
H 21
Linus Laggar
Axa SC
2:45:39.993800
+55:41.334000
58.1p
245
H 21
André Lembke
Axa SC
2:45:42.994100
+55:44.334300
58.1p
246
H 50
Tomas Ottosson
OK Gränsen
2:45:50.994900
+55:52.335100
58.0p
247
H 40
Mattias Waller
Axa SC
2:46:08.996700
+56:10.336900
57.9p
248
H 50
Peter Karlsson
Mölndal Outdoor IF
2:46:39.999800
+56:41.340000
57.7p
249
D 40
Anna-Lena Fritzon
Dala XC Ski Team
2:46:47.1000600
+56:49.340800
57.7p
250
H 50
Peter Ramström
Brottby SK
2:46:49.1000800
+56:51.341000
57.7p
251
H 50
Lars-Åke Åberg
IFK Hedemora SK
2:47:28.1004700
+57:30.344900
57.4p
252
H 50
Henrik Jalkenäs
Dala XC Ski Team
2:47:36.1005500
+57:38.345700
57.4p
253
H 50
Christer Alm
Karlslunds IF SF
2:47:44.1006300
+57:46.346500
57.3p
254
H 21
Oscar Modigs
Boxholm-Ekeby SK
2:47:47.1006600
+57:49.346800
57.3p
255
H 40
Anders Degselius
Turebergs IF
2:47:48.1006700
+57:50.346900
57.3p
256
H 21
Viktor Larsson
Hedesunda IF
2:48:00.1007900
+58:02.348100
57.2p
257
H 21
Felix Sandin
Karlslunds IF SF
2:48:34.1011300
+58:36.351500
57.0p
258
H 50
Anders Hallgren
Svaide-Roma SOK
2:48:38.1011700
+58:40.351900
57.0p
259
H 50
Matti Nylund
Sigtuna OK
2:48:51.1013000
+58:53.353200
56.9p
260
H 40
Andreas Smedh
Brudpiga RK
2:49:07.1014600
+59:09.354800
56.8p
261
H 40
Bengt Djurholm
Filipstads SF
2:49:09.1014800
+59:11.355000
56.8p
262
H 21
David Jonsson
Malungs IF
2:49:10.1014900
+59:12.355100
56.8p
263
H 40
Pelle Holgersson
OK Måsen
2:49:25.1016400
+59:27.356600
56.7p
264
H 40
Todor Lillevars
Herrljunga Skid o OL
2:49:47.1018600
+59:49.358800
56.6p
265
H 40
Andreas Andersson
Näshulta GOIF
2:49:53.1019200
+59:55.359400
56.6p
266
H 21
Simon Nyreröd
Axa SC
2:49:54.1019300
+59:56.359500
56.5p
267
H 21
Anders Edberg
Ufk
2:49:56.1019500
+59:58.359700
56.5p
268
D 40
Helena Zingmark
Stockholms RK
2:49:58.1019700
+1:00:00.359900
56.5p
Seedningsgräns för led 4 i Vasaloppet: 2:50:00
269
D 21
Erika Stolpe
Filipstads SF
2:50:01.1020000
+1:00:03.360200
56.5p
269
D 21
Ida Wånggren
Motala Aif SK
2:50:01.1020000
+1:00:03.360200
56.5p
271
H 50
Stefan Palmgren
Strängnäs SK
2:50:05.1020400
+1:00:07.360600
56.5p
272
H 21
Albin Theander Gransten
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:50:06.1020500
+1:00:08.360700
56.5p
273
H 21
Marcus Johansson
IF Hagen SK
2:50:14.1021300
+1:00:16.361500
56.4p
274
H 50
Larsson Anders
Axa SC
2:50:18.1021700
+1:00:20.361900
56.4p
275
H 60
Anders Björkman
IK Jarl Rättvik
2:50:21.1022000
+1:00:23.362200
56.4p
276
H 21
Samuel Lindberg
Hagfors SF
2:50:22.1022100
+1:00:24.362300
56.4p
277
H 60
Mats Nilsson
Ekshärads SF
2:50:25.1022400
+1:00:27.362600
56.4p
278
H 40
Fredrik Kahnberg
Åf SK
2:50:30.1022900
+1:00:32.363100
56.3p
279
H 21
Mattias Slothus
Axa SC
2:50:33.1023200
+1:00:35.363400
56.3p
280
H 40
Johan Thomson
Korsnäs IF SK
2:50:40.1023900
+1:00:42.364100
56.3p
281
D 40
Susanne Persson
Gimo IF SK
2:50:45.1024400
+1:00:47.364600
56.3p
282
H 60
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
2:51:42.1030100
+1:01:44.370300
55.9p
283
H 50
Leif Nilsson
IFK Mora SK
2:51:50.1030900
+1:01:52.371100
55.9p
284
H 21 Motion
Simon Nilsson
Eksjö SOK
2:51:51.1031000
+1:01:53.371200
55.9p
285
H 21
Niklas Norrby
Kungsgårdens SK
2:52:07.1032600
+1:02:09.372800
55.8p
286
H 40
Tomi Furu
Mariehamn
2:52:35.1035400
+1:02:37.375600
55.6p
287
H 40
Mikael Jonsson
Nacka Värmdö SK
2:52:38.1035700
+1:02:40.375900
55.6p
288
H 50
Håkan Jarskog
Orsa SK
2:52:53.1037200
+1:02:55.377400
55.5p
289
H 50
Tomas Hurtig
OK Skogshjortarna
2:53:16.1039500
+1:03:18.379700
55.4p
290
H 21
Hans Johansson
Axa SC
2:53:30.1040900
+1:03:32.381100
55.3p
291
H 21 Motion
Johan Strand
Roslags-Länna IF
2:53:39.1041800
+1:03:41.382000
55.3p
292
H 40
Rickard Lindwall
Nacka Värmdö SK
2:53:50.1042900
+1:03:52.383100
55.2p
293
H 21 Motion
Alexander Norman
KJ Adventure Team
2:53:52.1043100
+1:03:54.383300
55.2p
294
D 40
Karin Arvelius
Västerås Skidklubb
2:54:02.1044100
+1:04:04.384300
55.1p
295
H 50
Ola Emmoth
Domnarvets GOIF
2:54:09.1044800
+1:04:11.385000
55.1p
296
H 21 Motion
Peter Skoog
Axa SC
2:54:12.1045100
+1:04:14.385300
55.1p
297
H 50
Gunnar Johannes
Karlslunds IF SF
2:54:16.1045500
+1:04:18.385700
55.1p
298
H 40
Tobias Wärme
Roslagsbro IF
2:54:25.1046400
+1:04:27.386600
55.0p
299
H 50
Stefan Ramström
Axa SC
2:54:54.1049300
+1:04:56.389500
54.8p
300
H 50
Pontus Rosberg
Ufk
2:55:05.1050400
+1:05:07.390600
54.8p
301
H 50
Claes Skoglöf
Gräftåvallens SK
2:55:14.1051300
+1:05:16.391500
54.7p
302
H 60
Hans Lindgren
Axa SC
2:55:17.1051600
+1:05:19.391800
54.7p
303
H 21 Motion
Johan Nilsson
IFK Mora SK
2:55:27.1052600
+1:05:29.392800
54.7p
304
H 40
Chrostopher Maurie
Söderhamns SK
2:55:28.1052700
+1:05:30.392900
54.7p
304
H 21 Motion
Björn Magnusson
Rehns BK
2:55:28.1052700
+1:05:30.392900
54.7p
306
H 21 Motion
Gustav Berner
Filipstads SF
2:55:34.1053300
+1:05:36.393500
54.6p
307
H 21 Motion
Mattias Eriksson
Biketown Falun
2:55:50.1054900
+1:05:52.395100
54.5p
308
H 40
Pierre Björkli
Borås SK
2:56:07.1056600
+1:06:09.396800
54.4p
309
H 21 Motion
Johan Hartler
IK Stern
2:56:31.1059000
+1:06:33.399200
54.3p
310
H 21
Tommy Hammarström
IK Jarl Rättvik
2:56:38.1059700
+1:06:40.399900
54.3p
311
H 21
Simon Laggar
Axa SC
2:56:39.1059800
+1:06:41.400000
54.3p
312
H 40
Roger Elimä
Karlslunds IF SF
2:56:40.1059900
+1:06:42.400100
54.3p
313
H 21
Michael Englund Lövgren
Domnarvets GOIF
2:56:47.1060600
+1:06:49.400800
54.2p
314
D 21
Jennie Halvarsson
SK Ringen
2:56:59.1061800
+1:07:01.402000
54.2p
315
H 21 Motion
Peter Andersson
Axa SC
2:57:05.1062400
+1:07:07.402600
54.1p
316
H 40
Jörgen Nilsson
FK Åsen
2:57:12.1063100
+1:07:14.403300
54.1p
317
H 50
Jan Nyström
Falu IK
2:57:24.1064300
+1:07:26.404500
54.0p
318
H 50
Hans Karlsson
Strömtorps IK
2:57:25.1064400
+1:07:27.404600
54.0p
319
H 21
Elias Lundberg
Långshyttans AIK SK
2:57:33.1065200
+1:07:35.405400
54.0p
320
H 50
Mikael Kulanko
IFK Mora SK
2:57:40.1065900
+1:07:42.406100
53.9p
321
H 21
Erik Häggberg
Brudpiga RK
2:58:49.1072800
+1:08:51.413000
53.6p
322
H 21
Roberth Fälth
Axa SC
2:59:00.1073900
+1:09:02.414100
53.5p
323
H 21 Motion
Rickard Bäck
Dalregementets IF
2:59:18.1075700
+1:09:20.415900
53.4p
324
H 21 Motion
Joakim Borell
Omegapoint IF
3:00:06.1080500
+1:10:08.420700
53.2p
325
H 21 Motion
Oscar Lundkvist
Almby IK
3:00:13.1081200
+1:10:15.421400
53.1p
326
H 50
Per Larsson
Axa SC
3:00:29.1082800
+1:10:31.423000
53.1p
327
H 21 Motion
Johannes Bengtsson
Falun
3:00:54.1085300
+1:10:56.425500
52.9p
328
D 21
Anna Mattsson
Axa SC
3:01:41.1090000
+1:11:43.430200
52.7p
329
H 21
Andreas Persson
Råda IK
3:02:12.1093100
+1:12:14.433300
52.5p
329
H 21 Motion
Anders Hörnström
Säters IF SK
3:02:12.1093100
+1:12:14.433300
52.5p
331
H 60
Peter Björklund
Dala XC Ski Team
3:02:18.1093700
+1:12:20.433900
52.5p
332
H 40
Nicklas Bergkvist
Dala XC Ski Team
3:02:23.1094200
+1:12:25.434400
52.5p
333
H 40
Henrik Sahlström
Främmestads IK
3:02:28.1094700
+1:12:30.434900
52.5p
334
H 50
Pierre Malteskog
SK Glädjen Göteborg
3:02:30.1094900
+1:12:32.435100
52.4p
335
H 21
Linus Hulander
Lidköpings VSK
3:02:48.1096700
+1:12:50.436900
52.4p
336
H 21 Motion
Anders Nordenfors
Gävle SK
3:02:51.1097000
+1:12:53.437200
52.3p
337
D 21
Karin Nilsson
Stockholms RK
3:02:57.1097600
+1:12:59.437800
52.3p
338
H 40
Fredrik Sjöberg
Malungs IF
3:03:33.1101200
+1:13:35.441400
52.1p
339
D 40
Sara Lundin
Ekshärads SF
3:03:37.1101600
+1:13:39.441800
52.1p
340
H 40
Pär Lindkvist
IK Stern
3:03:40.1101900
+1:13:42.442100
52.1p
340
H 50
Hasse Annerbo
Falun
3:03:40.1101900
+1:13:42.442100
52.1p
342
H 21
Glenn Källström
Roslagsbro IF
3:04:26.1106500
+1:14:28.446700
51.9p
343
H 40
Hans Westgren Werner
IK Stern
3:04:37.1107600
+1:14:39.447800
51.8p
344
H 21
Joakim Engström
Nusnäs IF
3:04:41.1108000
+1:14:43.448200
51.8p
345
H 60
Tomas Andersson
Tunafors SK
3:04:54.1109300
+1:14:56.449500
51.7p
Seedningsgräns för led 5 i Vasaloppet: 3:05:00
346
H 21 Motion
Lars-Göran Karlsson
Brudpiga RK
3:05:36.1113500
+1:15:38.453700
51.5p
347
H 40
Sami Maliniemi
Gävle SK
3:06:04.1116300
+1:16:06.456500
51.4p
348
H 40
Anders Alderbrant
Hammarby IF SF
3:06:07.1116600
+1:16:09.456800
51.4p
349
H 21
Gustav Andersson
Hammerdals IF
3:07:29.1124800
+1:17:31.465000
51.0p
350
H 21 Motion
Johan Proos
No Club
3:07:39.1125800
+1:17:41.466000
50.9p
351
H 21 Motion
Fredrik Eriksson
Gävle SK
3:07:43.1126200
+1:17:45.466400
50.9p
352
H 40
Håkan Lindström
Föreningen IKJ Haninge
3:08:03.1128200
+1:18:05.468400
50.8p
353
H 40
Erik Klanga
Gräftåvallens SK
3:08:05.1128400
+1:18:07.468600
50.8p
354
H 21 Motion
Anders Sjöberg
Storviks IF
3:08:13.1129200
+1:18:15.469400
50.8p
355
H 21
Douglas Hamilton
Zinkgruvans IF
3:08:20.1129900
+1:18:22.470100
50.7p
356
H 50
Hans-eric Hansson
IK Jarl Rättvik
3:08:23.1130200
+1:18:25.470400
50.7p
357
H 40
Peter Forsling
Norabygdens SK
3:08:31.1131000
+1:18:33.471200
50.7p
358
D 40
Carina Wärme
Roslagsbro IF
3:08:32.1131100
+1:18:34.471300
50.7p
359
H 60
Niklas Blomqvist
Dala XC Ski Team
3:08:37.1131600
+1:18:39.471800
50.7p
360
H 40
Staffan Henriksson
Lidköpings VSK
3:08:38.1131700
+1:18:40.471900
50.7p
361
D 40
Inga-Lill Persson
Lundersæter IL
3:08:43.1132200
+1:18:45.472400
50.6p
362
H 21
Ulf Runum
Gnosjö FK
3:08:53.1133200
+1:18:55.473400
50.6p
363
H 21
Johan Johansson Park
Gnosjö FK
3:08:58.1133700
+1:19:00.473900
50.6p
364
H 50
Nils Moen
Mälarö SOK
3:09:23.1136200
+1:19:25.476400
50.4p
365
H 40
Andreas Nordin
Axa SC
3:09:27.1136600
+1:19:29.476800
50.4p
366
H 60
Lars Englund
Järla IF SK
3:09:38.1137700
+1:19:40.477900
50.4p
367
H 60
Lennart Klingberg
IFK Helsingborg
3:09:52.1139100
+1:19:54.479300
50.3p
368
H 40
Morgan Jerkefjord
OK Kullingshof
3:10:05.1140400
+1:20:07.480600
50.2p
369
H 21 Motion
Wilhelm Gustafsson
Axa SC
3:10:08.1140700
+1:20:10.480900
50.2p
370
H 40
Jimmy Skord
Älvdalens IF SK
3:10:09.1140800
+1:20:11.481000
50.2p
371
H 21 Motion
Karl Anders Stefansson
Hagfors SF
3:10:42.1144100
+1:20:44.484300
50.1p
372
H 40
Mattias Sannerholm
IK Stern
3:11:27.1148600
+1:21:29.488800
49.9p
373
H 40
Fredrik Borgström
Gimo IF SK
3:11:46.1150500
+1:21:48.490700
49.8p
374
H 21 Motion
Magnus Svanberg
Bålsta SK
3:12:10.1152900
+1:22:12.493100
49.7p
375
H 50
Mats Sjögren
Sundborns GOIF
3:12:15.1153400
+1:22:17.493600
49.7p
376
H 50
Svein Olav Stölen
Axa SC
3:12:30.1154900
+1:22:32.495100
49.6p
377
H 21 Motion
Mikael Skansgård
Bjursås IK
3:12:33.1155200
+1:22:35.495400
49.6p
378
H 60
Jan-Olov Jonsson
Strömsbergs IF
3:12:35.1155400
+1:22:37.495600
49.6p
379
H 40
Peter Lundquist
IK Jarl Rättvik
3:12:38.1155700
+1:22:40.495900
49.6p
380
D 40
Kristna Elf
Norrbärke SK
3:12:50.1156900
+1:22:52.497100
49.5p
381
D 21 Motion
Jessica Åhlund
Umara SC
3:12:56.1157500
+1:22:58.497700
49.5p
382
D 21 Motion
Malin Forsberg
Mora
3:13:01.1158000
+1:23:03.498200
49.4p
383
H 60
Lennart Hägg
Hofors Aif
3:13:08.1158700
+1:23:10.498900
49.4p
384
D 21 Motion
Stella Malmgren
Älta
3:13:42.1162100
+1:23:44.502300
49.3p
385
H 21 Motion
Linus Åkerlind
IFK Mora SK
3:13:58.1163700
+1:24:00.503900
49.2p
386
H 21
Robbin Slättengren
Nybro Ski
3:14:04.1164300
+1:24:06.504500
49.2p
387
H 21 Motion
Mikael Söderberg
Vattenfall IF Stockholm
3:14:05.1164400
+1:24:07.504600
49.2p
388
H 60
Göran Lundblad
IFK Helsingborg
3:15:01.1170000
+1:25:03.510200
48.9p
389
H 21 Motion
Elias Frost
Norrköping
3:15:24.1172300
+1:25:26.512500
48.8p
390
D 40
Anna-Karin Ejenström
Nacka Värmdö SK
3:15:25.1172400
+1:25:27.512600
48.8p
391
D 21
Liduina Van Sitteren
Karlslunds IF SF
3:16:46.1180500
+1:26:48.520700
48.5p
392
H 21 Motion
Fredrik Olsson
Söderbärke GOIF
3:17:14.1183300
+1:27:16.523500
48.3p
393
H 21 Motion
Martin Heidgren
Försvarets Sk
3:17:21.1184000
+1:27:23.524200
48.3p
394
H 21 Motion
Michael Skagvik
Team Älta
3:17:31.1185000
+1:27:33.525200
48.3p
395
H 40
Jan Rönnblad
Ernst & Young SK
3:17:32.1185100
+1:27:34.525300
48.3p
396
H 50
Tord Karlsson
Öset Skidor
3:17:38.1185700
+1:27:40.525900
48.2p
397
H 21 Motion
Joel Roos
Norrköping
3:17:47.1186600
+1:27:49.526800
48.2p
398
H 21 Motion
Arvid Mohlin
Axa SC
3:18:23.1190200
+1:28:25.530400
48.0p
399
H 21 Motion
Emil Rune
Falun
3:19:02.1194100
+1:29:04.534300
47.9p
400
H 60
Jan Lund
Orsa SK
3:19:34.1197300
+1:29:36.537500
47.7p
401
D 40
Ulrika Wånggren
Motala Aif SK
3:19:48.1198700
+1:29:50.538900
47.7p
Logga in för att slippa de här annonserna
402
H 60
Jan Lindgren
Foreign Citizen
3:19:52.1199100
+1:29:54.539300
47.7p
Seedningsgräns för led 6 i Vasaloppet: 3:20:00
403
H 50
Per Zetterberg
Järfälla SK
3:20:12.1201100
+1:30:14.541300
47.6p
404
H 21 Motion
Kim Engqvist
Team älskavaratjock
3:20:28.1202700
+1:30:30.542900
47.5p
405
H 21 Motion
Andreas Jangnäs
Axa SC
3:20:39.1203800
+1:30:41.544000
47.5p
406
H 21 Motion
Christian Lyckell
Peab Bedriftsidrettslag
3:21:02.1206100
+1:31:04.546300
47.4p
407
H 21
Victor Johansson
Lillhärdals IF
3:21:17.1207600
+1:31:19.547800
47.3p
408
H 40
Henrik Malmlöf
Axa SC
3:21:22.1208100
+1:31:24.548300
47.3p
409
D 40
Ann Edenhamn
SK Leksand
3:21:44.1210300
+1:31:46.550500
47.2p
410
H 40
Joakim Bergfors
IK Stern
3:21:54.1211300
+1:31:56.551500
47.2p
411
H 60
Kjell Andersson
Tranemo IF
3:22:05.1212400
+1:32:07.552600
47.1p
412
D 40
Cecilia Ingard
IK Rex
3:22:37.1215600
+1:32:39.555800
47.0p
413
D 21 Motion
Amelie Garstad
Norrköping
3:22:49.1216800
+1:32:51.557000
46.9p
414
H 50
Lennart Englund
Brovallens IF
3:22:52.1217100
+1:32:54.557300
46.9p
415
H 21 Motion
Andreas Sjöberg
Dalregementets IF
3:22:56.1217500
+1:32:58.557700
46.9p
416
H 21
Philip Stolt
Siljansnäs Skid & Löparklubb
3:23:01.1218000
+1:33:03.558200
46.9p
417
H 60
Håkan Grefberg
IFK Lidingö SOK
3:23:02.1218100
+1:33:04.558300
46.9p
418
H 40
Johan Hedman
Söders SOL Tyresö
3:24:03.1224200
+1:34:05.564400
46.7p
419
H 21
Joakim Wigertz
Axa SC
3:24:18.1225700
+1:34:20.565900
46.6p
420
H 21 Motion
John Oknelid
Team Ormsalva
3:24:25.1226400
+1:34:27.566600
46.6p
421
H 50
Jonas Edlund
Axa SC
3:24:27.1226600
+1:34:29.566800
46.6p
422
H 21 Motion
Viktor Jönsson
Trollhättans SOK
3:25:17.1231600
+1:35:19.571800
46.4p
423
H 40
Stefan Andersson
Domnarvets GOIF
3:25:35.1233400
+1:35:37.573600
46.3p
424
H 40
Magnus Åhl
Domnarvets GOIF
3:25:36.1233500
+1:35:38.573700
46.3p
425
D 21 Motion
Sonja Solheim
Axa SC
3:25:41.1234000
+1:35:43.574200
46.3p
426
H 21 Motion
Johan Kronlof
Axa SC
3:25:42.1234100
+1:35:44.574300
46.3p
427
H 21 Motion
Jonas Gidlöf
Axa SC
3:25:51.1235000
+1:35:53.575200
46.2p
428
H 40
Tobias Karlsson
Axa SC
3:26:18.1237700
+1:36:20.577900
46.1p
429
H 21 Motion
Joakim Gardell
Borensbergs IF SK
3:26:43.1240200
+1:36:45.580400
46.0p
430
H 40
Marcus Widén
Axa SC
3:27:11.1243000
+1:37:13.583200
45.9p
431
H 21
Daniel Frisén
Edsbyns SK
3:27:37.1245600
+1:37:39.585800
45.8p
432
H 50
Anders Andersson
Ryda SK
3:27:42.1246100
+1:37:44.586300
45.8p
433
H 21 Motion
Johan Andersson
Årsta
3:27:55.1247400
+1:37:57.587600
45.7p
434
D 21
Anna Hallmén
Karlslunds IF SF
3:28:17.1249600
+1:38:19.589800
45.7p
435
H 21 Motion
Magnus Hertz
Nacka Värmdö SK
3:28:34.1251300
+1:38:36.591500
45.6p
436
H 21
Magnus Fredriksson
Axa SC
3:28:59.1253800
+1:39:01.594000
45.5p
437
D 21 Motion
Louise Vonbahr
Täby Slalomklubb
3:29:14.1255300
+1:39:16.595500
45.4p
438
D 21
Louise Elofsson
Filipstads SF
3:29:34.1257300
+1:39:36.597500
45.4p
439
H 21 Motion
Daniel Larsson
Jädraås Allmänna IK
3:29:35.1257400
+1:39:37.597600
45.4p
440
H 21 Motion
Tommy Elomaa
Åf SK
3:30:45.1264400
+1:40:47.604600
45.1p
441
D 40
Petra Lestander
Västerås Skidklubb
3:31:02.1266100
+1:41:04.606300
45.0p
442
H 21 Motion
Mats Venndahl
träningskonsulten sports club
3:31:14.1267300
+1:41:16.607500
45.0p
443
D 40
Anne Arén
Tumba-mälarhöjden OK
3:31:43.1270200
+1:41:45.610400
44.9p
444
H 21 Motion
Peter Bertilsson
Delsbo IF
3:32:41.1276000
+1:42:43.616200
44.7p
445
D 21 Motion
Ulrika Etnell
Kvarnsvedens GOIF SK
3:32:57.1277600
+1:42:59.617800
44.6p
446
D 21 Motion
Kristina Borgström
Gimo IF SK
3:33:17.1279600
+1:43:19.619800
44.5p
447
H 60
Lars-olof Svensson
ASK Växjö
3:33:28.1280700
+1:43:30.620900
44.5p
448
H 21 Motion
Erik Riddervold
Axa SC
3:34:26.1286500
+1:44:28.626700
44.3p
449
D 40
Anna Jogrenius
Stockholms RK
3:36:01.1296000
+1:46:03.636200
44.0p
450
H 50
Göran Erlandsson
IK Jarl Rättvik
3:36:23.1298200
+1:46:25.638400
43.9p
451
D 21 Motion
Johanna Widén
Axa SC
3:36:31.1299000
+1:46:33.639200
43.9p
452
H 40
Jens Nordvang Roved
Sockertoppen IF
3:36:37.1299600
+1:46:39.639800
43.8p
453
H 21 Motion
Magnus Nilsson
Täby
3:37:00.1301900
+1:47:02.642100
43.7p
454
H 21 Motion
Mikael Nilsson
Hammarby IF SF
3:37:16.1303500
+1:47:18.643700
43.7p
455
H 40
Johan Larsson
Karlslunds IF SF
3:37:26.1304500
+1:47:28.644700
43.7p
456
H 21 Motion
Jonas Tylömark
Ingarö IF
3:38:31.1311000
+1:48:33.651200
43.4p
457
H 40
Rikard Enberg
Kimstad GOIF
3:38:36.1311500
+1:48:38.651700
43.4p
458
H 50
Lars Eriksson
Axa SC
3:38:51.1313000
+1:48:53.653200
43.4p
459
H 21 Motion
Torbjörn Ågren
Axa SC
3:39:01.1314000
+1:49:03.654200
43.3p
460
H 21
David Ytfeldt
SK Leksand
3:39:14.1315300
+1:49:16.655500
43.3p
Seedningsgräns för led 7 i Vasaloppet: 3:40:00
461
H 40
Magnus Andersson
Karlslunds IF SF
3:40:01.1320000
+1:50:03.660200
43.1p
462
H 40
Peter Palmqvist
Axa SC
3:40:38.1323700
+1:50:40.663900
43.0p
463
H 50
Sven Wigertz
Axa SC
3:41:51.1331000
+1:51:53.671200
42.8p
464
H 21 Motion
Oskar Bosson
Axa SC
3:42:15.1333400
+1:52:17.673600
42.7p
465
H 21 Motion
Anders Levin
nordewallsgatans grill och sport
3:42:39.1335800
+1:52:41.676000
42.6p
466
H 21 Motion
Daniel Kågemalm
Linköpings SK
3:43:46.1342500
+1:53:48.682700
42.4p
467
H 50
Claes Hedström
Axa SC
3:44:47.1348600
+1:54:49.688800
42.2p
468
H 40
Mika Ejenström
Nacka Värmdö SK
3:45:41.1354000
+1:55:43.694200
42.0p
469
D 21
Sofia Sundén
XC Sthlm Ski Club
3:46:12.1357100
+1:56:14.697300
41.9p
470
D 21 Motion
Tina Sarén
Axa SC
3:49:17.1375600
+1:59:19.715800
41.3p
471
H 21 Motion
Niklas Söderman
Morgongåva SK
3:49:39.1377800
+1:59:41.718000
41.2p
472
D 21 Motion
Lina Byman
Axa SC
3:49:47.1378600
+1:59:49.718800
41.2p
473
H 40
Lars Ohlsson
IF Ski Team Skåne
3:50:15.1381400
+2:00:17.721600
41.1p
474
H 21 Motion
Agnar Burgess
Axa SC
3:50:36.1383500
+2:00:38.723700
41.1p
475
H 21 Motion
Johan Sandström
Trollhättans SOK
3:50:49.1384800
+2:00:51.725000
41.0p
476
D 21 Motion
Isabella Thyberg
Hammerdals IF
3:51:43.1390200
+2:01:45.730400
40.9p
477
H 50
Michael Karlsson
Mälarö SOK
3:56:10.1416900
+2:06:12.757100
40.1p
478
H 60
Lennart Hellsten
Huddinge SK LF
3:57:16.1423500
+2:07:18.763700
39.9p
479
H 21 Motion
Jonny Lindman
IF Åland
3:58:23.1430200
+2:08:25.770400
39.7p
480
H 21 Motion
Marcus Lindenmo
Axa SC
3:59:04.1434300
+2:09:06.774500
39.6p
Seedningsgräns för led 8 i Vasaloppet: 4:00:00
481
D 21 Motion
Sandra Öhrström
Sundbybergs IK
4:01:04.1446300
+2:11:06.786500
39.2p
482
H 21 Motion
Magnus Bergqvist
Åmots SK
4:03:48.1462700
+2:13:50.802900
38.8p
483
H 21 Motion
Rasmus Anderberg
Axa SC
4:05:49.1474800
+2:15:51.815000
38.4p
484
D 40
Lotta Belfrage Palmqvist
Axa SC
4:06:36.1479500
+2:16:38.819700
38.3p
485
D 21 Motion
Annika Slothus
Axa SC
4:10:00.1499900
+2:20:02.840100
37.8p
486
H 21 Motion
Johan Olsson
Forsa IF
4:10:47.1504600
+2:20:49.844800
37.6p
487
H 50
Anders Hellsten
Linköpings SK
4:13:12.1519100
+2:23:14.859300
37.3p
488
H 21 Motion
Joel Svensson
Norrköping
4:16:51.1541000
+2:26:53.881200
36.7p
489
H 21 Motion
Vicktor Blomqvist
Vendelsö IK
4:17:55.1547400
+2:27:57.887600
36.6p
Seedningsgräns för led 9 i Vasaloppet: 4:20:00
490
H 21 Motion
Lars Lundquister
Göteborgs Atlet- & Triathlonsällskap
4:20:03.1560200
+2:30:05.900400
36.2p
491
H 40
Jonas Linnerberg
Orsa SK
4:23:20.1579900
+2:33:22.920100
35.8p
492
H 40
Kari Alanen
Älvdalens IF SK
4:23:21.1580000
+2:33:23.920200
35.8p
493
H 40
Jonas Norrman
IFK Helsingborg
4:23:30.1580900
+2:33:32.921100
35.8p
494
H 21
Johan Zackrisson Andersson
OK Kullingshof
4:31:23.1628200
+2:41:25.968400
34.7p
495
H 60
Åke Gisslar
Upplands-Ekeby IF
4:33:06.1638500
+2:43:08.978700
34.5p
496
D 40
Anna-Karin Lillevars
OK Kullingshof
4:34:06.1644500
+2:44:08.984700
34.3p
497
H 21 Motion
Marcus Linder
Umara SC
4:34:51.1649000
+2:44:53.989200
34.2p
498
D 40
Catharina Wåreus
Bålsta SK
4:42:52.1697100
+2:52:54.1037300
33.2p
499
H 21 Motion
Lars Westman
No Club
4:43:24.1700300
+2:53:26.1040500
33.2p
500
D 21
Charlotte Andersson
Rembo IK
23:59:58.8639700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Visar resultat 1 till 500 av 598[
1
2
]