Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Norrskogssvängen
2017-12-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 21
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
20:48.124700
89.4p
2
H 21
Gustav Rotvold
Åsarna IK
21:27.128600
+39.3800
86.7p
3
H 21
Sebastian Olsson
Stockviks SF
21:48.130700
+1:00.5900
85.3p
4
H 20
Tobias Lindman
Stockviks SF
22:28.134700
+1:40.9900
82.7p
5
H 21
Daniel Persson
Sollefteå Skidor IF
23:36.141500
+2:48.16700
78.8p
6
H 21
Calle Sjöstrand
Sollefteå Skidor IF
25:06.150500
+4:18.25700
74.1p
7
H 18
Love Kreij
IF Strategen
26:40.159900
+5:52.35100
69.7p
8
H 20
Johan Samuelsson
Husums IF SK
26:58.161700
+6:10.36900
68.9p
9
H 21
Oscar Strömberg
Hägglunds Ski Team SK
27:34.165300
+6:46.40500
67.4p
10
H 21
Markus Nordmark
Nässjö SF
27:48.166700
+7:00.41900
66.9p
5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 16
Gustav Pålsson
Utrikes SK
11:23.68200
2
H 16
Gustav Hedström
Östersunds SK
11:38.69700
+15.1400
3
H 16
Isac Morin
Utrikes SK
11:53.71200
+30.2900
4
D 21
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
12:00.71900
+37.3600
71.3p
5
D 21
Britta Johansson Norgren
Sollefteå Skidor IF
12:04.72300
+41.4000
70.9p
6
H 16
Viktor Olsson
Husums IF SK
12:15.73400
+52.5100
7
H 16
Melker Eklund
Vårby IK
12:33.75200
+1:10.6900
8
D 21
Cajsa Martinsson
Östersunds SK
12:34.75300
+1:11.7000
68.1p
9
H 16
Ebbe Abrahamsson Gjersvol
Östersunds SK
12:39.75800
+1:16.7500
10
H 16
Axel Saitton
Vårby IK
12:44.76300
+1:21.8000
11
H 16
Axel Mannelqvist
Vårby IK
12:46.76500
+1:23.8200
12
H 16
Laban Nordin
Vårby IK
12:49.76800
+1:26.8500
13
H 16
Arvid Henning
Bondsjöhöjdens IK
13:11.79000
+1:48.10700
14
D 16
Amanda Pallin
Alnö SK
13:20.79900
+1:57.11600
15
H 16
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
13:24.80300
+2:01.12000
16
D 16
Sigrid Hübenette
Husums IF SK
13:31.81000
+2:08.12700
17
H 16
Johan Söderholm
Anundsjö IF
13:36.81500
+2:13.13200
18
H 16
Seth Borglund
Bondsjöhöjdens IK
13:38.81700
+2:15.13400
19
D 16
Klara Torshage
Vårby IK
13:41.82000
+2:18.13700
20
H 16
Lowe Wagman
Sollefteå Skidor IF
13:46.82500
+2:23.14200
21
D 16
Elin Forsgren
Vårby IK
13:47.82600
+2:24.14300
22
D 16
Elsa Eriksson
Husums IF SK
13:49.82800
+2:26.14500
23
D 20
Hulda Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
13:50.82900
+2:27.14600
61.8p
24
D 16
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
13:56.83500
+2:33.15200
25
D 16
Emma Höglund
Sollefteå Skidor IF
14:12.85100
+2:49.16800
26
D 18
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
14:22.86100
+2:59.17800
59.5p
27
D 18
Emma Lundell
Hägglunds Ski Team SK
14:23.86200
+3:00.17900
59.5p
28
H 16
Teo Eikelboom
Vårby IK
14:54.89300
+3:31.21000
29
D 18
Johanna Dahl
Vårby IK
15:05.90400
+3:42.22100
56.7p
30
H 16
Njord Spovmark
Husums IF SK
15:16.91500
+3:53.23200
31
D 16
Marie Dahlberg
Sollefteå Skidor IF
15:19.91800
+3:56.23500
32
D 16
Sanna Sundström
Husums IF SK
15:21.92000
+3:58.23700
33
D 16
Alva Eklund
Sollefteå Skidor IF
15:24.92300
+4:01.24000
34
D 16
Johanna Pahlin
Sollefteå Skidor IF
16:34.99300
+5:11.31000
2.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 14
Rikard Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
5:43.34200
2
H 14
Erik Byström
Vårby IK
5:48.34700
+5.400
3
H 14
Sebastian Höglund
Bondsjöhöjdens IK
5:55.35400
+12.1100
4
H 14
Oskar Höglund
Sollefteå Skidor IF
5:59.35800
+16.1500
5
D 14
Elin Näslund
Vårby IK
6:02.36100
+19.1800
6
H 14
Carl Gustafsson
Vårby IK
6:04.36300
+21.2000
7
H 14
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
6:07.36600
+24.2300
8
H 14
Hjalmar Oskarsson
Ås IF
6:09.36800
+26.2500
9
H 14
Viking Olsson
Husums IF SK
6:15.37400
+32.3100
9
D 14
Elvira Nilsson
Sollefteå Skidor IF
6:15.37400
+32.3100
11
H 14
Isac Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
6:21.38000
+38.3700
12
D 12
Maja Pålsson
Utrikes SK
6:23.38200
+40.3900
13
H 14
Charlie Ahlmark
Sollefteå Skidor IF
6:28.38700
+45.4400
14
H 14
Jakob Djupenström
Nordingrå SK
6:32.39100
+49.4800
15
D 14
Hanna Mårtensson
Utrikes SK
6:34.39300
+51.5000
16
H 14
Elias Redman
Östersunds SK
6:38.39700
+55.5400
17
H 14
Axel Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
6:41.40000
+58.5700
18
D 14
Tuva Lundin
Alnö SK
6:42.40100
+59.5800
19
H 14
Jakob Torgrimsson
Tullus Sg
6:44.40300
+1:01.6000
20
D 12
Leia Ugarph Nordström
Näsvikens IK
6:47.40600
+1:04.6300
21
H 12
Martin Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
6:51.41000
+1:08.6700
22
D 14
Belle Spets
Vårby IK
6:53.41200
+1:10.6900
23
D 12
Hilde Oscarsson
Ås IF
6:59.41800
+1:16.7500
23
D 14
Wilma Nilsson
Sollefteå Skidor IF
6:59.41800
+1:16.7500
25
H 14
Linus Pettersson
Sollefteå Skidor IF
7:01.42000
+1:18.7700
26
D 14
Ellen Norenius
Hägglunds Ski Team SK
7:06.42500
+1:23.8200
27
D 14
Liv Persson
Sollefteå Skidor IF
7:08.42700
+1:25.8400
28
H 12
Vilgot Lundin
Alnö SK
7:09.42800
+1:26.8500
29
H 12
Hugo Kallin
Hägglunds Ski Team SK
7:10.42900
+1:27.8600
29
H 12
Linus Källman
Sollefteå Skidor IF
7:10.42900
+1:27.8600
31
H 14
Isak Bodin
Sollefteå Skidor IF
7:11.43000
+1:28.8700
32
D 12
Ines Stjerna
Utrikes SK
7:12.43100
+1:29.8800
33
H 12
Marcus Edlund
Hägglunds Ski Team SK
7:17.43600
+1:34.9300
33
D 14
Maja Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
7:17.43600
+1:34.9300
35
D 12
Minna Mikaelsson
Vårby IK
7:18.43700
+1:35.9400
35
D 14
Nora Westerlund
Vårby IK
7:18.43700
+1:35.9400
37
D 14
Emilia Johansson
Hägglunds Ski Team SK
7:21.44000
+1:38.9700
38
H 12
Alexander Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
7:22.44100
+1:39.9800
39
D 14
Filippa Hägglund
Sollefteå Skidor IF
7:23.44200
+1:40.9900
40
D 14
Saga Bergvin
Hägglunds Ski Team SK
7:28.44700
+1:45.10400
41
D 12
Emma Forsgren
Vårby IK
7:31.45000
+1:48.10700
42
H 12
Teo Dolk
Sollefteå Skidor IF
7:42.46100
+1:59.11800
43
D 12
Linnea Arnlöf
Hägglunds Ski Team SK
7:52.47100
+2:09.12800
44
H 12
Erik Gustafsson
Vårby IK
7:54.47300
+2:11.13000
44
H 12
Joel Byström
Vårby IK
7:54.47300
+2:11.13000
46
H 12
Wilmer Thorén
Hägglunds Ski Team SK
7:56.47500
+2:13.13200
47
D 14
Elsa Bergqvist
Sollefteå Skidor IF
7:57.47600
+2:14.13300
48
H 12
Nils Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
8:07.48600
+2:24.14300
49
D 12
Penny Spets
Vårby IK
8:19.49800
+2:36.15500
49
D 14
Ronja Nilsson
Sollefteå Skidor IF
8:19.49800
+2:36.15500
51
D 14
Cornelia Hörnqvist
Hägglunds Ski Team SK
8:24.50300
+2:41.16000
52
H 12
Oskar Andersson
Sollefteå Skidor IF
8:26.50500
+2:43.16200
53
D 12
Selma Rudlund
Hägglunds Ski Team SK
8:37.51600
+2:54.17300
54
D 12
Märta Hübenette
Husums IF SK
8:39.51800
+2:56.17500
55
D 12
Hilda Bergqvist
Sollefteå Skidor IF
9:05.54400
+3:22.20100
56
D 12
Lisa Nilsson
Rossöns IF
9:37.57600
+3:54.23300
57
D 14
Alva Perbo
Vårby IK
9:46.58500
+4:03.24200
58
D 12
Stina Morin
Utrikes SK
10:05.60400
+4:22.26100
59
H 12
Hugo Johansson
Backe IF
11:00.65900
+5:17.31600
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)