Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Volkswagen cup distans
2017-12-03
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
25:08.150710
89.1p
2
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
25:12.151110
+4.300
88.9p
3
Leo Johansson
Skillingaryds FK
25:23.152210
+15.1400
88.2p
4
Emil Talsi
Åsarna IK
25:50.154990
+42.4180
86.7p
5
Gustav Berglund
IFK Mora SK
25:55.155410
+47.4600
86.5p
6
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
25:56.155570
+48.4760
86.4p
7
Felix Erlander
Hudiksvalls IF
25:59.155810
+51.5000
86.3p
8
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
26:09.156870
+1:01.6060
85.7p
9
Samuel Oskarsson
SK Leksand
26:18.157760
+1:10.6950
85.2p
10
Adam Persson
IF Hallby SOK
26:20.157920
+1:12.7110
85.1p
11
Alexander Karlsson
IFK Mora SK
26:21.158030
+1:13.7220
85.1p
12
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
26:27.158620
+1:19.7810
84.8p
13
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
26:30.158930
+1:22.8120
84.6p
14
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
26:32.159110
+1:24.8300
84.5p
15
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
26:35.159470
+1:27.8660
84.3p
16
Anton Elvseth
Norway
26:36.159590
+1:28.8780
84.3p
17
Carl Rotvold
Åsarna IK
26:39.159840
+1:31.9030
84.1p
18
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
26:40.159920
+1:32.9110
84.1p
19
Axel Jutterström
IFK Mora SK
26:40.159970
+1:32.9160
84.1p
20
Gustav Jonsson
IFK Mora SK
26:41.160020
+1:33.9210
84.0p
21
Linus Nygren
Ulricehamns IF
26:57.161670
+1:49.10860
83.2p
22
Emil Hagström
Garphyttans IF
27:08.162790
+2:00.11980
82.6p
23
Jesper Persson
Åsarna IK
27:12.163100
+2:03.12290
82.5p
24
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
27:12.163170
+2:04.12360
82.5p
25
Malte Stefansson
Oxbergs IF
27:17.163660
+2:09.12850
82.2p
26
Azuolas Bajoravicius
Lithuania
27:18.163730
+2:10.12920
82.2p
27
Elis Berg
Sunne SLF
27:22.164140
+2:14.13330
82.0p
28
Karl Hjalmarsson
IK Stern
27:23.164280
+2:15.13470
81.9p
29
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
27:24.164300
+2:15.13490
81.9p
30
Emil Danielsson
Högbo GIF
27:29.164850
+2:21.14040
81.6p
31
Arvid Jonsson
Duveds IF
27:33.165210
+2:25.14400
81.5p
32
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
27:40.165970
+2:32.15160
81.1p
33
Albin Johansson
Sätra IF
27:44.166360
+2:36.15550
80.9p
34
Erik Lieback
Ulricehamns IF
27:49.166860
+2:41.16050
80.7p
35
Jesper Svensk
Stora Tuna IK SK
27:50.166950
+2:42.16140
80.6p
36
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
27:53.167260
+2:45.16450
80.5p
37
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
27:55.167450
+2:47.16640
80.4p
38
Joel Andersson
IFK Mora SK
27:56.167540
+2:48.16730
80.4p
39
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
27:57.167640
+2:49.16830
80.3p
39
Zackarias Björn
Rembo IK
27:57.167640
+2:49.16830
80.3p
41
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
28:03.168220
+2:55.17410
80.0p
42
Sebastian Eriksson
Rembo IK
28:03.168290
+2:55.17480
80.0p
43
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
28:06.168510
+2:58.17700
79.9p
44
Mårten Gedda
OK Landehof
28:06.168550
+2:58.17740
79.9p
45
Karl Ingard
IK Rex
28:13.169280
+3:05.18470
79.6p
46
Loke Östangård
Eksjö SOK
28:16.169560
+3:08.18750
79.4p
47
Viktor Svensk
Stora Tuna IK SK
28:20.169990
+3:12.19180
79.2p
48
Truls Gisselman
Rehns BK
28:23.170220
+3:15.19410
79.1p
49
Albert Carling
Falu IK
28:25.170480
+3:17.19670
79.0p
50
Petter Persson
Borås SK
28:28.170720
+3:20.19910
78.9p
51
Philip Kristoffersson
Hudiksvalls IF
28:32.171110
+3:24.20300
78.7p
52
William Karlsson
Källbottens IK
28:35.171430
+3:27.20620
78.6p
53
Jonatan Palander
Sellnäs IF
28:41.172010
+3:33.21200
78.3p
54
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
28:43.172260
+3:35.21450
78.2p
55
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
28:43.172280
+3:35.21470
78.2p
56
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
28:51.173040
+3:43.22230
77.9p
57
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
28:55.173410
+3:47.22600
77.7p
58
Arvid Värmsjö
SK Bore
29:01.174020
+3:53.23210
77.4p
59
Axel Svensson
Landsbro IF SK
29:06.174530
+3:58.23720
77.2p
60
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
29:11.175090
+4:03.24280
77.0p
61
Albin Persson
Tranemo IF
29:18.175780
+4:10.24970
76.7p
62
Sven Leander
Åsarna IK
29:19.175890
+4:11.25080
76.6p
63
Alfred Nilsson
Filipstads SF
29:21.176030
+4:13.25220
76.6p
64
Anton Karlsson
Tanums IF
29:28.176780
+4:20.25970
76.3p
65
Olle Westin
IK Stern
29:30.176930
+4:22.26120
76.2p
66
Per Jutterström
IFK Mora SK
29:32.177120
+4:24.26310
76.1p
67
Gösta Malmström
IK Stern
29:32.177160
+4:24.26350
76.1p
68
Oliver Newman
Storbritannien
29:34.177340
+4:26.26530
76.0p
69
Alfons Peterson
Borås GIF
29:38.177770
+4:30.26960
75.8p
70
Edvin Nordström
Brottby SK
29:39.177820
+4:31.27010
75.8p
71
Beinn Horsfall
Storbritannien
29:41.178020
+4:33.27210
75.7p
72
Anton Björk
Orsa SK
29:44.178330
+4:36.27520
75.6p
73
Albin Berger
Domnarvets GOIF
29:51.179070
+4:43.28260
75.3p
74
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
29:52.179110
+4:44.28300
75.3p
75
Harald Östensen
IFK Skövde SK
29:52.179120
+4:44.28310
75.3p
76
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
29:52.179130
+4:44.28320
75.3p
77
Jack Karlsson
Garphyttans IF
29:52.179180
+4:44.28370
75.3p
78
David Sjöberg
Gimo IF SK
29:57.179600
+4:48.28790
75.1p
79
David Höglund
IFK Mora SK
29:59.179870
+4:51.29060
75.0p
80
Emil Byberg
Domnarvets GOIF
30:03.180250
+4:55.29440
74.8p
81
Anton Mäkinen
Högbo GIF
30:05.180400
+4:56.29590
74.8p
82
Jakob Tapani
Sågmyra SK
30:10.180930
+5:02.30120
74.5p
83
Axel Åslund
Hedesunda IF
30:10.180980
+5:02.30170
74.5p
84
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
30:23.182220
+5:15.31410
74.0p
85
Albin Lundqvist
Gillberga SK
30:28.182730
+5:20.31920
73.8p
86
Love Kreij
IF Strategen
30:29.182890
+5:21.32080
73.8p
87
Edvin Quist Weghagen
IFK Skövde SK
30:35.183400
+5:26.32590
73.6p
88
Ludvig Karlsson
Järpens SK
30:37.183610
+5:29.32800
73.5p
89
Andreas Albinsson
SK Bore
30:45.184490
+5:37.33680
73.1p
90
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
30:55.185410
+5:47.34600
72.8p
91
Harald Carling
Falu IK
31:12.187110
+6:04.36300
72.1p
92
Paulius Januskevicius
Lithuania
31:20.187980
+6:12.37170
71.8p
93
Linus Rydin
Tranemo IF
31:22.188110
+6:14.37300
71.8p
94
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
31:23.188260
+6:15.37450
71.7p
95
Ask Abrahamsson
IK Stern
31:27.188680
+6:19.37870
71.5p
96
Erik Backlund
Äspereds IF
31:37.189670
+6:29.38860
71.2p
97
Rasmus Nordgren
Falu IK
31:43.190290
+6:35.39480
70.9p
98
Edvinas Simonutis
Lithuania
31:48.190790
+6:40.39980
70.8p
99
Adrian Lundberg
SK Bore
31:49.190880
+6:41.40070
70.7p
100
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
31:50.190960
+6:42.40150
70.7p
101
Simon Lundberg
SK Bore
32:25.194420
+7:17.43610
69.5p
102
Charles Harrigan
Storbritannien
32:29.194890
+7:21.44080
69.3p
103
Karl Stark
Vaggeryds SOK
32:56.197500
+7:47.46690
68.4p
104
Emil Selmosson
Lidköpings VSK
33:23.200280
+8:15.49470
67.5p
105
Cameron Cruickshank
Storbritannien
34:07.204620
+8:59.53810
66.1p
-
Timor Sandberg
Hudiksvalls IF
23:59:58.8639700
-
John Hermansson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Edvard Nilsson
Filipstads SF
23:59:59.8639800
-
Vincent Johnson
Matfors SK
23:59:59.8639800
-
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
23:59:59.8639800
-
Alexander Bohle
Storbritannien
23:59:59.8639800
-
Isak Lieback
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
Emil Rapp
SK Leksand
23:59:59.8639800
-
Nick Berg
Orsa SK
23:59:59.8639800
-
Adam Boman
Tranemo IF
23:59:59.8639800
-
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
23:59:59.8639800
-
Martin Mickels
Bålsta SK
23:59:59.8639800
-
Elias Andersson
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)