Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Knallcrossen Prolog
2017-04-09
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 16
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Tilde Bångman
Offerdals SK
2:17.13630
2
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
2:17.13660
+0
3
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
2:18.13700
+0
4
Sara Kajsa Hermansson
Offerdals SK
2:20.13920
+2.190
5
Elina Franzén
Idre SK
2:20.13950
+3.220
6
Elsa Wallin
Högbo GOIF
2:21.14010
+3.280
7
Märta Rosenberg
Duveds IF
2:21.14070
+4.340
7
Johanna Udras
Estonia
2:21.14070
+4.340
9
Emma Eriksson
Filipstads SF
2:23.14220
+5.490
10
Jenny Edin
Matfors SK
2:23.14240
+6.510
11
Alva Sköld
Häverödals SK
2:23.14250
+6.520
12
Kaidy Kaasiku
Estonia
2:23.14280
+6.550
13
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
2:24.14330
+7.600
14
Anette Nilsen
Norway
2:24.14350
+7.620
15
Kajsa Rapp
SK Leksand
2:24.14360
+7.630
16
Klara Andersson
Dala-Järna IK
2:24.14390
+7.660
17
Lisa Nystedt
Täby IS SK
2:25.14440
+8.710
17
Sara Uddegård
Offerdals SK
2:25.14440
+8.710
19
Märta Anderson
Dala-Järna IK
2:25.14490
+8.760
20
Signe Svensson
Föreningen IKJ Haninge
2:26.14520
+8.790
21
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
2:27.14670
+10.940
22
Ida Lundgren
IFK Umeå
2:28.14730
+11.1000
23
Julia Nilsson
Offerdals SK
2:30.14900
+12.1170
24
Nora Lignell
Lucksta IF
2:30.14920
+12.1190
25
Emmi Eriksson
IFK Umeå
2:30.14940
+13.1210
26
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
2:30.14960
+13.1230
27
Keidy Kaasiku
Estonia
2:30.14970
+13.1240
28
Ella Georgsson
Högbo GOIF
2:30.14980
+13.1250
29
Gabriella Thors
Malungs IF
2:32.15110
+14.1380
30
Saga Fältenhag
Högbo GOIF
2:32.15190
+15.1460
31
Elsa Carlsson
Åsarna IK
2:33.15260
+16.1530
32
Josefin Lindström
Högbo GOIF
2:33.15270
+16.1540
33
Emelie Englund
Bergeforsens SK
2:33.15290
+16.1560
34
Sanna Sundström
Husums IF SK
2:34.15300
+16.1570
35
Thula Olskims
Delsbo IF
2:34.15350
+17.1620
36
Wilma Johansson
Åsarna IK
2:35.15440
+18.1710
37
Enja Jonsson
Åsarna IK
2:37.15600
+19.1870
37
Ylva Olsson
Offerdals SK
2:37.15600
+19.1870
39
Anna Jonsson
Duveds IF
2:37.15620
+19.1890
40
Ida Wasell
Järpens SK
2:37.15670
+20.1940
41
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
2:39.15850
+22.2120
42
Olivia Lavén
Täby IS SK
2:39.15860
+22.2130
42
Tove Lundh
Bergeforsens SK
2:39.15860
+22.2130
44
Agnes Stjerna
Utrikes SK
2:39.15870
+22.2140
45
Moa Backlund
Högbo GOIF
2:42.16100
+24.2370
46
Emma Höglund
Sollefteå Skidor IF
2:43.16280
+26.2550
47
Anna Novak
Offerdals SK
2:44.16300
+26.2570
48
Ellen Sjölund
Duveds IF
2:44.16330
+27.2600
49
Julia Löfström
Månkarbo IF
2:44.16390
+27.2660
50
Wilma Löfgren
Bergeforsens SK
2:45.16420
+27.2690
51
Hilda Lingman
Trönö IK
2:45.16440
+28.2710
52
Tilda Ström
Dala-Järna IK
2:45.16460
+28.2730
53
Elin Vesterlund
Vännäs SK
2:47.16640
+30.2910
54
Sigrid Hübenette
Husums IF SK
2:49.16820
+31.3090
55
Emilia Pettersson
Sollefteå Skidor IF
2:49.16860
+32.3130
56
Maja Eriksson
Högbo GOIF
2:54.17380
+37.3650
57
Klara Roos
Ås IF
3:04.18360
+47.4630
58
Hoa Sjöholm
Sundbybergs IK
3:17.19670
+1:00.5940
59
Beth Ireland
Storbritannien
3:20.19980
+1:03.6250
-
Alva Björk
Orsa SK
23:59:58.8639700
-
Ida Olaspers
Orsa SK
23:59:59.8639800