Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Umeå 2017 Prolog
2017-03-25
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 20
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
6:45.40410
88.3p
2
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
6:46.40550
+1.40
88.0p
3
Anton Elvseth
Norway
6:47.40690
+2.180
87.7p
3
Adam Gillman
Garphyttans IF
6:47.40690
+2.180
87.7p
5
Alexander Karlsson
Källbottens IK
6:48.40710
+3.200
87.7p
6
Adam Persson
IF Hallby SOK
6:51.41060
+6.550
87.0p
7
Oscar Johansson
Zinkgruvans IF
6:52.41170
+7.660
86.8p
8
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
6:53.41210
+8.700
86.7p
9
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
6:54.41320
+9.810
86.5p
9
Fredrik Arnberg
Stockviks SF
6:54.41320
+9.810
86.5p
11
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
6:54.41390
+9.880
86.4p
12
Gustav Berglund
Storvreta IK
6:55.41410
+10.900
86.3p
13
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
6:56.41550
+11.1040
86.1p
14
Carl Rotvold
Åsarna IK
7:03.42270
+18.1760
84.7p
15
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
7:07.42610
+22.2100
84.1p
16
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
7:07.42630
+22.2120
84.0p
17
Anders Roos
Östersunds SK
7:10.42950
+25.2440
83.5p
18
Axel Jutterström
IFK Mora SK
7:12.43100
+26.2590
83.2p
19
Gabriel Strid
Sunne SLF
7:13.43200
+27.2690
83.0p
20
Erik Lieback
Ulricehamns IF
7:14.43380
+29.2870
82.7p
21
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
7:17.43630
+32.3120
82.3p
22
Joel Åström
Bodens SK
7:22.44130
+37.3620
81.4p
23
Karl Ingard
IK Rex
7:23.44260
+38.3750
81.2p
24
Linus Lillsjö
Hällbybrunns IF
7:24.44350
+39.3840
81.0p
25
Mattias Sundin
Vårby IK
7:25.44430
+40.3920
80.9p
26
Jonas Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
7:25.44460
+40.3950
80.8p
27
Erik Björkman
Täfteå IK
7:25.44490
+40.3980
80.8p
28
Oscar Bröte
Sundbybergs IK
7:26.44580
+41.4070
80.6p
29
Albert Carling
Falu IK
7:26.44590
+41.4080
80.6p
30
Simon Stenberg
Kalix SK
7:27.44660
+42.4150
80.5p
31
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
7:27.44690
+42.4180
80.4p
32
Petter Persson
Borås SK
7:28.44730
+43.4220
80.4p
33
Edvin Murto
Gellivare Skidallians IK
7:30.44980
+45.4470
80.0p
34
William Westerlund
Falu IK
7:32.45170
+47.4660
79.6p
35
Tobias Lindman
Stockviks SF
7:33.45200
+47.4690
79.6p
36
Jakob Fridesjö
Sävast Ski Team IF
7:33.45270
+48.4760
79.5p
37
Joakim Ståhl
Järbo IF
7:35.45460
+50.4950
79.2p
38
Tobias Olsson
Åsarna IK
7:39.45880
+54.5370
78.5p
39
Jonatan Palander
Sellnäs IF
7:40.45990
+55.5480
78.3p
40
Jacob Stark
Stockviks SF
7:41.46020
+56.5510
78.3p
41
Jesper Matti
Bodens SK
7:41.46070
+56.5560
78.2p
42
Kevin Henriksson
Garphyttans IF
7:43.46220
+58.5710
78.0p
43
Jens Filipsson
Sunne SLF
7:47.46630
+1:02.6120
77.3p
44
Elis Berg
Sunne SLF
7:47.46690
+1:02.6180
77.2p
45
Felix Selin
IFK Kiruna
7:50.46940
+1:05.6430
76.8p
46
Elias Olofsson
Vårby IK
7:52.47110
+1:07.6600
76.6p
47
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
7:55.47420
+1:10.6910
76.1p
48
Samuel Höjlind
IFK Mora SK
8:04.48340
+1:19.7830
74.8p
49
Johan Forslund
Lycksele IF
8:10.48930
+1:25.8420
73.9p
50
Marcus Karlsson
Kalix SK
8:13.49230
+1:28.8720
73.5p
50
Albin Karlsson
Skellefteå SK
8:13.49230
+1:28.8720
73.5p