Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Intersport Cup Distans
2017-03-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 21
30km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Björn Sandström
Piteå Elit SK
1:21:18.487790
94.0p
2
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
1:22:07.492620
+48.4730
93.4p
3
Anders Svanebo
Stockviks SF
1:22:24.494300
+1:05.6410
93.1p
4
Axel Ekström
Garphyttans IF
1:22:56.497530
+1:37.9640
92.7p
5
Simon Lageson
Åsarna IK
1:23:04.498300
+1:45.10410
92.6p
6
Anders Jonsson
Stockviks SF
1:23:07.498670
+1:48.10780
92.6p
7
Robin Norum
IFK Umeå
1:23:23.500290
+2:05.12400
92.3p
8
Karl-Johan Westberg
Borås SK
1:23:24.500330
+2:05.12440
92.3p
9
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
1:23:27.500640
+2:08.12750
92.3p
10
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
1:23:31.501040
+2:12.13150
92.2p
11
Anton Karlsson
Åsarna IK
1:23:52.503170
+2:33.15280
91.9p
12
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
1:24:16.505590
+2:58.17700
91.6p
13
Marcus Ruus
Åsarna IK
1:24:21.506040
+3:02.18150
91.6p
14
Daniel Svensson
IFK Mora SK
1:24:23.506260
+3:04.18370
91.5p
15
Eddie Edström
Stockviks SF
1:24:30.506960
+3:11.19070
91.4p
16
Nils Persson
Östersunds SK
1:24:42.508190
+3:24.20300
91.3p
17
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
1:24:46.508540
+3:27.20650
91.2p
18
Alfred Buskqvist
IK Stern
1:24:55.509420
+3:36.21530
91.1p
19
Edvard Sundman
Åsarna IK
1:24:58.509730
+3:39.21840
91.1p
20
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
1:25:18.511790
+4:00.23900
90.8p
21
Håkan Emilsson
Offerdals SK
1:25:26.512550
+4:07.24660
90.7p
22
Marcus Grate
IFK Umeå
1:25:57.515600
+4:38.27710
90.3p
23
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
1:26:02.516190
+4:44.28300
90.2p
24
Karl Johan Dyvik
Falun Borlänge SK
1:26:23.518260
+5:04.30370
90.0p
25
Pontus Hermansson
SK Bore
1:26:36.519560
+5:17.31670
89.8p
26
Jens Andersson
Kalix SK
1:26:37.519660
+5:18.31770
89.8p
27
Patrik Tallbom
Östersunds SK
1:26:40.519900
+5:21.32010
89.8p
28
Emil Persson
Östersunds SK
1:26:40.519920
+5:21.32030
89.8p
29
Max Novak
Offerdals SK
1:26:48.520780
+5:29.32890
89.6p
30
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
1:27:30.524960
+6:11.37070
89.1p
31
Johan Forsberg
IFK Umeå
1:27:45.526440
+6:26.38550
88.9p
32
Klas Nilsson
Skellefteå XC
1:28:05.528490
+6:47.40600
88.7p
33
Erik Björkman
Täfteå IK
1:28:07.528610
+6:48.40720
88.7p
34
Gustav Rotvold
Åsarna IK
1:28:21.530000
+7:02.42110
88.5p
35
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
1:28:27.530650
+7:08.42760
88.4p
36
Henrik Fjällborg
Gellivare Skidallians IK
1:28:46.532510
+7:27.44620
88.2p
37
Henrik Ottosson
Åsarna IK
1:28:48.532750
+7:29.44860
88.2p
38
Fredrik Hansson
IFK Mora SK
1:28:54.533310
+7:35.45420
88.1p
39
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
1:29:36.537530
+8:17.49640
87.6p
40
Emil Svensson
Åsarna IK
1:29:44.538390
+8:26.50500
87.5p
41
Johan Häggström
Piteå Elit SK
1:29:55.539400
+8:36.51510
87.3p
42
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
1:30:38.543730
+9:19.55840
86.8p
43
Carl Olander
IK Stern
1:30:47.544680
+9:28.56790
86.7p
44
Joel Lager
Garphyttans IF
1:30:53.545240
+9:34.57350
86.6p
45
Jonathan Engström
Borås SK
1:31:01.546030
+9:42.58140
86.5p
46
Daniel Södersten
Orsa SK
1:31:41.550080
+10:22.62190
86.1p
47
Martin Herbert
Sundbybergs IK
1:31:57.551630
+10:38.63740
85.9p
48
Tim Magnusson
IFK Mora SK
1:32:38.555710
+11:19.67820
85.4p
49
Ola Jonsson
Storumans IK
1:33:20.559910
+12:01.72020
84.9p
50
David Thorell
IK Stern
1:33:37.561640
+12:18.73750
84.7p
51
Adrian Bergström
Strömnäs GIF
1:33:57.563660
+12:38.75770
84.5p
52
Daniel Holmgren
IFK Umeå
1:34:02.564150
+12:43.76260
84.5p
53
Hannes Stenström
Trillevallens Sportklubb
1:34:20.565960
+13:01.78070
84.2p
54
Emil Winsa
Sävast Ski Team IF
1:34:43.568290
+13:25.80400
84.0p
55
Viktor Axelsson
Borås SK
1:35:23.572220
+14:04.84330
83.6p
56
Johan Persson
Trillevallens Sportklubb
1:36:10.576920
+14:51.89030
83.0p
57
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
1:36:21.578030
+15:02.90140
82.9p
58
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
1:39:28.596740
+18:09.108850
80.9p
59
Albert Askengren
Visborgs OK
1:42:23.614250
+21:04.126360
79.2p
60
Jens Selahn
Stockviks SF
1:44:18.625740
+22:59.137850
78.0p
-
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
23:59:58.8639700
-
Sebastian Olsson
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
Jonatan Engdahl
Trillevallens Sportklubb
23:59:58.8639700
-
Petter Hedman
IFK Umeå
23:59:58.8639700
-
Filip Danielsson
SK Bore
23:59:58.8639700
-
Gustav Nordström
Borås SK
23:59:58.8639700
-
Erik Silfver
IFK Umeå
23:59:58.8639700
-
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
23:59:58.8639700
-
Martin Johansson
Linköpings SK
23:59:59.8639800
-
Johan Ahlström
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Linn Sömskar
IFK Umeå
43:29.260820
83.3p
2
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
43:32.261170
+3.250
83.2p
3
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
43:48.262730
+19.1810
82.8p
4
Maria Nordström
Ulricehamns IF
43:52.263120
+23.2200
82.7p
5
Lisa Vinsa
Piteå Elit SK
44:04.264340
+35.3420
82.5p
6
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
44:57.269640
+1:28.8720
81.2p
7
Moa Molander Kristiansen
Åsarna IK
45:02.270170
+1:33.9250
81.1p
8
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
45:30.272980
+2:01.12060
80.5p
9
Elin Mohlin
Åsarna IK
45:36.273530
+2:07.12610
80.4p
10
Frida Erkers
IFK Mora SK
45:37.273670
+2:08.12750
80.3p
11
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
45:39.273890
+2:10.12970
80.3p
12
Sofie Elebro
IFK Umeå
45:45.274490
+2:16.13570
80.1p
13
Maja Dahlqvist
Falun Borlänge SK
46:00.275960
+2:31.15040
79.8p
14
Jenny Larsson
Gellivare Skidallians IK
46:11.277020
+2:42.16100
79.6p
15
Jennie Jirhed
Östersunds SK
46:28.278730
+2:59.17810
79.2p
16
Hedda Bångman
Offerdals SK
46:37.279670
+3:08.18750
79.0p
17
Sandra Olsson
Malungs IF
46:50.280950
+3:21.20030
78.7p
18
Elina Rönnlund
IFK Umeå
46:54.281320
+3:25.20400
78.7p
19
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
47:31.285090
+4:02.24170
77.9p
20
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
47:49.286800
+4:19.25880
77.5p
21
Frida Hallquist
Åsarna IK
47:53.287250
+4:24.26330
77.4p
22
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
48:15.289470
+4:46.28550
77.0p
23
Ida Dahl
IFK Mora SK
48:23.290270
+4:54.29350
76.8p
24
Sara Hallquist
Åsarna IK
48:33.291210
+5:03.30290
76.6p
25
Helena Lundkvist
Kalix SK
48:48.292700
+5:18.31780
76.3p
26
Lisa K Svensson
Åsarna IK
48:58.293700
+5:28.32780
76.1p
27
Ulrika Axelsson
Sya SK
49:00.293920
+5:31.33000
76.1p
28
Maria Jonasson
Östersunds SK
49:26.296500
+5:56.35580
75.5p
29
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
49:40.297940
+6:11.37020
75.3p
30
Isabelle Persson
Stockviks SF
49:51.299090
+6:22.38170
75.0p
31
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
50:05.300400
+6:35.39480
74.8p
32
Eva Johansson
Linköpings SK
50:30.302970
+7:01.42050
74.3p
33
Maria Sundström
Strömnäs GIF
50:31.303060
+7:02.42140
74.3p
34
Evelina Sutro
IFK Mora SK
50:46.304530
+7:17.43610
74.0p
35
Mathilda Björn
Östersunds SK
51:04.306310
+7:34.45390
73.7p
36
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
51:15.307400
+7:45.46480
73.5p
37
Emma Ivarsson
Årsunda IF
52:25.314420
+8:56.53500
72.2p
38
Sofie Björklund
Trillevallens Sportklubb
55:13.331270
+11:44.70350
69.3p
39
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
55:34.333390
+12:05.72470
68.9p
-
Ida Indahl
Offerdals SK
23:59:58.8639700
-
Linda Ström
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
-
Rebecca Öhrn
IFK Umeå
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)