Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla Skidspelen - fri stil
2017-03-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Falu IK
Plats: Lugnet, Falun
Längdskidor
Fristil
Intervallstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 21
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
28:11.169000
73.9p
2
Madelene Nord
IFK Mora SK
30:04.180300
68.4p
3
Malin Johansson
Pargas IF
30:20.181900
67.7p
H 20
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
24:20.145900
88.3p
2
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
24:49.148800
86.2p
3
Alexander Karlsson
Källbottens IK
24:51.149000
86.0p
H 21
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Adam Steen
Axa SC
24:59.149800
85.5p
2
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
26:13.157200
80.6p
3
Antoine Auger
Sundbybergs IK
26:27.158600
79.7p
D 15
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Elina Franzén
Idre SK
14:18.85700
2
Alva Björk
Orsa SK
14:28.86700
3
Saga Fältenhag
Högbo GOIF
14:35.87400
D 16
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Tilde Bångman
Offerdals SK
13:53.83200
2
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
14:08.84700
3
Alva Sköld
Häverödals SK
14:28.86700
D 20
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
13:33.81200
68.3p
2
Judith Dolleris
Falu IK
14:05.84400
66.3p
3
Annie Lindh
IF Hallby SOK
14:24.86300
65.1p
H 15
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
12:07.72600
2
Calle Rune
Täby IS SK
12:26.74500
2
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
12:26.74500
H 16
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Viktor Svensk
Stora Tuna IK SK
12:34.75300
2
Alfred Eriksson
Dala-Järna IK
12:36.75500
2
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
12:36.75500
D 11
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ronja Westerlund
Pargas IF
8:51.53000
2
Tuva Furunäs
IFK Grängesberg SK
9:28.56700
3
Enya Daabach
Åsarna IK
9:29.56800
D 12
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Andréa Nyberg
Pargas IF
8:48.52700
2
Elsa Brandt
Domnarvets GOIF
8:52.53100
3
Moa Birkebæk
Stora Tuna IK SK
8:55.53400
D 13
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Malin Oskarsson
SK Leksand
8:11.49000
2
Matilda Bandefur
Idre SK
8:20.49900
3
Lina Rydén
IFK Mora SK
8:22.50100
D 14
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Emma Lindberg
SK Leksand
7:56.47500
2
Sara Andersson
IFK Mora SK
8:12.49100
3
Thea Eriksson
Bergeforsens SK
8:15.49400
H 11
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Alvar Myhlback
Bjursås IK
7:41.46000
2
Alvin Rydin Sahlin
Västerås Skidklubb
8:06.48500
3
Eddie Pettersson
Oxbergs IF
8:26.50500
H 12
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Erik Bergström
Domnarvets GOIF
7:41.46000
2
Jonatan Lindberg
SK Leksand
7:56.47500
3
Hugo Granström
Sundbybergs IK
7:58.47700
H 13
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Elias Danielsson
Högbo GOIF
7:30.44900
2
Erik Franzén
Idre SK
7:38.45700
3
Hugo Ström
Dala-Järna IK
7:44.46300
H 14
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
7:09.42800
2
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
7:24.44300
3
Hjalmar Berg
Sunne SLF
7:39.45800
D 9
2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Moa Kristiansson
Dala-Järna IK
6:14.37300
2
Viola Grändborn
Trönö IK
6:16.37500
3
Lillan Einarsson
Årjängs IF
6:27.38600
D 10
2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Astrid Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
5:38.33700
2
Ellen Olsson
Garphyttans IF
5:52.35100
3
Tilde Karlsson
IFK Mora SK
5:59.35800
H 9
2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ville Jutterdal
Vreta Skid o MK
5:35.33400
2
Theo Malm
Vreta Skid o MK
5:46.34500
3
Gustav Mattsson
Valbo AIF
5:58.35700
H 10
2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Tage Börjesson
Vreta Skid o MK
5:20.31900
2
Arvid Trofast
Borensbergs IF Cykel och Skidklubb
5:22.32100
3
Oskar Olsson
Äspereds IF
5:29.32800
3
Anton Adill
Öregrunds IK
5:29.32800
H 21
2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
-
Joel Masapärs
Malungs IF
-
Nadja Westling
Falu IK
D 8
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
-
Tove Anttila
Järbo IF
-
Grund Sara Bengtsson
Korsnäs IF SK
-
Greta Brandin
Falu IK
-
Ellen Eriksson
Lima IF
-
Meja Eriksson
Årjängs IF
-
Viola Forsberg
Valbo Aif
-
Vilma Hagelberg Nordahl
Falu IK
-
Ebba Hedmark
Täby IS SK
-
Agnes Karlsson
IFK Mora SK
-
Lisa Lundberg
Falu IK
-
Kerstin LÖVGREN
Falu IK
-
Vera Myhlback
Bjursås IK
-
Alice Nordbrandt
Åsarna IK
-
Majken Norgren
Domnarvets GOIF
-
Disa Sigmundstad
IFK Hedemora SK
-
Hanna Strand
Sävedalens AIK
H 8
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
-
Noel Alsin
Åmåls OK
-
Daniel Bennet
Zinkgruvans IF
-
Einar Blomberg
Segersta OK
-
Oskar Bond
Bjursås IK
-
Marius Brandfjell
Funäsdalens IF
-
Hugo Claesson
Stora Tuna IK SK
-
Elias Eklund
IK Rex
-
Felix Färlin
Falu IK
-
Viktor Gustafsson
Linköpings SK
-
Jon Hases
Bjursås IK
-
Aron Hyttinen
IFK Hedemora SK
-
Sixten Hägg
Funäsdalens IF
-
Ivar Kihlberg
Linköpings SK
-
Filip Kvistegården
Högbo GOIF
-
Vilgot Larsson
Korsnäs IF SK
-
Frans Lessing
Sundbybergs IK
-
Viktor Lindgren
Falu IK
-
Sigge Löfgren
Falu IK
-
Karl Sjögren
Falu IK
-
August Sjörén
Bjursås IK
-
Hugo Söder
IFK Grängesberg SK
-
Erik Söderström
Malungs IF
-
Jonatan Tengnér
Falu IK
-
Lasse Tengnér
Falu IK
-
Tim Thomson
Falu IK
-
Erik Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
-
Rasmus Wedholm
Falu IK
H 8
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
-
Gustav Bader
Falu IK
-
Sofia Bennet
Zinkgruvans IF
-
Elin Bennstam
Linköpings SK
-
Elias Bergqvist
Korsnäs IF SK
-
Petter Bergqvist
Garphyttans IF
-
William Björkman
Domnarvets GOIF
-
Max Enhörning
Täby IS SK
-
Arvid Eriksson
Stora Tuna IK SK
-
Arvid Eriksson
SK Leksand
-
Edith Eriksson
SK Leksand
-
Nils Forsgren
Norrbärke SK
-
Herman Grändborn
Trönö IK
-
Axel Hellsing
Korsnäs IF SK
-
Annie Hylén
Falu IK
-
Eskil Högberg
IK Jarl Rättvik
-
Elin Ingvarsson
Granbergsdals IF
-
Loke Lindqvist
Stora Skedvi IK
-
Emil Lundberg
Korsnäs IF SK
-
Lily Masapärs
Malungs IF
-
Anton Carlberg Nilsson
Domnarvets GOIF
-
Lova Nordmark
Bergeforsens SK
-
Kerstin Norgren
Domnarvets GOIF
-
Stina Norgren
Domnarvets GOIF
-
Meja Nygårds Bodin
Falu IK
-
Signe Partanen
Högbo GOIF
-
Hugo Remb
Falu IK
-
Gustav Rutfors
Korsnäs IF SK
-
Silje Skärhem
Domnarvets GOIF
-
Ida Stigers
IFK Hedemora SK
-
Oskar Stigers
IFK Hedemora SK
-
Helge Ström
Dala-Järna IK
-
Embla Tuvall
Falu IK
-
Estrid Tuvall
Falu IK
-
Elliot Tysk
Falu IK
-
Samuel Vestling
Falu IK
-
Adam Vetterskog
Norrbärke SK
-
Elin Östberg
Domnarvets GOIF
D 40 Motion
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Riikka Kalliokoski
Pargas IF
30:28.182700
67.4p
2
Joesphine Åberg
Pargas IF
35:16.211500
56.8p
3
Jenny Josefsson
Täby IS SK
36:43.220200
54.3p
H 40 Motion
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Niklas Westerlund
Pargas IF
26:17.157600
80.3p
2
Kari Kalliokoski
Pargas IF
27:10.162900
77.2p
3
Peter Fredricson
IFK Mora SK
28:15.169400
73.7p
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Officiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är uppladdade av arrangörerna själva, detta är alltså officiella resultat.
Läs mer
Öppen tävling
Det här är en
öppen tävling
på Skidresultat.se, det betyder att alla inloggade användare kan ändra/lägga till uppgifter och resultat.
Du kan
ansöka om att bli tävlingsadministratör för den här tävlingen här!
läs mer...
Karta
Relaterat
Tävlingar i närheten
Lilla Kämpoloppet 2017
Näsrullen 2017
Engelbrektsrullen 2017
Ica Cup Riksfinal Skicross 2017
Ica Cup Riksfinal Sprint 2017
Ica Cup Riksfinal Distans 2017
Korsnäsloppet 2017
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan