Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ica Cup Riksfinal Skicross
2017-03-11
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
D 13
0.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Matilda Bandefur
Dalarna
1:32.9140
2
Malin Oskarsson
Dalarna
1:33.9250
+1.10
3
Elin Näslund
Ångermanland
1:34.9380
+2.140
4
Molly Furunäs
Dalarna
1:36.9560
+4.320
5
Nora Westerlund
Ångermanland
1:37.9630
+4.390
6
Evelina Crüsell
Västerbotten
1:37.9690
+5.450
7
Erika Lavén
Stockholm
1:39.9810
+6.570
8
Jonna Persson Kjellgren
Jämtland Härjedalen
1:39.9840
+7.600
9
Elvira Nilsson
Ångermanland
1:40.9910
+7.670
10
Ninni Einarsson
Värmland
1:40.9920
+7.680
11
Moa Hansson
Gästrikland
1:40.9970
+8.730
12
Ella Turesson
Norrbotten
1:40.9990
+8.750
12
Maja Boberg
Jämtland Härjedalen
1:40.9990
+8.750
14
Astrid Kolberg
Värmland
1:41.10070
+9.830
15
Lina Rydén
Dalarna
1:42.10100
+9.860
16
Tuva Lundin
Medelpad
1:42.10110
+9.870
17
Melissa Jansson
Norrbotten
1:42.10170
+10.930
18
Klara Forslund
Medelpad
1:44.10320
+11.1080
19
Tova Grahn
Medelpad
1:44.10330
+11.1090
20
Amanda Johansson
Västergötland
1:45.10420
+12.1180
21
Ronja Bjursell
Västerbotten
1:46.10560
+14.1320
21
Alva Isaksson
Norrbotten
1:46.10560
+14.1320
23
Ida Rosjö
Småland
1:47.10600
+14.1360
24
Yrla Abrahamsson
Göteborg
1:47.10680
+15.1440
25
Greta Lind
Stockholm
1:48.10720
+15.1480
26
Maja Aronsson
Jämtland Härjedalen
1:48.10730
+15.1490
26
Alva Dahlin
Medelpad
1:48.10730
+15.1490
28
Leia Bjursell
Västerbotten
1:48.10780
+16.1540
29
Alma Olsson
Örebro Län
1:49.10850
+17.1610
30
Ellen Holm
Östergötland
1:49.10860
+17.1620
31
Elsa Stenlund
Västerbotten
1:49.10890
+17.1650
32
Josefina Bivstedt
Stockholm
1:50.10900
+17.1660
33
Emma Espling
Norrbotten
1:50.10910
+17.1670
34
Ida Garfvè
Dalarna
1:50.10970
+18.1730
35
Gry Dahlgren
Jämtland Härjedalen
1:51.11020
+18.1780
36
Louise Jonsson
Medelpad
1:52.11140
+20.1900
37
Kerstin Åberg
Stockholm
1:52.11150
+20.1910
37
Ella Gustavsson
Småland
1:52.11150
+20.1910
39
MY Werner
Göteborg
1:53.11210
+20.1970
40
Tilda Thudèn
Östergötland
1:53.11220
+20.1980
41
Alva Adill
Uppland
1:53.11260
+21.2020
42
Ella Johansson
Norrbotten
1:53.11290
+21.2050
43
Elsa Granholm
Medelpad
1:55.11400
+22.2160
44
Elsa Gustafsson
Stockholm
1:55.11420
+22.2180
45
Hanna Mårtensson
Jämtland Härjedalen
1:55.11430
+22.2190
46
Tilde Josefsson
Stockholm
1:55.11440
+23.2200
47
Felicia Abelsson
Småland
1:55.11460
+23.2220
48
Lisa Larsson
Norrbotten
1:56.11500
+23.2260
49
Wilma Nilsson
Ångermanland
1:56.11510
+23.2270
49
Ida Pettersson
Västergötland
1:56.11510
+23.2270
51
Linnea Berglund
Norrbotten
1:56.11560
+24.2320
51
Agnes Nilsson
Norrbotten
1:56.11560
+24.2320
53
Tindra Wilhelmsson
Västergötland
1:57.11660
+25.2420
54
Irma Östberg
Jämtland Härjedalen
1:58.11700
+25.2460
55
Wilma Lundqvist
Västerbotten
1:58.11730
+25.2490
56
Ella Burman
Västerbotten
1:58.11780
+26.2540
57
Wilma Karlsson
Jämtland Härjedalen
1:59.11800
+26.2560
58
Linda Hedlund
Norrbotten
1:59.11810
+26.2570
59
Louise Hallander
Östergötland
1:59.11830
+26.2590
60
Sara Åbom
Gästrikland
1:59.11860
+27.2620
60
Ylva Sandström
Medelpad
1:59.11860
+27.2620
62
Klara Danielsson
Norrbotten
1:59.11870
+27.2630
63
Belle Spets
Ångermanland
2:00.11900
+27.2660
64
Klara Skåninger
Stockholm
2:00.11910
+27.2670
65
Tilda Rosander
Småland
2:00.11950
+28.2710
66
Thea Flogård
Göteborg
2:01.12020
+28.2780
67
Vilja Björklund
Gästrikland
2:01.12080
+29.2840
68
Elsa Larsson
Stockholm
2:02.12140
+30.2900
69
Emma Bengtsson
Västergötland
2:03.12210
+30.2970
70
Maja Wallberg
Ångermanland
2:04.12310
+31.3070
71
Signe Schagerström
Örebro Län
2:05.12490
+33.3250
72
Ingrid Åstot
Västerbotten
2:06.12560
+34.3320
73
Frida Jansson
Uppland
2:06.12590
+34.3350
73
Nora Engström
Västerbotten
2:06.12590
+34.3350
75
Ida Abrahamson
Västergötland
2:09.12810
+36.3570
76
Tea Hedlund
Medelpad
2:09.12820
+36.3580
77
Wilma Bohm
Göteborg
2:09.12840
+37.3600
78
Elvira Bylund
Hälsingland
2:12.13110
+39.3870
79
Brule Gundale
Västerbotten
2:13.13210
+40.3970
80
Selma Ivarsson
Gästrikland
2:13.13240
+41.4000
81
Thilda Engström
Hälsingland
2:15.13430
+42.4190
82
Alice Larsson
Västerbotten
2:17.13660
+45.4420
83
Emmi Nyberg
Uppland
2:18.13770
+46.4530
84
Elin Carlsson
Jämtland Härjedalen
2:19.13890
+47.4650
85
Engla Boström
Uppland
2:20.13970
+48.4730
86
Ingrid Dahlqvist
Stockholm
2:24.14320
+51.5080
87
Amanda Fredriksson
Uppland
2:34.15340
+1:02.6100
88
Klara Bäckstäde
Gotland
3:22.20140
+1:50.10900
-
Terese Terent
Hälsingland
23:59:59.8639800
-
Lisa Näsvall
Norrbotten
23:59:59.8639800
-
HIlma Claesson
Stockholm
23:59:59.8639800
-
Clara Granljung
Norrbotten
23:59:59.8639800
-
Linnea Hedin
Värmland
23:59:59.8639800
-
Sara Henriksson
Medelpad
23:59:59.8639800
-
Alva Nilsson
Västerbotten
23:59:59.8639800
-
Alva Hermansson
Dalarna
23:59:59.8639800