Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Folksam Cup Riksfinal Prolog
2017-03-04
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 15
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Hanna Lundberg
Norrbotten
6:49.40800
2
Saga Fältenhag
Gästrikland
6:54.41300
+5.400
3
Lisa Ingesson
Norrbotten
6:56.41500
+7.600
4
Märta Rosenberg
Jämtland Härjedalen
6:59.41800
+10.900
4
Elina Franzén
Dalarna
6:59.41800
+10.900
6
Kajsa Rapp
Dalarna
7:07.42600
+18.1700
7
Andrea Aulin
Småland
7:10.42900
+21.2000
8
Julia Löfström
Uppland
7:14.43300
+25.2400
9
Anja Andersdotter
Örebro
7:16.43500
+27.2600
9
Ida Nilsson
Medelpad
7:16.43500
+27.2600
11
Tilda Ström
Dalarna
7:17.43600
+28.2700
12
Lova Broström
Östergötland
7:19.43800
+30.2900
13
Saga Nilsson
Västerbotten
7:22.44100
+33.3200
14
Emma Höglund
Ångermanland
7:23.44200
+34.3300
14
Alva Eriksson
Ångermanland
7:23.44200
+34.3300
14
Josefin Lindström
Gästrikland
7:23.44200
+34.3300
14
Ebba Karlsson
Stockholm
7:23.44200
+34.3300
18
Alva Björk
Dalarna
7:27.44600
+38.3700
19
Lisa Nystedt
Stockholm
7:32.45100
+43.4200
20
Elin Modin
Ångermanland
7:33.45200
+44.4300
21
Sigrid Hübenette
Ångermanland
7:34.45300
+45.4400
22
Tua Germann
Västerbotten
7:39.45800
+50.4900
23
Agnes Öhrn
Medelpad
7:40.45900
+51.5000
24
Elsa Holmbom
Norrbotten
7:44.46300
+55.5400
25
Elin Westh
Värmland
7:45.46400
+56.5500
26
Emma Lindqvist
Norrbotten
7:46.46500
+57.5600
27
Thula Olskims
Hälsingland
7:47.46600
+58.5700
28
Elin Vesterlund
Västerbotten
7:49.46800
+1:00.5900
28
Enja Jonsson
Jämtland Härjedalen
7:49.46800
+1:00.5900
30
Anna Jonsson
Jämtland Härjedalen
7:50.46900
+1:01.6000
31
Hilda Lingman
Hälsingland
7:53.47200
+1:04.6300
32
Cora Badh
Västergötland
7:54.47300
+1:05.6400
32
Emma Ling
Småland
7:54.47300
+1:05.6400
34
Wilma Johansson
Jämtland Härjedalen
7:55.47400
+1:06.6500
35
Julia Lundgren
Västerbotten
7:57.47600
+1:08.6700
35
Linda Forsby
Värmland
7:57.47600
+1:08.6700
37
Alma Nordström
Uppland
8:03.48200
+1:14.7300
38
Tove Lundh
Medelpad
8:05.48400
+1:16.7500
39
Emelie Englund
Medelpad
8:06.48500
+1:17.7600
40
Lovisa Moqvist
Göteborg
8:09.48800
+1:20.7900
41
Maja Högfeldt
Västergötland
8:12.49100
+1:23.8200
42
Amanda Norrby Rydin
Västergötland
8:16.49500
+1:27.8600
43
Hoa Sjöholm
Stockholm
8:19.49800
+1:30.8900
44
Lisa Ekberg
Stockholm
8:22.50100
+1:33.9200
44
Sara Ingard
Uppland
8:22.50100
+1:33.9200
46
Elin Schönborg
Hälsingland
8:26.50500
+1:37.9600
47
Hanna Johansson
Värmland
8:27.50600
+1:38.9700
48
Gisela Bjursell
Västerbotten
8:33.51200
+1:44.10300
49
Thea Braneby
Värmland
8:36.51500
+1:47.10600
50
Lovisa Brink
Hälsingland
8:47.52600
+1:58.11700
51
Julia Eriksson
Västergötland
8:53.53200
+2:04.12300
51
Clara Johansson
Bohuslän Dal
8:53.53200
+2:04.12300
53
Lina Samuelsson
Östergötland
8:55.53400
+2:06.12500
54
Lisa Åkerlöf
Gästrikland
9:53.59200
+3:04.18300
55
Wilma Fridell
Småland
11:15.67400
+4:26.26500
-
Hanna Rydén
Uppland
23:59:59.8639800
-
Anna Karlsson
Östergötland
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)