Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Krokomsturen
2017-03-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
25km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Patrik Tallbom
Östersunds SK
1:04:56.389520
90.9p
2
Max Novak
Offerdals SK
1:04:56.389540
+0
90.9p
3
Teodor Peterson
IFK Umeå
1:05:00.389940
+4.320
90.8p
4
Marcus Grate
IFK Umeå
1:05:02.390100
+5.480
90.7p
5
Marcus Ruus
Åsarna IK
1:05:04.390300
+7.680
90.7p
6
Simon Lageson
Åsarna IK
1:05:16.391500
+19.1880
90.4p
7
Emil Svensson
Åsarna IK
1:05:25.392480
+29.2860
90.1p
8
John Lagerskog
Åre Längdskidklubb
1:05:35.393430
+39.3810
89.9p
9
Eric Simonsson
Landöns IF
1:06:13.397270
+1:17.7650
88.9p
10
Anders Jonsson
Stockviks SF
1:07:39.405800
+2:42.16180
86.7p
11
Axel Ekström
Garphyttans IF
1:07:49.406890
+2:53.17270
86.5p
12
Gustav Rotvold
Åsarna IK
1:07:54.407380
+2:58.17760
86.4p
13
Arvid Forss
Åsarna IK
1:08:35.411480
+3:39.21860
85.4p
14
David Berg
Bodsjöböle SK
1:08:40.411930
+3:44.22310
85.3p
15
Lars-Åke Stenmark
Junsele IF
1:10:17.421600
+5:20.31980
83.1p
16
Henrik Ottosson
Åsarna IK
1:10:46.424570
+5:50.34950
82.4p
17
Bertil Nordqvist
SportsGym
1:13:47.442620
+8:51.53000
78.6p
18
Marcus Carlén
Bodsjöböle SK
1:13:48.442750
+8:52.53130
78.6p
19
Johan Holmlund
IK Hakarpspojkarna
1:16:12.457180
+11:16.67560
75.8p
20
Per Persson
Jämtkraft IF
1:22:33.495210
+17:36.105590
69.4p
21
Robert Nilsson
Myssjö
1:22:41.496090
+17:45.106470
69.2p
22
Lars-Göran Söderberg
Rödön SK
1:24:52.509190
+19:56.119570
67.2p
23
Per Steen
Brunflo IF
1:25:18.511710
+20:21.122090
66.9p
24
Olof Roos
Ås IF
1:25:18.511750
+20:22.122130
66.9p
25
Johan Halfvarsson
Frösö IF
1:25:24.512320
+20:28.122700
66.8p
26
Mikael Gardelin
Visborgs OK
1:27:06.522570
+22:10.132950
65.3p
27
Ingemar Berg
Bodsjöböle SK
1:27:55.527470
+22:59.137850
64.7p
28
Magnus Floberg
No Club
1:29:41.538050
+24:45.148430
63.3p
29
Tord Lundin
Tandsbyns IF
1:33:08.558790
+28:12.169170
60.7p
30
Martin Ohlsson
Rödön SK
1:33:37.561640
+28:41.172020
60.4p
31
Egon Kvarnlöf
Offerdals SK
1:34:36.567500
+29:39.177880
59.7p
32
Kjell-Erik Sahlin
Ragunda IF
1:35:43.574200
+30:46.184580
58.9p
33
Jonas Hedman
Nordannäldens IK
1:45:49.634890
+40:53.245270
52.8p
34
Per Perttu
Kälens SK
1:47:52.647140
+42:56.257520
51.7p
35
Åke Jansson
Näldens IF
1:47:54.647360
+42:58.257740
51.7p
36
Peter Dahlin
Östersund
1:54:00.683930
+49:04.294310
48.7p
37
Anders Anderheim
Krokoms Mck
1:56:28.698750
+51:32.309130
47.6p
38
Måns Olsson
Östersund
1:57:22.704100
+52:25.314480
47.2p
39
Bjorn Olofsson
Rödön SK
2:02:24.734320
+57:28.344700
45.1p
40
Paul van Den Brink
Kälens SK
2:07:05.762450
+1:02:09.372830
43.4p
41
Edvin Moberg
No Club
2:13:55.803420
+1:08:59.413800
41.0p
42
Anders Finnstedt
No Club
2:51:46.1030530
+1:46:50.640910
31.5p