Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Kraftloppet
2017-03-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
D 21
17km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Susanne Pettersson
Skellefteå XC
57:37.345600
58.1p
2
Victoria Gustafsson
Skellefteå XC
1:02:25.374400
+4:48.28700
52.5p
3
Mikael Normark
No Club
1:05:25.392400
+7:48.46700
49.5p
4
Johanna Normark
Skellefteå Kraft
1:07:46.406500
+10:09.60800
47.4p
5
Sandra Åström
Skellefteå Kraft
1:08:17.409600
+10:40.63900
46.9p
6
Josephine Viksten
Team Esplanad
1:09:30.416900
+11:53.71200
45.9p
7
Kristin Jonsson
Arvika
1:10:21.422000
+12:44.76300
45.3p
8
Marlena Eriksson
Skellefteå SK
1:10:44.424300
+13:07.78600
45.0p
9
Anna Lindmark
Bodens SK
1:11:17.427600
+13:40.81900
44.5p
10
Marina Dahl Bylund
Skellefteå SK
1:11:56.431500
+14:19.85800
44.1p
11
Emelie Marklund
Kågedalens SK
1:12:41.436000
+15:04.90300
43.5p
12
Kristina Södermark
No Club
1:13:24.440300
+15:47.94600
43.0p
13
Emma Stenberg
Skellefteå SK
1:17:11.463000
+19:34.117300
40.5p
14
Jennifer Wellenius
Byske SK
1:18:45.472400
+21:08.126700
39.5p
15
Elin Forsselius
Skellefteå SK
1:18:45.472400
+21:08.126700
39.5p
16
Anna Edström
Skellefteå SK
1:19:58.479700
+22:21.134000
38.8p
17
Ulla Grönlund
Kågedalens SK
1:20:30.482900
+22:53.137200
38.5p
18
Gabriella Lundmark
Skellefteå SK
1:21:11.487000
+23:34.141300
38.1p
19
Ulla Aretorn
Innerviks SK
1:23:38.501700
+26:01.156000
36.8p
20
Malin Karlsson
Skellefteå SK
1:25:01.510000
+27:24.164300
36.1p
21
Li Holmberg
NORDIC TREAT
1:25:21.512000
+27:44.166300
35.9p
22
Carina Nyström
Skellefteå SK
1:26:10.516900
+28:33.171200
35.5p
23
Ia Labba
Kågedalens SK
1:31:06.546500
+33:29.200800
33.3p
24
Annette Lindgren
Byske SK
1:34:27.566600
+36:50.220900
31.9p
25
Linda Andersson
No Club
1:36:22.578100
+38:45.232400
31.2p
26
Anna Edvardsson
Skellefteå SK
1:37:05.582400
+39:28.236700
30.9p
27
Kjerstin Widman
Umeå
1:38:50.592900
+41:13.247200
30.3p
28
Josefin Lundmark
Åkullsjön
1:40:24.602300
+42:47.256600
29.8p
29
Catharina Norberg
Skellefteå SK
1:41:07.606600
+43:30.260900
29.5p
30
Charlott Nilsson
No Club
1:45:57.635600
+48:20.289900
28.0p
31
Barbro Holmlund
No Club
1:54:53.689200
+57:16.343500
25.5p
D 21
17km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Saga Nilsson
Skellefteå SK
57:35.345400
58.1p
2
Lisa Holmgren
Bolidens SK
58:18.349700
+43.4200
57.2p
3
Emma Snällfot
Skellefteå SK
1:07:42.406100
+10:07.60600
47.4p
H 21
17km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Klas Nilsson
Skellefteå XC
45:12.271100
80.3p
2
Martin Ottosson
Skellefteå SK
47:13.283200
+2:01.12000
75.6p
3
Jörgen Gustafsson
Skellefteå XC
48:45.292400
+3:33.21200
72.4p
4
Tommy Hedlund
XC Umeå Sports Club
49:21.296000
+4:09.24800
71.2p
5
Jonas Nyström
Skellefteå XC
51:34.309300
+6:22.38100
67.1p
6
Filip Greus Nilsson
Skellefteå SK
51:37.309600
+6:25.38400
67.0p
7
Thomas Ottosson
Skellefteå SK
51:57.311600
+6:45.40400
66.5p
8
Emil Winsa
Sävast Ski Team IF
52:20.313900
+7:08.42700
65.8p
9
Håkan Holmgren
Bolidens SK
52:39.315800
+7:27.44600
65.3p
10
Roland Edlund
Umedalens IF
52:40.315900
+7:28.44700
65.3p
11
Joel Brännström
Kågedalens SK
55:34.333300
+10:22.62100
60.9p
12
Sören Löf
Ncc IF
56:13.337200
+11:01.66000
60.0p
13
Mikael Andersson
Skellefteå SK
56:48.340700
+11:36.69500
59.2p
14
Martin Lundberg
Fredrika IK
57:26.344500
+12:14.73300
58.3p
15
Jonathan Forsell
Bolidens SK
57:27.344600
+12:15.73400
58.3p
16
BO Rehnberg
Kågedalens SK
57:53.347200
+12:41.76000
57.7p
17
Christian Wallgren
Bergsbyns SK
58:49.352800
+13:37.81600
56.6p
18
Magnus Vinblad
Team Esplanad
58:55.353400
+13:43.82200
56.5p
19
Victor Andersson
Skellefteå SK
59:23.356200
+14:11.85000
55.9p
20
Martin Larsson
Skellefteå SK
59:37.357600
+14:25.86400
55.6p
21
Nicklas Lundberg
No Club
59:40.357900
+14:28.86700
55.6p
22
Jan Olof Andersson
Skellefteå SK
1:00:27.362600
+15:15.91400
54.6p
23
Jimmy Lundmark
Skellefteå SK
1:01:36.369500
+16:24.98300
53.4p
24
Daniel Kempe
No Club
1:02:31.375000
+17:19.103800
52.4p
25
Kristoffer Fahlgren
Skellefteå SK
1:02:34.375300
+17:22.104100
52.3p
26
Fredrik Landström
No Club
1:03:37.381600
+18:25.110400
51.2p
27
Samuel Backteman
Skellefteå SK
1:03:48.382700
+18:36.111500
51.1p
28
Per Degerman
Skellefteå SK
1:04:01.384000
+18:49.112800
50.8p
29
Sture Sundberg
Skellefteå XC
1:04:09.384800
+18:57.113600
50.7p
30
Fredrik Lindkvist
Skellefteå SK
1:04:12.385100
+19:00.113900
50.7p
31
Mikael Krane
Byske SK
1:04:17.385600
+19:05.114400
50.6p
32
Hans Hägglund
Skellefteå SK
1:04:42.388100
+19:30.116900
50.2p
33
Ola Larsson
No Club
1:05:33.393200
+20:21.122000
49.4p
34
Fredrik Barkemo
Byske SK
1:05:38.393700
+20:26.122500
49.3p
35
Richard Jonsson
Skellefteå SK
1:05:47.394600
+20:35.123400
49.2p
36
Jörgen Lindmark
Skellefteå XC
1:05:51.395000
+20:39.123800
49.1p
37
Patrik Andersson
Skellefteå XC
1:05:55.395400
+20:43.124200
49.0p
38
Esbjörn Berglund
Kalix SK
1:06:07.396600
+20:55.125400
48.8p
39
Emil Gren
Ursviken
1:06:30.398900
+21:18.127700
48.5p
40
Tord Nilsson
Burträsk SK
1:07:25.404400
+22:13.133200
47.7p
41
Johannes BERGSTEN
Skellefteå XC
1:08:00.407900
+22:48.136700
47.2p
42
Anders Edström
Skellefteå SK
1:08:03.408200
+22:51.137000
47.1p
43
Fredrik Lindberg
Skellefteå SK
1:08:04.408300
+22:52.137100
47.1p
44
Per Normark
Skellefteå SK
1:08:04.408300
+22:52.137100
47.1p
45
Johan Lidman
Skellefteå SK
1:08:07.408600
+22:55.137400
47.1p
46
Jan Lundgren
Skellefteå SK
1:08:30.410900
+23:18.139700
46.8p
47
Kurt Johansson
No Club
1:09:16.415500
+24:04.144300
46.1p
48
Jonas Stenberg
No Club
1:09:41.418000
+24:29.146800
45.8p
49
Andre Hådén
Skellefteå SK
1:09:46.418500
+24:34.147300
45.7p
50
Lars Normark
NORDIC TREAT
1:10:02.420100
+24:50.148900
45.5p
51
Johan Holmgren
Ursviken
1:10:30.422900
+25:18.151700
45.1p
52
Samuel Forsman
Skellefteå AIK Cykel
1:10:41.424000
+25:29.152800
45.0p
53
Emil Lundmark
Bolidens SK
1:10:57.425600
+25:45.154400
44.8p
54
S-O Vikström
SOK
1:11:06.426500
+25:54.155300
44.7p
55
Johan Fahlgren
No Club
1:11:37.429600
+26:25.158400
44.3p
56
Magnus Wikström
Skellefteå SK
1:12:02.432100
+26:50.160900
44.0p
57
Henrik Widman
Umeå
1:12:24.434300
+27:12.163100
43.7p
58
Isak Jonsson
Arvika
1:12:47.436600
+27:35.165400
43.4p
59
Olov Södermark
Skellefteå SK
1:12:55.437400
+27:43.166200
43.3p
60
Sune Bergström
Skellefteå SK
1:15:56.455500
+30:44.184300
41.3p
61
Magnus Fredriksson
Skellefteå SK
1:17:38.465700
+32:26.194500
40.2p
62
Olof Broman
Nedre Bäcks IF
1:17:39.465800
+32:27.194600
40.2p
63
David Forssell
Skellefteå SK
1:17:49.466800
+32:37.195600
40.1p
64
Johnny Lindgren
Skellefteå SK
1:17:55.467400
+32:43.196200
40.0p
65
Peter Jonsson
Skellefteå SK
1:18:13.469200
+33:01.198000
39.8p
66
Göte Berggren
Skellefteå SK
1:18:18.469700
+33:06.198500
39.8p
67
Ola Lindberg
No Club
1:20:24.482300
+35:12.211100
38.5p
68
Thomas Ljungblad
No Club
1:21:40.489900
+36:28.218700
37.8p
69
Tommy Randelöv
Bureå IF
1:24:08.504700
+38:56.233500
36.5p
70
Lars Widman
Lövånger-Uttersjöbäcken AIK
1:31:21.548000
+46:09.276800
33.2p
71
Bo Johansson
Myklegutane
1:32:40.555900
+47:28.284700
32.6p
72
Jonas Lundberg
Kåge
1:33:34.561300
+48:22.290100
32.3p
73
Tomas Nilsson
Kalix SK
1:34:08.564700
+48:56.293500
32.0p
74
Tobias Lundmark
No Club
1:43:16.619500
+58:04.348300
28.8p
75
Tejas Nair
Tieto
1:53:48.682700
+1:08:36.411500
25.8p
Logga in för att slippa de här annonserna
H 21
17km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Albin Karlsson
Skellefteå SK
50:08.300700
69.7p
2
Johannes Holmqvist
Skellefteå SK
1:03:47.382600
+13:39.81800
51.1p