Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic/Intersport Cup Falun
2017-02-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 20
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
14:25.86400
80.0p
2
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
14:26.86510
+1.10
79.9p
3
Moa Lundgren
IFK Umeå
14:27.86610
+2.110
79.8p
4
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
14:55.89430
+30.2930
77.3p
5
Tua Dahlgren
Spikbodarnas IK
15:01.90040
+36.3540
76.8p
6
Josefina Sundman
Åsarna IK
15:01.90070
+36.3570
76.8p
7
Johanna Andersson
Falu IK
15:12.91120
+47.4620
75.9p
8
Wilma Jönsson
Östersunds SK
15:19.91830
+54.5330
75.3p
9
Sofie Oskarsson
SK Leksand
15:39.93880
+1:14.7380
73.7p
10
Amelia Furunäs
Malungs IF
15:42.94110
+1:17.7610
73.5p
11
Ottilia Niemi
Gellivare Skidallians IK
15:52.95160
+1:27.8660
72.7p
12
Hulda Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
15:57.95620
+1:32.9120
72.3p
13
Sanna Sjödén
Älvdalens IF SK
15:59.95880
+1:34.9380
72.1p
14
Nelly Johansson
Gellivare Skidallians IK
16:00.95900
+1:35.9400
72.1p
15
Vendela Blom
Stockviks SF
16:11.97070
+1:46.10570
71.2p
16
Sandra Wiig
Stockviks SF
16:14.97310
+1:49.10810
71.1p
17
Hanna Fritz
Filipstads SF
16:21.98010
+1:56.11510
70.6p
18
Emma Thalin
Hudiksvalls IF
16:28.98780
+2:03.12280
70.0p
19
Matilda Melén
Falu IK
16:31.99060
+2:06.12560
69.8p
20
Ellionore Bäckman
Hede SK
16:32.99120
+2:07.12620
69.8p
21
Daniela Bjärmark
Zinkgruvans IF
16:35.99440
+2:10.12940
69.5p
22
Sarah Persson
Åtvidabergs IF
16:37.99640
+2:12.13140
69.4p
23
Olivia Persson
Storumans IK
16:39.99870
+2:14.13370
69.2p
24
Ida Wånggren
Motala Aif SK
16:43.100260
+2:18.13760
69.0p
25
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
16:44.100300
+2:19.13800
68.9p
26
Mathilda Ruus
Åsarna IK
16:52.101110
+2:27.14610
68.4p
27
Madelene Melin
Malungs IF
17:00.101930
+2:35.15430
67.8p
28
Ellen Svensson
Borås SK
17:04.102340
+2:39.15840
67.6p
29
Emma Jonsson
Åsarna IK
17:15.103440
+2:50.16940
66.9p
30
Louise Roslin
Strömnäs GIF
17:29.104850
+3:04.18350
66.0p
31
Hilma Markinhuhta
Göteborgs SK
18:05.108450
+3:40.21950
63.8p
32
Frida Lindqvist
Hagfors SF
18:06.108590
+3:41.22090
63.7p
33
Amanda Johansson
Tranemo IF
18:39.111810
+4:14.25310
61.9p
34
Elin Wickberg
Hägglunds Ski Team SK
18:53.113250
+4:28.26750
61.1p
35
Matilda Tagg
Hudiksvalls IF
19:04.114350
+4:39.27850
60.5p
-
Moa Westh
SK Bore
23:59:59.8639800
-
Olivia Bengtsson
Spikbodarnas IK
23:59:59.8639800
-
Linn Gustafsson
Filipstads SF
23:59:59.8639800
-
Maria Olofsson
Kalix SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)