Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic/Intersport Cup Boden Sprint
2016-12-17
INFO
RESULTAT
KARTA
Anmärkning
Sprint
Visa sprintstege
H 18
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
2
Ossian Rosenberg
Duveds IF
3
Anton Swedberg
Borås SK
4
Elias Andersson
Landsbro IF SK
5
Erik Engelin
Offerdals SK
6
Johan Herbert
Sundbybergs IK
7
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
8
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
9
Felix Forsberg
Järpens SK
10
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
11
Måns Olsson
Offerdals SK
12
Petter Dahl
Alnö SK
13
Simon Karlsson
IFK Umeå
14
Gustav Jonsson
Hällbybrunns IF
15
Oskar Årebäck
Bolidens SK
16
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
17
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
18
Samuel Oskarsson
SK Leksand
19
Anton Laine
Kalix SK
20
William Poromaa
Johannisbergs AIK
21
Jesper Persson
Åsarna IK
22
Andreas Karlsson
Kalix SK
23
Zackarias Björn
Rembo IK
24
Malte Stefansson
Oxbergs IF
25
Filip Öberg
Kalix SK
26
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
27
Adam Boman
Tranemo IF
28
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
29
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
30
Emil Hagström
Garphyttans IF
31
Alfred Nilsson
Filipstads SF
32
Linus Nygren
Ulricehamns IF
33
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
34
Max Andersson
Domnarvets GOIF
35
Adam Westman
Hudiksvalls IF
36
Joel Andersson
IFK Mora SK
37
William Schultz
IFK Umeå
38
Filip Kyrö
Högbo GOIF
39
Oscar Madsstuen
Halmstads Skidklubb
40
Samuel Björn
Rembo IK
41
Olle Westin
IK Stern
42
Emrik Nordgren
IFK Umeå
43
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
44
Erik Granström
Strömnäs GIF
45
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
46
Mattis Brunström
Bodens SK
47
Sebastian Eriksson
Falu IK
48
Arvid Larsson
IFK Umeå
49
Elias Antonsen
Sävast Ski Team IF
50
Valdemar Nilsson
Bodens SK
51
Filip Fahlström
Johannisbergs AIK
52
Albin Johansson
Sätra IF
53
Emil Eliasson
Gellivare Skidallians IK
54
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
55
Simon Åstot
IFK Umeå
56
Loke Östangård
Eksjö SOK
57
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
58
Sven Leander
Åsarna IK
59
Jonathan Dahlberg
Skellefteå SK
60
Hampus Östlin
Sunderby SK
61
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
62
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
63
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
64
Harald Östensen
IFK Skövde SK
65
Henrik Millestu
Utrikes SK
66
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
67
Ludvig Söderlind
IFK Kiruna
68
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
69
William Westerlund
Byske SK
70
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
71
Rasmus Gunnari
Sävast Ski Team IF
72
Axel Svingstedt
Stockviks SF
73
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
74
Ruben Nyberg
Gellivare Skidallians IK
75
Axel Åslund
Hedesunda IF
76
Richard Engholm
Johannisbergs AIK
77
Victor Sehlstedt
IFK Umeå
78
William Selander
Spikbodarnas IK
79
Anton Andersson
Garphyttans IF
80
Christian Olsson
Årjängs IF
81
Adrian Lundberg
SK Bore
82
Timor Sandberg
Hudiksvalls IF
-
Martin Mickels
Bålsta SK
-
Linus Nilsson
IFK Umeå
-
Nick Berg
Orsa SK