Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Toblach-Cortina Classic
2017-02-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Andreas Nygaard
Team Santander
2:07:35.765400
86.5p
2
Stian Hoelgaard
Team Leaseplan
2:07:35.765400
86.5p
3
Oscar Kardin
Team Serneke
2:07:37.765600
+2.100
86.4p
4
Mauro BRIGADOI
Team Futura Robinsonpetshop
2:08:30.770900
+55.5400
85.8p
5
Torgeir Skare Thygesen
Team Leaseplan
2:08:50.772900
+1:15.7400
85.6p
6
Oscar Persson
Lager 157
2:09:31.777000
+1:56.11500
85.1p
7
Tore Bjørseth Berdal
Team United Bakeries
2:09:33.777200
+1:58.11700
85.1p
8
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
2:11:45.790400
+4:10.24900
83.6p
9
Johan Lövgren
Team Igne
2:11:45.790400
+4:10.24900
83.6p
10
Torleif Syrstad
Team Synnfjell
2:12:54.797300
+5:19.31800
82.8p
11
Nicolas Bormolini
Team Futura Robinsonpetshop
2:14:50.808900
+7:15.43400
81.5p
12
Thomas Bormolini
Team Futura Robinsonpetshop
2:16:27.818600
+8:52.53100
80.5p
13
Vetle Thyli
Team United Bakeries
2:17:44.826300
+10:09.60800
79.7p
14
Simone Bosin
Team Futura Robinsonpetshop
2:17:57.827600
+10:22.62100
79.6p
15
Petter Soleng Skinstad
Maxpulse
2:19:06.834500
+11:31.69000
78.9p
16
Robin Frost
Team Forever Nordic
2:19:34.837300
+11:59.71800
78.6p
17
Erlend Nydal
Team Synnfjell
2:19:35.837400
+12:00.71900
78.6p
18
Michael Kuisle
Team Forever Nordic
2:22:47.856600
+15:12.91100
76.8p
19
Benjamin CRV
No Club
2:23:02.858100
+15:27.92600
76.6p
20
Anton Daprà
Team Xcalibur
2:24:16.865500
+16:41.100000
75.9p
21
Lorenzo Cerutti
Team Xcalibur
2:24:36.867500
+17:01.102000
75.7p
22
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
2:24:42.868100
+17:07.102600
75.7p
23
Jiri Harcuba
Team Pioneer Investments
2:25:01.870000
+17:26.104500
75.5p
24
Philipp Bachl
Skimarathon Team AUT
2:26:14.877300
+18:39.111800
74.9p
25
Atle Smenes
Rustad IL
2:27:00.881900
+19:25.116400
74.4p
26
Claes Rosenqvist
No Club
2:29:39.897800
+22:04.132300
73.1p
27
Mathias Defrancesco
No Club
2:29:50.898900
+22:15.133400
73.0p
28
Marino Vanzo
Team Futura
2:33:09.918800
+25:34.153300
71.3p
29
Christian Lorenzi
No Club
2:34:58.929700
+27:23.164200
70.4p
30
Ondrej Tuka
Ski Klub Jablonec Nad Nisou
2:37:13.943200
+29:38.177700
69.4p
31
Alberto Dalla Via
Team Futura
2:37:25.944400
+29:50.178900
69.3p
32
Ted Armgren
Silvini Madshus team
2:37:47.946600
+30:12.181100
69.1p
33
Felix Schwarzmeier
No Club
2:41:57.971600
+34:22.206100
67.2p
34
Herman Bjorn Smith
No Club
2:42:11.973000
+34:36.207500
67.1p
35
Magnus Björk
No Club
2:44:51.989000
+37:16.223500
66.0p
36
Ewen Perroud
CSNR
2:45:25.992400
+37:50.226900
65.8p
37
Gianluca Furlanis
Team Futura
2:45:28.992700
+37:53.227200
65.8p
38
David Gafner
SC Oberwil
2:47:02.1002100
+39:27.236600
65.1p
39
Reto Spielhofer
No Club
2:55:34.1053300
+47:59.287800
61.8p
40
Christian Harto
Baker Hansen
2:57:56.1067500
+50:21.302000
61.0p
41
Mikhail Zhitenev
Streamer
2:58:14.1069300
+50:39.303800
60.8p
42
Lukas Ehrenberger
No Club
3:01:04.1086300
+53:29.320800
59.9p
43
Johan Willem Coert
Det Glatte Lag
3:03:28.1100700
+55:53.335200
59.0p
44
Jakub Tyl
No Club
3:04:36.1107500
+57:01.342000
58.7p
45
Federico Rinaldi
S.c Alta Valtellina
3:06:06.1116500
+58:31.351000
58.2p
46
Roberto Passerini
No Club
3:07:11.1123000
+59:36.357500
57.8p
47
Torstein Eiken
Fossum IF
3:12:16.1153500
+1:04:41.388000
56.2p
48
Erlend Aas
No Club
3:12:47.1156600
+1:05:12.391100
56.1p
49
Simone Alberti
Sci Club Cortina
3:19:43.1198200
+1:12:08.432700
54.1p
50
Endre Stjernström
No Club
3:25:50.1234900
+1:18:15.469400
52.4p
51
marco gilioli
Sci Nordico Bismantova
3:26:13.1237200
+1:18:38.471700
52.3p
52
Gian Ehrensperger
No Club
3:37:14.1303300
+1:29:39.537800
49.5p
53
Marco Postal
No Club
3:45:30.1352900
+1:37:55.587400
47.7p
54
Tobias Ehrensperger
No Club
3:48:18.1369700
+1:40:43.604200
47.1p
55
Even Aksnes Tønseth
Lyn Ski
3:50:40.1383900
+1:43:05.618400
46.6p
56
Federico Compagnoni
G.S. Madonna dei Monti
3:59:52.1439100
+1:52:17.673600
44.7p
57
Mathias Hjørnegård
Halden SK
4:09:45.1498400
+2:02:10.732900
42.9p
58
Christoffer Brurud
Team Eidsvoll/Trimgruppen
4:25:29.1592800
+2:17:54.827300
40.3p
59
Dietmar Nitsche
Der Sieg geht über mich
4:38:13.1669200
+2:30:38.903700
38.4p
60
Fredrik Johansson
No Club
4:50:37.1743600
+2:43:02.978100
36.7p