Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla Fjällräven Loppet (Prolog)
2017-02-05
INFO
RESULTAT
KARTA
Anmärkning
Sprint, Prolog
Visa ihopslagen resultatlista
D 20
1.3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
3:07.18650
2
Gry Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
3:08.18720
+0
3
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
3:11.19020
+3.270
4
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
3:15.19490
+8.740
5
Hulda Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
3:18.19720
+10.970
6
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
3:26.20510
+18.1760
7
Hanna Jonsson
Husums IF SK
3:40.21950
+33.3200
H 20
1.3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
2:47.16600
2
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
2:52.17150
+5.450
3
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
2:52.17180
+5.480
4
Linus Lillsjö
Hällbybrunns IF
2:56.17500
+9.800
5
Johan Samuelsson
Husums IF SK
2:58.17740
+11.1040
6
Albin Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
2:59.17800
+12.1100
7
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
3:05.18410
+18.1710
8
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
3:08.18780
+21.2080
9
Adrian Johansson
Hägglunds Ski Team SK
3:17.19690
+30.2990
D 14
0.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Klara Torshage
Vårby IK
2:07.12630
2
Elin Näslund
Vårby IK
2:14.13330
+7.600
3
Alva Eklund
Sollefteå Skidor IF
2:15.13410
+7.680
4
Elsa Eriksson
Husums IF SK
2:16.13540
+9.810
5
Elin Forsgren
Vårby IK
2:16.13560
+9.830
6
Nora Westerlund
Vårby IK
2:18.13730
+11.1000
7
Marie Dahlberg
Sollefteå Skidor IF
2:23.14230
+16.1500
8
Elvira Nilsson
Sollefteå Skidor IF
2:23.14260
+16.1530
9
Hanna Mårtensson
Utrikes SK
2:30.14950
+23.2220
10
Maja Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
2:32.15170
+25.2440
11
Elsa Leiknes
Sollefteå Skidor IF
2:41.16010
+33.3280
12
Wilma Nilsson
Sollefteå Skidor IF
2:42.16170
+35.3440
13
Belle Spets
Vårby IK
2:46.16590
+39.3860
14
Emilia Johansson
Hägglunds Ski Team SK
2:53.17290
+46.4560
-
Sanna Berglund
Vårby IK
23:59:59.8639800
D 16
0.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Emma Höglund
Sollefteå Skidor IF
2:13.13240
2
Emma Lundell
Hägglunds Ski Team SK
2:19.13800
+5.460
3
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
2:19.13830
+5.490
4
Frida Åsander
Bondsjöhöjdens IK
2:20.13930
+6.590
5
Julia Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
2:21.14050
+8.710
6
Tilde Engberg
Bondsjöhöjdens IK
2:21.14080
+8.740
7
Sanna Sundström
Husums IF SK
2:22.14170
+9.830
8
Johanna Pahlin
Sollefteå Skidor IF
2:23.14260
+10.920
9
Amelie Josefsson
Nätra SK
2:27.14630
+13.1290
10
Emilia Pettersson
Sollefteå Skidor IF
2:33.15280
+20.1940
11
Sigrid Hübenette
Husums IF SK
2:49.16850
+36.3510
12
Tea Nilsson
Anundsjö IF
3:15.19490
+1:02.6150
H 14
0.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ebbe Abrahamsson Gjersvold
Östersunds SK
2:05.12470
2
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
2:08.12750
+2.180
3
Axel Mannelqvist
Vårby IK
2:10.12960
+4.390
4
Erik Byström
Vårby IK
2:15.13440
+9.870
5
Teo Eikelboom
Vårby IK
2:15.13480
+10.910
6
Viktor Olsson
Husums IF SK
2:16.13520
+10.950
7
Rikard Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
2:16.13530
+10.960
8
Carl Gustafsson
Vårby IK
2:19.13850
+13.1280
9
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
2:22.14160
+16.1590
10
Isac Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
2:31.15070
+25.2500
11
Jonatan Hälldal
Hägglunds Ski Team SK
2:39.15850
+33.3280
12
Johannes Ulander
Husums IF SK
2:49.16810
+43.4240
13
Erik Sundberg
Sidensjö IK
2:51.17080
+46.4510
14
Isak Bodin
Sollefteå Skidor IF
2:54.17320
+48.4750
15
Filip Nordström
Hägglunds Ski Team SK
3:00.17960
+54.5390
16
Victor Sandlund
Hägglunds Ski Team SK
3:36.21560
+1:30.8990
-
Isak Karlsson
Anundsjö IF
23:59:59.8639800
-
Sebastian Höglund
Bondsjöhöjdens IK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
H 16
0.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
1:44.10380
2
Gustav Pålsson
Utrikes SK
1:48.10780
+4.300
3
Melker Eklund
Vårby IK
1:57.11620
+12.1140
4
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
1:59.11870
+14.1390
5
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
2:00.11920
+15.1440
6
Wilhelm Korpela
Sollefteå Skidor IF
2:03.12220
+18.1740
7
Laban Nordin
Vårby IK
2:06.12510
+21.2030
8
Arvid Henning
Bondsjöhöjdens IK
2:10.12960
+25.2480
9
Seth Borglund
Bondsjöhöjdens IK
2:18.13700
+33.3220
10
Axel Saitton
Vårby IK
2:29.14840
+44.4360
-
Jens Nilsson
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
D 10
0.65km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Linnea Arnlöf
Hägglunds Ski Team SK
2:09.12810
2
Hedvig Ulander
Husums IF SK
2:11.13070
+2.160
3
Filippa Källman
Sollefteå Skidor IF
2:17.13680
+8.770
4
Tuva Landfors
Hägglunds Ski Team SK
2:22.14100
+12.1190
5
Vera Norenius
Hägglunds Ski Team SK
2:22.14180
+13.1270
6
Elvira Nässén
Vårby IK
2:28.14710
+19.1800
7
Hilda Bergqvist
Sollefteå Skidor IF
2:31.15000
+21.2090
8
Klara Sondell
Vårby IK
2:35.15470
+26.2560
9
MY Mikaelsson
Vårby IK
2:36.15560
+27.2650
10
Signe Leiknes
Sollefteå Skidor IF
2:37.15670
+28.2760
11
Ella Forsberg
Vårby IK
2:37.15680
+28.2770
12
Ebba Lindström
Husums IF SK
2:42.16100
+32.3190
13
Ronja Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
2:42.16140
+33.3230
14
Evelina Jonsson
Nätra SK
2:50.16930
+41.4020
15
Lina Lindström
Hägglunds Ski Team SK
2:51.17050
+42.4140
16
Ester Sundberg
Sidensjö IK
2:54.17350
+45.4440
16
Emmy Gustafsson
Vårby IK
2:54.17350
+45.4440
18
Klara Olofsson
Vårby IK
3:00.17900
+50.4990
18
Lovisa Berg
Hägglunds Ski Team SK
3:00.17900
+50.4990
20
Linna Dynesius
Nätra SK
3:03.18280
+54.5370
21
Emma Perbo
Hägglunds Ski Team SK
3:07.18620
+58.5710
22
Tuva Norberg
Hägglunds Ski Team SK
3:18.19780
+1:09.6870
23
Elise Andersson
Sidensjö IK
3:25.20420
+1:16.7510
24
Alma Gyllroth
Hägglunds Ski Team SK
3:27.20660
+1:18.7750
25
Tilde Larsson
Hägglunds Ski Team SK
3:52.23140
+1:43.10230
26
Alicia Tullnär
Hägglunds Ski Team SK
3:57.23670
+1:48.10760
-
Tilde Westin
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
D 12
0.65km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Maja Pålsson
Utrikes SK
1:44.10370
2
Moa Lindgren
Täfteå IK
1:47.10610
+2.140
3
Liv Persson
Sollefteå Skidor IF
1:50.10930
+5.460
4
Ellen Norenius
Hägglunds Ski Team SK
1:54.11340
+9.870
5
Filippa Hägglund
Sollefteå Skidor IF
1:56.11580
+12.1110
6
Emma Forsgren
Vårby IK
1:59.11830
+14.1360
7
Minna Mikaelsson
Vårby IK
2:00.11950
+15.1480
8
Ronja Nilsson
Sollefteå Skidor IF
2:01.12020
+16.1550
9
Saga Bergvin
Hägglunds Ski Team SK
2:01.12070
+17.1600
10
Ida Lindquist
Husums IF SK
2:05.12460
+20.1990
11
Elsa Bergqvist
Sollefteå Skidor IF
2:06.12570
+22.2100
12
Cornelia Hörnqvist
Hägglunds Ski Team SK
2:09.12840
+24.2370
13
Lova Larsson
Molidens IK
2:12.13190
+28.2720
14
Alva Perbo
Hägglunds Ski Team SK
2:19.13860
+34.3390
15
Selma Rudlund
Hägglunds Ski Team SK
2:19.13880
+35.3410
16
Nora Nordqvist
Husums IF SK
2:20.13910
+35.3440
17
Lova Toorell
Hägglunds Ski Team SK
2:22.14190
+38.3720
18
Ida Hallin
Husums IF SK
2:31.15000
+46.4530
19
Penny Spets
Vårby IK
2:31.15050
+46.4580
20
Linn Melin
Sidensjö IK
2:36.15570
+51.5100
21
Kajsa Johansson
Hägglunds Ski Team SK
2:44.16390
+1:00.5920
22
Alva Byström
Sidensjö IK
2:49.16860
+1:04.6390
-
Märta Hübenette
Husums IF SK
23:59:59.8639800
H 10
0.65km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Hugo Kallin
Hägglunds Ski Team SK
1:57.11630
2
Martin Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
1:58.11700
+0
3
Felix Öhman
Hägglunds Ski Team SK
1:58.11770
+1.40
4
Eskil Engberg
Bondsjöhöjdens IK
2:05.12490
+8.760
5
Fred Abrahamsson Gjersvold
Östersunds SK
2:06.12560
+9.830
6
Noa Rindeskog
Hägglunds Ski Team SK
2:08.12720
+10.990
7
Erik Gustafsson
Vårby IK
2:10.12900
+12.1170
8
Theo Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
2:11.13000
+13.1270
9
Ville Åberg
Hägglunds Ski Team SK
2:24.14330
+27.2600
10
Sigge Saitton
Vårby IK
2:27.14680
+30.2950
11
Hugo Sondell
Hägglunds Ski Team SK
2:32.15120
+34.3390
12
Gustav Bergvin
Hägglunds Ski Team SK
2:35.15400
+37.3670
13
Sebastian Salomonsson
Hägglunds Ski Team SK
2:36.15530
+39.3800
14
Leo Nordin
Vårby IK
2:38.15790
+41.4060
15
Albin Gyllenflykt
Sidensjö IK
2:41.16050
+44.4320
16
Emil Hirvelä
Vårby IK
2:51.17020
+53.5290
17
Elias Häggström
Vårby IK
3:01.18000
+1:03.6270
18
Elton Sundquist
Vårby IK
3:07.18690
+1:10.6960
19
William Backlund
Sidensjö IK
3:21.20020
+1:23.8290
20
Edvin Olofsson
Vårby IK
3:24.20360
+1:27.8630
21
William Bylin
Vårby IK
3:44.22370
+1:47.10640
-
Alexander Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
H 12
0.65km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Viking Olsson
Husums IF SK
1:41.10060
2
Hugo Petersson
Vårby IK
1:41.10080
+0
3
David Palmgren
Bergeforsens SK
1:41.10090
+0
4
Liam Hälldal
Hägglunds Ski Team SK
1:48.10790
+7.630
5
Linus Pettersson
Sollefteå Skidor IF
1:51.11060
+10.900
6
Oskar Höglund
Sollefteå Skidor IF
1:51.11080
+10.920
7
Axel Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
1:57.11620
+15.1460
8
Joel Byström
Vårby IK
2:04.12340
+22.2180
9
Marcus Edlund
Hägglunds Ski Team SK
2:04.12390
+23.2230
10
Viktor Öhman
Hägglunds Ski Team SK
2:07.12600
+25.2440
11
Didric Pettersson
Nätra SK
2:09.12810
+27.2650
12
Wilmer Thorén
Hägglunds Ski Team SK
2:13.13200
+31.3040
13
Alfred Jonsson
Nätra SK
2:13.13250
+31.3090
14
Eric Sondell
Hägglunds Ski Team SK
2:19.13860
+38.3700
15
Daniel Kövesi
Vårby IK
2:19.13870
+38.3710
16
Arvid Andersson
Vårby IK
2:30.14930
+48.4770
-
Linus Källman
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
-
Knut Saitton
Vårby IK
23:59:59.8639800
-
Charlie Ahlmark
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800