Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stråkenloppet
2017-01-29
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 50
42km, Längdskidor
1
Kent Eriksson
Borås SK
2:04:20.745959
65.4p
2
Erik Mattson
Boxholm-Ekeby SK
2:08:02.768120
+3:41.22061
63.1p
3
Ola Slättengren
Nybro
2:09:07.774662
+4:47.28603
62.5p
4
Jörgen Eriksson
Ätrans IF
2:11:56.791546
+7:35.45487
60.9p
5
Mats-Olof Lingersjö
SOK Viljan
2:13:26.800506
+9:05.54447
60.1p
6
Erik Bresky
IK Ymer
2:20:18.841798
+15:58.95739
56.7p
7
Niclas Hulterskog
Nässjö SF
2:23:35.861426
+19:14.115367
55.1p
8
Claus Johansson
Jönköping
2:24:12.865128
+19:51.119069
54.9p
9
Ljot Strömseng
IK Stern
2:24:48.868795
+20:28.122736
54.6p
10
Mikael Rosenqvist
IK Nocout.se
2:28:08.888700
+23:47.142641
53.2p
11
Jörgen Dahner
IK Stern
2:31:02.906170
+26:42.160111
52.0p
12
Peter Thure
IK Hakarpspojkarna
2:33:32.921104
+29:11.175045
51.0p
13
Henrik Karlsson
Nässjö SF
2:36:20.937945
+31:59.191886
50.0p
14
Anders Karlsson
OK Kroppefjäll
2:40:06.960539
+35:45.214480
48.6p
15
Mats Eriksson
Bankeryds Skid o Mk
2:40:26.962549
+36:05.216490
48.5p
16
Folke Lindroos
Lenhovda IF
2:47:02.1002194
+42:42.256135
46.3p
17
Tommy Bergström
Nybro Ski
2:47:26.1004571
+43:06.258512
46.2p
18
Pär Wetterlöf
IK Stern
2:54:24.1046355
+50:03.300296
44.1p
19
Erik Landergren
Stenkyrka IF
2:56:17.1057623
+51:56.311564
43.6p
20
Måns Eriksson
Ronneby OK
2:57:33.1065276
+53:13.319217
43.2p
21
Conny Eriksson
Ätrans IF
2:58:23.1070219
+54:02.324160
43.0p
22
Thomas nilsson
IF Hallby SOK
2:59:18.1075768
+54:58.329709
42.8p
23
Sonny Lahti
Hestra IF
3:00:01.1080039
+55:40.333980
42.6p
24
Jes Breckling
Bornholms Skivenner
3:00:58.1085707
+56:37.339648
42.3p
25
Svante Lahti
Hestra IF
3:02:27.1094608
+58:06.348549
41.9p
26
Magnus Lundström
IFK Helsingborg
3:02:35.1095455
+58:14.349396
41.9p
27
Lars Madestam
Nybro Ski
3:02:59.1097895
+58:39.351836
41.8p
28
Thomas Gustavsson
IK Stern
3:04:19.1105883
+59:59.359824
41.4p
29
Jan Henriksson
IK Stern
3:05:11.1111099
+1:00:51.365040
41.2p
30
Sten Arding
Gränna
3:07:02.1122186
+1:02:42.376127
40.8p
31
Jens Nielsen
IF Hallby SOK
3:11:22.1148151
+1:07:01.402092
39.7p
32
Hans-Åke Johansson
Vissefjärda GOIF
3:11:35.1149404
+1:07:14.403345
39.7p
33
Anders Raustorp
Nybro Ski
3:14:58.1169798
+1:10:38.423739
38.9p
34
Anders Persson
Tormestorps IF
3:15:05.1170491
+1:10:45.424432
38.9p
35
Hans Strängby
Föreningen IKJ Haninge
3:15:50.1174950
+1:11:29.428891
38.7p
36
Lars Wallersköld
Lugi SK
3:17:08.1182755
+1:12:47.436696
38.4p
37
Ronny Sulander
Nässjö SF
3:17:10.1182952
+1:12:49.436893
38.4p
38
Lars-johan Carlsson
Alvesta SOK
3:17:19.1183897
+1:12:59.437838
38.4p
39
TOM NORDIN
No Club
3:32:47.1276691
+1:28:27.530632
35.3p
40
Hans Gunnar Johansson
Sya SK
3:44:40.1347910
+1:40:19.601851
33.3p
41
otto lindblad
IF Hallby SOK
3:45:06.1350573
+1:40:46.604514
33.2p
42
Hans Svärdhagen
Härlövs IF
3:49:55.1379429
+1:45:34.633370
32.4p
43
Anders Ivarsson
IFK Helsingborg
3:50:36.1383545
+1:46:15.637486
32.3p
-
Mats Hägglund
Njutångers IF SK
23:59:58.8639700
-
Björn Åkerström
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Pär Annvik
IK Vista
23:59:58.8639700
-
Tom Nordin Christensen
København SK
23:59:59.8639800
-
Peter Johansson
Mullsjö SOK
23:59:59.8639800
-
Attila Kathy
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
-
Pelle Swensson
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)