Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Engelbrektsloppet
2010-02-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
60km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jenny Eriksson
IK Droppen
4:15:00.1529900
50.4p
2
Camilla Sjökvist
Norbergs OK
4:23:53.1583200
+8:53.53200
48.5p
3
Maria Strömberg Bylund
Fagersta Södra IK
4:34:57.1649600
+19:57.119600
46.3p
4
Elin Hamrefors
OK Landehof
4:36:30.1658900
+21:30.128900
46.0p
5
Sara Hillgren
Gävle SK
4:44:52.1709100
+29:52.179100
44.5p
6
Malin Adolfsson
Fm Hkv
4:48:49.1732800
+33:49.202800
43.8p
7
Monica Fjellman
Norbergs Ck
4:51:42.1750100
+36:42.220100
43.3p
8
Frida Wallnor
Fm Hkv
4:51:50.1750900
+36:50.220900
43.3p
9
Jenny Eriksson
IK Droppen
4:54:31.1767000
+39:31.237000
42.8p
10
Ylva Stach
Konsulttjänst Ylva It
4:54:33.1767200
+39:33.237200
42.8p
11
Britt Halling
City Wolfs SC
4:58:00.1787900
+43:00.257900
42.3p
12
Greta Snellman
Uppsala Studenters IF
4:58:21.1790000
+43:21.260000
42.2p
13
Helene Pellas
Rembo IK
4:58:31.1791000
+43:31.261000
42.2p
14
Sara Wennerström
Stockholms SIF
4:58:59.1793800
+43:59.263800
42.1p
15
Frida Börjesson
Stockholms SIF
5:00:47.1804600
+45:47.274600
41.8p
16
Rebecka Törner
Fagersta Södra IK
5:03:51.1823000
+48:51.293000
41.4p
17
Katarina Nyberg
Uppsala Studenters IF
5:04:09.1824800
+49:09.294800
41.3p
18
Margareta Andersson
Dala-Järna IK
5:07:50.1846900
+52:50.316900
40.8p
19
Ylva Odemark
Uppsala Studenters IF
5:09:31.1857000
+54:31.327000
40.5p
20
Eva Ramvall
IFK Södertälje
5:10:13.1861200
+55:13.331200
40.4p
21
Sara Granqvist
Grava SK
5:13:12.1879100
+58:12.349100
40.0p
22
Andrea Rosengren
Axa SC
5:13:31.1881000
+58:31.351000
40.0p
23
Sofia Andersson
Nacka Värmdö SK
5:13:58.1883700
+58:58.353700
39.9p
24
Veronica Falk
IFK Skövde SK
5:14:01.1884000
+59:01.354000
39.9p
25
Maria Åsvärd
Huddinge SK LF
5:14:21.1886000
+59:21.356000
39.8p
26
Christina Eriksson
Hällbybrunns IF
5:15:03.1890200
+1:00:03.360200
39.7p
27
Malin Torstensson
Tierps IF
5:24:41.1948000
+1:09:41.418000
38.4p
28
Cecilia Boström
Timrå SOK
5:26:14.1957300
+1:11:14.427300
38.2p
29
Ida Grimlund
Höör
5:28:10.1968900
+1:13:10.438900
38.0p
30
Berit Möller
IFK Lidingö SOK
5:29:50.1978900
+1:14:50.448900
37.8p
31
Susanna Göransson
Saltsjö Boo
5:31:24.1988300
+1:16:24.458300
37.6p
32
Marie Broman
Nyköping
5:32:14.1993300
+1:17:14.463300
37.5p
33
Gisela Lindqvist
IFK Enskede
5:34:42.2008100
+1:19:42.478100
37.2p
34
Anna Bogstedt
Rönninge
5:35:58.2015700
+1:20:58.485700
37.0p
35
Emma Karlsson
Alfa-Laval IF
5:38:05.2028400
+1:23:05.498400
36.8p
36
Tina Fastesson
Axa SC
5:38:24.2030300
+1:23:24.500300
36.7p
37
Karin Edström
Skogsluffarnas OK
5:40:57.2045600
+1:25:57.515600
36.4p
38
Malin Holfve
Axa SC
5:44:03.2064200
+1:29:03.534200
36.1p
39
Karina Karlsson
Linköpings SK
5:44:10.2064900
+1:29:10.534900
36.0p
40
Elisabeth Malmborg
Motala Aif SK
5:46:22.2078100
+1:31:22.548100
35.8p
41
Maria Carlsdotter
Haninge SOK
5:46:43.2080200
+1:31:43.550200
35.8p
42
Anna Malm
Fm Ledr
5:48:54.2093300
+1:33:54.563300
35.5p
43
Annika Lundeberg
City Wolfs SC
5:49:44.2098300
+1:34:44.568300
35.4p
44
Kerstin Lundin
Grycksbo IF OK
5:50:27.2102600
+1:35:27.572600
35.3p
45
Malin Eklund
Vreta Skid o Mk
5:52:51.2117000
+1:37:51.587000
35.1p
46
Mariana Borkowski
Storådalens SK
5:53:23.2120200
+1:38:23.590200
35.0p
47
Mari Korpela
Domnarvets GOIF
5:53:30.2120900
+1:38:30.590900
35.0p
48
Linda Östling
Tystberga
5:53:31.2121000
+1:38:31.591000
35.0p
49
Karin Wessman
Lilla Springklubben
5:54:54.2129300
+1:39:54.599300
34.8p
50
Christina Paulsson
Stockholms SIF
5:55:37.2133600
+1:40:37.603600
34.8p
51
Ingela Alsén
City Wolfs SC
5:56:46.2140500
+1:41:46.610500
34.6p
52
Marie Kristina Gustafsson
Kyrkby
5:58:24.2150300
+1:43:24.620300
34.5p
53
Anitta Ylitalo
Fagersta Södra IK
5:58:27.2150600
+1:43:27.620600
34.5p
54
Mona Alvarsson
IFK Hedemora SK
5:58:34.2151300
+1:43:34.621300
34.5p
55
Sussie Persson
Väsby SK
5:58:38.2151700
+1:43:38.621700
34.5p
56
Unni Jerndal
Tv4 SK
5:58:42.2152100
+1:43:42.622100
34.4p
57
Angela Dörenberg
Storvreta IK
6:00:49.2164800
+1:45:49.634800
34.2p
58
Anja Snellman
Uppsala Studenters IF
6:00:57.2165600
+1:45:57.635600
34.2p
59
Kerstin Wolff
IFK Tumba SOK
6:01:36.2169500
+1:46:36.639500
34.1p
60
Maria Gillgren
Eskilstuna IK
6:01:49.2170800
+1:46:49.640800
34.1p
61
Monika Ylönen
IFK Västerås SK
6:02:07.2172600
+1:47:07.642600
34.1p
62
Helena Mannerstedt
Fm/Fmif - Ksif
6:02:35.2175400
+1:47:35.645400
34.0p
63
Elisabeth Westerlund
Vallentuna
6:05:13.2191200
+1:50:13.661200
33.8p
64
Ann Charlotte Svensson
Falköpings AIK SK
6:06:15.2197400
+1:51:15.667400
33.7p
65
Camilla Logart-Winderud
Stockholms SIF
6:06:48.2200700
+1:51:48.670700
33.6p
66
Madelen Ericson
Linköpings SK
6:07:04.2202300
+1:52:04.672300
33.6p
67
Johanna Hallberg
City Wolfs SC
6:10:27.2222600
+1:55:27.692600
33.3p
68
Ann Hagman
Stockholms SIF
6:14:26.2246500
+1:59:26.716500
32.9p
69
Malin Jansson
Axa SC
6:15:06.2250500
+2:00:06.720500
32.8p
70
Emma Truuberg
Postens IF
6:16:54.2261300
+2:01:54.731300
32.6p
71
Sara Rosengren
Axa SC
6:18:00.2267900
+2:03:00.737900
32.5p
72
Christina Zetterlund
Lif-Stilen
6:18:25.2270400
+2:03:25.740400
32.5p
73
Catarina Lindström
IF Linnéa
6:19:12.2275100
+2:04:12.745100
32.4p
74
Louise Lillius
Trångsund
6:19:13.2275200
+2:04:13.745200
32.4p
75
Malin Haraldsson
Abb IF SK
6:19:37.2277600
+2:04:37.747600
32.4p
76
Ingrid Andersson
Linköpings SK
6:20:50.2284900
+2:05:50.754900
32.3p
77
Hella Hultin
Uppsala Studenters IF
6:22:10.2292900
+2:07:10.762900
32.1p
78
Jannice Persson
Hässleholm
6:22:41.2296000
+2:07:41.766000
32.1p
79
Sabina Karlsson
Hägersta GF
6:22:45.2296400
+2:07:45.766400
32.1p
80
Jeanette Brink
Tyringe
6:23:01.2298000
+2:08:01.768000
32.1p
81
Gun Andersson
Hässleby SOK
6:23:22.2300100
+2:08:22.770100
32.0p
82
Josefine Rosenlundh
IFK Skövde SK
6:23:37.2301600
+2:08:37.771600
32.0p
83
Maria Ehn-Notrica
Uppsala Studenters IF
6:23:54.2303300
+2:08:54.773300
32.0p
84
Lousie Plan
Uppsala Studenters IF
6:24:26.2306500
+2:09:26.776500
31.9p
85
Mina Langendahl
Flängan IF
6:28:07.2328600
+2:13:07.798600
31.6p
86
Catarina Ingebro
Fm/Fmif - Ksif
6:30:07.2340600
+2:15:07.810600
31.4p
87
Sara Wåhlin
Livgardets IK
6:30:17.2341600
+2:15:17.811600
31.4p
88
Barbara Verheij
IFK Södertälje
6:31:06.2346500
+2:16:06.816500
31.3p
89
Sandra Johansson
IFK Västerås SK
6:31:35.2349400
+2:16:35.819400
31.3p
90
Åsa Boström
Solna OK
6:32:34.2355300
+2:17:34.825300
31.2p
91
Petra Lindefors
Solna OK
6:32:34.2355300
+2:17:34.825300
31.2p
92
Annika Nilsson
Huddinge SK LF
6:33:11.2359000
+2:18:11.829000
31.2p
93
Dragana Tomic Karlsson
Nacka Värmdö SK
6:33:36.2361500
+2:18:36.831500
31.1p
94
Maria Svantesson
Västergärdets Grill & SK
6:34:26.2366500
+2:19:26.836500
31.1p
95
Helena Kjällgren
Västergärdets Grill & SK
6:35:14.2371300
+2:20:14.841300
31.0p
96
Elin Andersson
Ibm-Klubben
6:35:19.2371800
+2:20:19.841800
31.0p
97
Heidi Arff
Alingsås
6:36:42.2380100
+2:21:42.850100
30.9p
98
Anna Karin Tholerus Broman
Nyköping
6:37:39.2385800
+2:22:39.855800
30.8p
99
Anna Johansson
IFK Lidingö SOK
6:38:35.2391400
+2:23:35.861400
30.7p
100
Carina Johansson
Unnaryd GOIF
6:38:41.2392000
+2:23:41.862000
30.7p
101
Nina Karlsson
Fm/Fmif - Ksif
6:39:23.2396200
+2:24:23.866200
30.6p
102
Lena Lönnemark
Stockholms SIF
6:42:32.2415100
+2:27:32.885100
30.4p
103
Mimmi Marie Steene
Nacka Värmdö SK
6:42:44.2416300
+2:27:44.886300
30.4p
104
Liane Blom
Sandhems IF
6:42:47.2416600
+2:27:47.886600
30.4p
105
Helena Hansson
Katrineholm
6:43:45.2422400
+2:28:45.892400
30.3p
106
Anna Lago Lengquist
Hägersta GF
6:46:11.2437000
+2:31:11.907000
30.1p
107
Carina Andersson
Uppsala Studenters IF
6:47:34.2445300
+2:32:34.915300
30.0p
108
Rakel Soto
Skattkärrs IF
6:48:25.2450400
+2:33:25.920400
29.9p
109
Monica Green
IFK Skövde SK
6:50:39.2463800
+2:35:39.933800
29.7p
110
Lena Larsson
Malmö FK
6:51:39.2469800
+2:36:39.939800
29.7p
111
Mia Stalberg
Huddinge SK LF
6:53:14.2479300
+2:38:14.949300
29.5p
112
Petra Lindvall
Tungelsta
6:55:41.2494000
+2:40:41.964000
29.3p
113
Anna Korbutiak
Uppsala Studenters IF
6:56:28.2498700
+2:41:28.968700
29.3p
114
Hanna Elf
Götlunda IF
7:00:16.2521500
+2:45:16.991500
29.0p
115
Josephine Garpsäter
Postens IF
7:00:51.2525000
+2:45:51.995000
29.0p
116
Anna Sjöberg
IFK Västerås SK
7:01:23.2528200
+2:46:23.998200
28.9p
117
Åsa Bergman Johansson
Sya SK
7:05:38.2553700
+2:50:38.1023700
28.6p
118
Lisbeth Persson
Göteborgs SK
7:05:48.2554700
+2:50:48.1024700
28.6p
119
Ulrica Lillbacka
City Wolfs SC
7:08:14.2569300
+2:53:14.1039300
28.4p
120
Veronica Noring
Johanneshov IF
7:08:20.2569900
+2:53:20.1039900
28.4p
121
Emilia Hallgren
Solvikingarna
7:08:37.2571600
+2:53:37.1041600
28.4p
122
Görel Andersson
Stockholms SIF
7:14:33.2607200
+2:59:33.1077200
28.0p
123
Mira Andersson
Stockholms SIF
7:14:38.2607700
+2:59:38.1077700
28.0p
124
Catarina Asplund
Järfälla SK
7:15:49.2614800
+3:00:49.1084800
27.9p
125
Helena Höglund
Täby OK
7:16:20.2617900
+3:01:20.1087900
27.8p
126
Shamala Samuelsson
Sollentuna Sbk
7:19:12.2635100
+3:04:12.1105100
27.6p
128
Emma Grimlund
Sigvards Kvickrötter
7:23:56.2663500
+3:08:56.1133500
27.3p
129
Katarina Odemark
Danderyds SK
7:28:52.2693100
+3:13:52.1163100
27.0p
130
Anne Mie Rasmusson
Trollhättans SOK
7:33:34.2721300
+3:18:34.1191300
26.7p
131
Elin Svensson
Sundbybergs IK
7:35:34.2733300
+3:20:34.1203300
26.6p
132
Eva Britt Karlsson
Forsmarks IF
7:48:51.2813000
+3:33:51.1283000
25.8p