Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
BIK Skidspel
2017-01-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
11.2km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 18
William Poromaa
Johannisbergs AIK
27:47.166650
82.5p
2
H 21
Erik Viklund
Bondsjöhöjdens IK
27:51.167070
+4.320
82.3p
3
H 18
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
28:00.167990
+13.1240
81.9p
4
H 21
Emil Lagergren
Tynderö IK
28:41.172080
+54.5330
79.9p
5
H 21
Daniel Persson
Sollefteå Skidor IF
28:57.173620
+1:09.6870
79.2p
6
H 20
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
29:28.176760
+1:41.10010
77.8p
7
H 35
Mikael Henriksson
Tynderö IK
29:31.177020
+1:43.10270
77.7p
8
H 35
Thomas Henriksson
Tynderö IK
30:30.182950
+2:43.16200
75.2p
9
H 21
Daniel Granberg
Mellansel IF
30:39.183850
+2:52.17100
74.8p
10
H 35
Hans Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
31:32.189190
+3:45.22440
72.7p
11
H 35
Martin Åström
Bondsjöhöjdens IK
32:01.192040
+4:13.25290
71.6p
12
D 35
Jessika Ericsson
Stockviks SF
32:40.195970
+4:53.29220
70.2p
13
H 35
Anders Mannelqvist
Vårby IK
32:42.196140
+4:54.29390
70.1p
14
H 35
Jonas Norberg
Hägglunds Ski Team SK
32:49.196880
+5:02.30130
69.9p
15
H 35
David Blomberg Saitton
Vårby IK
33:12.199120
+5:24.32370
69.1p
16
H 21
Oscar Strömberg
Hägglunds Ski Team SK
34:12.205160
+6:25.38410
67.0p
17
H 35
Robert Engström
Hägglunds Ski Team SK
34:13.205260
+6:26.38510
67.0p
18
H 35
Erik Sjödin
Vasaloppsklubben Hedemora
54:16.325510
+26:28.158760
42.3p
19
H 21
Pontus Buhre
Häverödals SK
23:59:58.8639700
20
H 21
Marcus Strömsten
Bondsjöhöjdens IK
23:59:59.8639800
5.6km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 16
George Ersson
IF Strategen
14:19.85880
2
H 16
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
14:29.86810
+9.830
3
H 16
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
14:55.89430
+35.3450
4
D 18
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
15:03.90230
+43.4250
72.7p
5
H 16
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
15:04.90380
+45.4400
6
H 15
Rasmus Westerlund
IF Strategen
15:20.91980
+1:01.6000
7
D 21
Sara Hallquist
Åsarna IK
15:39.93830
+1:19.7850
69.9p
8
H 16
Love Kreij
IF Strategen
15:41.94000
+1:21.8020
9
H 15
Melker Eklund
Vårby IK
15:53.95200
+1:33.9220
10
D 20
Hulda Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
16:20.97950
+2:00.11970
66.9p
11
D 16
Nora Lignell
Lucksta IF
16:23.98250
+2:03.12270
12
H 15
Jens Nilsson
Sollefteå Skidor IF
16:29.98860
+2:09.12880
13
D 18
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
16:34.99300
+2:14.13320
66.0p
14
H 15
Axel Saitton
Vårby IK
16:35.99470
+2:15.13490
15
D 18
Maja Petersson
Vårby IK
16:36.99590
+2:17.13610
65.8p
16
H 15
Laban Nordin
Vårby IK
16:37.99690
+2:18.13710
17
D 20
Sandra Wiig
Stockviks SF
16:41.100090
+2:22.14110
65.5p
18
D 21
Sanna Näslund
Bondsjöhöjdens IK
16:51.101030
+2:31.15050
64.9p
19
D 18
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
17:01.102070
+2:41.16090
64.2p
20
D 16
Jenny Edin
Matfors SK
17:01.102080
+2:42.16100
21
D 16
Maja Sjölund
Bondsjöhöjdens IK
17:20.103900
+3:00.17920
22
D 15
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
17:21.104090
+3:02.18110
23
D 15
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
17:31.105080
+3:12.19100
24
D 16
Julia Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
17:35.105420
+3:15.19440
25
D 16
Ella Hugg Olsson
Matfors SK
17:38.105730
+3:18.19750
26
D 15
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
17:52.107190
+3:33.21210
27
D 15
Frida Åsander
Bondsjöhöjdens IK
17:54.107350
+3:34.21370
28
D 18
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
17:54.107370
+3:34.21390
61.1p
29
D 18
Johanna Dahl
Vårby IK
17:55.107450
+3:35.21470
61.0p
30
D 16
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
17:58.107780
+3:39.21800
31
D 15
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
18:08.108740
+3:48.22760
32
D 18
Hanna Jonsson
Husums IF SK
18:14.109370
+3:54.23390
60.0p
33
D 16
Emma Lundell
Hägglunds Ski Team SK
18:18.109710
+3:58.23730
34
D 21
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
18:47.112690
+4:28.26710
58.2p
35
D 15
Johanna Pahlin
Sollefteå Skidor IF
18:49.112880
+4:30.26900
36
D 15
Sanna Sundström
Husums IF SK
18:58.113710
+4:38.27730
37
H 15
Elias Thun-hansson
Bergeforsens SK
19:01.114010
+4:41.28030
38
H 15
Njord Spovmark
Husums IF SK
19:04.114340
+4:44.28360
39
D 16
Emilia Pettersson
Sollefteå Skidor IF
19:10.114900
+4:50.28920
40
D 15
Sigrid Hübenette
Husums IF SK
19:53.119250
+5:33.33270
41
D 15
Moa Larsson
Stöde IF
20:17.121690
+5:58.35710
42
H 16
Vincent Johnson
Matfors SK
23:59:58.8639700
43
D 20
Vendela Blom
Stockviks SF
23:59:59.8639800
43
H 16
Viktor Wiig
IF Strategen
23:59:59.8639800
43
D 16
Wilma Löfgren
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
43
D 15
Emma Höglund
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
2.8km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
D 14
Tove Eriksson
Stockviks SF
7:30.44990
2
H 14
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
7:40.45910
+9.820
3
D 14
Klara Torshage
Vårby IK
7:59.47870
+28.2780
4
H 14
Anders Dahl
Alnö SK
8:14.49350
+43.4260
5
D 14
Elin Forsgren
Vårby IK
8:17.49640
+46.4550
6
D 14
Amanda Pallin
Alnö SK
8:20.49950
+49.4860
7
H 13
Erik Byström
Vårby IK
8:21.50040
+50.4950
8
D 14
Elsa Eriksson
Husums IF SK
8:23.50220
+52.5130
9
D 14
Frida Poromaa
Johannisbergs AIK
8:30.50980
+59.5890
10
H 14
Axel Mannelqvist
Vårby IK
8:33.51220
+1:02.6130
11
H 14
Arve Lignell
Lucksta IF
8:33.51280
+1:02.6190
12
D 14
Thea Eriksson
Bergeforsens SK
8:35.51440
+1:04.6350
13
H 14
Nils Norberg
Lucksta IF
8:36.51570
+1:05.6480
14
H 13
Carl Gustafsson
Vårby IK
8:37.51690
+1:07.6600
15
D 13
Louise Jonsson
Alnö SK
8:41.52030
+1:10.6940
16
H 14
Oskar Vikström
Stockviks SF
8:42.52140
+1:11.7050
17
D 14
Sanna Berglund
Vårby IK
8:42.52170
+1:11.7080
18
H 13
Markus Juntikka
Bondsjöhöjdens IK
8:43.52290
+1:13.7200
19
D 13
Elin Näslund
Vårby IK
8:45.52420
+1:14.7330
20
D 13
Elvira Nilsson
Sollefteå Skidor IF
8:45.52480
+1:14.7390
21
H 14
Teo Eikelboom
Vårby IK
8:46.52510
+1:15.7420
22
H 13
Sebastian Höglund
Bondsjöhöjdens IK
8:47.52640
+1:16.7550
23
D 14
Emma Holmgren
Bergeforsens SK
8:52.53150
+1:21.8060
24
H 13
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
8:56.53510
+1:25.8420
25
H 14
Lowe Wagman
Sollefteå Skidor IF
8:57.53650
+1:26.8560
26
D 13
Nora Westerlund
Vårby IK
8:58.53700
+1:27.8610
27
D 14
Linn Gradin
Stöde IF
8:58.53720
+1:27.8630
28
H 13
Isac Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
8:58.53750
+1:27.8660
29
H 14
Felix Westerlund
IF Strategen
8:59.53890
+1:29.8800
30
H 13
Rikard Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
9:00.53900
+1:29.8810
31
H 14
Viktor Olsson
Husums IF SK
9:08.54740
+1:37.9650
32
D 14
Ebba Englund
Bergeforsens SK
9:09.54820
+1:38.9730
33
D 14
Alva Eklund
Sollefteå Skidor IF
9:12.55190
+1:42.10100
33
H 12
Hugo Petersson
Vårby IK
9:12.55190
+1:42.10100
35
D 14
Lina Lundgren
IF Strategen
9:23.56280
+1:52.11190
36
H 13
Albin Lindström
IF Strategen
9:26.56570
+1:55.11480
37
H 12
Viking Olsson
Husums IF SK
9:27.56670
+1:56.11580
38
D 12
Ellen Norenius
Hägglunds Ski Team SK
9:35.57460
+2:04.12370
39
D 12
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
9:39.57840
+2:08.12750
40
D 14
Marie Dahlberg
Sollefteå Skidor IF
9:43.58230
+2:12.13140
41
H 12
Axel Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
9:43.58260
+2:12.13170
42
H 14
Viggo Lindehall
Bondsjöhöjdens IK
9:52.59110
+2:21.14020
43
H 13
Jakob Djupenström
Nordingrå SK
9:52.59180
+2:21.14090
44
D 13
Wilma Nilsson
Sollefteå Skidor IF
9:57.59640
+2:26.14550
45
H 11
Oscar Wikander
Alnö SK
9:58.59790
+2:28.14700
46
H 11
Liam Hälldal
Hägglunds Ski Team SK
10:00.59950
+2:29.14860
47
H 12
Mattias Larsson
Matfors SK
10:03.60230
+2:32.15140
48
H 12
Charlie Ahlmark
Sollefteå Skidor IF
10:04.60310
+2:33.15220
49
H 13
Jonatan Hälldal
Hägglunds Ski Team SK
10:05.60460
+2:34.15370
50
D 12
Emma Strand
Selånger SOK
10:06.60560
+2:35.15470
51
D 14
Anna Sundell
Bondsjöhöjdens IK
10:06.60580
+2:35.15490
52
H 13
Oliver Bogren
Bondsjöhöjdens IK
10:10.60950
+2:39.15860
53
H 12
Linus Pettersson
Sollefteå Skidor IF
10:11.61000
+2:40.15910
54
H 13
Erik Sundberg
Sidensjö IK
10:12.61180
+2:41.16090
55
H 11
Linus Källman
Sollefteå Skidor IF
10:13.61230
+2:42.16140
56
H 13
Isak Bodin
Sollefteå Skidor IF
10:15.61420
+2:44.16330
57
D 11
Emma Forsgren
Vårby IK
10:15.61460
+2:44.16370
58
D 11
Minna Mikaelsson
Vårby IK
10:20.61910
+2:49.16820
59
D 12
Ida Bergfors
Matfors SK
10:27.62600
+2:56.17510
60
H 13
Erik Wänglund
Bondsjöhöjdens IK
10:28.62750
+2:57.17660
61
D 13
Klara Forslund
Stockviks SF
10:29.62850
+2:58.17760
61
D 12
Julia Byvall
Matfors SK
10:29.62850
+2:58.17760
63
D 12
Filippa Hägglund
Sollefteå Skidor IF
10:35.63430
+3:04.18340
64
D 13
Elsa Lindahl
Bondsjöhöjdens IK
10:37.63630
+3:06.18540
65
H 13
Filip Nordström
Hägglunds Ski Team SK
10:42.64170
+3:11.19080
66
D 12
Liv Persson
Sollefteå Skidor IF
10:43.64220
+3:12.19130
67
D 12
Ines Lignell
Lucksta IF
10:56.65500
+3:25.20410
68
H 12
Liam Johnson
Matfors SK
10:57.65670
+3:26.20580
69
H 11
Joel Byström
Vårby IK
10:58.65740
+3:27.20650
70
H 12
Viktor Westman
Bondsjöhöjdens IK
11:06.66500
+3:35.21410
71
H 11
Marcus Edlund
Hägglunds Ski Team SK
11:12.67100
+3:41.22010
72
D 12
Ronja Nilsson
Sollefteå Skidor IF
11:27.68620
+3:56.23530
73
D 13
Hanny Edström
Bondsjöhöjdens IK
11:36.69510
+4:05.24420
74
D 13
Marielle Norberg
Tynderö IK
11:43.70280
+4:12.25190
75
H 13
Simon Berglund
Bondsjöhöjdens IK
11:54.71360
+4:23.26270
76
H 13
Johannes Ulander
Husums IF SK
11:58.71760
+4:27.26670
77
D 13
Kristina Vestman
Bondsjöhöjdens IK
12:02.72170
+4:31.27080
78
D 11
Astrid Öhrn
Bergeforsens SK
12:05.72460
+4:34.27370
79
D 12
Cornelia Hörnqvist
Hägglunds Ski Team SK
12:11.73060
+4:40.27970
80
H 12
Nilas Johansson
Bondsjöhöjdens IK
12:12.73110
+4:41.28020
81
D 11
Maja Olsson
Lucksta IF
12:18.73700
+4:47.28610
82
D 12
Alva Perbo
Hägglunds Ski Team SK
12:21.74010
+4:50.28920
83
H 11
Wilmer Thorén
Hägglunds Ski Team SK
12:45.76450
+5:14.31360
84
D 11
Selma Rudlund
Hägglunds Ski Team SK
12:49.76810
+5:18.31720
85
H 12
Jonathan Byvall
Matfors SK
12:49.76820
+5:18.31730
86
D 11
Skade Spovmark
Husums IF SK
12:49.76880
+5:18.31790
87
D 11
Märta Hübenette
Husums IF SK
13:07.78600
+5:36.33510
88
D 11
Nova Stattin
Bondsjöhöjdens IK
13:14.79380
+5:43.34290
89
D 11
Tuva-li Nilsson
Lucksta IF
13:34.81320
+6:03.36230
90
D 11
Alma Horneij Sohlin
Bondsjöhöjdens IK
14:48.88790
+7:18.43700
91
H 13
Johan Sjölund
Bondsjöhöjdens IK
14:53.89290
+7:23.44200
92
D 11
Matilda Grundel
Bondsjöhöjdens IK
15:52.95180
+8:21.50090
93
D 11
Ellen Vänglund
Bondsjöhöjdens IK
16:12.97190
+8:42.52100
94
D 11
Sofia Martinsson
Bondsjöhöjdens IK
18:24.110350
+10:53.65260
95
D 14
Ella Sehlberg
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
95
H 13
Isak Karlsson
Anundsjö IF
23:59:59.8639800
95
D 13
Elsa Granholm
Stockviks SF
23:59:59.8639800
95
H 12
Knut Saitton
Vårby IK
23:59:59.8639800
95
D 11
Ellen Westerlund
Vårby IK
23:59:59.8639800
95
D 11
Sara Kindlund
Tynderö IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)