Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JVM Test Distans Östersund
2017-01-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 20
Leo Johansson
Skillingaryds FK
23:51.143000
88.1p
2
H 20
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
24:04.144300
+13.1200
87.4p
3
H 20
Ossian Rosenberg
Duveds IF
24:19.145810
+28.2710
86.6p
4
H 20
William Poromaa
Johannisbergs AIK
24:22.146150
+31.3050
86.4p
5
H 20
Erik Engelin
Offerdals SK
24:33.147230
+42.4130
85.9p
6
H 20
Johan Herbert
Sundbybergs IK
24:34.147330
+43.4230
85.8p
7
H 20
Erik Björkman
Täfteå IK
24:43.148210
+52.5110
85.4p
8
H 20
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
24:47.148600
+56.5500
85.2p
9
H 20
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
24:52.149150
+1:01.6050
84.9p
10
H 20
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
25:00.149910
+1:09.6810
84.6p
11
H 20
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
25:01.150080
+1:10.6980
84.5p
12
H 20
Oscar Johansson
Zinkgruvans IF
25:08.150750
+1:17.7650
84.2p
13
H 20
Isak Augustsson
IFK Mora SK
25:16.151510
+1:25.8410
83.8p
14
H 20
Carl Rotvold
Åsarna IK
25:16.151580
+1:25.8480
83.8p
15
H 20
Martin Mickels
Bålsta SK
25:18.151780
+1:27.8680
83.7p
16
H 20
Adam Persson
IF Hallby SOK
25:19.151850
+1:28.8750
83.6p
17
H 20
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
25:19.151870
+1:28.8770
83.6p
18
H 20
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
25:22.152170
+1:31.9070
83.5p
19
H 20
Bjoern Georg Riksaasen
Norway
25:26.152540
+1:35.9440
83.3p
20
H 20
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
25:27.152690
+1:36.9590
83.2p
21
H 20
Erik Lieback
Ulricehamns IF
25:31.153080
+1:40.9980
83.0p
22
H 20
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
25:38.153720
+1:47.10620
82.7p
23
H 20
Anton Laine
Kalix SK
25:40.153900
+1:49.10800
82.7p
24
H 20
Emrik Nordgren
IFK Umeå
25:42.154130
+1:51.11030
82.5p
25
H 20
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
25:42.154160
+1:51.11060
82.5p
26
H 20
Adam Gillman
Garphyttans IF
25:45.154440
+1:54.11340
82.4p
26
H 20
Simon Åstot
IFK Umeå
25:45.154440
+1:54.11340
82.4p
28
H 20
Axel Jutterström
IFK Mora SK
25:47.154680
+1:56.11580
82.3p
29
H 20
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
25:49.154830
+1:58.11730
82.2p
30
H 20
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
25:53.155230
+2:02.12130
82.0p
31
H 20
Simon Stenberg
Kalix SK
25:57.155600
+2:06.12500
81.9p
32
H 20
Philip Kristoffersson
Alnö SK
26:03.156270
+2:12.13170
81.6p
33
H 20
William Schultz
IFK Umeå
26:04.156380
+2:13.13280
81.5p
34
H 20
Joel Andersson
IFK Mora SK
26:07.156660
+2:16.13560
81.4p
35
H 20
Arvid Jonsson
Duveds IF
26:08.156700
+2:17.13600
81.4p
36
H 20
Gustav Jonsson
Hällbybrunns IF
26:09.156870
+2:18.13770
81.3p
37
H 20
Malte Stefansson
Oxbergs IF
26:10.156900
+2:19.13800
81.3p
38
H 20
Simon Karlsson
IFK Umeå
26:11.157090
+2:20.13990
81.2p
39
H 20
Elias Andersson
Sunderby SK
26:13.157220
+2:22.14120
81.1p
40
H 20
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
26:15.157430
+2:24.14330
81.0p
41
H 20
Samuel Oskarsson
SK Leksand
26:15.157490
+2:24.14390
81.0p
42
H 20
Petter Persson
Borås SK
26:16.157540
+2:25.14440
81.0p
43
H 20
Alexander Karlsson
Källbottens IK
26:17.157610
+2:26.14510
81.0p
44
H 20
Filip Öberg
Kalix SK
26:18.157780
+2:27.14680
80.9p
45
H 20
Tobias Lindman
Stockviks SF
26:20.157930
+2:29.14830
80.8p
46
H 20
Linus Nygren
Ulricehamns IF
26:25.158420
+2:34.15320
80.6p
47
H 20
Albert Jónsson
Island
26:31.159090
+2:40.15990
80.3p
48
H 20
Albert Carling
Falu IK
26:33.159210
+2:42.16110
80.3p
49
H 20
Erik Granström
Strömnäs GIF
26:34.159380
+2:43.16280
80.2p
50
H 20
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
26:35.159430
+2:44.16330
80.2p
51
H 20
Erik Thorn
Bengtsfors Bois
26:38.159740
+2:47.16640
80.0p
52
H 20
Oscar Madsstuen
Halmstads Skidklubb
26:39.159880
+2:48.16780
80.0p
53
H 20
Zackarias Björn
Rembo IK
26:43.160280
+2:52.17180
79.8p
54
H 20
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
26:47.160610
+2:56.17510
79.6p
55
H 20
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
26:47.160620
+2:56.17520
79.6p
56
H 20
Gabriel Strid
Sunne SLF
26:48.160730
+2:57.17630
79.6p
57
H 20
Alfred Nilsson
Filipstads SF
26:52.161180
+3:01.18080
79.4p
58
H 20
Filip Kyrö
Högbo GOIF
26:56.161510
+3:05.18410
79.3p
59
H 20
Karl Ingard
IK Rex
26:56.161540
+3:05.18440
79.2p
60
H 20
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
26:56.161560
+3:05.18460
79.2p
61
H 20
Kevin Larsson
Bengtsfors Bois
26:57.161620
+3:06.18520
79.2p
62
H 20
Adam Westman
Hudiksvalls IF
26:57.161650
+3:06.18550
79.2p
63
H 20
Mattias Sundin
Vårby IK
26:58.161770
+3:07.18670
79.1p
64
H 20
Edvin Murto
Gellivare Skidallians IK
27:00.161980
+3:09.18880
79.1p
65
H 20
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
27:04.162350
+3:13.19250
78.9p
66
H 20
Fredrik Arnberg
Stockviks SF
27:04.162380
+3:13.19280
78.9p
67
H 20
Albin Johansson
Sätra IF
27:06.162580
+3:15.19480
78.8p
68
H 20
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
27:08.162770
+3:17.19670
78.7p
69
H 20
Elias Olofsson
Vårby IK
27:09.162880
+3:18.19780
78.7p
70
H 20
Elis Berg
Sunne SLF
27:12.163110
+3:21.20010
78.6p
71
H 20
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
27:12.163170
+3:21.20070
78.5p
72
H 20
Oscar Bröte
Sundbybergs IK
27:17.163690
+3:26.20590
78.3p
73
H 20
Karl Hjalmarsson
IK Stern
27:29.164820
+3:38.21720
77.9p
74
H 20
Jacob Stark
Stockviks SF
27:30.164960
+3:39.21860
77.8p
75
H 20
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
27:31.165030
+3:40.21930
77.8p
76
H 20
Oskar Årebäck
Bolidens SK
27:31.165040
+3:40.21940
77.8p
77
H 20
William Westerlund
Falu IK
27:36.165550
+3:45.22450
77.6p
77
H 20
Jonathan Persson
Domnarvets GOIF
27:36.165550
+3:45.22450
77.6p
79
H 20
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
27:43.166200
+3:52.23100
77.3p
80
H 20
William Selander
Spikbodarnas IK
27:45.166420
+3:54.23320
77.2p
81
H 20
Oscar Lindell
Stockviks SF
27:46.166510
+3:55.23410
77.2p
82
H 20
Oskar Danielson Frost
Dala-Järna IK
27:51.167020
+4:00.23920
77.0p
83
H 20
Tobias Olsson
Åsarna IK
27:52.167140
+4:01.24040
76.9p
84
H 20
Simon Salomonsson
Tullus Sg
28:09.168870
+4:18.25770
76.2p
85
H 20
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
28:10.168970
+4:19.25870
76.2p
86
H 20
Loke Östangård
Eksjö SOK
28:21.170030
+4:30.26930
75.8p
87
H 20
Viktor Brandt
Grava SK
28:28.170740
+4:37.27640
75.5p
88
H 20
Sven Leander
Åsarna IK
28:38.171710
+4:47.28610
75.1p
89
H 20
Jakob Fridesjö
Sävast Ski Team IF
28:38.171770
+4:47.28670
75.1p
90
H 20
Samuel Höjlind
IFK Mora SK
28:39.171820
+4:48.28720
75.1p
91
H 20
Joakim Ståhl
Järbo IF
28:44.172380
+4:53.29280
74.8p
92
H 20
Olle Westin
IK Stern
28:55.173440
+5:04.30340
74.4p
93
H 20
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
28:57.173670
+5:06.30570
74.4p
94
H 20
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
28:58.173770
+5:07.30670
74.3p
95
H 20
David Höglund
IFK Mora SK
28:59.173820
+5:08.30720
74.3p
96
H 20
Jesper Göras
Kvarnsvedens GOIF SK
29:06.174570
+5:15.31470
74.0p
97
H 20
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
29:23.176260
+5:32.33160
73.4p
98
H 20
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
29:28.176770
+5:37.33670
73.2p
99
H 20
William Karlsson
Källbottens IK
29:37.177600
+5:46.34500
72.9p
100
H 20
Love Strömqvist
Stuguns SOK Gjurd
29:40.177940
+5:49.34840
72.8p
101
H 20
Axel Åslund
Hedesunda IF
29:49.178850
+5:58.35750
72.5p
102
H 20
Mads Hannibal Berthelsen
Danmark
29:52.179190
+6:01.36090
72.3p
103
H 20
Edvin Quist Weghagen
IFK Skövde SK
29:54.179370
+6:03.36270
72.3p
104
H 20
Alexander Sjödin
Rembo IK
30:08.180760
+6:17.37660
71.8p
105
H 20
Axel Svensson
Landsbro IF SK
30:24.182320
+6:33.39220
71.2p
106
H 20
Richard Engholm
Johannisbergs AIK
30:28.182780
+6:37.39680
71.1p
107
H 20
William Westerlund
Byske SK
30:39.183890
+6:48.40790
70.7p
108
H 20
Gösta Malmström
IK Stern
31:00.185970
+7:09.42870
70.0p
109
H 20
Johan Samuelsson
Husums IF SK
31:16.187500
+7:25.44400
69.5p
110
H 20
Adam Boman
Tranemo IF
31:16.187510
+7:25.44410
69.5p
111
H 20
Jonatan Palander
Sellnäs IF
31:48.190720
+7:57.47620
68.4p
112
H 20
Peter Jensen
Danmark
32:07.192650
+8:16.49550
67.8p
113
H 20
Olle Björk
Högbo GOIF
32:34.195370
+8:43.52270
67.0p
114
H 20
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
23:59:58.8639700
114
H 20
David Dahl
Visborgs OK
23:59:58.8639700
114
H 20
Samuel Björn
Rembo IK
23:59:58.8639700
114
H 20
Ludvig Johansson
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
114
H 20
Jesper Persson
Åsarna IK
23:59:58.8639700
114
H 20
Gustav Berglund
Storvreta IK
23:59:58.8639700
114
H 20
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
121
H 20
Nicklas Olausson
Tullus Sg
23:59:59.8639800
121
H 20
Jon Zachrisson
Svegs IK
23:59:59.8639800
121
H 20
Jens Filipsson
Sunne SLF
23:59:59.8639800
121
H 20
Henrik Millestu
Utrikes SK
23:59:59.8639800
121
H 20
Arvid Larsson
IFK Umeå
23:59:59.8639800
121
H 20
Albin Persson
Tranemo IF
23:59:59.8639800
121
H 20
Jesper Svensk
Stora Tuna IK SK
23:59:59.8639800
121
H 20
Carl Schogster
IFK Umeå
23:59:59.8639800
121
H 20
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
D 20
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
13:22.80100
78.3p
2
D 20
Moa Lundgren
IFK Umeå
13:28.80710
+6.510
77.7p
3
D 20
Emma Ribom
Kalix SK
13:32.81180
+10.980
77.3p
4
D 20
Ebba Larsson
Gellivare Skidallians IK
13:35.81400
+13.1200
77.1p
5
D 20
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
13:38.81730
+16.1530
76.8p
6
D 20
Matilda Jönsson
Gellivare Skidallians IK
13:43.82220
+21.2020
76.4p
7
D 20
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
13:43.82290
+21.2090
76.3p
8
D 20
Wilma Jönsson
Östersunds SK
13:45.82440
+23.2240
76.2p
9
D 20
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
13:52.83170
+30.2970
75.5p
10
D 20
Johanna Andersson
Falu IK
13:54.83360
+32.3160
75.4p
11
D 20
Kristina Axelsson
Sya SK
14:00.83900
+38.3700
74.9p
11
D 20
Elvira Öberg
Hemmingsmarks IF
14:00.83900
+38.3700
74.9p
13
D 20
Josefina Sundman
Åsarna IK
14:03.84280
+41.4080
74.6p
14
D 20
Tua Dahlgren
Spikbodarnas IK
14:05.84430
+43.4230
74.5p
15
D 20
Emma Larsson
IFK Mora SK
14:07.84670
+45.4470
74.3p
16
D 20
Evelina Niemi
Kalix SK
14:19.85800
+57.5600
73.4p
17
D 20
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
14:32.87130
+1:10.6930
72.3p
18
D 20
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
14:39.87890
+1:17.7690
71.7p
19
D 20
Ellionore Bäckman
Hede SK
14:45.88410
+1:23.8210
71.3p
20
D 20
Johanna Gustavsson
Gellivare Skidallians IK
14:45.88440
+1:23.8240
71.3p
21
D 20
Judith Dolleris
Falu IK
14:48.88700
+1:26.8500
71.1p
21
D 20
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
14:48.88700
+1:26.8500
71.1p
23
D 20
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
14:49.88880
+1:27.8680
71.0p
24
D 20
Nelly Johansson
Gellivare Skidallians IK
14:51.89020
+1:29.8820
70.8p
25
D 20
Signe Rosenberg
Duveds IF
14:53.89210
+1:31.9010
70.7p
26
D 20
Ella Halvarsson
IFK Mora SK
14:53.89240
+1:31.9040
70.7p
27
D 20
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
14:57.89640
+1:35.9440
70.4p
28
D 20
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
14:57.89650
+1:35.9450
70.4p
29
D 20
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
14:58.89770
+1:36.9570
70.3p
30
D 20
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
15:01.90070
+1:39.9870
70.1p
31
D 20
Nora Jacobsson
Rembo IK
15:03.90230
+1:41.10030
69.9p
32
D 20
Olivia Bengtsson
Spikbodarnas IK
15:03.90260
+1:41.10060
69.9p
33
D 20
Sofie Oskarsson
SK Leksand
15:15.91480
+1:53.11280
69.0p
34
D 20
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
15:19.91860
+1:57.11660
68.8p
35
D 20
Klara Ask
Borås SK
15:19.91890
+1:57.11690
68.7p
36
D 20
Elin Gustafsson
Biathlon Östersund IF
15:21.92000
+1:59.11800
68.7p
37
D 20
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
15:23.92230
+2:01.12030
68.5p
38
D 20
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
15:24.92380
+2:02.12180
68.4p
39
D 20
Tilda Jacobsson
Rembo IK
15:28.92700
+2:06.12500
68.2p
40
D 20
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
15:28.92760
+2:06.12560
68.1p
41
D 20
Emma Höglund
IFK Mora SK
15:31.93040
+2:09.12840
67.9p
42
D 20
Maja Eriksson
Filipstads SF
15:35.93410
+2:13.13210
67.7p
43
D 20
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
15:35.93440
+2:13.13240
67.7p
44
D 20
Emma Jönsson
Östersunds SK
15:39.93840
+2:17.13640
67.4p
45
D 20
Josefine AUGUSTSSON
Åsarna IK
15:49.94830
+2:27.14630
66.7p
46
D 20
Carolina Yngvesson
Rembo IK
15:51.95010
+2:29.14810
66.6p
47
D 20
Tilda Johansson
Skorpeds SK
15:59.95870
+2:37.15670
66.0p
48
D 20
Matilda Melén
Falu IK
16:00.95910
+2:38.15710
66.0p
49
D 20
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
16:02.96110
+2:40.15910
65.9p
50
D 20
Emma Jonsson
Åsarna IK
16:05.96410
+2:43.16210
65.7p
51
D 20
Sarah Persson
Åtvidabergs IF
16:05.96450
+2:43.16250
65.7p
52
D 20
Anna Maria Danielsdottir
Ulricehamns IF
16:07.96680
+2:45.16480
65.5p
53
D 20
Karin Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
16:20.97960
+2:58.17760
64.7p
54
D 20
Johanna Ingard
IK Rex
16:25.98470
+3:03.18270
64.4p
55
D 20
Johanna Dahl
Vårby IK
16:26.98560
+3:04.18360
64.3p
56
D 20
Moa Westh
SK Bore
16:35.99400
+3:13.19200
63.8p
57
D 20
Maja Wiik
Tvärreds IF
16:35.99440
+3:13.19240
63.8p
58
D 20
Josefine Ellneskog
IFK Skövde SK
16:39.99890
+3:17.19690
63.5p
59
D 20
Ida Hallquist
Åsarna IK
16:47.100690
+3:25.20490
63.0p
60
D 20
Frida Cavallin
Högbo GOIF
16:48.100720
+3:26.20520
63.0p
61
D 20
Maja Karlsson
Årjängs IF
17:03.102280
+3:41.22080
62.1p
62
D 20
Amanda Lindblad
Stockviks SF
17:05.102460
+3:43.22260
62.0p
63
D 20
Gabriella Bengtson
IK Stern
17:11.103080
+3:49.22880
61.6p
64
D 20
Emma Olsson
Storvreta IK
17:17.103670
+3:55.23470
61.3p
65
D 20
Ellen Svensson
Borås SK
17:24.104310
+4:02.24110
60.9p
66
D 20
Ebba Björk
Högbo GOIF
17:49.106890
+4:27.26690
59.5p
67
D 20
Hilma Markinhuhta
Göteborgs SK
18:29.110860
+5:07.30660
57.5p
68
D 20
Olivia Alm
Strömnäs GIF
23:59:58.8639700
69
D 20
Ida Carling
Falu IK
23:59:59.8639800
69
D 20
Gry Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
23:59:59.8639800
69
D 20
Elin Backén
Rehns BK
23:59:59.8639800
69
D 20
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
69
D 20
Louise Roslin
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
69
D 20
Frida Olofsson
Vårby IK
23:59:59.8639800
69
D 20
Madelene Melin
Malungs IF
23:59:59.8639800
69
D 20
Linn Gustafsson
Filipstads SF
23:59:59.8639800
69
D 20
Emma Backén
Rehns BK
23:59:59.8639800
69
D 20
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)