Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Åre Swix Open
2016-12-26
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
42km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Oscar Kardin
Östersunds SK
1:51:19.667800
91.4p
2
H 21
John Kristian Dahl
Team United Bakeries
1:51:49.670800
+30.2900
90.9p
3
H 21
Max Novak
Offerdals SK
1:51:55.671400
+36.3500
90.9p
4
H 21
Jörgen Brink
Delsbo IF
1:51:58.671700
+39.3800
90.8p
5
H 21
Erik Melin-Söderström
Östersunds SK
1:53:09.678800
+1:50.10900
89.7p
6
H 21
Tore Bjørseth Berdal
Team United Bakeries
1:53:31.681000
+2:12.13100
89.4p
7
H 21
Håkan Emilsson
Offerdals SK
1:53:48.682700
+2:29.14800
89.1p
8
H 21
Jerry Ahrlin
Team Swedemount SC
1:54:49.688800
+3:30.20900
88.2p
9
H 21
Johan Kjølstad
Team United Bakeries
1:54:59.689800
+3:40.21900
88.0p
10
H 21
Emil Persson
Östersunds SK
1:55:53.695200
+4:34.27300
87.2p
11
H 21
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
1:56:07.696600
+4:48.28700
87.0p
12
H 21
Johan Persson
Trillevallens Sportklubb
1:57:57.707600
+6:38.39700
85.5p
13
H 21
Nils Persson
Östersunds SK
1:59:32.717100
+8:13.49200
84.2p
14
H 21
Patrik Tallbom
Östersunds SK
1:59:33.717200
+8:14.49300
84.1p
15
H 21
John Lagerskog
Åre SLK
2:00:04.720300
+8:45.52400
83.7p
16
H 21
Lars-Åke Stenmark
Junsele IF
2:00:36.723500
+9:17.55600
83.3p
17
H 21
Anders Boström
Ccc1000
2:04:10.744900
+12:51.77000
80.5p
18
H 21
Arild Olav Sagvold
Team Nava
2:04:11.745000
+12:52.77100
80.5p
19
H 21
Björn Wennblom
Ccc1000
2:05:10.750900
+13:51.83000
79.8p
20
D 21
Lina Korsgren
Team Leaseplan
2:07:33.765200
+16:14.97300
78.1p
20
H 21
Calle Sjöstrand Brink
Sollefteå Skidor IF
2:07:33.765200
+16:14.97300
78.1p
22
H 21
Björn Haring
Ccc1000
2:09:28.776700
+18:09.108800
76.8p
23
H 21
Hannes Stenström
Trillevallens Sportklubb
2:10:08.780700
+18:49.112800
76.3p
24
H 21
Markus Göransson
Duveds IF
2:10:09.780800
+18:50.112900
76.3p
25
H 21
David Berg
Bodsjöböle SK
2:14:35.807400
+23:16.139500
73.5p
26
D 21
Evelina Bångman
Offerdals SK
2:15:59.815800
+24:40.147900
72.6p
27
H 21
Peter Spångberg
Östersunds SK
2:18:24.830300
+27:05.162400
71.2p
28
H 21
Håkan Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
2:19:05.834400
+27:46.166500
70.8p
29
H 21
Stefan Johansson
Yuppie Ski Club
2:20:48.844700
+29:29.176800
69.8p
30
H 21
Per Oeyvind Torvik
Varden IL
2:22:10.852900
+30:51.185000
69.0p
31
H 21
David Bergkvist
SK Bore
2:26:20.877900
+35:01.210000
66.8p
32
H 21
Andreas Pettersson
Bodsjöböle SK
2:26:21.878000
+35:02.210100
66.8p
33
H 21
Martin Axelhed
Mälarö SOK
2:29:20.895900
+38:01.228000
65.3p
34
H 21
Roger Hållstrand
Åre SLK
2:32:17.913600
+40:58.245700
63.9p
35
H 21
Lars Persson
Östersunds SK
2:32:34.915300
+41:15.247400
63.8p
36
H 21
Ludvig Hellstrand
Duveds IF
2:33:25.920400
+42:06.252500
63.4p
37
H 21
Jens Kirk
Stockholms RK
2:36:10.936900
+44:51.269000
62.1p
38
H 21
Andreas Winarve
Ingarö IF
2:36:20.937900
+45:01.270000
62.1p
39
H 21
Finn Persson
Östersunds SK
2:43:20.979900
+52:01.312000
59.1p
40
H 21
Magnus Flodberg
Järpens SK
2:44:10.984900
+52:51.317000
58.8p
41
H 21
Andreas Lindgren
Axa SC
2:44:45.988400
+53:26.320500
58.5p
42
H 21
Stefan Andersson
Brunflo IF
2:45:45.994400
+54:26.326500
58.1p
43
H 21
Christian Friman
Duveds IF
2:47:30.1004900
+56:11.337000
57.5p
44
H 21
Mattias Svensson
Sollentuna
2:48:00.1007900
+56:41.340000
57.3p
45
H 21
Pierre Olsson
Klättermusen
2:48:40.1011900
+57:21.344000
57.0p
46
H 21
Rickard Carlsson
Axa SC
2:51:52.1031100
+1:00:33.363200
55.9p
47
H 21
Oliver Nelson
Axa SC
2:55:17.1051600
+1:03:58.383700
54.7p
48
H 21
Daniel Olsson
Lerums SOK
2:55:38.1053700
+1:04:19.385800
54.5p
49
H 21
Bengt Hellstrand
Duveds IF
2:57:28.1064700
+1:06:09.396800
53.9p
50
H 21
Erik Dahlberg
Vattudalens Ldk
2:58:42.1072100
+1:07:23.404200
53.5p
51
D 21
Anna-maria Kristoffersson
Duved
3:13:23.1160200
+1:22:04.492300
49.1p
52
H 21
Sebastian Eriksson
Umara SC
3:28:17.1249600
+1:36:58.581700
45.3p
Logga in för att slippa de här annonserna
10km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Jonas Austad
Henning Sl
24:39.147800
82.1p
2
H 21
Olle Olsson Bad
Tullus Sg
25:22.152100
+43.4200
79.8p
3
H 21
Emil Rudh
Tullus Sg
27:05.162400
+2:26.14500
74.7p
4
H 21
Mårten Torvik
Varden IL
27:09.162800
+2:30.14900
74.5p
5
H 21
Martin Ohlin
Åre Vatten & Värme
31:02.186100
+6:23.38200
65.2p
6
H 21
Johan Setterberg
Funäsdalens IF
31:14.187300
+6:35.39400
64.8p
7
H 21
Per Risne
Sas-Klubben
31:50.190900
+7:11.43000
63.6p
8
H 21
Viktor Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
32:06.192500
+7:27.44600
63.0p
9
H 21
Tommy Lahdenpera
Undersåkers IF
32:35.195400
+7:56.47500
62.1p
10
H 21
Dan Sunnerheim
Bonäshamn
34:05.204400
+9:26.56500
59.4p
11
H 21
Daniel Schalander
Åre SLK
34:06.204500
+9:27.56600
59.3p
12
H 21
Kristofer Öhman
Hägglunds Ski Team SK
34:53.209200
+10:14.61300
58.0p
13
H 21
Pelle Boberg
Duveds IF
35:23.212200
+10:44.64300
57.2p
14
H 21
Daniel Bing
Stockholm
41:18.247700
+16:39.99800
49.0p
15
H 21
Jakob Lindvall
Åre SLK
44:00.263900
+19:21.116000
46.0p
16
H 21
Christian Strömberg
Åre Bergcyklister
44:05.264400
+19:26.116500
45.9p
17
H 21
Vidar Johansson
Duveds IF
45:08.270700
+20:29.122800
44.8p
18
H 21
Viktor Öhman
Hägglunds Ski Team SK
45:09.270800
+20:30.122900
44.8p
19
H 21
Peter Bäckström
IFK Mora SK
45:34.273300
+20:55.125400
44.4p
20
H 21
Felix Öhman
Hägglunds Ski Team SK
46:54.281300
+22:15.133400
43.1p
21
H 21
Fredrik Bernsten
Spikbodarnas IK
51:28.308700
+26:49.160800
39.3p
22
H 21
Otto Elg
Axa SC
54:35.327400
+29:56.179500
37.1p
22
H 21
Mattias Elg
Axa SC
54:35.327400
+29:56.179500
37.1p
24
H 21
Kent Eliasson
Spikbodarnas IK
56:36.339500
+31:57.191600
35.7p
25
H 21
Petter Alexis Askegren
Åre SLK
58:55.353400
+34:16.205500
34.3p
26
H 21
Karl Fahlander
Åre SLK
1:05:36.393500
+40:57.245600
30.8p
27
H 21
Peder Andréason
Åre SLK
1:10:06.420500
+45:27.272600
28.9p