Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Värmdöloppet
2010-02-07
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 35
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ulf Haglund
SK Skinnsberg
2:28:31.891050
73.6p
2
Fredrik Löwegren
IFK Lidingö SOK
2:31:30.908960
+2:59.17810
72.0p
3
Stefan Jeleby
IF Linden
2:33:54.923350
+5:23.32200
70.8p
4
Erik Göransson
Club Ski & Run
2:36:03.936240
+7:31.45090
69.7p
5
Doug Lansky
Nacka Värmdö SK
2:36:05.936450
+7:34.45300
69.7p
6
Martin Holmberg
Sundbybergs IK
2:36:25.938440
+7:53.47290
69.6p
7
Henrik Holmberg
Sundbybergs IK
2:37:03.942230
+8:31.51080
69.3p
8
Marcus Bergman
Livgardets IK
2:40:43.964250
+12:12.73100
67.6p
9
Stefan Johansson
Fredrikshofs IF SOK
2:43:54.983300
+15:22.92150
66.2p
10
Mårten Axelsson
Kraft Foods SK
2:47:23.1004200
+18:51.113050
64.7p
11
Jonas Löfgren
Kågedalens SK
2:48:12.1009110
+19:40.117960
64.3p
12
Ulrik Schäfer
Spöland Vännäs IF
2:51:04.1026330
+22:32.135180
63.2p
13
Jimmy Norrman
OK Ravinen
2:51:13.1027210
+22:41.136060
63.1p
14
Marcus Carlsson
Brandkårens IK
2:52:01.1032080
+23:30.140930
62.8p
15
Jonas Jonsson
Bonbiz SK
2:52:59.1037810
+24:27.146660
62.4p
16
Daniel Stenflo
IF Berguven
2:56:23.1058290
+27:52.167140
61.2p
17
Anders Wigzell
Axa SC
2:56:56.1061580
+28:25.170430
61.0p
18
Johan Hesser
Sundbybergs IK
2:56:59.1061860
+28:28.170710
60.9p
19
Johan Faskunger
Hammarby IF SF
2:58:02.1068140
+29:30.176990
60.6p
20
Jon Malmsten
Nacka Värmdö SK
2:59:06.1074500
+30:34.183350
60.2p
21
Erik Rosenborg
Swedbank IF
3:07:19.1123810
+38:47.232660
57.4p
22
Björn Borgman
Axa SC
3:09:16.1135590
+40:45.244440
56.7p
23
David Sundström
Axa SC
3:09:20.1135980
+40:49.244830
56.7p
24
Johan Hedlund
Flir IF
3:09:28.1136760
+40:57.245610
56.7p
25
Mika Wahlroos
Hasarna IK
3:09:33.1137230
+41:01.246080
56.6p
26
Mikael Svensson
Carnegie IF
3:10:33.1143250
+42:02.252100
56.3p
27
Petter Skantze
Sundbybergs IK
3:12:04.1152310
+43:32.261160
55.9p
28
Magnus Klinge
Nacka Värmdö SK
3:13:26.1160540
+44:54.269390
55.4p
29
Christer Mellqvist
Funäsdalens IF
3:16:17.1177620
+47:45.286470
54.6p
30
Ulf Bergendal
Electrolux IF
3:16:48.1180790
+48:17.289640
54.4p
31
Magnus Molin
Boo IF
3:17:07.1182620
+48:35.291470
54.3p
32
Jens Lundquist
Nacka Värmdö SK
3:17:09.1182880
+48:38.291730
54.3p
33
Max Larsvall
Nacka Värmdö SK
3:17:25.1184460
+48:54.293310
54.2p
34
Tomas Bergström
Bromma Vällingby SOK
3:19:08.1194760
+50:37.303610
53.7p
35
Fredrik Andersson
Boo IF
3:19:53.1199290
+51:22.308140
53.5p
36
Johan Widell
Åf SK
3:20:43.1204200
+52:11.313050
53.3p
37
Håkan Friborg
Nacka Värmdö SK
3:21:37.1209670
+53:06.318520
53.0p
38
Henrik Ejderholm
Tjällmo-Godegårds OK
3:26:13.1237290
+57:42.346140
51.8p
39
Mattias Andersson
Ibm-Klubben
3:27:01.1242050
+58:30.350900
51.6p
40
Andreas Brink
Ärna IF Uppsala Garnison
3:27:39.1245810
+59:07.354660
51.4p
41
Per Andersson
Nacka Värmdö SK
3:27:47.1246630
+59:15.355480
51.4p
42
Paul Bergström
Ericsson IK
3:33:57.1283690
+1:05:26.392540
49.8p
43
David Reutergårdh
Nacka Värmdö SK
3:34:01.1284040
+1:05:29.392890
49.8p
44
Jesper Swedenborg
Järla IF SK
3:34:57.1289640
+1:06:25.398490
49.6p
45
Patrik Frisk
Nacka Värmdö SK
3:35:44.1294310
+1:07:12.403160
49.4p
46
Staffan Atling
Messlingens IK
3:36:36.1299520
+1:08:04.408370
49.2p
47
Joakim Tillman
Hermansby IF
3:39:32.1317120
+1:11:00.425970
48.5p
48
Mattias Röstin
Söders SOL Tyresö
3:40:30.1322940
+1:11:58.431790
48.3p
49
Fredrik Pürkner
Nacka Värmdö SK
3:40:52.1325110
+1:12:20.433960
48.2p
50
Svante Jonsson
Nacka Värmdö SK
3:43:04.1338350
+1:14:33.447200
47.7p
51
Mattias Andersson
Spirit IF
3:45:36.1353570
+1:17:05.462420
47.1p
52
Peter Jansson
Fmv-Sport
3:52:58.1397730
+1:24:26.506580
45.5p
53
Gregor Waldner
Täby IS SK
3:56:23.1418280
+1:27:52.527130
44.9p
54
Jens Hörnfeldt
Nacka Värmdö SK
4:08:24.1490390
+1:39:53.599240
42.6p