Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Värmdöloppet
2010-02-07
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 45
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Hans Carlsson
Väsby SK
2:22:38.855740
76.9p
2
Jan Hollbeck
Bromma Vällingby SOK
2:35:33.933220
+12:54.77380
70.0p
3
Johan Boman
Nacka Värmdö SK
2:46:20.997920
+23:41.142080
65.1p
4
Hans Olsén
Sundbybergs IK
2:51:18.1027770
+28:40.171930
63.1p
5
Andreas Nordström
Ötzis Vänner SK
2:51:39.1029820
+29:00.173980
63.0p
6
Niklas van der Schoot
Mälarö SOK
2:52:06.1032560
+29:28.176720
62.8p
7
Jan Bernhard Waage
Hammarby IF SF
2:54:41.1048010
+32:02.192170
61.8p
8
Johan Blomstrand
Nacka Värmdö SK
2:55:01.1050080
+32:23.194240
61.7p
9
Peter Gyulai
Sundbybergs IK
2:55:24.1052380
+32:46.196540
61.5p
10
Peder Holst
Ikj Haninge
2:56:08.1056700
+33:29.200860
61.3p
11
Fredrik Hammarqvist
Vendelsö IK
2:56:30.1058950
+33:52.203110
61.1p
12
Joakim Borell
Omegapoint IF
2:57:44.1066370
+35:06.210530
60.7p
13
Peter Fellman
Bonbiz SK
2:58:45.1072480
+36:07.216640
60.3p
14
Mats Stjerngren
No Club
2:59:21.1076080
+36:43.220240
60.1p
15
Yngve Gustafsson
Stockholms RK
3:00:38.1083750
+38:00.227910
59.6p
16
Olle Lagerholm
Mälarö SOK
3:05:34.1113300
+42:55.257460
57.9p
17
Reino Martin
Sundbybergs IK
3:05:53.1115200
+43:14.259360
57.8p
18
Magnus Rajan
IFK Lidingö SOK
3:05:57.1115620
+43:18.259780
57.8p
19
Johan Rönnby
Enhörna IF
3:06:23.1118290
+43:45.262450
57.7p
20
Ove Sune Mokvist
Sundbybergs IK
3:07:47.1126660
+45:09.270820
57.2p
21
Petri Toriseva
Nacka Värmdö SK
3:07:57.1127650
+45:19.271810
57.2p
22
Henry Puttonen
Järla IF SK
3:09:59.1139860
+47:21.284020
56.5p
23
Jari Rauhala
Graninge-Alliansen
3:10:33.1143280
+47:55.287440
56.3p
24
Peter Sjöberg
No Club
3:11:40.1149930
+49:01.294090
56.0p
25
Per Sjögrund
Telia IF, Farsta
3:14:11.1165020
+51:32.309180
55.2p
26
Christian Hadenius
Sundbybergs IK
3:14:49.1168890
+52:11.313050
55.0p
27
Jonas Thorén
Vendelsö IK
3:17:22.1184170
+54:44.328330
54.3p
28
Henrik Alsterberg
Mälarö SOK
3:17:48.1186730
+55:09.330890
54.1p
29
Mats Andersson
Axa SC
3:19:20.1195980
+56:42.340140
53.7p
30
Björn Kjellman
Boo IF
3:20:04.1200360
+57:26.344520
53.5p
31
Göran Svärdberg
IK Jarl Rättvik
3:21:32.1209140
+58:54.353300
53.1p
32
Per Enarsson
Fredrikshofs IF SOK
3:23:31.1221020
+1:00:52.365180
52.5p
33
Calle Björfäll
Ikj Haninge
3:24:29.1226850
+1:01:51.371010
52.3p
34
Lars Zetterberg
Sundbybergs IK
3:26:53.1241270
+1:04:15.385430
51.6p
35
Kennet Göransson
Boo IF
3:28:24.1250340
+1:05:46.394500
51.2p
36
Lasse Rosell
Volvo IF
3:31:14.1267330
+1:08:35.411490
50.5p
37
Anders Hallberg
Nacka Värmdö SK
3:37:07.1302670
+1:14:29.446830
49.1p
38
Tomas Bergström
Hammarby IF SF
3:37:37.1305610
+1:14:58.449770
48.9p
39
Conny Franzén
Hammarby IF SF
3:38:09.1308850
+1:15:31.453010
48.8p
40
Ulf S E Bankens Kronander
Telia IoFF
3:39:25.1316480
+1:16:47.460640
48.5p
41
Håkan Stensson
IK Vista
3:42:15.1333450
+1:19:37.477610
47.9p
42
Harry Nordberg
Nacka Värmdö SK
3:45:41.1354060
+1:23:03.498220
47.1p
43
Joachim Malmqvist
Boo IF
3:49:42.1378110
+1:27:03.522270
46.2p
44
Christer Nilsson
Åkersberga SK
3:53:28.1400770
+1:30:50.544930
45.4p
45
Pierre Köhn
Boo IF
3:55:41.1414090
+1:33:03.558250
45.0p
46
Olle Janrik
Bromma Vällingby SOK
3:55:43.1414280
+1:33:05.558440
45.0p
47
Fredrik Lundholm
Nacka Värmdö SK
3:58:25.1430450
+1:35:47.574610
44.5p
48
Fredrik Hagström
Axa SC
4:24:21.1586020
+2:01:42.730180
39.9p
49
Gustav Foghammar
Orsa SK
4:39:56.1679500
+2:17:17.823660
37.6p