Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Värmdöloppet
2010-02-07
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lars Suther
IFK Mora SK
2:11:57.791670
83.7p
2
Håkon Breistrand
OK Renen
2:22:44.856370
+10:47.64600
76.8p
3
Niclas Eklöw
Sundbybergs IK
2:23:50.862980
+11:53.71210
76.2p
4
Sebastian Jansson
Sundbybergs IK
2:28:07.888690
+16:10.96920
73.8p
5
Göran Hammarson
Alfa-Laval IF
2:36:24.938340
+24:26.146570
69.6p
6
Lars Clevnert
Spårvägens SK
2:36:59.941850
+25:01.150080
69.3p
7
Mattias Johansson
IFK Lidingö SOK
2:39:17.955600
+27:19.163830
68.2p
8
Daniel Rådström
Nynäshamns IF SK
2:39:59.959880
+28:02.168110
67.9p
9
Andreas Österlund
Axa SC
2:40:18.961740
+28:20.169970
67.8p
10
Gunnar Lindberg
Bromma Vällingby SOK
2:41:58.971710
+30:00.179940
67.0p
11
Peter Sundén
Huddinge SK LF
2:44:56.989540
+32:58.197770
65.7p
12
Daniel Edquist
Axa SC
2:45:15.991490
+33:18.199720
65.6p
13
Andreas Bergstedt
Järpens SK
2:45:30.992920
+33:32.201150
65.5p
14
Johan Sennström
Swedbank IF
2:46:46.1000590
+34:49.208820
64.9p
15
Jonas Nordström
Tullinge SK
2:48:05.1008440
+36:07.216670
64.4p
16
Patrik Johansson
Nacka Värmdö SK
2:48:26.1010570
+36:29.218800
64.2p
17
Rasmus Westergren
Kalmar OK
2:48:48.1012710
+36:50.220940
64.1p
18
Jan-Erik Wiberg
Järla IF SK
2:50:58.1025790
+39:01.234020
63.2p
19
Linus Studeny
Västerviks OK
2:54:06.1044510
+42:08.252740
62.0p
20
Oscar Claeson
Nacka Värmdö SK
2:54:48.1048750
+42:50.256980
61.7p
21
Martin Lasu
Nacka Värmdö SK
2:59:31.1077080
+47:34.285310
60.0p
22
Kristian Haggärde
Helsingborgs SOK
3:01:41.1090070
+49:44.298300
59.3p
23
Arvid Claeson
Nacka Värmdö SK
3:02:00.1091980
+50:03.300210
59.1p
24
Gunnar Fransson
Åf SK
3:02:50.1096950
+50:52.305180
58.9p
25
Erik Rydvall
Bromma Vällingby SOK
3:02:56.1097550
+50:58.305780
58.8p
26
Bjarne Kampegård
Huddinge SK LF
3:04:53.1109280
+52:56.317510
58.2p
27
Jonas Engfeldt
Sundbybergs IK
3:05:07.1110610
+53:09.318840
58.1p
28
Claes Steimert
Ikj Haninge
3:06:10.1116970
+54:13.325200
57.7p
29
Kristofer Ekman Sinclair
IK Stern
3:06:14.1117390
+54:17.325620
57.7p
30
Richard Koch
Axa SC
3:08:01.1128000
+56:03.336230
57.1p
31
Richard Armandt
Ingarö IF
3:08:22.1130120
+56:24.338350
57.0p
32
Magnus Nordström
Älvsjö AIK SOK
3:09:13.1135210
+57:15.343440
56.7p
33
Tommy Batz
Ikj Haninge
3:11:10.1146960
+59:12.355190
56.1p
34
Marcus Andersson
Nacka Värmdö SK
3:11:36.1149540
+59:38.357770
56.0p
35
Peter Salomonsson
Sya SK
3:13:40.1161900
+1:01:42.370130
55.4p
36
Benjamin Rubin
Nacka Värmdö SK
3:15:13.1171240
+1:03:15.379470
54.9p
37
Fredrik Nordén
Hammarby IF SF
3:17:24.1184320
+1:05:26.392550
54.3p
38
Love Brovik
Sundbybergs IK
3:19:12.1195100
+1:07:14.403330
53.7p
39
Lars Club Starrin
Club Ski & Run
3:19:39.1197830
+1:07:41.406060
53.6p
40
Fredrik Bidevind
Utbrytarna SK
3:23:18.1219770
+1:11:21.428000
52.6p
41
David Erixell
Sundbybergs IK
3:23:46.1222580
+1:11:49.430810
52.5p
42
Johan Fahlström
Axa SC
3:25:20.1231940
+1:13:22.440170
52.0p
43
Håkan Källgård
ASK Växjö
3:25:27.1232600
+1:13:29.440830
52.0p
44
Olof Allnér
Västberga PF
3:26:13.1237240
+1:14:15.445470
51.8p
45
Johan Skagerlind
Boo IF
3:26:45.1240400
+1:14:47.448630
51.7p
46
Jonathan Lindegren
Axa SC
3:27:25.1244460
+1:15:27.452690
51.5p
47
Carl Johan Grip
Vattenfalls IF
3:27:49.1246830
+1:15:51.455060
51.4p
48
Jimmy Örjes
Volkswagens IF
3:27:56.1247500
+1:15:58.455730
51.3p
49
Marcus Bell
Axa SC
3:30:09.1260890
+1:18:12.469120
50.8p
50
Conny Reuterham
Boo IF
3:32:14.1273320
+1:20:16.481550
50.2p
51
Henrik Lindahl
Axa SC
3:34:14.1285340
+1:22:16.493570
49.8p
52
Tobias Larsson
Nacka Värmdö SK
3:35:37.1293670
+1:23:40.501900
49.4p
53
Robert Grynner
Axa SC
3:37:25.1304470
+1:25:28.512700
49.0p
54
Magnus Lindahl
Axa SC
3:38:50.1312930
+1:26:52.521160
48.7p
55
Anders Enbuske
Nacka Värmdö SK
3:41:08.1326760
+1:29:10.534990
48.1p
56
Martin Hammarsten
Axa SC
3:42:13.1333220
+1:30:15.541450
47.9p
57
Johan Castevall
Nacka Värmdö SK
3:42:41.1336010
+1:30:43.544240
47.8p
58
Martin Björnestam
Axa SC
3:43:07.1338670
+1:31:10.546900
47.7p
59
Kim Quarnström
Utbrytarna SK
3:44:48.1348750
+1:32:50.556980
47.3p
60
Patrik Werius
Axa SC
3:47:24.1364330
+1:35:26.572560
46.7p
61
Sebastian Stime
Nacka Värmdö SK
3:48:45.1372490
+1:36:48.580720
46.4p
62
Johan Haglind
Vattenfalls IF
3:48:49.1372880
+1:36:52.581110
46.4p
63
Jonas Reinhammar
Ikj Haninge
3:49:05.1374410
+1:37:07.582640
46.4p
64
Rickard Yrjälä
Nacka Värmdö SK
3:49:44.1378350
+1:37:46.586580
46.2p
65
Peter Schierenbeck
Sälens IF
3:50:30.1382910
+1:38:32.591140
46.1p
66
Henrik Algotsson
Vattenfalls IF
3:52:01.1392090
+1:40:04.600320
45.7p
67
Daniel Jansson
Sundbybergs BK
4:01:55.1451420
+1:49:57.659650
43.8p
68
Johan Carlsson
Haninge SOK
4:06:00.1475940
+1:54:02.684170
43.0p
69
Anders Andreen
Axa SC
4:07:25.1484460
+1:55:27.692690
42.8p
70
Henrik Andreasson
Stadium IF
4:14:34.1527330
+2:02:36.735560
41.5p
71
Viktor Modée
Öhrlings IF I Stockholm
4:17:50.1546960
+2:05:52.755190
41.0p