Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Björnjakten dag 1
2016-12-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Fredrik Byström
Orsa SK
25:55.155400
90.1p
2
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
26:08.156700
+13.1200
89.4p
3
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
26:21.158000
+26.2500
88.7p
4
Jimmie Johnsson
Axa SC
26:22.158100
+27.2600
88.6p
5
Daniel Södersten
Orsa SK
26:35.159400
+40.3900
88.0p
6
Fredrik Hansson
IFK Mora SK
26:51.161000
+56.5500
87.1p
7
Kalle Gräfnings
Karlslunds IF SF
26:59.161800
+1:04.6300
86.7p
8
Nils Augustsson
IFK Mora SK
27:12.163100
+1:17.7600
86.1p
9
Adam Steen
Axa SC
27:16.163500
+1:21.8000
85.9p
10
Erik Rost
Hudiksvalls IF
27:18.163700
+1:23.8200
85.8p
11
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
27:22.164100
+1:27.8600
85.6p
12
Martin Hammarberg
Sundsvalls OK
27:23.164200
+1:28.8700
85.5p
13
Fredrik Andreé
Bengtsfors Bois
27:24.164300
+1:29.8800
85.5p
14
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
27:25.164400
+1:30.8900
85.4p
15
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
27:30.164900
+1:35.9400
85.2p
16
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
27:31.165000
+1:36.9500
85.1p
17
Martin Herbert
Sundbybergs IK
27:43.166200
+1:48.10700
84.5p
18
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
28:05.168400
+2:10.12900
83.5p
19
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
28:08.168700
+2:13.13200
83.4p
20
Viktor Axelsson
Borås SK
28:22.170100
+2:27.14600
82.7p
21
Joel Lager
Garphyttans IF
28:23.170200
+2:28.14700
82.7p
22
Erik Persson
IF Hallby SOK
28:29.170800
+2:34.15300
82.4p
23
Ronny Wedin
Norbergs SK
28:32.171100
+2:37.15600
82.2p
24
August Spik
SK Leksand
28:48.172700
+2:53.17200
81.5p
25
Patrik Lind
Tunafors SK
29:01.174000
+3:06.18500
80.9p
26
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
29:22.176100
+3:27.20600
80.0p
27
Jonathan Hedbys
Nusnäs IF
29:36.177500
+3:41.22000
79.4p
28
Tim Magnusson
IFK Mora SK
29:39.177800
+3:44.22300
79.3p
29
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
30:08.180700
+4:13.25200
78.1p
30
Elis Weslien
Nybro Ski
30:42.184100
+4:47.28600
76.7p
31
Linus Bohman
Idre SK
31:15.187400
+5:20.31900
75.4p
32
Christoffer Grudd
Perbellum SS
31:51.191000
+5:56.35500
74.0p
33
Emil Lundgren
Skeriol IF
33:11.199000
+7:16.43500
71.2p
34
Leandro Lutz
Älvdalens IF SK
33:21.200000
+7:26.44500
70.9p
35
Fabrizio Bourguignon
Älvdalens IF SK
33:27.200600
+7:32.45100
70.6p
36
Antonio Cicchetti
Västerås Skidklubb
33:56.203500
+8:01.48000
69.7p