Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Alliansloppet
2016-08-27
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
32km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tomas Johansson
Åmåls OK
1:24:10.504900
67.7p
2
Carl Gröstad
Nesodden I.F.
1:25:27.512600
+1:17.7600
66.5p
3
Krurt-Olof Birgersson
Friskis & Svettis Vänersborg
1:29:38.537700
+5:28.32700
63.0p
4
Öystein Gröstad
Nesodden I.F.
1:31:08.546700
+6:58.41700
61.9p
5
Max Bergström
IFK Hedemora SK
1:32:00.551900
+7:50.46900
61.2p
6
Robin Qvarfordt
GATS
1:34:33.567200
+10:23.62200
59.4p
7
Markus Edlund
No Club
1:34:48.568700
+10:38.63700
59.2p
8
Joakim Bryntesson
No Club
1:36:07.576600
+11:57.71600
58.3p
9
Anders Eriksson
No Club
1:36:10.576900
+12:00.71900
58.3p
10
Michael Hedström
No Club
1:36:33.579200
+12:23.74200
58.0p
11
Torbjörn Janson
Tidaholm SOK Sisu
1:36:47.580600
+12:37.75600
57.9p
12
Per Efraimsson
Lima IF
1:39:51.599000
+15:41.94000
55.9p
13
Albin Ankarhamn
IK Stern
1:40:04.600300
+15:54.95300
55.8p
14
Olof Christensson
Hopperud Track And Field
1:40:07.600600
+15:57.95600
55.7p
15
Stefan Jansson
Tidaholm SOK Sisu
1:40:24.602300
+16:14.97300
55.6p
16
Richard Olsson
No Club
1:40:46.604500
+16:36.99500
55.3p
17
Calle Johansson
Grycksbo IF OK
1:40:49.604800
+16:39.99800
55.3p
18
Håkan Danielsson
Grycksbo IF OK
1:40:49.604800
+16:39.99800
55.3p
19
Frode Semb
No Club
1:48:08.648700
+23:58.143700
51.2p
20
Svein Magne Storli
No Club
1:49:04.654300
+24:54.149300
50.7p
21
Oscar Lehmann
No Club
1:49:12.655100
+25:02.150100
50.6p
22
Jonas Blomqvist
No Club
1:49:54.659300
+25:44.154300
50.3p
23
Gunnar Håkansson
Gkn Aerospace FF
1:50:27.662600
+26:17.157600
50.0p
24
Mattias Andersson
Eds SK
1:50:37.663600
+26:27.158600
49.9p
25
Dan Rosengren
No Club
1:50:52.665100
+26:42.160100
49.8p
26
Vegard Birkelund
Kolbotn SK
1:51:10.666900
+27:00.161900
49.7p
27
Johannes Birkelund
Oppegård IL
1:51:15.667400
+27:05.162400
49.6p
28
Filip Kullenberg
IK Stern
1:51:52.671100
+27:42.166100
49.3p
29
Thomas Bratt
Ehlsas Garderob
1:51:56.671500
+27:46.166500
49.3p
30
Mikael Hansson
No Club
1:52:03.672200
+27:53.167200
49.2p
31
Rikard Bremer
Ringhals IF
1:52:20.673900
+28:10.168900
49.1p
32
Daniel Ehrin
Norrbärke SK
1:53:41.682000
+29:31.177000
48.5p
33
Daniel Einås
OK Skogshjortarna
1:54:03.684200
+29:53.179200
48.3p
34
Johan Åman
No Club
1:54:35.687400
+30:25.182400
48.0p
35
Staffan Gustafsson
No Club
1:57:18.703700
+33:08.198700
46.8p
36
Gunnar Nordensson
No Club
1:57:38.705700
+33:28.200700
46.7p
37
Richard Lindquist
N/A
2:02:42.736100
+38:32.231100
44.6p
38
Lars Ravnborg
København SK
2:07:37.765600
+43:27.260600
42.7p
39
Peter Nygren
Åmotfors IF
2:10:05.780400
+45:55.275400
41.9p
40
Ronny Lindquist
No Club
2:10:10.780900
+46:00.275900
41.8p
41
Gilbert Johansson
No Club
2:12:36.795500
+48:26.290500
41.0p
42
OLLE NILSSON
No Club
2:15:53.815200
+51:43.310200
39.9p
43
Lars Pusa
No Club
2:17:30.824900
+53:20.319900
39.4p
44
Lennart Tång
Trollhättans SOK
2:17:50.826900
+53:40.321900
39.3p
45
Jan Sørensen
OK Sorö
2:19:37.837600
+55:27.332600
38.8p
46
John Pedersen
OKSorø
2:19:44.838300
+55:34.333300
38.8p
47
Jan Gustafsson
Skåpafors IF
2:33:55.923400
+1:09:45.418400
34.9p
-
Peter Jonsson
Tidaholm SOK Sisu
23:59:58.8639700
-
Peter Joanzon
No Club
23:59:58.8639700
-
Oliver Olsson
Uddevalla IS
23:59:59.8639800
-
Yury Kiryanov
No Club
23:59:59.8639800
-
Mikael Borgman
Axa SC
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)