Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
7-Mila
2010-03-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
70km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Martin Rosvall
Lycksele IF
3:28:30.1250920
87.3p
2
Anders Högberg
IFK Umeå
3:28:32.1251150
+2.130
87.3p
3
Fredrik Byström
Sollefteå SK
3:29:14.1255380
+44.4360
86.9p
4
Ronnie Löf
Högbo GOIF
3:37:13.1303280
+8:43.52260
83.2p
5
Klas Nilsson
Skellefteå SK
3:37:16.1303540
+8:46.52520
83.2p
6
Henrik Alm
Idre SK
3:37:20.1303910
+8:49.52890
83.2p
7
Martin Isaksson
IFK Umeå
3:39:51.1319040
+11:21.68020
82.0p
8
Johan Samuelsson
SK Järven
3:41:37.1329680
+13:07.78660
81.3p
9
Johan Sandberg
Kraftstaven Ski Team Förening
3:41:38.1329770
+13:08.78750
81.3p
10
Daniel Johansson
IFK Umeå
3:41:42.1330170
+13:12.79150
81.3p
11
Jonas Byman
Myssjö-Ovikens IF
3:41:48.1330710
+13:17.79690
81.2p
12
Ulf Tingelöf
Kraftstaven Ski Team Förening
3:43:56.1343590
+15:26.92570
80.3p
13
Thomas Stridh
IFK Mora SK
3:47:58.1367770
+19:28.116750
78.7p
14
Jakob Börjesson
Lima IF
3:50:09.1380820
+21:39.129800
77.8p
15
Anders Lundbäck
Bergnäsets AIK
3:54:37.1407620
+26:07.156600
76.1p
16
Magnus Lundbäck
Bergnäsets AIK
3:55:50.1414960
+27:20.163940
75.7p
17
Tor Larsson
Skellefteå SK
3:56:11.1417070
+27:41.166050
75.5p
18
Björn Andersson
Jalles Tc Umeå
3:56:56.1421550
+28:26.170530
75.3p
19
Robert Åström
Hägglunds IOFK
3:58:39.1431800
+30:08.180780
74.6p
20
Anders Dahlin
Domnarvets GOIF
3:59:30.1436950
+31:00.185930
74.3p
21
Björn Henninen
Åmots SK
3:59:53.1439270
+31:23.188250
74.2p
22
David Berg
Bodsjöböle SK
4:00:07.1440610
+31:36.189590
74.1p
23
Thomas Hägglöf
Hägglunds IOFK
4:01:29.1448880
+32:59.197860
73.6p
24
Tobias Thörn
Röbäcks SK
4:07:31.1485070
+39:01.234050
71.6p
25
Fredrik Persson
Ockelbo SK
4:13:05.1518410
+44:34.267390
69.8p
26
Simon Karlsson
Slussfors IK
4:16:53.1541240
+48:23.290220
68.6p
27
Erik Jonsson
Rossöns IF
4:16:54.1541300
+48:23.290280
68.6p
28
Jonny Hatt
Skanska IF
4:17:25.1544430
+48:55.293410
68.5p
29
Daniel Andersson
Jalles Tc Umeå
4:23:31.1581030
+55:01.330010
66.7p
30
Ingemar Berg
Bodsjöböle SK
4:23:35.1581490
+55:05.330470
66.7p
31
Fredrik Samuelsson
Tunafors SK
4:34:26.1646540
+1:05:56.395520
63.7p
32
Henrik Åström
OK Hedströmmen
4:34:27.1646660
+1:05:57.395640
63.7p
33
Petter Sandberg
IFK Umeå
5:28:03.1968250
+1:59:33.717230
52.2p
34
Johan Timby
Åf SK
5:29:39.1977890
+2:01:09.726870
51.9p