Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Jukkasloppet
2016-04-16
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
1km
Längdskidor, Fristil
1
H 20
Erik Valnes
Boif Ski
2:20.13990
2
H 20
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
2:24.14300
+3.210
3
H 21
Eirik Mikkelsen
Medkila Skiclub
2:24.14310
+3.220
4
H 20
Mattias Vesterlund
Lycksele IF
2:25.14400
+4.310
5
H 20
Johan Stridsman
Bodens SK
2:27.14640
+6.550
6
H 18
Simon Stenberg
Kalix SK
2:27.14680
+6.590
7
H 18
Joel Åström
Bodens SK
2:28.14790
+8.700
8
H 18
Sivert Moen
Mellembygd IL
2:30.14950
+9.860
9
H 18
Markus Holmer Danielsen
Bjerkvik IF
2:31.15050
+10.960
10
H 18
Einar Mikal Andreassen
Fjell Skilag
2:31.15060
+10.970
11
H 21
Toralf Heimdal
Reidar Dölaski
2:32.15130
+11.1040
12
H 18
Sigve Bornö Novstad
Medkila Skiclub
2:32.15180
+11.1090
13
H 21
Daniel Larsson
Gällivare Endurance
2:33.15200
+12.1110
14
H 20
Johan Ahlström
Sävast Ski Team IF
2:33.15260
+12.1170
15
H 18
Martin Östberg
Medkila Skiclub
2:33.15290
+13.1200
16
H 18
Anton Laine
Kalix SK
2:34.15300
+13.1210
17
H 21
Henrik Fjällborg
Gellivare Skidallians IK
2:34.15310
+13.1220
18
H 21
Rune Skog
Bjerkvik IF
2:34.15320
+13.1230
19
H 21
Emil Winsa
Sävast Ski Team IF
2:36.15550
+15.1460
20
H 20
Edvin Murto
Gellivare Skidallians IK
2:36.15570
+15.1480
21
H 20
Sindre A Winter Torbergsen
Medkila Skiclub
2:37.15620
+16.1530
22
H 21 Motion
Karl-Gunnar Skjönsfjell
Nordreisa IL
2:37.15680
+16.1590
23
H 21 Motion
Claes Turesson
OK Renen
2:37.15690
+17.1600
24
H 20
Johannes Hortlund
Älvsby IF SK
2:38.15720
+17.1630
25
H 18
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
2:38.15780
+17.1690
26
H 21 Motion
Björn Heimdal
Reidar Dölaski
2:39.15880
+18.1790
27
H 21 Motion
Mikael Lindmark
Skellefteå SK
2:40.15960
+19.1870
28
H 21 Motion
Jonas Persson
Ersnäs IF
2:40.15970
+19.1880
29
H 18
Albin Larsson
Sunderby SK
2:41.16090
+21.2000
30
H 21 Motion
Rickard Larsson
Älvsby IF SK
2:42.16170
+21.2080
31
H 20
Väinö Pääkkölä
Sieppijärven Sisu
2:43.16260
+22.2170
32
H 21
Peter Johansson
Luleå Gjutarens IF
2:45.16410
+24.2320
33
H 18
Edvard Berg Frantzen
Salangen IF Ski
2:45.16460
+24.2370
34
H 18
Kim Andre Amundsen
Fjell Skilag
2:46.16550
+25.2460
35
H 18
Oskar Sundqvist
Luleå Gjutarens IF
2:46.16580
+25.2490
36
H 18
Sander Hoe
Lyngenkarnes Ski
2:46.16590
+26.2500
36
H 21 Motion
Thomas Johansson
OK Renen
2:46.16590
+26.2500
38
H 21 Motion
Endre Leivdal
Medkila Skiclub
2:47.16620
+26.2530
39
D 18
Emmi Lämsä
Alatornion Pirkat
2:47.16650
+26.2560
40
H 18
Benjamin Karolius
Bjerkvik IF
2:48.16700
+27.2610
41
H 18
Ludvig Söderlind
IFK Kiruna
2:48.16760
+27.2670
42
D 20
Matilda Jönsson
Gellivare Skidallians IK
2:48.16790
+28.2700
42
H 21 Motion
Sven Öhrnerling
OK Renen
2:48.16790
+28.2700
44
D 18
Aylin Åsli
Fjell Skilag
2:49.16830
+28.2740
45
H 18
Truls Lindholm
IFK Kiruna
2:49.16890
+29.2800
46
H 21 Motion
Kenneth Daleng
Salangen IF Ski
2:50.16900
+29.2810
47
H 18
Evert Wester
Jukkasjärvi IF
2:51.17020
+30.2930
48
H 18
Samuel Höjlind
IFK Mora SK
2:51.17030
+30.2940
48
H 21 Motion
Patrick Nylund
Medkila Skiclub
2:51.17030
+30.2940
50
H 21
Ruben Björkli Olsen
Senja Ski
2:51.17060
+30.2970
51
H 18
Robert Borch Björnå
Bjerkvik IF
2:52.17140
+31.3050
52
D 18
Johanna Gustavsson
Hemmingsmarks IF
2:53.17270
+32.3180
53
H 21 Motion
Kjell Nilsen
Stålbrott Ski
2:54.17300
+33.3210
54
D 20
Agnete Kaasen
Nordreisa IL
2:54.17320
+33.3230
55
H 18
John Eivind Nylund
Bjerkvik IF
2:56.17570
+35.3480
56
H 21 Motion
Hans Erik Børve
Salangen IF Ski
2:56.17590
+36.3500
57
D 18
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
2:59.17840
+38.3750
58
H 21 Motion
Ole Juuso
IFK Kiruna
2:59.17870
+38.3780
59
D 18
Nelly Johansson
Gellivare Skidallians IK
2:59.17880
+38.3790
60
D 18
Lise Samuelsen
Lyngenkarnes Ski
3:02.18110
+41.4020
61
H 21 Motion
Frode Ström
Narvik SK
3:02.18150
+41.4060
62
H 21 Motion
Mårten Isaksson
OK Sarven
3:02.18170
+41.4080
63
H 21 Motion
Stig Ole Åshovd
Fjell Skilag
3:02.18180
+41.4090
64
D 20
Ottilia Niemi
IFK Kiruna
3:03.18240
+42.4150
65
D 18
Benedicte Aglen Løkse
Salangen IF Ski
3:06.18500
+45.4410
66
D 18
Amalie Tovås
Fjell Skilag
3:07.18640
+46.4550
67
D 18
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
3:08.18750
+47.4660
68
D 20
Astrid Lindmark
IFK Kiruna
3:08.18770
+47.4680
68
D 21
Sara PITTJA
Gellivare Skidallians IK
3:08.18770
+47.4680
70
D 18
Trine Skånhaug
Fjell Skilag
3:11.19060
+50.4970
71
H 21 Motion
Bernt Lyngstad
Manndalen Uil
3:12.19140
+51.5050
72
D 18
Pia Nystu
Nordreisa IL
3:13.19230
+52.5140
73
D 21 Motion
Berit Anne Reinås
Fjell Skilag
3:13.19250
+52.5160
74
D 18
Mikaela Langås
Sävast Ski Team IF
3:14.19370
+53.5280
75
D 18
Sillje Björkli Olsen
Senja Ski
3:15.19430
+54.5340
76
H 21 Motion
Sveinung Ims
Fjell Skilag
3:15.19490
+55.5400
77
D 21
Lise Holmer
Bjerkvik IF
3:16.19590
+56.5500
78
D 18
Karin Rönnbäck
Kalix SK
3:20.19940
+59.5850
79
D 21 Motion
Margrete Gaski
Bardu IL
3:20.19970
+59.5880
80
D 18
Marte Skånhaug
Fjell Skilag
3:21.20060
+1:00.5970
81
H 21 Motion
Martin Solberg
Manndalen Uil
3:22.20120
+1:01.6030
82
D 21 Motion
Susanne Nelson
Bodens SK
3:26.20560
+1:05.6470
83
H 21 Motion
Kjetil Övrevoll
Fjell Skilag
3:28.20720
+1:07.6630
84
D 18
Eida Härkönen
Jukkasjärvi IF
3:32.21130
+1:11.7040
85
D 18
Wilma Fjordell
Jukkasjärvi IF
3:35.21410
+1:14.7320
86
D 21 Motion
Anneli Murto
OK Sarven
3:38.21720
+1:17.7630
87
D 21 Motion
Sonja Joakimsen
Fjell Skilag
3:53.23280
+1:32.9190
88
H 21 Motion
Geir Arne Solum
Fjell Skilag
3:55.23480
+1:34.9390
89
H 21 Motion
Leif Roar Mikkelsen
Fjell Skilag
4:09.24880
+1:48.10790
90
D 21 Motion
Unni Andreassen
Fjell Skilag
4:16.25510
+1:55.11420
91
D 21 Motion
Ann Kristin Skånhaug
Fjell Skilag
4:41.28040
+2:20.13950
92
D 18
Ella Anttola
Alatornion Pirkat
23:59:59.8639800
92
D 18
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
23:59:59.8639800
92
H 18
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
92
D 20
Vilma Funck
IFK Kiruna
23:59:59.8639800
92
D 21
Line Heimdal
Bardu IL
23:59:59.8639800
92
H 21 Motion
Ove Andreasen
Fjell Skilag
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
0.8km
Längdskidor, Fristil
1
H 16
Erik Nicolaisen
Senja Ski
1:55.11490
2
H 16
Lasse B Horn
Senja Ski
2:02.12100
+6.510
3
H 16
Elias Hortlund
Älvsby IF SK
2:02.12180
+6.590
4
H 15
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
2:03.12230
+7.640
5
H 16
Rasmus Gunnari
Sävast Ski Team IF
2:03.12240
+7.650
6
H 16
Preben Nystu
Nordreisa IL
2:04.12300
+8.710
7
H 15
Markus Åshovd
Fjell Skilag
2:04.12350
+8.760
8
H 14
Albin Åström
Bodens SK
2:04.12380
+8.790
9
H 15
Jens Eriksson
Strömnäs GIF
2:06.12510
+10.920
10
H 15
Jesper Lindberg
OK Sarven
2:06.12530
+10.940
11
H 16
Elias Antonsen
Sävast Ski Team IF
2:06.12540
+10.950
12
H 15
Morten Hol
Boif Ski
2:07.12630
+11.1040
13
H 16
Emil Eliasson
OK Sarven
2:07.12650
+11.1060
14
H 15
Sivert Östberg
Medkila Skiclub
2:08.12700
+12.1110
15
H 14
Jakob Skillingstad
IF Kilkam
2:08.12730
+12.1140
16
H 14
Jarkko Kukkonen
Simon Kiri
2:09.12840
+13.1250
17
H 16
Ruben Nyberg
OK Sarven
2:10.12900
+14.1310
18
H 15
Eelis Murto
OK Sarven
2:10.12970
+14.1380
18
D 16
Ingrid Andrea Gulbrandsen
Pioner IL
2:10.12970
+14.1380
20
H 16
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
2:11.13010
+15.1420
21
H 14
Oskari Tanninen
Valkeakosken Haka
2:11.13030
+15.1440
22
H 13
Theo Mattei
Sävast Ski Team IF
2:12.13160
+16.1570
23
H 15
Jon-henrik Winter Torbergsen
Medkila Skiclub
2:13.13200
+17.1610
23
H 15
Oskar Uteng
Senja Ski
2:13.13200
+17.1610
25
H 14
Ludvig Fredriksson
Strömnäs GIF
2:13.13250
+17.1660
25
H 15
Anders Rege
Senja Ski
2:13.13250
+17.1660
27
D 15
Olivia Norberg
Sävast Ski Team IF
2:13.13260
+17.1670
28
H 16
Lars Nikolai Jenssen
Salangen IF Ski
2:14.13350
+18.1760
29
H 15
Daniel Karolius
Bjerkvik IF
2:14.13380
+18.1790
30
H 14
Sven Lindmark
IFK Kiruna
2:15.13410
+19.1820
31
H 13
Brage Karlsen Otelius
Senja Ski
2:16.13520
+20.1930
32
H 15
Kristian Birkeland
Senja Ski
2:16.13590
+21.2000
32
D 16
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
2:16.13590
+21.2000
34
H 15
Alexi Pirttikoski
Kalix SK
2:17.13610
+21.2020
35
H 14
Tobias Snell
Luleå Gjutarens IF
2:17.13630
+21.2040
36
H 14
Tord Krogh Warem
IF Kilkameratene
2:17.13640
+21.2050
37
D 13
Lisa Eriksson
Strömnäs GIF
2:18.13710
+22.2120
38
H 14
Pontus Lundholm
Strömnäs GIF
2:18.13770
+22.2180
38
H 15
Hugo Sundberg
Bodens SK
2:18.13770
+22.2180
40
H 14
Viktor Majbäck
Jukkasjärvi IF
2:19.13810
+23.2220
41
D 15
Anni-maija Laurikainen
Aavasaksan Kisa
2:19.13820
+23.2230
42
D 16
Marja-meele Päiviö
Jukkasjärvi IF
2:19.13870
+23.2280
43
D 14
Hanna Lundberg
Luleå Gjutarens IF
2:20.13910
+24.2320
43
D 16
Ebba Larsson
Sävast Ski Team IF
2:20.13910
+24.2320
45
H 14
Sverre Hanssen
Fjell Skilag
2:20.13960
+24.2370
46
H 14
Simon Eriksson
Kalix SK
2:20.13980
+24.2390
47
H 13
Daniel Sellevoll
Senja Ski
2:21.14000
+25.2410
48
D 14
Maja Solbakken
Innstrandens IL
2:21.14010
+25.2420
49
D 16
Anna Lovise Högbakk
Nordreisa IL
2:21.14030
+25.2440
50
D 13
Therese Patomella
Jukkasjärvi IF
2:21.14040
+25.2450
51
H 15
Arvid Johansson
Sävast Ski Team IF
2:21.14050
+25.2460
52
D 16
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
2:21.14060
+25.2470
53
D 15
Edvarda Iselvmo
Mellembygd IL
2:21.14090
+26.2500
54
D 16
Silje Storaa
Bardufoss OG Omegn IF
2:22.14130
+26.2540
55
H 14
Martin Lundström
Bodens SK
2:22.14140
+26.2550
56
D 16
Lisa Valnes
Boif Ski
2:23.14200
+27.2610
57
H 13
Adrian Rydningen
Nordreisa IL
2:23.14210
+27.2620
58
D 15
Herborg Skjelle
Medkila Skiclub
2:23.14240
+27.2650
59
H 15
Halvor Heimdal
Bardu IL
2:23.14250
+27.2660
60
H 13
Mattias Holmer Danielsen
Bjerkvik IF
2:23.14280
+27.2690
61
D 14
Minna Kukkonen
Simon Kiri
2:24.14310
+28.2720
62
H 14
Jonatan Nilsen
Stålbrott Ski
2:24.14330
+28.2740
62
D 16
Elsa Christoffersson
Luleå Gjutarens IF
2:24.14330
+28.2740
64
D 13
Wilma Riekkola
Sävast Ski Team IF
2:24.14340
+28.2750
64
H 13
Odin Iselvmo
Mellembygd IL
2:24.14340
+28.2750
64
H 13
Henri Murto
OK Sarven
2:24.14340
+28.2750
67
D 14
Anna Gaski Jakobsen
Bardu IL
2:24.14350
+28.2760
68
D 16
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
2:24.14360
+28.2770
69
H 14
Sevat Heimdal
Bardu IL
2:24.14380
+28.2790
69
D 15
Tova Nyberg
OK Sarven
2:24.14380
+28.2790
71
D 16
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
2:25.14420
+29.2830
72
H 14
Tormod Ström
Bardu IL
2:26.14560
+30.2970
72
D 16
Rebecca Persson
Luleå Gjutarens IF
2:26.14560
+30.2970
74
H 14
Christoffer Alm
Strömnäs GIF
2:26.14590
+31.3000
75
D 14
Lisa Ingesson
Strömnäs GIF
2:27.14610
+31.3020
75
D 16
Oda Andreassen
Fjell Skilag
2:27.14610
+31.3020
77
D 13
Perle Nystu
Nordreisa IL
2:27.14620
+31.3030
78
H 13
Marko Kukkonen
Simon Kiri
2:27.14660
+31.3070
79
H 13
Tobias Sörslett Samuelsen
Ballangen Ski
2:27.14670
+31.3080
80
D 14
Emma Lindqvist
Bodens SK
2:27.14680
+31.3090
81
H 13
Simon Markström
Luleå Gjutarens IF
2:28.14720
+32.3130
82
D 15
Alva Sletten
Øverbygda IL
2:28.14740
+32.3150
83
D 16
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
2:28.14770
+32.3180
84
D 14
Elsa Holmbom
Sävast Ski Team IF
2:29.14810
+33.3220
85
H 13
Victor Berglund
Bodens SK
2:29.14820
+33.3230
86
H 13
Per Anders Lind
Ballangen Ski
2:30.14920
+34.3330
87
H 16
Topias Riipi
Kittilän Urheilijat
2:30.14930
+34.3340
88
D 13
Elsa Larsson
Sävast Ski Team IF
2:30.14940
+34.3350
89
H 13
Magnus Nesvold
Mellembygd IL
2:30.14960
+34.3370
90
H 13
Henning Berg Franzen
Salangen IF Ski
2:30.14970
+34.3380
90
H 13
Arvid Feil Lindmark
Skellefteå SK
2:30.14970
+34.3380
92
H 13
Matias Riipi
Kittilän Urheilijat
2:31.15060
+35.3470
93
D 16
Emma Hedlund
Luleå Gjutarens IF
2:31.15070
+35.3480
94
D 13
Ina Nylund
Bjerkvik IF
2:32.15100
+36.3510
95
H 13
Ivar Hognestad Fredheim
Salangen IF Ski
2:32.15120
+36.3530
96
D 16
Linn Elise Winther Torbergsen
Medkila Skiclub
2:33.15200
+37.3610
97
D 15
Nelly Stenman
Älvsby IF SK
2:33.15260
+37.3670
98
D 13
Lovisa Broström
Sävast Ski Team IF
2:33.15290
+38.3700
99
H 13
Hågen Heimdal
Bardu IL
2:34.15300
+38.3710
100
D 14
Marlene Undheim
Pioner IL
2:34.15320
+38.3730
101
H 14
Markus Blind
Soppero Sameförening
2:34.15360
+38.3770
102
H 14
Espen Harstad Benjaminsen
IF Kilkameratene
2:35.15410
+39.3820
103
H 13
Edvard Uteng
Senja Ski
2:35.15430
+39.3840
104
H 13
Mathias Johnsgård
Senja Ski
2:35.15490
+40.3900
105
D 16
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
2:36.15520
+40.3930
106
H 13
David Lantto
Gällivare SK
2:36.15550
+40.3960
106
D 14
Ida Eva Elizabeth Harstad Karlsen
IF Kilkameratene
2:36.15550
+40.3960
108
D 13
Tuva Kristine Pettersen
Melbo IL
2:36.15560
+40.3970
109
H 13
Hans Henrik Antonsen
Senja Ski
2:38.15770
+42.4180
110
H 14
Gabriel Miernik
Malmbergets AIF
2:39.15810
+43.4220
111
D 14
Eline Hansen
Ballangen Ski
2:39.15870
+43.4280
112
D 14
Anneli Aamo
Nordreisa IL
2:40.15920
+44.4330
113
D 14
Sofie Lyngstad Isaksen
Manndalen Uil
2:40.15970
+44.4380
114
D 13
Linnea Antonsen
Sävast Ski Team IF
2:40.15980
+44.4390
115
D 15
Marina Rognmo Mellem
Bjerkvik IF
2:41.16030
+45.4440
115
D 16
Andrine Daleng
Salangen IF Ski
2:41.16030
+45.4440
117
D 13
Sarah Michelle Lambertsen
Medkila Skiclub
2:41.16050
+45.4460
118
D 13
Eline Vinger Bentsen
IL
2:41.16080
+45.4490
119
D 14
Cornelia Nilsson
Hemmingsmarks IF
2:41.16090
+46.4500
119
D 14
Sofia Lundkvist
Kalix SK
2:41.16090
+46.4500
121
D 13
Charlotte Stenseth
Manndalen Uil
2:42.16100
+46.4510
121
H 13
Håvard Björklund
Nordreisa IL
2:42.16100
+46.4510
121
H 14
Mattias Pigg
Malmbergets AIF
2:42.16100
+46.4510
124
D 14
Ariane Daleng
Salangen IF Ski
2:42.16120
+46.4530
125
D 13
Anna Andreassen
Fjell Skilag
2:42.16150
+46.4560
126
D 15
Vilje Gulbrandsen
Pioner IL
2:42.16170
+46.4580
127
D 16
Tiril Jørgensen
IF Kilkameratene
2:42.16180
+46.4590
128
D 14
Julia Lundgren
Lycksele IF
2:43.16200
+47.4610
129
D 14
Sanna Nordholme
Strömnäs GIF
2:43.16270
+47.4680
130
D 16
Maja-Lina Sande
OK Sarven
2:44.16300
+48.4710
131
H 13
Lowe Sandström
Antnäs BK
2:44.16360
+48.4770
132
D 14
Ellen Mattsson
Pajala IF
2:45.16420
+49.4830
133
H 13
Eirik Wilhelmsen Trym
Bardu IL
2:45.16490
+50.4900
134
D 13
Elly-margreth Sikku
IFK Kiruna
2:46.16540
+50.4950
135
D 13
Saga Nelson
Bodens SK
2:47.16630
+51.5040
136
D 14
Saga Törngren
Luleå Gjutarens IF
2:47.16660
+51.5070
137
D 16
Ellen Nykäinen
Pajala IF
2:47.16680
+51.5090
138
D 13
Marte Stabell Roarsen
Nordreisa IL
2:48.16790
+53.5200
139
D 14
Moa Danielsson
Sävast Ski Team IF
2:49.16800
+53.5210
140
D 15
Johanne Regine Fagerliröen
Bjerkvik IF
2:49.16860
+53.5270
141
D 14
Tua Germann
IFK Umeå
2:50.16900
+54.5310
142
D 13
Emma Gustafsson
Hemmingsmarks IF
2:50.16910
+54.5320
143
D 13
Tilde Hansen Tuoremaa
Manndalen Uil
2:50.16940
+54.5350
144
D 13
Martine Undheim
Pioner IL
2:51.17020
+55.5430
145
D 13
Emma Johansson
Bodens SK
2:51.17060
+55.5470
146
D 16
Kirsten Emilie Myklevoll
Fjell Skilag
2:52.17130
+56.5540
147
H 13
Marius Bergland
Nordreisa IL
2:53.17240
+57.5650
148
D 16
Veslemöy Talseth
Salangen IF Ski
2:53.17260
+57.5670
149
D 13
Ester Tannerdal
Jukkasjärvi IF
2:54.17310
+58.5720
150
D 13
Regine Rydningen
Bardu IL
2:55.17440
+59.5850
151
D 13
Birte Dragvik Boger
Bardufoss OG Omegn IF
2:56.17500
+1:00.5910
152
H 13
Isak Jacobsen-gaski
Bardu IL
2:56.17520
+1:00.5930
153
D 13
Ella Ellingsen Mortensen
Lofoten Skiklubb
2:57.17640
+1:01.6050
154
D 13
Rebecca Johnselius
Kalix SK
2:57.17690
+1:02.6100
155
D 15
Alma Nelson
Bodens SK
2:58.17710
+1:02.6120
156
D 13
Jasmine Persson
Kalix SK
2:59.17830
+1:03.6240
157
H 15
Håkon Solum
Fjell Skilag
3:00.17990
+1:05.6400
158
D 13
Kristi Børve
Salangen IF Ski
3:07.18630
+1:11.7040
158
H 14
Ferdinand Bie
Pioner IL
3:07.18630
+1:11.7040
160
D 13
Andrea-hansine Daleng
Salangen IF Ski
3:08.18710
+1:12.7120
161
D 14
Alma Hansson
Malmbergets AIF
3:08.18790
+1:13.7200
162
D 13
Emma Nordgård
Lofoten Skiklubb
3:09.18890
+1:14.7300
163
D 13
Kine Flöystad
Fjell Skilag
3:10.18920
+1:14.7330
164
D 13
Bertine Strand Töllefsen
Medkila Skiclub
3:10.18970
+1:14.7380
165
D 13
Hilda Olovsson
Älvsby IF SK
3:15.19450
+1:19.7860
166
D 13
Marianne Brandvoll
Bardu IL
3:31.21010
+1:35.9420
167
D 13
Melissa Frantzen
Fjell Skilag
3:48.22750
+1:52.11160
168
H 13
Tobias Övrevoll
Fjell Skilag
4:12.25100
+2:16.13510
169
D 13
Inga Sofie Strøm
Heimhug I.L&U.L
23:59:59.8639800
169
D 13
Hilda Simu
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
169
D 13
Katrine Tovås
Fjell Skilag
23:59:59.8639800
169
H 13
Sondre Thoresen Vallanger
Narvik SK
23:59:59.8639800
169
H 13
Aleksander Strand Töllefsen
Medkila Skiclub
23:59:59.8639800
169
H 13
Vinjar Heitmann Suhr
Alta
23:59:59.8639800
169
H 13
Niko Anttola
Alatornion Pirkat
23:59:59.8639800
169
D 14
Sally Berglund
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
169
D 14
Frida Ingesson
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
169
D 14
Martina Alnelind
Bodens SK
23:59:59.8639800
169
H 14
Hannes Mickelsson
Gällivare SK
23:59:59.8639800
169
H 14
Isac Sjödin
Lycksele IF
23:59:59.8639800
169
D 15
Amalia Söderberg
Sunderby SK
23:59:59.8639800
169
D 15
Ida Tovås
Fjell Skilag
23:59:59.8639800
169
H 15
Anton Wikström
Bodens SK
23:59:59.8639800
169
H 15
Emil Simu
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
169
H 16
Mattis Brunström
Bodens SK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
0.5km
Längdskidor, Fristil
1
H 12
Noah Nylund
Medkila Skiclub
1:17.7640
2
H 12
Verneri Tanninen
Valkeakosken Haka
1:20.7970
+3.230
3
H 12
Andreas Skjelle
Medkila Skiclub
1:20.7990
+3.250
4
H 12
Oskar Ingvarsson
Luleå Gjutarens IF
1:24.8300
+6.560
5
D 12
Nora Mikkelsen
Medkila Skiclub
1:25.8400
+7.660
6
H 12
Linus Antonsen
Sävast Ski Team IF
1:27.8640
+10.900
7
H 12
Albert Marjeta
Kalix SK
1:28.8780
+11.1040
8
H 11
Hermod Bangstad
Nordreisa IL
1:29.8820
+11.1080
9
H 12
Erik Josefsson
Luleå Gjutarens IF
1:29.8850
+12.1110
10
D 11
Runa Myrslett Bakke
Nordreisa IL
1:29.8890
+12.1150
11
H 12
Nikolai Takle Iselvmo
Mellembygd IL
1:30.8960
+13.1220
12
H 12
Trond Henry Skjönsfjell
Nordreisa IL
1:30.8980
+13.1240
13
H 11
Tuomas Laurikainen
Aavasaksan Kisa
1:30.8990
+13.1250
14
D 12
Ella Turesson
Luleå Gjutarens IF
1:31.9000
+13.1260
15
D 12
Emma Järvenpää Espling
Sävast Ski Team IF
1:31.9010
+13.1270
16
D 12
Alva Isaksson
Sävast Ski Team IF
1:31.9040
+14.1300
17
H 12
Elias Högbakk
Nordreisa IL
1:31.9060
+14.1320
18
H 12
Jesper Lundholm
Strömnäs GIF
1:32.9100
+14.1360
19
H 12
Simen Finjord
Alta
1:33.9210
+15.1470
20
H 11
Peter Nystu
Nordreisa IL
1:33.9260
+16.1520
21
H 11
Tim Lundberg
Luleå Gjutarens IF
1:34.9300
+16.1560
22
H 11
Ask Jørgensen
IF Kilkameratene
1:34.9320
+16.1580
23
D 12
Anna Lindh
Sävast Ski Team IF
1:34.9390
+17.1650
23
H 12
Oscar Säfström Niemi
Kalix SK
1:34.9390
+17.1650
25
H 11
Isak Simonsen
Ankenes SK
1:35.9400
+17.1660
26
D 11
Tuva Gulbrandsen
Pioner IL
1:35.9410
+17.1670
27
D 12
Ella Johansson
Sävast Ski Team IF
1:35.9430
+17.1690
28
H 11
Axel Pellikka
OK Sarven
1:35.9440
+18.1700
29
H 11
Helge Ims
Fjell Skilag
1:35.9460
+18.1720
30
D 12
Lisa Näsvall
Sävast Ski Team IF
1:35.9490
+18.1750
31
D 11
Karoline Wara
Nordreisa IL
1:36.9510
+18.1770
32
H 12
Brynjar Berglund
Nordreisa IL
1:36.9520
+18.1780
33
D 12
Evelina Engman
Gällivare SK
1:36.9560
+19.1820
34
H 12
Julian Lorentsen
Pioner IL
1:36.9580
+19.1840
35
D 11
Cecilia EK
Hägglunds Ski Team SK
1:37.9630
+19.1890
36
H 11
Simon Rydningen
Bardu IL
1:37.9640
+20.1900
37
H 11
Gjermund Osdal
Medkila Skiclub
1:37.9650
+20.1910
37
H 11
William Roberts
Sävast Ski Team IF
1:37.9650
+20.1910
37
D 12
Charlene Ödegård Backe
Ballangen Ski
1:37.9650
+20.1910
40
D 11
Emma Antonsen
Sävast Ski Team IF
1:38.9710
+20.1970
41
D 11
Nora Feil Lindmark
Skellefteå SK
1:38.9740
+21.2000
42
D 11
Stine Storaa
Bardufoss OG Omegn IF
1:38.9750
+21.2010
43
D 12
Elisabeth Kristin Arntsen
Ballangen Ski
1:38.9790
+21.2050
44
H 9
Tobias Stordahl Arntsen
Stokmarknes IL
1:39.9800
+21.2060
44
H 9
Elmeri Helander
Valkeakosken Haka
1:39.9800
+21.2060
46
D 12
Florens Bergenstråhle
IFK Kiruna
1:39.9840
+22.2100
46
H 12
Eskil Huse
Stokmarknes IL
1:39.9840
+22.2100
48
D 12
Linnea Berglund
Hemmingsmarks IF
1:39.9860
+22.2120
49
D 11
Carmen Aamo
Nordreisa IL
1:39.9870
+22.2130
49
D 12
Olivia Söderlind
IFK Kiruna
1:39.9870
+22.2130
49
H 12
Thoralf Fagerliröen
Bjerkvik IF
1:39.9870
+22.2130
52
H 12
William Ramsland
Narvik SK
1:40.9910
+22.2170
53
D 12
Klara Danielsson
Sävast Ski Team IF
1:40.9950
+23.2210
54
D 12
Klara Kivijärvi
Luleå Gjutarens IF
1:40.9960
+23.2220
55
D 11
Hilma Hansen Tuoremaa
Manndalen Uil
1:40.9990
+23.2250
55
H 12
Anton Ökvist
Ersnäs IF
1:40.9990
+23.2250
57
D 11
Alma Hedlund
Luleå Gjutarens IF
1:41.10000
+23.2260
58
D 12
Elisabeth Hanna Aspenes
Øverbygda IL
1:41.10010
+23.2270
59
D 11
Sigrid Tannerdal
Jukkasjärvi IF
1:41.10020
+23.2280
60
D 11
Vera Vennberg
Sävast Ski Team IF
1:41.10050
+24.2310
61
H 10
Ulrik Jonsson
Strömnäs GIF
1:41.10060
+24.2320
62
H 11
Andreas Karolius
Bjerkvik IF
1:41.10080
+24.2340
62
D 12
Linda Hedlund
Sävast Ski Team IF
1:41.10080
+24.2340
64
H 9
Andreas Sagnes Jørgensen
Ballangen Ski
1:42.10130
+24.2390
65
D 12
Julie Bokalrud Fredly
Lofoten Skiklubb
1:42.10140
+25.2400
66
D 11
Felicia Westin
Sävast Ski Team IF
1:42.10180
+25.2440
67
D 10
Isabell H Roth
Fjell Skilag
1:42.10190
+25.2450
68
H 10
Lars-ola Blind
Soppero Sameförening
1:43.10210
+25.2470
69
H 12
Viktor Nykäinen
Pajala IF
1:43.10240
+26.2500
69
H 12
Torgrim Sagerup
Salangen IF Ski
1:43.10240
+26.2500
71
D 11
Elina Nordholme
Strömnäs GIF
1:43.10250
+26.2510
71
D 12
Lisa Larsson
Älvsby IF SK
1:43.10250
+26.2510
73
D 11
Emilia Hörnström
IFK Kiruna
1:43.10260
+26.2520
74
D 12
Helene Alsos Höglin
Medkila Skiclub
1:43.10290
+26.2550
75
H 12
Johannes Skillingstad
IF Kilkam
1:44.10300
+26.2560
76
H 10
Isak Andre Nyheim
Bardu IL
1:44.10330
+26.2590
76
H 10
Arvid Ingvarsson
Luleå Gjutarens IF
1:44.10330
+26.2590
78
H 11
David Mathisen
Ballangen Ski
1:44.10360
+27.2620
79
D 10
Elsa Eriksson
Strömnäs GIF
1:45.10410
+27.2670
80
H 10
Torgeir Björnsund
Bardu IL
1:45.10420
+27.2680
81
D 11
Mathea Solberg
Manndalen Uil
1:45.10430
+27.2690
81
D 11
Sunniva Haukeböe
Fjell Skilag
1:45.10430
+27.2690
81
D 12
Agnes Nilsson
Hemmingsmarks IF
1:45.10430
+27.2690
84
H 11
Simen Vars Larsstuen
Bardu IL
1:45.10490
+28.2750
85
D 11
Ella Larsson
Luleå Gjutarens IF
1:46.10520
+28.2780
86
H 11
Linus Fyrén
OK Sarven
1:46.10540
+29.2800
86
H 12
Anders Bergland
Nordreisa IL
1:46.10540
+29.2800
88
H 11
Hans Erik Stenseth
Manndalen Uil
1:46.10560
+29.2820
89
D 10
Lone Åsli
Fjell Skilag
1:46.10580
+29.2840
90
D 12
Tuva Åsli
Fjell Skilag
1:47.10610
+29.2870
91
D 11
Elin Sjödin
Lycksele IF
1:47.10640
+30.2900
91
D 11
Friederike Bie
Pioner IL
1:47.10640
+30.2900
93
D 10
Klara Johansson
Jukkasjärvi IF
1:47.10650
+30.2910
94
D 9
Minna Turesson
Luleå Gjutarens IF
1:48.10730
+30.2990
95
D 11
Mali Sofie Hansen
Nordreisa IL
1:48.10770
+31.3030
96
D 10
Ingrid Fredheim
Salangen IF Ski
1:48.10780
+31.3040
97
D 9
Martine Skog
Bjerkvik IF
1:49.10800
+31.3060
98
H 11
Anton Pirttikoski
Kalix SK
1:49.10810
+31.3070
99
D 10
SOL Eirin Norum Birkeland
Senja Ski
1:49.10860
+32.3120
100
H 9
Alvin Svonni
Jukkasjärvi IF
1:49.10870
+32.3130
101
D 10
Frida Högbakk
Nordreisa IL
1:49.10880
+32.3140
101
D 12
Eve-lisa Furbeck
IFK Kiruna
1:49.10880
+32.3140
103
D 12
Adrine Hillestad
Pioner IL
1:49.10890
+32.3150
104
H 9
Christen Hansen
Ballangen Ski
1:50.10910
+32.3170
105
H 10
Markus Lindberg
OK Sarven
1:50.10920
+32.3180
106
H 12
Dante Kontio
Gällivare SK
1:50.10970
+33.3230
107
D 12
Frida Larsen
Medkila Skiclub
1:51.11000
+33.3260
108
D 12
Constance Talseth
Salangen IF Ski
1:51.11010
+33.3270
109
D 11
Asta Lind-oja
Jukkasjärvi IF
1:51.11040
+34.3300
110
D 10
Frida Kilpiäinen
Karihaaran Visa
1:51.11060
+34.3320
111
D 11
Madeleine Övrevoll
Fjell Skilag
1:51.11070
+34.3330
112
H 11
Nils Johansson
Bodens SK
1:51.11080
+34.3340
113
H 11
Erik Kristian Gundersen
Bardu IL
1:52.11100
+34.3360
114
H 10
Marcus Germann
IFK Umeå
1:52.11180
+35.3440
115
H 9
Eskil Skillingstad
IF Kilkam
1:52.11190
+35.3450
116
D 10
Unni Häggrot
Jukkasjärvi IF
1:53.11220
+35.3480
116
H 10
Olof-hendric Sikku
IFK Kiruna
1:53.11220
+35.3480
116
D 12
Maria Elise Sagen
Bardu IL
1:53.11220
+35.3480
119
H 11
Joel Sandström
Antnäs BK
1:53.11230
+35.3490
120
D 10
Emmy Johansson
Gällivare SK
1:53.11290
+36.3550
120
D 10
Agnes Niemi
Kalix SK
1:53.11290
+36.3550
120
D 11
Isabell Åberg
Luleå Gjutarens IF
1:53.11290
+36.3550
123
D 9
Alice Broström
Sävast Ski Team IF
1:54.11300
+36.3560
124
D 10
Frida Nicolaisen
Senja Ski
1:54.11320
+36.3580
125
D 10
Isabelle Johnselius
Kalix SK
1:54.11330
+36.3590
126
H 9
Vilgot Kuokkanen
Luleå Gjutarens IF
1:54.11340
+37.3600
127
D 10
Regine Nekstad
Stokmarknes IL
1:54.11350
+37.3610
128
D 9
Ellen Lundholm
Strömnäs GIF
1:55.11410
+37.3670
129
D 9
Agnes Isaksson
Sävast Ski Team IF
1:55.11460
+38.3720
129
H 9
Peder Heimdal
Bardu IL
1:55.11460
+38.3720
129
H 9
Steinar Osdal
Medkila Skiclub
1:55.11460
+38.3720
129
D 12
Helene Sofie Solum
Fjell Skilag
1:55.11460
+38.3720
133
H 10
Hugo Andersson
Kalix SK
1:56.11520
+38.3780
134
D 9
Erle Marie Hansen
Nordreisa IL
1:56.11560
+39.3820
135
D 12
Aurora Björnsund
Bardu IL
1:56.11580
+39.3840
136
H 12
Fabian Johansson
Gällivare SK
1:57.11610
+39.3870
137
D 11
Elin Paganus
IFK Kiruna
1:57.11620
+39.3880
138
H 9
Felix Nordgren
Sävast Ski Team IF
1:57.11670
+40.3930
138
H 10
Nikolai Kroken
Bardu IL
1:57.11670
+40.3930
140
D 11
Kristina Lindmark
IFK Kiruna
1:58.11720
+40.3980
141
D 9
Märta Johansson
Sunderby SK
1:58.11730
+40.3990
141
D 10
Mona Holmer
Bjerkvik IF
1:58.11730
+40.3990
143
D 10
Sofie Simonsen
Ankenes SK
1:58.11750
+41.4010
144
D 9
Elin Lindh
Sävast Ski Team IF
1:58.11790
+41.4050
145
H 10
Eivind Bokalrud Fredly
Lofoten Skiklubb
1:59.11800
+41.4060
146
H 10
Rasmus Normann
Strömnäs GIF
1:59.11830
+41.4090
147
D 9
Edit Söderlind
IFK Kiruna
1:59.11850
+42.4110
148
H 11
Sigurd Isaksen Lyngstad
Manndalen Uil
2:00.11960
+43.4220
149
H 9
Arvid Nordin
Lycksele IF
2:01.12020
+43.4280
150
D 10
Turina Johansson
Jukkasjärvi IF
2:01.12030
+43.4290
151
H 10
Brynjar Sagerup
Salangen IF Ski
2:01.12050
+44.4310
152
H 12
Steffen Pedersen
Ballangen Ski
2:01.12060
+44.4320
153
D 9
Edith Kilpiäinen
Karihaaran Visa
2:01.12070
+44.4330
153
D 9
Tora Heimdal
Bardu IL
2:01.12070
+44.4330
155
D 9
Ester Törngren
Sävast Ski Team IF
2:02.12100
+44.4360
156
H 9
Eivind Eide
Stokmarknes IL
2:03.12200
+45.4460
156
H 10
Marius Brandvoll
Bardu IL
2:03.12200
+45.4460
158
H 10
Henrik Samuelsen
Ballangen Ski
2:03.12290
+46.4550
159
D 9
Lotte B Horn
Senja Ski
2:04.12330
+46.4590
160
D 10
Inez Häggrot
Jukkasjärvi IF
2:04.12350
+47.4610
161
D 11
Tuva Sletten
Bardu IL
2:04.12360
+47.4620
162
D 9
Ellen Virding
Bodens SK
2:04.12370
+47.4630
163
D 9
Tuva Lovise Söyland
Medkila Skiclub
2:05.12430
+47.4690
164
D 9
Sandra Isaksen Lyngstad
Manndalen Uil
2:05.12480
+48.4740
165
H 10
Christian Sörensen
Salangen IF Ski
2:06.12520
+48.4780
166
D 10
Siri Kristiansen
IFK Kiruna
2:06.12540
+49.4800
167
H 10
Oskar Junkka
OK Sarven
2:06.12550
+49.4810
168
D 9
Hanna Hansen Tuoremaa
Manndalen Uil
2:06.12560
+49.4820
169
D 10
Solveig Strand Töllefsen
Medkila Skiclub
2:08.12700
+50.4960
170
D 10
Sofia Markström
Luleå Gjutarens IF
2:08.12730
+50.4990
171
D 9
Johanne Fedreheim
Bjerkvik IF
2:08.12740
+51.5000
172
D 10
Frida Skånhaug
Fjell Skilag
2:09.12870
+52.5130
173
H 11
Martin Fedreheim
Bjerkvik IF
2:11.13020
+53.5280
174
D 10
Sissel Trägårdh
IFK Kiruna
2:11.13030
+53.5290
175
H 9
Theodor Engen
Bardu IL
2:11.13080
+54.5340
176
D 9
Mari Valentine Skjönsfjell
Nordreisa IL
2:13.13290
+56.5550
177
H 9
Birk Jørgensen
IF Kilkameratene
2:14.13340
+57.5600
178
D 9
Elina Paulin
Bodens SK
2:14.13360
+57.5620
179
D 10
Natalie Olses
Senja Ski
2:14.13370
+57.5630
180
H 10
Heike Runesønn Selnes
Lofoten Skiklubb
2:14.13380
+57.5640
181
D 10
Sunniva Børve
Salangen IF Ski
2:16.13550
+59.5810
182
H 11
Jakob Gunnare
IFK Kiruna
2:17.13660
+1:00.5920
183
H 10
Sivert Eide
Stokmarknes IL
2:19.13830
+1:01.6090
184
D 10
Elise Kjärvik
Stokmarknes IL
2:19.13870
+1:02.6130
185
D 9
Mari Alsos Höglin
Medkila Skiclub
2:20.13960
+1:03.6220
186
H 9
Martin Larsson
Älvsby IF SK
2:22.14150
+1:05.6410
187
D 10
Engla Degerlund
Bodens SK
2:25.14410
+1:07.6670
188
D 10
Josefin Persson
Kalix SK
2:30.14990
+1:13.7250
189
D 9
Emma Lambertsen
Fjell Skilag
2:41.16060
+1:24.8320
190
D 9
Viola Björström
IFK Kiruna
2:42.16140
+1:25.8400
191
H 9
Nikolai Moeng Sagen
Bardu IL
2:54.17320
+1:36.9580
192
D 9
Mari Alstad Boberg
Bardu IL
23:59:59.8639800
192
D 9
Vilma Majbäck
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
192
D 10
Tuva Björnsund
Bardu IL
23:59:59.8639800
192
D 10
Mirakel Lind
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
192
H 10
Viggo Normann
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
192
H 10
Heike Runesønn Selnes
Lofoten Skiklubb
23:59:59.8639800
192
H 10
Oskar Pigg
Malmbergets AIF
23:59:59.8639800
192
D 11
Malvina Söderberg
Sunderby SK
23:59:59.8639800
192
H 11
Akseli Raappana
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
192
D 12
Mathea Sivsdatter
Skånland Sportsklubb
23:59:59.8639800
192
D 12
Clara Granljung
Kalix SK
23:59:59.8639800
192
D 12
Oda Söyland
Medkila Skiclub
23:59:59.8639800
192
D 12
Dina Nilsen
Lofoten Skiklubb
23:59:59.8639800
192
D 8
Ingrid Elvine Alstad Boberg
Bardu IL
23:59:59.8639800
192
D 8
Veronica Haukeböe
Fjell Skilag
23:59:59.8639800
192
D 8
Elsa Kontio
Gällivare SK
23:59:59.8639800
192
D 8
Siren Vars Larsstuen
Bardu IL
23:59:59.8639800
192
D 8
Winna Lind
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
192
D 8
Wilma Stöckel
IFK Kiruna
23:59:59.8639800
192
H 8
Vincent Persson
Kalix SK
23:59:59.8639800
192
H 8
Auden Johan Sletten
IL
23:59:59.8639800
192
H 8
Sigve Tovås
Fjell Skilag
23:59:59.8639800