Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Birkebeinerrennet
2016-03-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 501 till 1000 av 7284[
1
2
3
4
...
15
]
54km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
501
H 18
Herman Andreas Andersen
Ås IL
3:13:04.1158300
+45:30.272900
69.0p
501
H 45
Bjørn Ole Vassbotn
Volda Turn og IL
3:13:04.1158300
+45:30.272900
69.0p
503
H 18
Ole Flatebø
Mjøsski
3:13:05.1158400
+45:31.273000
68.9p
503
H 40
Martin Tucek
Silvini Madshus team
3:13:05.1158400
+45:31.273000
68.9p
505
H 50
Finn Thorer Kjos
Åndalsnes If
3:13:06.1158500
+45:32.273100
68.9p
506
H 45
Thorstein Nereng
Fluberg Skiklubb
3:13:07.1158600
+45:33.273200
68.9p
506
H 45
Marius Pedersen
Nesodden I.F.
3:13:07.1158600
+45:33.273200
68.9p
508
H 16
Joar Oldernes
Høybråten & Stovner IL
3:13:08.1158700
+45:34.273300
509
H 45
Geir Moe
Lyn Ski
3:13:13.1159200
+45:39.273800
68.9p
509
H 55
Bjørn-Inge Larsen
Helse- og omsorgsdepartementet
3:13:13.1159200
+45:39.273800
68.9p
509
H 30
Magnus Bjørndal
SK Rye
3:13:13.1159200
+45:39.273800
68.9p
512
H 30
Knut Arild Ringen
Vestringen IL
3:13:14.1159300
+45:40.273900
68.9p
512
H 40
Odd Arne Eliassen
Holt IF
3:13:14.1159300
+45:40.273900
68.9p
514
H 40
Nils-Andre Reinfjord
Sømna il - ski
3:13:16.1159500
+45:42.274100
68.9p
515
H 45
Svein Flornes
Stavanger Skiklubb
3:13:18.1159700
+45:44.274300
68.9p
516
H 25
Halfdan-Emil Færø
Nordhordland Skikl
3:13:21.1160000
+45:47.274600
68.9p
517
H 35
Ondrej Navratil
No Club
3:13:22.1160100
+45:48.274700
68.8p
518
H 16
Jonas S. Trontveit
Vang IL
3:13:25.1160400
+45:51.275000
519
H 25
Lars Gudim
Accenture IF
3:13:28.1160700
+45:54.275300
68.8p
520
H 25
Petter Hjelvik Søberg
Hjelvik IL
3:13:29.1160800
+45:55.275400
68.8p
521
H 50
Ivar Lome
Hamar SK
3:13:31.1161000
+45:57.275600
68.8p
522
H 30
Pål Borgen
Ringebu Fåvang SK
3:13:32.1161100
+45:58.275700
68.8p
523
H 60
Bredo Glomsrød
No Club
3:13:38.1161700
+46:04.276300
68.8p
524
H 40
Paul Aksel Authen
Team KPMG
3:13:40.1161900
+46:06.276500
68.7p
525
H 40
Stig Lovlund
Nordreisa
3:13:41.1162000
+46:07.276600
68.7p
526
H 20
Vegard Galaaen
Bøverdalen I.L
3:13:42.1162100
+46:08.276700
68.7p
527
H 18
Amund Wirstad
No Club
3:13:44.1162300
+46:10.276900
68.7p
528
H 45
Øystein Engesveen
Roterud IL
3:13:46.1162500
+46:12.277100
68.7p
528
H 40
Jostein Hvamb
Heddal IL
3:13:46.1162500
+46:12.277100
68.7p
530
H 16
Marius Vesterås
Varden IL
3:13:47.1162600
+46:13.277200
531
H 45
Kåre Ulevåg
Tvedestrand
3:13:56.1163500
+46:22.278100
68.6p
532
H 40
Øystein Austerheim
Halden SK
3:14:00.1163900
+46:26.278500
68.6p
532
H 55
Tore Gresmo
Hof IL
3:14:00.1163900
+46:26.278500
68.6p
532
H 55
Dag Arild Nylund
Løten Ski
3:14:00.1163900
+46:26.278500
68.6p
532
H 25
Magnus Hals
Team Baker Hansen
3:14:00.1163900
+46:26.278500
68.6p
536
H 45
Jukka Järvinen
No Club
3:14:01.1164000
+46:27.278600
68.6p
537
H 18
Øyvind Rikheim Haugan
Heming IL
3:14:06.1164500
+46:32.279100
68.6p
537
H 25
Martin Flismyren
Kjellmyra IL
3:14:06.1164500
+46:32.279100
68.6p
539
H 40
Torgeir Haug
Lisleherad IL
3:14:09.1164800
+46:35.279400
68.6p
540
H 25
Eirik Fiskvik
Tynset IL
3:14:10.1164900
+46:36.279500
68.6p
541
H 50
Knut Bergsvand
Nanset IF
3:14:13.1165200
+46:39.279800
68.5p
542
H 18
Sivert Bakken
Vingrom IL
3:14:14.1165300
+46:40.279900
68.5p
543
H 30
Henrik Natvig
No Club
3:14:15.1165400
+46:41.280000
68.5p
544
H 20
Clyde Engel
SC La Sagne
3:14:16.1165500
+46:42.280100
68.5p
545
H 45
Terje Gomo
Norcem AS
3:14:17.1165600
+46:43.280200
68.5p
546
H 20
Vegard Øie
Løten Ski
3:14:20.1165900
+46:46.280500
68.5p
547
H 20
Rasmus Vonen
Varegg
3:14:22.1166100
+46:48.280700
68.5p
547
H 18
Ole Jørgen Folkestad
Trøsken IL
3:14:22.1166100
+46:48.280700
68.5p
547
H 16
Sindre Holm
IL Jardar
3:14:22.1166100
+46:48.280700
550
H 40
Tor Hillmann
Bjønndal Sporting Team
3:14:25.1166400
+46:51.281000
68.5p
551
H 30
Espen Tobiasson
Bækkelagets SK
3:14:33.1167200
+46:59.281800
68.4p
551
H 45
Tom Johannessen
Fet SK
3:14:33.1167200
+46:59.281800
68.4p
553
H 40
Trond Johannessen
Hatteland Display
3:14:34.1167300
+47:00.281900
68.4p
553
H 30
Tord Indredavik
Fana IL
3:14:34.1167300
+47:00.281900
68.4p
555
H 50
Anders Asdøl
IL Jardar
3:14:36.1167500
+47:02.282100
68.4p
556
H 45
Tor Koksvik
No Club
3:14:37.1167600
+47:03.282200
68.4p
556
H 40
Knut Berntsen
Vestringen IL
3:14:37.1167600
+47:03.282200
68.4p
558
H 40
Kenneth Gavoll-Hansen
Team Oslo
3:14:40.1167900
+47:06.282500
68.4p
559
H 55
Dag Sjøberg
Bækkelagets SK
3:14:45.1168400
+47:11.283000
68.4p
560
H 40
Vegard Sörumshagen
No Club
3:14:46.1168500
+47:12.283100
68.4p
561
H 40
Robert Boman
Strömnäs GIF
3:14:51.1169000
+47:17.283600
68.3p
561
H 25
Vegard Rødseth Brede
Lillehammer SK
3:14:51.1169000
+47:17.283600
68.3p
563
H 30
Espen Andersen
Prakt Eiendom SK
3:14:52.1169100
+47:18.283700
68.3p
564
H 40
Marius Bjørnstad
Drøbak-frogn IL
3:14:54.1169300
+47:20.283900
68.3p
565
H 25
Torbjørn Fredlund
No Club
3:14:55.1169400
+47:21.284000
68.3p
566
H 35
Vegard Lyngvi Sand
Norconsult
3:14:57.1169600
+47:23.284200
68.3p
566
H 20
Håkon Thomassen
Sauda IL
3:14:57.1169600
+47:23.284200
68.3p
568
H 20
Trym Granerud Nygaard
NTNUI
3:14:59.1169800
+47:25.284400
68.3p
568
H 40
Bjørn Roger Tangstad
Støren SK
3:14:59.1169800
+47:25.284400
68.3p
570
H 50
Tom Arild Sandbakk
Dnb
3:15:01.1170000
+47:27.284600
68.3p
570
H 45
Harald Lunde
Granli IL
3:15:01.1170000
+47:27.284600
68.3p
572
H 45
Espen Ristvedt
Team Milslukern
3:15:02.1170100
+47:28.284700
68.3p
573
H 45
Tore Myhrvold
Veritas Bil
3:15:07.1170600
+47:33.285200
68.2p
574
H 45
Arne Evensen
åsmarka
3:15:10.1170900
+47:36.285500
68.2p
575
H 35
Erik Hande
No Club
3:15:16.1171500
+47:42.286100
68.2p
576
H 60
Sigvald Øyberg
Skjåk IL
3:15:18.1171700
+47:44.286300
68.2p
577
H 40
Preben Hofstedt-Moe
Runar
3:15:19.1171800
+47:45.286400
68.2p
578
H 50
Jørn Schrøder
Lyn Ski
3:15:21.1172000
+47:47.286600
68.2p
579
H 50
Trond Arild Seem Fossan
Veidekke Bil
3:15:22.1172100
+47:48.286700
68.1p
580
H 20
Jørund Vala
NTNUI
3:15:24.1172300
+47:50.286900
68.1p
581
H 20
Espen Gundersen Rusten
Trimklassa
3:15:25.1172400
+47:51.287000
68.1p
582
H 40
Jarle Haugland
Stod Idrettslag
3:15:26.1172500
+47:52.287100
68.1p
583
H 25
Eirik Dimmen Saele
Norcem AS
3:15:28.1172700
+47:54.287300
68.1p
584
H 40
Vegar Jøranli
Nordre Land IL
3:15:29.1172800
+47:55.287400
68.1p
585
H 35
Jon Arne Hoås
Egersund IK
3:15:30.1172900
+47:56.287500
68.1p
586
H 30
Dan Børge Saure
Bjørke IL
3:15:31.1173000
+47:57.287600
68.1p
587
H 20
Magnus Christensen
Team Milslukern
3:15:32.1173100
+47:58.287700
68.1p
587
H 45
Sverre Holt
Telenor
3:15:32.1173100
+47:58.287700
68.1p
589
H 45
Kenneth Hansen
Skanska Aktiv
3:15:33.1173200
+47:59.287800
68.1p
590
H 30
Frank Kjønsberg
No Club
3:15:34.1173300
+48:00.287900
68.1p
590
H 25
Daniel Børnick
Konnerud IL
3:15:34.1173300
+48:00.287900
68.1p
592
H 50
Yngve Aasum
Statoil IF
3:15:37.1173600
+48:03.288200
68.1p
593
H 16
Erik Storås Sommer
Follebu SK
3:15:38.1173700
+48:04.288300
594
H 18
Fredrik Moholt
Jevnaker IF
3:15:41.1174000
+48:07.288600
68.0p
594
H 40
Jussi Häkkinen
No Club
3:15:41.1174000
+48:07.288600
68.0p
596
H 20
Martin Øvstehage
Vestringen IL
3:15:42.1174100
+48:08.288700
68.0p
596
H 50
Jo Helgestad
Hamar SK
3:15:42.1174100
+48:08.288700
68.0p
598
H 16
Herman Valset
Konnerud IL
3:15:43.1174200
+48:09.288800
599
H 16
Jørgen Stigen
Fredrikstad SK
3:15:46.1174500
+48:12.289100
600
H 25
Erik Refsland Kaspersen
No Club
3:15:47.1174600
+48:13.289200
68.0p
601
H 18
Henning Åsheim
Kjelsås IL
3:15:49.1174800
+48:15.289400
68.0p
602
H 35
Jan Jevne
Team Jevne
3:15:53.1175200
+48:19.289800
68.0p
603
H 30
Nils-Ingar Aadne
Team United Bakeries
3:15:54.1175300
+48:20.289900
68.0p
603
H 50
Jon Øxnevad
Norconsult
3:15:54.1175300
+48:20.289900
68.0p
605
H 18
Jesper Andreasen
Halsø IL
3:15:56.1175500
+48:22.290100
68.0p
606
H 20
Even Moholt
Ålen IL
3:16:00.1175900
+48:26.290500
67.9p
606
H 20
Ole Eirik Fuglehaug Ekrem
Lillehammer SK
3:16:00.1175900
+48:26.290500
67.9p
608
H 25
Sven Ole Mollestad Nicolaysen
NTNUI
3:16:02.1176100
+48:28.290700
67.9p
608
H 55
Eivind Anders Sørlie
Overtoppen IL
3:16:02.1176100
+48:28.290700
67.9p
610
H 50
Arnfinn Pedersen
Nesodden I.F.
3:16:03.1176200
+48:29.290800
67.9p
611
H 18
Esten Sørhus
Åslia Skilag
3:16:04.1176300
+48:30.290900
67.9p
611
H 45
Rune Svartvadet
Vang IL
3:16:04.1176300
+48:30.290900
67.9p
613
H 50
Espen Hansen
No Club
3:16:05.1176400
+48:31.291000
67.9p
613
H 25
Jørgen Rodem
No Club
3:16:05.1176400
+48:31.291000
67.9p
615
H 20
Sondre Tysseland
Samnanger IL
3:16:06.1176500
+48:32.291100
67.9p
616
H 30
David Berg
Bodsjöböle SK
3:16:10.1176900
+48:36.291500
67.9p
617
H 25
Anders Dahl
Flimmer og trimmer
3:16:11.1177000
+48:37.291600
67.9p
618
H 45
Geir Hansen
Kyrksaeteroera IL
3:16:12.1177100
+48:38.291700
67.9p
619
H 16
Lukas Liland
IL Koll
3:16:17.1177600
+48:43.292200
620
H 25
Erik Ohlström
No Club
3:16:18.1177700
+48:44.292300
67.8p
621
H 45
Trond Johnsen
raufoss langrenn
3:16:19.1177800
+48:45.292400
67.8p
622
H 16
Thomas Meinicke
IL Jutul
3:16:21.1178000
+48:47.292600
623
H 35
Vegard Mikkelsen
Tynset IL
3:16:22.1178100
+48:48.292700
67.8p
624
H 45
Morten Endreson
Rælingen skiklubb
3:16:24.1178300
+48:50.292900
67.8p
624
H 45
Erlend Gundersen
Ullensaker SK
3:16:24.1178300
+48:50.292900
67.8p
626
H 45
Torfinn Evensen
Rustad IL
3:16:27.1178600
+48:53.293200
67.8p
627
H 20
Lars Peder Jensås
Ålen IL
3:16:29.1178800
+48:55.293400
67.8p
627
H 55
Bjørn Høiby
Næroset IL
3:16:29.1178800
+48:55.293400
67.8p
627
H 25
Mathias Hamar
Norcem AS
3:16:29.1178800
+48:55.293400
67.8p
630
H 45
Brede Arntzen
Sagene IF Sykkel
3:16:31.1179000
+48:57.293600
67.8p
631
H 40
Martin Haanæs
Molde Og Omegn IF
3:16:33.1179200
+48:59.293800
67.7p
632
H 25
Lars Erik Vandsvik
Ytterøy Il
3:16:35.1179400
+49:01.294000
67.7p
633
H 40
Knut Ole Solligård
Orkdal IL
3:16:36.1179500
+49:02.294100
67.7p
634
H 40
Anders Hevrøy
Ringkollen Skiklubb
3:16:41.1180000
+49:07.294600
67.7p
635
H 40
Daniel Jakobsson
Fossavatnsgangan
3:16:42.1180100
+49:08.294700
67.7p
636
H 40
Trond Erik Taugland
Bjerke IL
3:16:43.1180200
+49:09.294800
67.7p
637
H 45
Torgeir Wiig
Veidekke IF
3:16:44.1180300
+49:10.294900
67.7p
638
H 40
Amund Saxrud
Nessegutten IL
3:16:45.1180400
+49:11.295000
67.7p
639
H 40
Torleiv Yli Myre
Hamar SK
3:16:47.1180600
+49:13.295200
67.7p
640
H 45
Kenneth Harlem
Kondis
3:16:51.1181000
+49:17.295600
67.6p
641
H 45
Sveinung Grov
Norcem AS
3:16:52.1181100
+49:18.295700
67.6p
642
H 20
Sondre Nobel Skalleberg
Team Milslukern
3:16:58.1181700
+49:24.296300
67.6p
643
H 45
Torgeir Moen
Budal IL
3:17:02.1182100
+49:28.296700
67.6p
644
H 45
Frode Nilssen
Nittedal Banquet Racers
3:17:04.1182300
+49:30.296900
67.6p
644
H 55
Otto Leikvangen
KNS
3:17:04.1182300
+49:30.296900
67.6p
646
H 35
Erling Lefsaker
Andebu IL
3:17:05.1182400
+49:31.297000
67.6p
647
H 45
Alexander Sashin
Team Mass Sport
3:17:06.1182500
+49:32.297100
67.6p
648
H 40
Frode Stubberud
Norcem AS
3:17:07.1182600
+49:33.297200
67.5p
649
H 30
Asgeir Risheim Kvam
Asker SK
3:17:09.1182800
+49:35.297400
67.5p
649
H 45
Börge Moen
Gjøvik SK
3:17:09.1182800
+49:35.297400
67.5p
651
H 50
Gian Pieder Jörger
No Club
3:17:18.1183700
+49:44.298300
67.5p
652
H 40
Landa Frantisek
Silvini Madshus team
3:17:20.1183900
+49:46.298500
67.5p
653
H 16
Marius Ringstad
Lillehammer SK
3:17:26.1184500
+49:52.299100
654
H 18
Lars Norheim Christiansen
Botne SK
3:17:27.1184600
+49:53.299200
67.4p
655
H 18
Einar Lund
Bevern IL
3:17:28.1184700
+49:54.299300
67.4p
656
H 55
Brigt Strømmen
il Fri
3:17:33.1185200
+49:59.299800
67.4p
657
H 35
Arne Johan Valen-Sendstad
Nittedal Banquet Racers
3:17:40.1185900
+50:06.300500
67.4p
658
H 30
Wilhelm Iversen
IL Dalguten
3:17:43.1186200
+50:09.300800
67.3p
659
H 30
Tor Erik Aurstad
Skjåk IL
3:17:46.1186500
+50:12.301100
67.3p
660
H 30
Mads Novik Nilsen
MaMo langrenn
3:17:49.1186800
+50:15.301400
67.3p
660
H 45
Jon Camillo Wille
Oseberg Skilag
3:17:49.1186800
+50:15.301400
67.3p
662
H 45
Tellef Dønnestad
Birkenes IL
3:17:53.1187200
+50:19.301800
67.3p
663
H 50
Jan Olav Røed
No Club
3:17:55.1187400
+50:21.302000
67.3p
664
H 18
Øystein Halldorsson
IL Korlevoll
3:17:57.1187600
+50:23.302200
67.3p
665
H 18
Håkon Horndalsveen
BVIF
3:17:59.1187800
+50:25.302400
67.3p
666
H 40
Oddbjørn Rundtom
Lesjaskog IL
3:18:00.1187900
+50:26.302500
67.2p
666
H 55
Morten Leander Johansen
Team Splitkon
3:18:00.1187900
+50:26.302500
67.2p
668
H 18
Sigurd Fredriksen Agnalt
Trøsken IL
3:18:01.1188000
+50:27.302600
67.2p
669
H 20
Jonas Barlund
No Club
3:18:03.1188200
+50:29.302800
67.2p
670
H 20
Vegard Johnson Joranger
No Club
3:18:05.1188400
+50:31.303000
67.2p
670
H 45
Lars Berghagen
Ådal IL
3:18:05.1188400
+50:31.303000
67.2p
672
H 30
Fredrik Granberg Dahl
Statsbygg
3:18:07.1188600
+50:33.303200
67.2p
673
H 45
Halvor Gjerdingen
Søndre ÅL Sportsklubb
3:18:09.1188800
+50:35.303400
67.2p
674
H 20
Vegard Ødegården
Rustad IL
3:18:11.1189000
+50:37.303600
67.2p
675
H 35
Thomas Bjørnrud
Torpa Ski
3:18:12.1189100
+50:38.303700
67.2p
676
H 18
Halvor Frøhaug Willumsen
Stathelle OG Omegn IL
3:18:14.1189300
+50:40.303900
67.2p
676
H 55
Gunnar Atterås
Kjelsås IL
3:18:14.1189300
+50:40.303900
67.2p
678
H 30
Fredrik Alstad Helmen
Entra
3:18:18.1189700
+50:44.304300
67.1p
678
H 25
Kristian Wollen Steen
NTNUI
3:18:18.1189700
+50:44.304300
67.1p
678
H 18
Ola Wang Ørjavik
Tromsø løpeklubb
3:18:18.1189700
+50:44.304300
67.1p
678
H 16
Mads Ulrich Müller Mjanger
IL Koll
3:18:18.1189700
+50:44.304300
682
H 55
Willy Hatlevoll
Heming IL
3:18:22.1190100
+50:48.304700
67.1p
682
H 25
Lars Petter Hauge
EY Bil
3:18:22.1190100
+50:48.304700
67.1p
684
H 45
Arild Christophersen
Bull Ski OG Kajakk
3:18:24.1190300
+50:50.304900
67.1p
685
H 20
Ola Rannem Brosveet
Henning Sl
3:18:25.1190400
+50:51.305000
67.1p
686
H 35
Ola Kleppa
Hjelmeland IL
3:18:27.1190600
+50:53.305200
67.1p
687
H 25
Terje Sveum
Vest-Torpa UL
3:18:30.1190900
+50:56.305500
67.1p
688
H 50
Jan Harald Bråthen
Njård
3:18:31.1191000
+50:57.305600
67.1p
689
H 50
Eivind Fosheim
Vestre Slidre IL
3:18:34.1191300
+51:00.305900
67.1p
690
H 45
Stig Roger Thomassen
Team Sport 1 Lillehammer
3:18:38.1191700
+51:04.306300
67.0p
691
H 25
Pål Jostein Petersen Onsrud
No Club
3:18:40.1191900
+51:06.306500
67.0p
691
H 40
Per Christian Pettersen
Moss SK
3:18:40.1191900
+51:06.306500
67.0p
691
H 60
Erik Hanssveen
Søre Ål
3:18:40.1191900
+51:06.306500
67.0p
694
H 16
Simen Løbak
Asker SK
3:18:41.1192000
+51:07.306600
695
H 55
Gudmund Host
No Club
3:18:42.1192100
+51:08.306700
67.0p
696
H 30
Nicolas Wærenskjold
Team Oslo
3:18:43.1192200
+51:09.306800
67.0p
697
H 20
Kristian Grue
Gjerdrum IL
3:18:46.1192500
+51:12.307100
67.0p
698
H 16
Lars-martin Fossgard
Asker SK
3:18:47.1192600
+51:13.307200
699
H 25
Erling Viljugrein Stølen
Norconsult
3:18:50.1192900
+51:16.307500
67.0p
699
H 40
Peder Figenbaum
Team Milslukern
3:18:50.1192900
+51:16.307500
67.0p
Logga in för att slippa de här annonserna
699
H 50
Lasse Cramer
Glassverket IF
3:18:50.1192900
+51:16.307500
67.0p
702
H 20
Nils Herman Stray
No Club
3:18:53.1193200
+51:19.307800
66.9p
702
H 45
Ola Idar Løkken
Gausdal skilag
3:18:53.1193200
+51:19.307800
66.9p
704
H 50
Thor-Erik Messel
Bjørndal IF
3:18:55.1193400
+51:21.308000
66.9p
705
H 50
Inge Valseth
Buvik IL
3:18:56.1193500
+51:22.308100
66.9p
705
H 50
Jon Hanestad
No Club
3:18:56.1193500
+51:22.308100
66.9p
707
H 40
Johnny Riise
Hovdebygda IL
3:18:57.1193600
+51:23.308200
66.9p
708
H 30
George Sandborg
Falköpings AIK SK
3:18:58.1193700
+51:24.308300
66.9p
709
H 20
Sindre Grøstad
NTNUI
3:19:02.1194100
+51:28.308700
66.9p
710
H 20
Simen Vestly Sirevåg
No Club
3:19:03.1194200
+51:29.308800
66.9p
711
H 45
Frode Ingar Karlsen
Lier IL
3:19:07.1194600
+51:33.309200
66.9p
712
H 40
Aksel Indreeide
Valldal IL
3:19:09.1194800
+51:35.309400
66.9p
713
H 20
Johan Grundnes
Gjelleråsen IF
3:19:10.1194900
+51:36.309500
66.9p
714
H 18
Sebastian Endrestad
Oppegård IL
3:19:11.1195000
+51:37.309600
66.8p
715
H 45
Kjartan Kalland
Nittedal Banquet Racers
3:19:13.1195200
+51:39.309800
66.8p
715
H 40
Ole-Petter Sætre
Nybergsund IL
3:19:13.1195200
+51:39.309800
66.8p
715
H 35
Tore Hovemoen
Bouvet
3:19:13.1195200
+51:39.309800
66.8p
718
H 30
Vegard Lans Pedersen
IL Trysilgutten
3:19:15.1195400
+51:41.310000
66.8p
719
H 45
Jon Einar Melbye
Bjørn Myhre Sport
3:19:18.1195700
+51:44.310300
66.8p
720
H 35
Runar Gretland
Hovdebygda IL
3:19:19.1195800
+51:45.310400
66.8p
721
H 20
Ola Kornerud Christensen
Konnerud IL
3:19:22.1196100
+51:48.310700
66.8p
721
H 45
Jan Erik Mathiassen
Ottestad SK
3:19:22.1196100
+51:48.310700
66.8p
723
H 35
Andreas Nordby
Torpa Ski
3:19:23.1196200
+51:49.310800
66.8p
723
H 35
Marek Pazdersky
Silvini Madshus team
3:19:23.1196200
+51:49.310800
66.8p
723
H 55
Odd-Aage Bersvendsen
Mt Washington Nordic Club
3:19:23.1196200
+51:49.310800
66.8p
726
H 20
Johan Knoph Bjerknes
Fossum IF
3:19:24.1196300
+51:50.310900
66.8p
726
H 50
Stein Arne Alnaes
No Club
3:19:24.1196300
+51:50.310900
66.8p
728
H 40
Zbynek Pela
Ski Pax Horni Maxov
3:19:25.1196400
+51:51.311000
66.8p
728
H 20
Pål Marius Mørch
Rustad IL
3:19:25.1196400
+51:51.311000
66.8p
730
H 45
Knut Lium
Torpa Ski
3:19:31.1197000
+51:57.311600
66.7p
731
H 55
Einar Bystøl
Fors
3:19:33.1197200
+51:59.311800
66.7p
731
H 40
Jan Koritov
Skedsmo SK
3:19:33.1197200
+51:59.311800
66.7p
733
H 30
Tomas Magnussen
UNIT4 BIL
3:19:34.1197300
+52:00.311900
66.7p
734
H 25
Ørjan Walseth
Thommessen
3:19:37.1197600
+52:03.312200
66.7p
735
H 25
Christoffer Pedersen
Nordreisa IL
3:19:39.1197800
+52:05.312400
66.7p
736
H 35
Øystein Myrland
Vind IL
3:19:40.1197900
+52:06.312500
66.7p
737
H 18
Jørgen Kjos Barkenæs
Fet SK
3:19:42.1198100
+52:08.312700
66.7p
738
H 50
Einar Narjord
Norcem AS
3:19:43.1198200
+52:09.312800
66.7p
739
H 20
Bård V. Nordrum
Ringebu Fåvang SK
3:19:44.1198300
+52:10.312900
66.7p
739
H 16
Simen Bergh Pedersen
Oseberg Skilag
3:19:44.1198300
+52:10.312900
741
H 30
Henrik Ljøgodt Moen
Team Skigo
3:19:46.1198500
+52:12.313100
66.7p
742
H 30
Olav Vikmoen
Øyer og Tretten IF
3:19:48.1198700
+52:14.313300
66.6p
743
H 40
Vebjørn Myhr
Svarstad IL
3:19:51.1199000
+52:17.313600
66.6p
743
H 55
Stig Arne Vassbotn
Sfs B:I:L
3:19:51.1199000
+52:17.313600
66.6p
745
H 40
Sulo Mannine
Team TT
3:19:53.1199200
+52:19.313800
66.6p
745
H 45
Tor Håkon Viken
No Club
3:19:53.1199200
+52:19.313800
66.6p
747
H 40
Frode Sørumshagen
Moen Sportsklubb
3:19:56.1199500
+52:22.314100
66.6p
748
H 50
Rune Pettersen
IF Kilkameratene
3:19:58.1199700
+52:24.314300
66.6p
Seedningsgräns för led 2 i Vasaloppet: 3:20:00
749
H 50
Jan-Arve Solheim
Eikefjord IL
3:20:00.1199900
+52:26.314500
66.6p
749
H 20
Halvor Dagssoen Landsverk
Ørn IF
3:20:00.1199900
+52:26.314500
66.6p
751
H 50
John Olav Måge
Strandebarm
3:20:01.1200000
+52:27.314600
66.6p
752
H 30
Eirik Johansen
No Club
3:20:02.1200100
+52:28.314700
66.6p
753
H 35
Herman Hørsand
Ilseng IL
3:20:04.1200300
+52:30.314900
66.6p
754
H 35
Bjørn Egil Nordseth
Snertingdal IF Ski
3:20:05.1200400
+52:31.315000
66.6p
755
H 20
Sondre Røsbak Strømsøyen
Tynset IL
3:20:07.1200600
+52:33.315200
66.5p
756
H 40
Frode Garberg Kavli
Bærum BIL
3:20:11.1201000
+52:37.315600
66.5p
757
H 20
Eivind Haugen Furunes
Hommelvik IL
3:20:12.1201100
+52:38.315700
66.5p
758
H 20
Erling Tofte
Lillehammer SK
3:20:15.1201400
+52:41.316000
66.5p
759
H 25
Martin Kavli Lysgaaard
Skiforeningen
3:20:17.1201600
+52:43.316200
66.5p
760
H 30
Andre Myrvold
No Club
3:20:22.1202100
+52:48.316700
66.5p
761
H 35
Hans Christian Sagbakken
EDB ErgoGroup
3:20:23.1202200
+52:49.316800
66.5p
762
H 55
Rune Flengsrud
Ahlsell
3:20:28.1202700
+52:54.317300
66.4p
763
H 45
Matti-Pekka Vanninen
No Club
3:20:29.1202800
+52:55.317400
66.4p
763
H 40
Knut Erik Östböll
Fossum IF
3:20:29.1202800
+52:55.317400
66.4p
765
H 20
Espen Fystro
Vingrom IL
3:20:31.1203000
+52:57.317600
66.4p
766
H 18
Jonas Strøm Scheie
Vang IL
3:20:32.1203100
+52:58.317700
66.4p
767
H 35
Giert von der Lippe
Handelshøyskolen BI
3:20:33.1203200
+52:59.317800
66.4p
768
H 40
Kjetil Pedersen
Sand If
3:20:38.1203700
+53:04.318300
66.4p
768
H 18
Vegard Haneberg
No Club
3:20:38.1203700
+53:04.318300
66.4p
768
H 30
Bjørn Petter Grini
ØKOKRIM
3:20:38.1203700
+53:04.318300
66.4p
771
H 40
Ted Saeter
Granli IL
3:20:42.1204100
+53:08.318700
66.3p
772
H 50
Olav Hasund
No Club
3:20:44.1204300
+53:10.318900
66.3p
772
H 30
Eirik Ask Straalberg
Ila Jern
3:20:44.1204300
+53:10.318900
66.3p
774
H 20
Ole Hulbak Sollien
NTNUI
3:20:46.1204500
+53:12.319100
66.3p
775
H 18
Aslak Groseth
Ringkollen Skiklubb
3:20:47.1204600
+53:13.319200
66.3p
776
H 35
Ola Sisselberg
No Club
3:20:48.1204700
+53:14.319300
66.3p
777
H 45
Frode Hodne
Statoil IF
3:20:49.1204800
+53:15.319400
66.3p
777
H 30
Ole Amund Øvstehage
Vestringen IL
3:20:49.1204800
+53:15.319400
66.3p
777
H 30
Simen Bjørstad
Søre ÅL IL
3:20:49.1204800
+53:15.319400
66.3p
780
H 50
Håvard Kvernerud
Bull Ski OG Kajakk
3:20:50.1204900
+53:16.319500
66.3p
781
H 35
Jan Macaj
No Club
3:20:52.1205100
+53:18.319700
66.3p
781
H 45
Jan Kildahl
Asker SK
3:20:52.1205100
+53:18.319700
66.3p
783
H 20
Erlend Nysaeter
No Club
3:20:53.1205200
+53:19.319800
66.3p
784
H 55
Leif Gjemse
No Club
3:21:01.1206000
+53:27.320600
66.2p
785
H 20
Petter Hattestad
Vingrom IL
3:21:03.1206200
+53:29.320800
66.2p
785
H 45
Ole Jakob Sværk
Team Milslukern
3:21:03.1206200
+53:29.320800
66.2p
787
H 35
Even Lillemo-Thorud
Lillehammer SK
3:21:05.1206400
+53:31.321000
66.2p
788
H 40
Morten Omland
Kjelsås IL
3:21:06.1206500
+53:32.321100
66.2p
789
H 20
Kenneth Wilskog
No Club
3:21:09.1206800
+53:35.321400
66.2p
790
H 40
Einar Idland
Andebu IL
3:21:10.1206900
+53:36.321500
66.2p
791
H 20
Øystein Tallhaug Engelstad
Mjøsski
3:21:11.1207000
+53:37.321600
66.2p
792
H 50
Sigmund Skar
Naprapatlandslaget, Skien
3:21:13.1207200
+53:39.321800
66.2p
792
H 25
Marius Vegheim
Team Bi Finans
3:21:13.1207200
+53:39.321800
66.2p
794
H 25
Kristoffer Nylund
Jil Grorud
3:21:15.1207400
+53:41.322000
66.2p
795
H 20
Ole Gunnar Wangensteen
Fjellblom IL
3:21:16.1207500
+53:42.322100
66.2p
795
H 20
Nikolai Myrvang Olsen
Gruppo Sciatori Brentonico
3:21:16.1207500
+53:42.322100
66.2p
797
H 45
Jan Olav Fagerholt
Orkdal IL
3:21:17.1207600
+53:43.322200
66.2p
798
H 45
Helge Johansen
Strindheim IL
3:21:18.1207700
+53:44.322300
66.2p
798
H 30
Christoffer Solgaard Jakobsen
GE Healthcare
3:21:18.1207700
+53:44.322300
66.2p
800
H 40
Henning Weaas
No Club
3:21:20.1207900
+53:46.322500
66.1p
801
H 50
Terje Bakke
Team Grenland Ski
3:21:21.1208000
+53:47.322600
66.1p
802
H 40
Cato Ryste
Volda
3:21:22.1208100
+53:48.322700
66.1p
803
H 40
Thomas Hestvik
Blaker
3:21:23.1208200
+53:49.322800
66.1p
803
H 50
Nils Petter Fremming
No Club
3:21:23.1208200
+53:49.322800
66.1p
805
H 45
Børge Hemming Hansen
Medkila Skiclub
3:21:24.1208300
+53:50.322900
66.1p
805
H 55
Alexander Klinov
No Club
3:21:24.1208300
+53:50.322900
66.1p
805
H 25
Tom Ødegaard Nordheim
Gjøvik SK
3:21:24.1208300
+53:50.322900
66.1p
808
H 45
Bjørn Kristiansen
Telenor
3:21:26.1208500
+53:52.323100
66.1p
808
H 55
Pål Morten Holden
Bjerke IL
3:21:26.1208500
+53:52.323100
66.1p
810
H 45
Espen Marcussen
Lyn Ski
3:21:31.1209000
+53:57.323600
66.1p
811
H 35
Kjetil Jordet
Skiforeningen
3:21:32.1209100
+53:58.323700
66.1p
812
H 50
Per Ola Granrud
Rendalen il
3:21:34.1209300
+54:00.323900
66.1p
812
H 50
Inge Øyen
Forsvaret
3:21:34.1209300
+54:00.323900
66.1p
812
H 45
Bjørn-Tore Lunde
No Club
3:21:34.1209300
+54:00.323900
66.1p
815
H 55
Jan Tore Jørgensen
Norcem AS
3:21:39.1209800
+54:05.324400
66.0p
816
H 65
Oddvar Vehusheia
Dølemo IL
3:21:42.1210100
+54:08.324700
66.0p
816
H 25
Eirik Oulie Rosbach
Kjelsås IL
3:21:42.1210100
+54:08.324700
66.0p
816
H 50
Vladimir Sakharov
Kochetov-Team
3:21:42.1210100
+54:08.324700
66.0p
819
H 18
Håkon A. Kjonerud
Lillehammer SK
3:21:46.1210500
+54:12.325100
66.0p
820
H 18
Trym Overrein Lunde
Røa IL
3:21:47.1210600
+54:13.325200
66.0p
821
H 16
Jo Brøste Nørstegård
Dombås IL
3:21:50.1210900
+54:16.325500
822
H 50
Frode Løberg
Nittedal IL
3:21:53.1211200
+54:19.325800
66.0p
823
H 55
Jan Erik Bakken
Team Sport 1
3:21:54.1211300
+54:20.325900
66.0p
824
H 45
Bård Brækken
Skiforeningen
3:21:56.1211500
+54:22.326100
65.9p
825
H 45
Robert Svendsen
Skaret Skiservice
3:21:58.1211700
+54:24.326300
65.9p
826
H 30
Ragnar Gundersen Koffeld
Team Skigo
3:22:02.1212100
+54:28.326700
65.9p
827
H 55
Stein Grimstad
Asker SK
3:22:05.1212400
+54:31.327000
65.9p
828
H 55
Ove Pernes
Rustad IL
3:22:06.1212500
+54:32.327100
65.9p
828
H 20
Fredrik Bergsjø
Søndre høland IUL
3:22:06.1212500
+54:32.327100
65.9p
830
H 35
Adam Krutis
Dyno IL
3:22:07.1212600
+54:33.327200
65.9p
831
H 20
Haakon Agnalt
Trøsken IL
3:22:08.1212700
+54:34.327300
65.9p
831
H 50
Adam Blomberg
No Club
3:22:08.1212700
+54:34.327300
65.9p
833
H 20
Tormod Ulven
Vestre Slidre IL
3:22:09.1212800
+54:35.327400
65.9p
833
H 55
Petter Gunnulfsen
Hafslund Norge
3:22:09.1212800
+54:35.327400
65.9p
835
H 16
Sigurd Rustad
Vang IL
3:22:10.1212900
+54:36.327500
835
H 45
Per Eivind Gurvin
Norcem AS
3:22:10.1212900
+54:36.327500
65.9p
837
H 16
Oskar Berntsen Flata
Lillehammer SK
3:22:11.1213000
+54:37.327600
838
H 25
Kjell Magnar Berli
Velledalen IL
3:22:12.1213100
+54:38.327700
65.9p
839
H 45
Yury Komlev
OneWay racing team
3:22:13.1213200
+54:39.327800
65.9p
839
H 45
Tommy Sagmyr
Hommelvik IL
3:22:13.1213200
+54:39.327800
65.9p
841
H 50
Arnt Nyborg
Team Parkettpartner
3:22:15.1213400
+54:41.328000
65.8p
841
H 30
Glenn Elvestad
No Club
3:22:15.1213400
+54:41.328000
65.8p
843
H 45
Harald Fladseth
Team Oslo
3:22:16.1213500
+54:42.328100
65.8p
844
H 25
Benjamin Smeltzer
NTNUI
3:22:19.1213800
+54:45.328400
65.8p
845
H 50
Frode Andre Evensen
Oslofjord Triatlon
3:22:20.1213900
+54:46.328500
65.8p
846
H 35
Magne Svare
Skanska Aktiv
3:22:25.1214400
+54:51.329000
65.8p
847
H 40
Eirik Bentzen
Team Milslukern
3:22:28.1214700
+54:54.329300
65.8p
847
H 35
Erlend Mangseth Gjul
Team Milslukern
3:22:28.1214700
+54:54.329300
65.8p
849
H 40
Lars Nilsson
Strömnäs GIF
3:22:32.1215100
+54:58.329700
65.8p
850
H 60
Øyvind Wennersberg
Mysen IL
3:22:33.1215200
+54:59.329800
65.7p
851
H 45
Ulf Erik Forsbakk
Driv IL
3:22:34.1215300
+55:00.329900
65.7p
852
H 50
Rune Brorson
Svea Skilag
3:22:37.1215600
+55:03.330200
65.7p
853
H 45
Reidar Sivertsen
Stiftstaden SK Trondheim
3:22:40.1215900
+55:06.330500
65.7p
854
H 25
Steffen Gjevre
Skrautvaal IL
3:22:41.1216000
+55:07.330600
65.7p
855
H 50
Toralf Trosten
Norcem AS
3:22:42.1216100
+55:08.330700
65.7p
855
H 20
Magnus Gravningen
Sande Sportsklubb
3:22:42.1216100
+55:08.330700
65.7p
857
H 45
Geir Thoresen
Røa IL
3:22:43.1216200
+55:09.330800
65.7p
858
H 50
Nils Ragnar Hennum
Lier IL
3:22:44.1216300
+55:10.330900
65.7p
859
H 40
Arne Lienert
No Club
3:22:46.1216500
+55:12.331100
65.7p
860
H 18
Erlend Bakken
Veten IL
3:22:47.1216600
+55:13.331200
65.7p
861
H 25
Amund Hognestad Jensen
Eidsvoll SK
3:22:48.1216700
+55:14.331300
65.7p
862
H 30
Mickael Boberg
Älvdalens IF SK
3:22:53.1217200
+55:19.331800
65.6p
862
H 40
Even Chiodera
Fossum IF
3:22:53.1217200
+55:19.331800
65.6p
864
H 30
Mathias Fossum
Fana IL
3:22:55.1217400
+55:21.332000
65.6p
865
H 20
Ruben Cornelius Stokland
Runar IL
3:22:56.1217500
+55:22.332100
65.6p
866
H 40
Lars Even Markerud
No Club
3:23:00.1217900
+55:26.332500
65.6p
867
H 60
Janez Rebersak
Swix
3:23:01.1218000
+55:27.332600
65.6p
868
H 35
Kjetil Imbsen
Nesodden I.F.
3:23:02.1218100
+55:28.332700
65.6p
869
H 25
Øystein Bjerga
Team maskin
3:23:03.1218200
+55:29.332800
65.6p
870
H 50
Magne Loftesnes
Fet ski
3:23:04.1218300
+55:30.332900
65.6p
871
H 50
Per Ivar Wold
Støren SK
3:23:07.1218600
+55:33.333200
65.6p
872
H 35
Arvid Berge
Vikøy IK
3:23:11.1219000
+55:37.333600
65.5p
873
H 40
Thomas Meland
Widerøes BIL
3:23:19.1219800
+55:45.334400
65.5p
873
H 20
Arnkjell Sørhus Hustvedt
Rustad IL
3:23:19.1219800
+55:45.334400
65.5p
875
H 45
Magne Eidsnes
Spydeberg IL
3:23:20.1219900
+55:46.334500
65.5p
876
H 25
Aleksander Svien
Team Milslukern
3:23:22.1220100
+55:48.334700
65.5p
877
H 20
Tobias Eid Løvås
Heimdal Ski
3:23:26.1220500
+55:52.335100
65.5p
878
H 18
Bjørn Helge Sandberg
Skogn IL
3:23:27.1220600
+55:53.335200
65.5p
878
H 45
Bjørn Kristiansen
Røa IL
3:23:27.1220600
+55:53.335200
65.5p
878
H 55
Hans Erik Tofte
Overtoppen IL
3:23:27.1220600
+55:53.335200
65.5p
881
H 55
John Kvale
Lensbygda
3:23:28.1220700
+55:54.335300
65.5p
881
H 65
Ole Reinhart Sandstad
Grue Finnskog IL
3:23:28.1220700
+55:54.335300
65.5p
881
H 30
Raymond Lishaugen
No Club
3:23:28.1220700
+55:54.335300
65.5p
881
H 40
Ken Olav Phillips
Tynset IL
3:23:28.1220700
+55:54.335300
65.5p
885
H 50
Eirik Røysheim
Team Sport 1 Lillehammer
3:23:29.1220800
+55:55.335400
65.4p
885
H 25
Magnus Torp Antonsen
Strandbygda IL
3:23:29.1220800
+55:55.335400
65.4p
887
H 55
Aadne Bækken
Handelsbanken BIL
3:23:30.1220900
+55:56.335500
65.4p
888
H 20
Øyvind Sveen
Gjerdrum IL
3:23:31.1221000
+55:57.335600
65.4p
889
H 16
Iver Hustvedt
Rustad IL
3:23:32.1221100
+55:58.335700
890
H 25
Hans Høisveen Nannestad
Mjøsski
3:23:34.1221300
+56:00.335900
65.4p
891
H 40
Stein Motrøen
XIL
3:23:36.1221500
+56:02.336100
65.4p
892
H 40
Frode Andresen
Sportshuset Bodø
3:23:38.1221700
+56:04.336300
65.4p
893
H 25
Jonas Stenseth Selstad
Bjørndal IF
3:23:41.1222000
+56:07.336600
65.4p
894
H 25
Bernt Bjørnstad
Mjøsen Birk
3:23:45.1222400
+56:11.337000
65.4p
894
H 25
Vegard Solhaug
Søndre ÅL Sportsklubb
3:23:45.1222400
+56:11.337000
65.4p
896
H 40
Martin Sperl
Silvini Madshus team
3:23:46.1222500
+56:12.337100
65.4p
897
H 25
Gjermund Midtbø
Skarphedin IL
3:23:52.1223100
+56:18.337700
65.3p
898
H 20
Ådne Strandlie
Gjøvik SK
3:23:55.1223400
+56:21.338000
65.3p
898
H 50
Arild Hegreberg
Norway
3:23:55.1223400
+56:21.338000
65.3p
900
H 40
Tormod Strand
Forsvaret
3:23:57.1223600
+56:23.338200
65.3p
901
H 25
Henrik Struksnæs
Deloitte
3:23:59.1223800
+56:25.338400
65.3p
Logga in för att slippa de här annonserna
901
H 55
Lars Seim
No Club
3:23:59.1223800
+56:25.338400
65.3p
903
H 20
Sindre Bergan Jakobsen
OSI langrenn
3:24:02.1224100
+56:28.338700
65.3p
904
H 45
Jens Bj. Indergård
No Club
3:24:05.1224400
+56:31.339000
65.3p
905
H 16
Fillip Askildsen
Heming IL
3:24:07.1224600
+56:33.339200
905
H 25
Stig Carlson Strandhagen
Asker SK
3:24:07.1224600
+56:33.339200
65.2p
907
H 25
Kristian Finstuen
Finstuen transport
3:24:09.1224800
+56:35.339400
65.2p
907
H 45
Geir Brynhildsen
No Club
3:24:09.1224800
+56:35.339400
65.2p
907
H 50
Håvard Lorange
Siemens
3:24:09.1224800
+56:35.339400
65.2p
910
H 55
Kolbjørn Birkrem
Flatdal IL
3:24:10.1224900
+56:36.339500
65.2p
911
H 20
Kristian Wøien Stø
NHH langrenn
3:24:11.1225000
+56:37.339600
65.2p
912
H 45
Jan Otto Nordeng
NLI Dæhli
3:24:13.1225200
+56:39.339800
65.2p
913
H 40
Innocente Sormani
G.S. I Camosci
3:24:15.1225400
+56:41.340000
65.2p
914
H 25
Eivind Lismoen Borg
No Club
3:24:19.1225800
+56:45.340400
65.2p
915
H 16
Johan Bjørtomt
Gjerdrum IL
3:24:20.1225900
+56:46.340500
915
H 16
Espen Hegstad Krüger
Lyn Ski
3:24:20.1225900
+56:46.340500
917
H 55
Ståle Samuelsen
Stovnerkam
3:24:21.1226000
+56:47.340600
65.2p
918
H 55
Leif-Henning Lågeide
Skyflygerne
3:24:25.1226400
+56:51.341000
65.2p
918
H 16
Ole-Martin Sandness
Sørum IL
3:24:25.1226400
+56:51.341000
918
H 50
Øivind T. Due Trier
Bull Ski OG Kajakk
3:24:25.1226400
+56:51.341000
65.2p
918
H 50
Kolbjørn Kittelsrud
Vestre Gran IL
3:24:25.1226400
+56:51.341000
65.2p
922
H 50
Per Torgeir Öshaug
Os IL
3:24:26.1226500
+56:52.341100
65.1p
923
H 25
Andrew Dougherty
No Club
3:24:27.1226600
+56:53.341200
65.1p
924
H 25
Morten Andreas Løchen
Hemsedal IL
3:24:30.1226900
+56:56.341500
65.1p
924
H 20
Ole Gamme
Gran IL
3:24:30.1226900
+56:56.341500
65.1p
924
H 18
Oliver Hjerpseth
Oppegård IL
3:24:30.1226900
+56:56.341500
65.1p
927
H 30
Lars Theodorsen
Silfver
3:24:31.1227000
+56:57.341600
65.1p
928
H 25
Magnus Åsland Hansen
FK Steindølene
3:24:32.1227100
+56:58.341700
65.1p
928
H 20
Jonas Engebakken
Løten Ski
3:24:32.1227100
+56:58.341700
65.1p
928
H 16
Sigmund William Cook
IL Koll
3:24:32.1227100
+56:58.341700
931
H 45
Bent Ivar Sæther
BIL Norsk Hydro
3:24:33.1227200
+56:59.341800
65.1p
932
H 50
Helge Bonden
Sande Sk, Norge
3:24:35.1227400
+57:01.342000
65.1p
933
H 20
Emil Neby
Forsvaret
3:24:36.1227500
+57:02.342100
65.1p
934
H 45
Pierangelo Lora
G.S.A. Asiago
3:24:37.1227600
+57:03.342200
65.1p
934
H 55
Bjørn Kvaal Hjermann
Overtoppen IL
3:24:37.1227600
+57:03.342200
65.1p
936
H 45
Kjetil Sjørengen
Team Sport 1 Lhmr
3:24:38.1227700
+57:04.342300
65.1p
937
H 45
Gard Ringstad
Breiskallen Sportsklubb
3:24:39.1227800
+57:05.342400
65.1p
937
H 45
Mathias Slettede
Skjåk IL
3:24:39.1227800
+57:05.342400
65.1p
939
H 50
Øivind Larsen
Bjerkodden skiløperforening
3:24:41.1228000
+57:07.342600
65.1p
940
H 25
Felix Schwarzmeier
No Club
3:24:45.1228400
+57:11.343000
65.0p
941
H 25
Stian Larsen
Team Høygir
3:24:46.1228500
+57:12.343100
65.0p
942
H 45
Knut Taugbøl
Statoil IF
3:24:47.1228600
+57:13.343200
65.0p
942
H 40
Lars Ekeland
IL Koll
3:24:47.1228600
+57:13.343200
65.0p
944
H 45
Håvard Sandvik
No Club
3:24:50.1228900
+57:16.343500
65.0p
944
H 50
Niklas Andersson
Falköpings AIK SK
3:24:50.1228900
+57:16.343500
65.0p
946
H 40
Hans Rune Tonstad
Turrennklubben Rogaland
3:24:52.1229100
+57:18.343700
65.0p
947
H 40
Kjetil Jovall Fjeld
Skikameratene
3:24:53.1229200
+57:19.343800
65.0p
948
H 30
Petter Justad
Lier IL
3:24:54.1229300
+57:20.343900
65.0p
949
H 50
Martin Sæbu
Skrautvaal IL
3:24:55.1229400
+57:21.344000
65.0p
949
H 50
Jan Erik Nilsen
Rustad IL
3:24:55.1229400
+57:21.344000
65.0p
951
H 50
Vadim Prisivko
No Club
3:24:58.1229700
+57:24.344300
65.0p
951
H 25
Morten Buchholdt
Stor-elvdal SK
3:24:58.1229700
+57:24.344300
65.0p
953
H 45
Ketil Lunde
Røa IL
3:24:59.1229800
+57:25.344400
65.0p
954
H 30
Ola Gunnar Weihe
No Club
3:25:01.1230000
+57:27.344600
65.0p
955
H 45
Torbjørn Eid
melhus vgs
3:25:02.1230100
+57:28.344700
65.0p
956
H 30
Torgeir Hermansen
No Club
3:25:04.1230300
+57:30.344900
64.9p
957
H 55
Torbjørn Sneve
No Club
3:25:05.1230400
+57:31.345000
64.9p
958
H 18
Sivert Bøen
Kjelsås IL
3:25:06.1230500
+57:32.345100
64.9p
959
H 18
Eirik Haug
Driv IL
3:25:07.1230600
+57:33.345200
64.9p
960
H 50
Harald Svergja
Kvikne IL
3:25:08.1230700
+57:34.345300
64.9p
961
H 18
Håkon Kjelland-mørdre
IL Koll
3:25:11.1231000
+57:37.345600
64.9p
961
H 40
Jo Christer Frysjøenden
Norske Backer
3:25:11.1231000
+57:37.345600
64.9p
963
H 35
Nito Simonsen
Dnb
3:25:13.1231200
+57:39.345800
64.9p
964
H 25
Andreas Olav Skjetne
Team Stredet
3:25:14.1231300
+57:40.345900
64.9p
965
H 40
Martin Stepanek
VSK Univerzita Brno
3:25:15.1231400
+57:41.346000
64.9p
965
H 16
Amund Korsæth
No Club
3:25:15.1231400
+57:41.346000
967
H 45
Lars Åkerman
Särna SK
3:25:16.1231500
+57:42.346100
64.9p
968
H 45
Geir Evensen
Søre ÅL IL
3:25:17.1231600
+57:43.346200
64.9p
969
H 40
Patrik Petersson
Apladalens Lk
3:25:18.1231700
+57:44.346300
64.9p
969
H 25
Geir Olav Larsen
Ringkollen Skiklubb
3:25:18.1231700
+57:44.346300
64.9p
971
H 50
Amund Christian Vandsemb
Nes Ski
3:25:20.1231900
+57:46.346500
64.9p
972
H 55
Klaus Tronstad
Norcem AS
3:25:22.1232100
+57:48.346700
64.9p
973
H 18
Erlend Løvstakken
Ringkollen Skiklubb
3:25:25.1232400
+57:51.347000
64.8p
973
H 45
Anders A Lindstad
Vingrom IL
3:25:25.1232400
+57:51.347000
64.8p
975
H 30
Eirik Lyshaug
330 skv Banak
3:25:26.1232500
+57:52.347100
64.8p
976
H 55
Birger Solberg
Overtoppen IL
3:25:28.1232700
+57:54.347300
64.8p
977
H 20
Geir Olav Haugen
NTNUI
3:25:29.1232800
+57:55.347400
64.8p
978
H 50
Torbjörn Andersson
Strömnäs GIF
3:25:32.1233100
+57:58.347700
64.8p
979
H 50
Ronny Nilsen
Andøya flystasjon
3:25:33.1233200
+57:59.347800
64.8p
979
H 45
Paal Sneve
Skrautvaal IL
3:25:33.1233200
+57:59.347800
64.8p
981
H 45
Erik Skjold Bjørn
Bjerke IL
3:25:34.1233300
+58:00.347900
64.8p
981
H 35
Kåre Kvestad
No Club
3:25:34.1233300
+58:00.347900
64.8p
983
H 50
Halldor Halldorsson
Røldal IL
3:25:37.1233600
+58:03.348200
64.8p
984
H 40
Truls Paulsen
BVIF
3:25:39.1233800
+58:05.348400
64.8p
985
H 40
Ove Måge
No Club
3:25:40.1233900
+58:06.348500
64.8p
985
H 35
Stian Eliassen
Kongsberg Oil&Gas
3:25:40.1233900
+58:06.348500
64.8p
987
H 50
Michael Myers
Lillehammer SK
3:25:42.1234100
+58:08.348700
64.7p
988
H 18
Victor Wejden
Asker SK
3:25:43.1234200
+58:09.348800
64.7p
988
H 40
Åge Harald Drangsholt
Fædrelandsvennen
3:25:43.1234200
+58:09.348800
64.7p
990
H 16
Sigurd Gjerdingen
Søndre ÅL Sportsklubb
3:25:44.1234300
+58:10.348900
990
H 45
Knut Bergo
No Club
3:25:44.1234300
+58:10.348900
64.7p
992
H 45
Morten Kløvstad
Bjørn Myhre Sport
3:25:47.1234600
+58:13.349200
64.7p
993
H 65
Odd Steinar Låveg
Bjerke.I.L
3:25:48.1234700
+58:14.349300
64.7p
994
H 55
Torfinn Teigen
SpareBank1
3:25:50.1234900
+58:16.349500
64.7p
995
H 40
Fredrik Georgsson
Jönköpings OK
3:25:51.1235000
+58:17.349600
64.7p
996
H 50
Kåre Nerem
Emblem IL
3:25:52.1235100
+58:18.349700
64.7p
997
H 45
Håkon Bertnes
No Club
3:25:54.1235300
+58:20.349900
64.7p
998
H 40
Henrik Langeland
Skiforeningen
3:25:56.1235500
+58:22.350100
64.7p
999
H 18
Vebjørn Hallberg Bakkestuen
Brøttum IL
3:25:57.1235600
+58:23.350200
64.7p
999
H 30
Jarle Skrebergene
Team Baker Hansen
3:25:57.1235600
+58:23.350200
64.7p
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Visar resultat 501 till 1000 av 7284[
1
2
3
4
...
15
]