Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Njurunda Runt
2016-02-20
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tommy Ljung
Gellivare Skidallians IK
2:11:49.790800
80.7p
2
Thommy Larsson
Team ROG
2:13:12.799100
+1:23.8200
79.5p
3
Daniel Granberg
Mellansel IF
2:18:36.831500
+6:47.40600
75.1p
4
Klas Johansson
Tranemo IF
2:18:36.831500
+6:47.40600
75.1p
5
Martin Lundgren
Stockviks SF
2:20:35.843400
+8:46.52500
73.6p
6
Rolf Kempe
Bergeforsens SK
2:29:10.894900
+17:21.104000
67.8p
7
Martin Åström
Bondsjöhöjdens IK
2:29:34.897300
+17:45.106400
67.6p
8
Niclas Bergfors
Ljustorps IF
2:30:57.905600
+19:08.114700
66.7p
9
Kalevi Penna
Edsbyns SK
2:31:13.907200
+19:24.116300
66.6p
10
Kristoffer Ståhl
Alnö Race Team
2:32:19.913800
+20:30.122900
65.9p
11
Mikael Edlund
Alnö Race Team
2:32:28.914700
+20:39.123800
65.8p
12
Göran Bäckman
Team Bäckman
2:33:46.922500
+21:57.131600
65.1p
13
Björn Lindström
Alnö Race Team
2:37:12.943100
+25:23.152200
63.2p
14
Simon Meurling
IF Strategen
2:37:41.946000
+25:52.155100
62.9p
15
Magnus Skoog
Stockviks SF
2:38:46.952500
+26:57.161600
62.3p
16
Jonas Jonsson
Stockviks SF
2:39:02.954100
+27:13.163200
62.2p
17
Henrik Holmström
Gräftåvallens SK
2:41:07.966600
+29:18.175700
61.1p
18
Stefan Westin
Stockviks SF
2:41:30.968900
+29:41.178000
60.9p
19
Martin Lindqvist
Sidensjö IK
2:41:55.971400
+30:06.180500
60.7p
20
Erik Bruno
Jättendals IF
2:42:50.976900
+31:01.186000
60.3p
21
Olle Bystedt
Hemsö IF
2:43:04.978300
+31:15.187400
60.1p
22
Pär Sundsvist
Rehns BK
2:43:25.980400
+31:36.189500
60.0p
23
Michael Larsson
Stockviks SF
2:43:57.983600
+32:08.192700
59.7p
24
Michael Westin
Bondsjöhöjdens IK
2:44:05.984400
+32:16.193500
59.6p
25
Tobias Eriksson
No Club
2:44:30.986900
+32:41.196000
59.4p
26
Andreas Kjellman
Lucksta IF
2:44:32.987100
+32:43.196200
59.4p
27
Johan Brink
Delsbo IF
2:45:08.990700
+33:19.199800
59.1p
28
Stefan Sten
Njurunda SK
2:45:11.991000
+33:22.200100
59.1p
29
Johan Knutsgård
Hägglunds Ski Team SK
2:46:01.996000
+34:12.205100
58.7p
30
Martin Uddh
Hybo AIK
2:46:20.997900
+34:31.207000
58.6p
31
Olov Svärd
Vallsta SK
2:46:45.1000400
+34:56.209500
58.4p
32
André Ekedahl
Axa SC
2:47:07.1002600
+35:18.211700
58.2p
33
Stefan Bohm
Delsbo IF
2:48:48.1012700
+36:59.221800
57.5p
34
Erik Nordlund
IK Aluminium
2:49:10.1014900
+37:21.224000
57.3p
35
Urban Söderberg
Matfors SK
2:49:49.1018800
+38:00.227900
57.0p
36
Alexander Svensson
Täby OK
2:50:01.1020000
+38:12.229100
56.9p
37
Andreas Svensson
Bondsjöhöjdens IK
2:50:55.1025400
+39:06.234500
56.5p
38
Johan Molander
Bälinge IF
2:51:04.1026300
+39:15.235400
56.5p
39
Hans Andersson
Jättendals IF
2:51:10.1026900
+39:21.236000
56.4p
40
Erik Berggren
IFK Gnarp
2:51:16.1027500
+39:27.236600
56.4p
41
Kenneth Norman
IF Strategen
2:51:38.1029700
+39:49.238800
56.2p
42
Jan-åke Lund
Axa SC
2:52:19.1033800
+40:30.242900
55.9p
43
Björn Wedin
Nobel Aktiv IF
2:52:31.1035000
+40:42.244100
55.8p
44
Johan Ekman
Visborgs OK
2:53:30.1040900
+41:41.250000
55.4p
45
Peter Larsson
Matfors SK
2:53:32.1041100
+41:43.250200
55.4p
46
Mattias Modéen
Forsmo IF
2:54:21.1046000
+42:32.255100
55.1p
47
Erik Martin
OK Roslagen
2:55:58.1055700
+44:09.264800
54.4p
48
Henrik Widell
Bondsjöhöjdens IK
2:56:13.1057200
+44:24.266300
54.3p
49
Stefan Sundberg
Bergeforsens SK
2:56:29.1058800
+44:40.267900
54.2p
50
Johan Svangren
Jättendals IF
2:58:23.1070200
+46:34.279300
53.5p
51
Greger Persson
Hudiksvalls IF
2:59:20.1075900
+47:31.285000
53.1p
52
Ulrik Norberg
Telia IoFF
3:00:01.1080000
+48:12.289100
52.8p
53
Helmut Kerschbaumer
Alnö Race Team
3:00:07.1080600
+48:18.289700
52.8p
54
Hans-olov Åberg
Axa SC
3:00:17.1081600
+48:28.290700
52.7p
55
Carl Martinez
Alnö Race Team
3:00:40.1083900
+48:51.293000
52.6p
56
Mattias Aurell
Bondsjöhöjdens IK
3:01:52.1091100
+50:03.300200
52.2p
57
Håkan Westman
Selånger SOK
3:02:21.1094000
+50:32.303100
52.0p
58
Hans-olof Backlund
Rejlers IF
3:03:13.1099200
+51:24.308300
51.7p
59
Andreas Mattsson
Lucksta IF
3:03:19.1099800
+51:30.308900
51.6p
60
Håkan Swang
Trygg Hansa FF
3:03:21.1100000
+51:32.309100
51.6p
61
Ulf Ekedahl
Axa SC
3:04:44.1108300
+52:55.317400
51.1p
62
Torbjörn Svens
Hudiksvalls IF
3:05:19.1111800
+53:30.320900
50.9p
63
Anders Eriksson
Spirit IF
3:05:57.1115600
+54:08.324700
50.7p
64
Fredrik Söderholm
Stockviks SF
3:07:29.1124800
+55:40.333900
50.2p
65
Michael Ljungberg
Uddevalla SK
3:09:07.1134600
+57:18.343700
49.6p
66
Patrik Bergström
IK Aluminium
3:09:09.1134800
+57:20.343900
49.6p
67
Tell Törnblad
Enebybergs IF
3:09:26.1136500
+57:37.345600
49.5p
68
Johan Persson
Jättendals IF
3:09:51.1139000
+58:02.348100
49.4p
69
Mats Dahlin
Bondsjöhöjdens IK
3:11:48.1150700
+59:59.359800
48.7p
70
David Rabenius
Gävle SK
3:11:50.1150900
+1:00:01.360000
48.7p
71
Henrick Hallen
Bondsjöhöjdens IK
3:11:55.1151400
+1:00:06.360500
48.7p
72
Fredrik Pontén
Selånger SOK
3:13:10.1158900
+1:01:21.368000
48.3p
73
Petter Tideström
Alnö Race Team
3:13:57.1163600
+1:02:08.372700
48.1p
74
Ulf Söder
Ericsson IK
3:14:02.1164100
+1:02:13.373200
48.0p
75
Erik Uhlin
Njurunda SK
3:15:41.1174000
+1:03:52.383100
47.5p
76
Peter Norberg
Bergeforsens SK
3:16:00.1175900
+1:04:11.385000
47.4p
77
Niklas Barkå
Kovlands IF
3:16:33.1179200
+1:04:44.388300
47.3p
78
Mikael Åsved
Bräcke SK
3:17:09.1182800
+1:05:20.391900
47.1p
79
Morgan Lundberg
Ånge SK
3:20:10.1200900
+1:08:21.410000
46.2p
80
Max Östlund
Axa SC
3:23:03.1218200
+1:11:14.427300
45.4p
81
Tommy Forsman
Axa SC
3:23:12.1219100
+1:11:23.428200
45.3p
82
Nils-Erik Nilsson
Vallsta SK
3:23:41.1222000
+1:11:52.431100
45.2p
83
Jerker Helge
Axa SC
3:24:20.1225900
+1:12:31.435000
45.0p
84
Petter Ulander
Team ROG
3:26:54.1241300
+1:15:05.450400
44.3p
85
Roger Stridsman
Sollefteå SK
3:27:19.1243800
+1:15:30.452900
44.2p
86
Ove Olofsson
Trångsvikens IF
3:29:35.1257400
+1:17:46.466500
43.6p
87
Mikael Snabb
Kovlands IF
3:29:36.1257500
+1:17:47.466600
43.6p
88
Marko Schreij
Telia IoFF
3:31:49.1270800
+1:20:00.479900
43.0p
89
Gunnar Byström
Kovlands IF
3:33:32.1281100
+1:21:43.490200
42.6p
90
Magnus Krantz
Axa SC
3:36:35.1299400
+1:24:46.508500
41.9p
91
Gunnar Johansson
Nedansjö IK
3:36:37.1299600
+1:24:48.508700
41.9p
92
Karl-Erik Eriksson
Fränsta IK
3:37:27.1304600
+1:25:38.513700
41.7p
93
Fredrik Linde
Telia IoFF
3:39:23.1316200
+1:27:34.525300
41.2p
94
Robin Collin-Karlsson
Hybo AIK
3:39:38.1317700
+1:27:49.526800
41.2p
95
Leif Pettersson
Lucksta IF
3:39:49.1318800
+1:28:00.527900
41.1p
96
Ronny Sundell
Vallsta SK
3:41:06.1326500
+1:29:17.535600
40.8p
97
Niklas Wikholm
Indals-Lidens SK
3:42:45.1336400
+1:30:56.545500
40.5p
98
Jonas Henning
Axa SC
3:43:47.1342600
+1:31:58.551700
40.2p
99
Magnus Fohlman
Axa SC
3:45:32.1353100
+1:33:43.562200
39.9p
100
Per Fläckman
Rejlers IF
3:45:45.1354400
+1:33:56.563500
39.8p
101
Martin Åström
Sundsvalls OK
3:47:38.1365700
+1:35:49.574800
39.4p
102
Jan Sjölund
Bondsjöhöjdens IK
3:47:56.1367500
+1:36:07.576600
39.4p
103
Tomas Wikner
Team Giant
3:49:39.1377800
+1:37:50.586900
39.0p
104
Erik Lehto
Axa SC
3:50:08.1380700
+1:38:19.589800
38.9p
105
Hans Lindgren
Kovlands IF
3:52:20.1393900
+1:40:31.603000
38.5p
106
Thomas Barkå
Kovlands IF
3:52:54.1397300
+1:41:05.606400
38.3p
107
Per Agne Åsbrink
Axa SC
3:56:57.1421600
+1:45:08.630700
37.5p
108
Torbjörn Marander
Hudiksvalls IF
3:57:15.1423400
+1:45:26.632500
37.5p
109
Björn Abelsson
Sundsvalls OK
3:58:53.1433200
+1:47:04.642300
37.2p
110
Håkan Sjölander
Bräcke SK
4:05:37.1473600
+1:53:48.682700
36.0p
111
Christian Elf
Axa SC
4:05:49.1474800
+1:54:00.683900
35.9p
112
Eric Boström
Indals IF
4:05:59.1475800
+1:54:10.684900
35.9p
113
David Forslund
Bondsjöhöjdens IK
4:11:10.1506900
+1:59:21.716000
35.0p
-
Mikael Lindberg
Njurunda SK
23:59:58.8639700
-
-
David Malmberg
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Johan Vikström
IF Strategen
23:59:58.8639700
-
-
Sebastian Österlund
Sweco IF
23:59:58.8639700
-
-
Max Wikholm
Indals-Lidens SK
23:59:58.8639700
-
-
Tomas Edström
Alnö Race Team
23:59:59.8639800
-
-
Markus Frödin
Sundsvalls OK
23:59:59.8639800
-
-
Anders Gahns
IK Jarl Rättvik
23:59:59.8639800
-
-
Bo Nordin
Bondsjöhöjdens IK
23:59:59.8639800
-
-
Tobias Spångberg
Peab Bedriftsidrettslag
23:59:59.8639800
-
-
Håkan Stenskog
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Erik Stridh
Ufk
23:59:59.8639800
-
-
Per Svensk
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Vincent Ugarph
Näsvikens IK
23:59:59.8639800
-