Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Västgötaloppet Ungdom
2016-02-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Ulricehamns IF
Plats: Ulricehamn
Längdskidor
Klassisk stil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 20
12km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
33:07.198600
72.3p
2
Kristina Axelsson
Sya SK
33:10.198900
72.2p
3
Malin Jonsson
IK Stern
35:12.211100
68.1p
H 20
12km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
30:57.185600
77.4p
2
Linus Nygren
Ulricehamns IF
31:00.185900
77.3p
3
Tobias Pentonen
Hestra IF
33:35.201400
71.3p
D 16
6km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Karin Pettersson
Boxholm-ekeby Skidklubb
17:36.105500
2
Tuva Persson
Tranemo IF Skidklubb
17:41.106000
3
Alma Vilhelmsson
Falköpings AIK SK
18:22.110100
H 16
6km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jonathan Norder
IF Rigor
14:51.89000
2
Adam Boman
Tranemo IF Skidklubb
14:53.89200
3
Edvin Quist Weghagen
IFK Skövde SK
15:22.92100
D 12
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mira Göransson
Äspereds IF
11:19.67800
2
Amanda Johansson
Ulricehamns IF
11:46.70500
3
Amanda Abrahamsson
Falköpings AIK SK
12:13.73200
D 14
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lova Broström
Sya SK
9:33.57200
2
Moa Petersson
Boxholm-ekeby Skidklubb
9:59.59800
3
Tuva Forsell
Sya SK
10:00.59900
H 12
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Simon Claesson
Ulricehamns IF
9:56.59500
2
Gabriel Claesson
IF Hallby SOK
10:09.60800
3
Melker Hendén
Ulricehamns IF
10:49.64800
H 14
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Hugo Sjögren
Tranemo IF Skidklubb
9:16.55500
2
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
9:21.56000
3
Alexander Thudeen
Sya SK
9:28.56700
3
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
9:28.56700
D 10
1.7km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Kajsa Ekenberg
IK Stern
5:45.34400
2
Elsa Karlsson
Tranemo IF Skidklubb
6:12.37100
3
Agnes Claesson
Ulricehamns IF
6:16.37500
H 10
1.7km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Carl Björk
IFK Skövde SK
4:30.26900
2
Malte Hendén
Ulricehamns IF
5:13.31200
3
Wilhelm Kuylenstierna
Sävedalens AIK
5:17.31600
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Öppen tävling
Det här är en
öppen tävling
på Skidresultat.se, det betyder att alla inloggade användare kan ändra/lägga till uppgifter och resultat.
Du kan
ansöka om att bli tävlingsadministratör för den här tävlingen här!
läs mer...
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Västgötaloppet Ungdom 2016
Västgötalopppet Ungdom 2015
Tävlingar i närheten
Anderstorp Rollerski Grand Prix 2016
Lindénarullen 2016
Billingen backrace 2016
Isaberg Final Climb 2016
Vauhti Rullskidfestival 2016
Tidaholmsloppet 2016
Höstrullen 2016
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan