Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Flyktingloppet
2005-03-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Frode Estil
Lierne IL
1:59:15.715400
94.3p
2
Rickard Hägglund
Östersunds SK
2:01:02.726100
+1:47.10600
92.9p
3
Anders Palmér
Ulricehamns IF
2:04:31.747000
+5:16.31500
90.3p
4
Jonas Kolstad
Henning Sl
2:05:05.750400
+5:50.34900
89.9p
5
Lars Hasselvold
Strindheim IL
2:05:37.753600
+6:22.38100
89.5p
6
Arnstein Finstad
Steinkjer Skl
2:06:21.758000
+7:06.42500
89.0p
7
Espen Emanuelsen
Lierne IL
2:06:41.760000
+7:26.44500
88.8p
8
Frode Lillefjell
Alaska Pasific Uni
2:09:14.775300
+9:59.59800
87.0p
9
Morten Brørs
Steinkjer Skl
2:09:15.775400
+10:00.59900
87.0p
10
Rune Müller
Tynset IL
2:10:29.782800
+11:14.67300
86.2p
11
Kristian Rennemo Tettli
Leksvik IL
2:13:37.801600
+14:22.86100
84.2p
12
Runar Martinsen
Lierne IL
2:15:50.814900
+16:35.99400
82.8p
13
Per Odd Rygg
Henning Sl
2:16:21.818000
+17:06.102500
82.5p
14
Frank Hjulstad
Malm IL
2:17:32.825100
+18:17.109600
81.8p
15
Emil Carlsson
Myssjö-Ovikens IF
2:18:29.830800
+19:14.115300
81.2p
16
Mikael Andersson
Sunne SLF
2:19:29.836800
+20:14.121300
80.6p
17
Vegard Saursaunet
Egge IL
2:20:03.840200
+20:48.124700
80.3p
18
Gunnar Kristian Wæhre
Egge IL
2:21:33.849200
+22:18.133700
79.4p
19
Øyvind Arnes Johansen
Hilstad IL
2:22:00.851900
+22:45.136400
79.2p
20
Bjørnar Aksnes
Helgådal IL
2:23:27.860600
+24:12.145100
78.4p
21
Eric Simonsson
Landöns IF
2:25:47.874600
+26:32.159100
77.1p
22
Patrik Lundgren
Lierne IL
2:28:33.891200
+29:18.175700
75.7p
23
Roar Lillefjell
Steinkjer Skl
2:30:00.899900
+30:45.184400
75.0p
24
Haldor Olav Siraas
Vikavarvet IL
2:30:17.901600
+31:02.186100
74.8p
25
Håvard Hansen
Byåsen IL
2:30:25.902400
+31:10.186900
74.8p
26
Morten Elvseth
Lierne IL
2:30:41.904000
+31:26.188500
74.6p
27
Lars Stokke
Henning Sl
2:31:09.906800
+31:54.191300
74.4p
28
Dag Jørgen Fiskum
Harran IL
2:32:11.913000
+32:56.197500
73.9p
30
Knut Ole Skar
Malm IL
2:33:15.919400
+34:00.203900
73.4p
31
Ola Rygg
Byåsen IL
2:33:32.921100
+34:17.205600
73.2p
32
Arnt Egil Brørs
Steinkjer Skl
2:34:22.926100
+35:07.210600
72.8p
33
Hallvor Jørstad
Snåsa IL
2:35:49.934800
+36:34.219300
72.2p
34
Pål Rygg
Byåsen IL
2:39:32.957100
+40:17.241600
70.5p
35
Stefan Wingskog
Arvika IS
2:42:24.974300
+43:09.258800
69.2p
36
Lars-Håvard Tømmervik
Malm IL
2:46:13.997200
+46:58.281700
67.6p
37
Stig Arthur Hustad
No Club
2:49:13.1015200
+49:58.299700
66.4p
38
Espen Susegg
Siva Bil
2:53:26.1040500
+54:11.325000
64.8p
39
Eskil Nilsson
Fältjägarnas IF
3:13:51.1163000
+1:14:36.447500
58.0p
40
Pål Rune Nyvik
Røyrvik IF
3:32:43.1276200
+1:33:28.560700
52.9p