Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Wadköpingsloppet
2016-02-07
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 40
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Magnus Hedlund
Granbergsdals IF
1:48:36.651500
80.6p
2
Ragnar Crona
Volvo IF
1:56:23.698280
+7:47.46680
74.4p
3
Peter Ettling
Skogspojkarnas OK
1:57:05.702400
+8:29.50800
73.9p
4
Jörgen Melder
Sundbybergs IK
1:57:06.702500
+8:30.50900
73.9p
5
Fredrik Skaremyr
IFK Skövde SK
1:57:43.706210
+9:07.54610
73.5p
6
Stefan Johansson
Yuppie Ski Club
1:58:15.709400
+9:39.57800
73.1p
7
Pär Wedin
Garphyttans IF
1:59:12.715170
+10:36.63570
72.4p
8
Ulf Haglund
SK Skinnsberg
2:06:25.758470
+17:49.106870
67.8p
9
Claes Malm
Skogspojkarnas OK
2:08:19.769800
+19:43.118200
66.7p
10
Tomas Helldén
IFK Skövde SK
2:09:07.774640
+20:31.123040
66.2p
11
Jörgen Kanto
Karlslunds IF SF
2:09:13.775270
+20:37.123670
66.1p
12
Larz Andersson
Karlslunds IF SF
2:09:20.775950
+20:44.124350
66.1p
13
Jonas Axelsson
Trysilbygg
2:09:37.777620
+21:01.126020
65.9p
14
Ulf Lekeborn
IFK Lindesberg
2:09:56.779540
+21:20.127940
65.7p
15
Magnus Hamp
IK Stern
2:11:15.787470
+22:39.135870
65.0p
16
Christian Ragnar
Berga SOK
2:11:43.790200
+23:07.138600
64.7p
17
Henrik Landström
Säffle SK
2:12:36.795580
+24:00.143980
64.2p
18
Niklas Olsson
Kristinehamns OK
2:15:38.813770
+27:02.162170
62.6p
19
Bengt Djurholm
Filipstads SF
2:19:23.836210
+30:47.184610
60.8p
20
Håkan Nilsson
Karlslunds IF SF
2:20:07.840650
+31:31.189050
60.4p
21
Tomas Boman
Sya SK
2:21:55.851400
+33:19.199800
59.6p
22
Fredrik Svensson
Strömtorps IK
2:23:58.863780
+35:22.212180
58.6p
23
Fredrik Andersson
Axa SC
2:25:16.871550
+36:40.219950
58.0p
24
Johan Ederönn
Axa SC
2:25:18.871700
+36:42.220100
58.0p
25
Magnus Berg
Garphyttans IF
2:25:33.873240
+36:57.221640
57.9p
26
Andreas Hiller
Axa SC
2:25:44.874300
+37:08.222700
57.8p
27
Niklas Dannewitz
Järfälla SK
2:26:31.879090
+37:55.227490
57.5p
28
Mikael Corbé
Borås GIF
2:27:09.882850
+38:33.231250
57.2p
29
Mattias Strid
Sya SK
2:27:46.886500
+39:10.234900
57.0p
30
Daniel Alvarsson
IFK Skövde SK
2:28:20.889940
+39:44.238340
56.7p
31
Fredrik Larsson
Skogspojkarnas OK
2:28:26.890500
+39:50.238900
56.7p
32
Johan Bergqvist
Garphyttans IF
2:30:02.900100
+41:26.248500
56.0p
33
Christer Alm
Karlslunds IF SF
2:30:09.900890
+41:33.249290
55.9p
34
Pontus Olofsson
Kristinehamns OK
2:30:47.904650
+42:11.253050
55.7p
35
Rasmus Bengtsson
Sisu Forshaga SK
2:32:47.916670
+44:11.265070
54.9p
36
Kenth Pettersson
Karlslunds IF SF
2:32:57.917650
+44:21.266050
54.8p
37
Petrus Nordin
Axa SC
2:33:37.921620
+45:01.270020
54.6p
38
Robert Johansson
Karlslunds IF SF
2:34:12.925110
+45:36.273510
54.3p
39
Lars Emanuelsson
Axa SC
2:35:15.931480
+46:39.279880
53.9p
40
Nicklas Pettersson
Sya SK
2:35:22.932140
+46:46.280540
53.9p
41
Kristoffer Gerhardsson
Roslagsbro IF
2:36:08.936790
+47:32.285190
53.6p
42
Tomas Amneskog
Aktivitus Sports Club
2:36:59.941860
+48:23.290260
53.3p
43
Paul Skoglund
No Club
2:37:19.943880
+48:43.292280
53.1p
44
Niklas Sjödin
Meritor FK Lindesberg
2:38:00.947980
+49:24.296380
52.9p
45
Patrik Birgander
Axa SC
2:40:29.962880
+51:53.311280
52.0p
46
Peter Triumf
Täby IS SK
2:45:47.994610
+57:11.343010
50.2p
47
Daniel Sandberg
Billerud Korsnäs
2:47:30.1004960
+58:54.353360
49.6p
48
Hans Karlsson
Strömtorps IK
2:49:31.1017070
+1:00:55.365470
49.0p
49
Urban Carlsson
Grava SK
2:49:43.1018210
+1:01:07.366610
48.9p
50
Magnus Danielsson
Himmeta IF
2:49:52.1019140
+1:01:16.367540
48.9p
51
Claes Skoglöf
Intersport IF
2:51:41.1030080
+1:03:05.378480
48.3p
52
Bruno Bystrand
Sveaskogs IF
2:54:41.1048090
+1:06:05.396490
47.4p
53
Patrik Karpaty
Karlslunds IF SF
2:55:16.1051580
+1:06:40.399980
47.2p
54
Tim Bisander
Axa SC
2:55:26.1052570
+1:06:50.400970
47.2p
55
Andreas Gustafsson Lif
Linköpings SK
2:55:32.1053190
+1:06:56.401590
47.1p
56
Mattias Rygert
IFK Skövde SK
2:55:35.1053450
+1:06:59.401850
47.1p
57
Mattias Wikström
Karlslunds IF SF
2:56:47.1060640
+1:08:11.409040
46.8p
58
Ulf Jonsell
Täby IS SK
2:59:50.1078900
+1:11:14.427300
45.9p
59
Mattias Edström
Karlslunds IF SF
3:03:22.1100170
+1:14:46.448570
45.0p
60
Patrik Oskarsson
Sya SK
3:05:12.1111100
+1:16:36.459500
44.5p
61
Mikael Ekvall
Karlslunds IF SF
3:08:03.1128240
+1:19:27.476640
43.8p
62
Jonas Georgsson
Karlslunds IF SF
3:19:08.1194760
+1:30:32.543160
41.1p
63
Tommy Mjörnerud
Götlunda IF
3:24:13.1225290
+1:35:37.573690
40.0p
64
Stig Carnbrand
No Club
3:26:09.1236850
+1:37:33.585250
39.6p
65
Torbjörn Marell
Karlslunds IF SF
3:51:13.1387280
+2:02:37.735680
35.1p
-
Anders Johansson
NO Club
23:59:58.8639700
-
-
Magnus Persson
Bankeryds Skid O MK
23:59:58.8639700
-
-
Per Seltborg
Västerås Skidklubb
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Ryve
Västerås Skidklubb
23:59:59.8639800
-
-
Mats Liwell
Oxvretens SK
23:59:59.8639800
-
-
Peter Warlich
Linköpings SK
23:59:59.8639800
-
-
Johan Eriksson
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
-
Tobias Linebäck
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Gustavsson
IFK Lidingös Skid O OK
23:59:59.8639800
-
-
Mathias Landin
Granbergsdals IF
23:59:59.8639800
-
-
Pierre Björkli
Borås SK
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Rydling
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Jörgen Nilsson
Granbergsdals IF
23:59:59.8639800
-