Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Flyktingloppet
2006-03-26
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Flyktingloppet
Plats: Gäddede
Längdskidor
Klassisk stil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 20
22km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Marte Elden
Henning Sl
48:32.291100
82.8p
2
Kristin Gausen
Inderøy IL
49:57.299600
79.4p
3
Laila Kveli
Lierne IL
50:13.301200
78.8p
D 21
22km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Kine Beate Bjørnås
Varden Il,
47:03.282200
86.7p
2
Laila Selbæk
Strindheim IL
47:45.286400
84.8p
3
Ingri Aunet Tyldum
Overhalla IL
49:13.295200
81.1p
D 35
22km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Hild Sissel Kro Vannebo
Overhalla IL
52:22.314100
74.2p
2
Unni Berit Finne
Kolvereid IL
53:34.321300
71.8p
3
Kari Grindberg
Henning Sl
54:56.329500
69.3p
D 50
22km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Gun Eriksson
Offerdals SK
1:05:53.395200
54.3p
2
Gerd Eriksson
Offerdals SK
1:06:31.399000
53.6p
3
Else Restad
Foldereid IL
1:09:28.416700
50.7p
H 20
22km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Jørn Yngve Tømmerstrand
Kolvereid IL
44:06.264500
95.6p
2
Ole Marius Bach
Inderøy IL
44:06.264500
95.6p
3
Marius Lande
Henning Sl
44:22.266100
94.7p
H 60
22km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Audun Kolstad
Henning Sl
48:43.292200
82.3p
2
Sverre Matberg
Frol IL
53:33.321200
71.9p
3
Johannes A Okstad
IL Hållingen
54:38.327700
69.9p
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Frode Estil
Lierne IL
1:48:41.652000
95.3p
2
Kristen Skjeldal
Bulken IL
1:50:27.662600
93.4p
3
Oskar Svärd
Vålådalen SK
1:50:52.665100
93.0p
H 35
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sture Sivertsen
Leirådal Il, Nor
1:58:18.709700
85.8p
2
Runar Flønes
Orkanger IF
1:59:56.719500
84.4p
3
Knut Inge Finne
Kolvereid IL
2:01:20.727900
83.2p
H 50
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Oddvar Nygaard
Drammen Politi IL
2:04:09.744800
80.9p
2
Ole Ingebrigt Dyrhaug
Tydal IL
2:07:55.767400
78.0p
3
Leo Lyngstad
Lierne IL
2:08:00.767900
77.9p
H 60
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ola Kvaale
Selbakk IF
2:09:40.777900
76.7p
2
Per Magne Siraas
Selbu IL
2:19:05.834400
70.6p
3
Åke Wingskog
Bortans IK
2:22:35.855400
68.5p
D 21 Motion
22km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Tone Beate Grøtan
Asker SK
55:08.330700
69.0p
2
Ann Katrin Nilsen
Ntnui Langrenn
56:25.338400
66.8p
3
Berit Lona
IL Hållingen
58:35.351400
63.5p
H 21 Motion
22km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Rune Myren
Skogn IL
46:53.281200
87.1p
2
Peder Gartland
Gartland SK
49:02.294100
81.5p
3
Tomas Andersson
Hägglunds IOFK
49:10.294900
81.2p
H/D 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Torstein Björhusdal
Elva/Namsskogan IL
2:07:46.766500
78.1p
2
Sivert Gartland
Gartland SK
2:09:31.777000
76.9p
3
Ole Leirvik
Motek Bil
2:15:29.812800
72.8p
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Flyktingloppet 2022
Flyktingloppet 2018
Flyktingloppet 2017
Flyktingloppet 2016
Flyktingloppet 2015
Flyktingloppet 2014
Flyktingloppet 2010
Flyktingloppet 2009
Flyktingloppet 2008
Flyktingloppet 2007
Flyktingloppet 2006
Flyktingloppet 2005
Flyktingloppet 2004
Flyktingloppet 2003
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan