Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Flyktingloppet
2008-03-30
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Flyktingloppet
Plats: Gäddede
Längdskidor
Klassisk stil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 20
22km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Ragne Rønning
Skogn IL
58:16.349500
72.1p
2
Line Myren
Skogn IL
1:02:49.376800
64.9p
D 21
22km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Ragnhild Hoel
IL Nor
59:41.358000
69.7p
2
Marit Karlsen
Leksvik IL
1:01:41.370000
66.6p
3
Ida Antonsen
Botnan IL
1:24:30.506900
44.0p
D 35
22km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Bendy Appelkvist
Grong IL
1:04:10.384900
63.0p
2
Maj-Lis Dalby
Egge IL
1:07:12.403100
59.2p
3
Else Restad
Foldereid IL
1:11:24.428300
54.6p
H 20
22km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Ole Marius Bach
Inderøy IL
47:42.286100
97.1p
2
Jonas Helgesen Sæther
Leksvik IL
47:57.287600
96.3p
3
Anders Rennemo Tettli
Leksvik IL
48:04.288300
96.0p
H 60
22km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Tor Petter Abelsen
Vinne Skilag
57:29.344800
73.5p
2
Arne Finnehaug
Kolvereid IL
58:26.350500
71.8p
3
Sverre Matberg
Frol IL
58:32.351100
71.6p
H 21
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Petter JR Northug
Henning Sl
2:01:33.729200
93.2p
2
Jerry Ahrlin
Vålådalen SK
2:01:33.729200
93.2p
3
Oskar Svärd
Ulricehamns IF
2:01:34.729300
93.2p
H 35
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Frode Estil
Lierne IL
2:01:36.729500
93.2p
2
Morten Brørs
Steinkjer Skl
2:04:47.748600
89.4p
3
Anders Aukland
Norway
2:05:43.754200
88.4p
H 50
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ola Berget
Skauga IL
2:08:07.768600
85.8p
2
Torstein Björhusdal
Elva/Namsskogan IL
2:18:04.828300
76.6p
3
Leo Lyngstad
Lierne IL
2:20:57.845600
74.3p
H 60
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Egil Brørs
Steinkjer Skl
2:23:23.860200
72.4p
2
Audun Kolstad
Henning Sl
2:23:25.860400
72.4p
3
Bjørn Kolstad
Henning Sl
2:30:35.903400
67.5p
D 21 Motion
22km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Ingrid Skogan
Rygg IL
1:00:21.362000
68.6p
2
Bente Formo
Spillum IL
1:02:00.371900
66.1p
3
Anny Flått Grubbmo
Lierne IL
1:03:07.378600
64.5p
H 21 Motion
22km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Jogeir Bjørhusdal
Namsskogan Brannvesen
50:39.303800
88.5p
2
Bjørn Ove Lerfald
Lierne IL
55:06.330500
78.1p
3
Almar Nilsen
Terråk IL
55:31.333000
77.3p
D 21 Motion
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mari Ann Landsem Melhus
Henning Sl
2:25:52.875100
70.7p
2
Beathe Breivik
Spillum IL
2:30:12.901100
67.7p
3
Laila Kveli
Lierne IL
2:30:51.905000
67.3p
H 21 Motion
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Petter Torås Halseth
Steinkjer Skl
2:18:36.831500
76.2p
2
Ola Stenseth
Trondheim Skl
2:20:58.845700
74.3p
3
Kjetil Høihjelle
Overhalla IL
2:22:18.853700
73.3p
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Flyktingloppet 2022
Flyktingloppet 2018
Flyktingloppet 2017
Flyktingloppet 2016
Flyktingloppet 2015
Flyktingloppet 2014
Flyktingloppet 2010
Flyktingloppet 2009
Flyktingloppet 2008
Flyktingloppet 2007
Flyktingloppet 2006
Flyktingloppet 2005
Flyktingloppet 2004
Flyktingloppet 2003
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan