Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Flyktingloppet
2009-03-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 35
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Frode Estil
Lierne IL
2:03:03.738200
89.4p
2
Anders Eide
Snåsa IL
2:04:05.744400
+1:02.6100
88.4p
3
Geir Thune
Steinkjer Skl
2:08:31.771000
+5:28.32700
84.3p
4
Jens Petter Estil
Strindheim IL
2:10:49.784800
+7:46.46500
82.3p
5
Frode Lllefjell
Henning Sl
2:11:32.789100
+8:29.50800
81.7p
6
Morten Brørs
Steinkjer Skl
2:12:10.792900
+9:07.54600
81.2p
7
Arnt Egil Brørs
Steinkjer Skl
2:13:51.803000
+10:48.64700
79.8p
8
Per Odd Rygg
Steinkjer Skl
2:13:52.803100
+10:49.64800
79.8p
9
Arild Olav Sagvold
Leirådal Il, Nor
2:15:09.810800
+12:06.72500
78.8p
10
Ole Petter Storstad
Helgådal IL
2:17:14.823300
+14:11.85000
77.2p
11
Jonny Sundsvik
Frol IL
2:17:43.826200
+14:40.87900
76.9p
12
Geir Martin Bjørkeng
Budal IL
2:20:24.842300
+17:21.104000
75.0p
13
Roar Lifjell
Stod Idrettslag
2:20:51.845000
+17:48.106700
74.6p
14
Trond Arild Seem Fossan
Sparbu IL
2:22:23.854200
+19:20.115900
73.6p
15
Nils Andre Reinfjord
Sømna IL
2:22:47.856600
+19:44.118300
73.3p
16
Jogeir Bjørhusdal
Elva/Namsskogan IL
2:23:54.863300
+20:51.125000
72.6p
17
Rune Morten Vannebo
Steinkjer Skl
2:24:03.864200
+21:00.125900
72.5p
18
Ole Leirvik
Namdal Løpeklubb
2:25:18.871700
+22:15.133400
71.7p
18
Ståle Brennhaug
Fiplingdal IL
2:25:18.871700
+22:15.133400
71.7p
20
Kåre Sletta
Ck Viktoria
2:25:31.873000
+22:28.134700
71.5p
21
Ragnar Ness
Posten IL Trondheim
2:25:37.873600
+22:34.135300
71.5p
22
Ørjar Wærum Evensen
Sømna IL
2:25:47.874600
+22:44.136300
71.4p
23
Nils Opdahl
E-Nor Skiteam
2:26:22.878100
+23:19.139800
71.0p
24
Bjørnar Aksnes
Helgådal IL
2:26:49.880800
+23:46.142500
70.7p
25
Lars Magnusson
Tandsbyns IF
2:27:05.882400
+24:02.144100
70.6p
26
Björn Larsson
Sveaskogs IF
2:27:19.883800
+24:16.145500
70.4p
27
Arne Ugseth
Elvalandet IL
2:27:27.884600
+24:24.146300
70.3p
28
Ole Arnfinn Reinfjord
Sømna IL
2:27:37.885600
+24:34.147300
70.2p
29
Odd Ivar Sørmo
IL Markabygda
2:27:46.886500
+24:43.148200
70.1p
30
Morten Elvseth
Lierne IL
2:27:47.886600
+24:44.148300
70.1p
31
Hans Storli
Inntrøndelag Politi
2:28:50.892900
+25:47.154600
69.5p
32
Ole Sivert Moe
Tromsø SK
2:30:08.900700
+27:05.162400
68.7p
33
Svein Oluf Øren
Kolvereid IL
2:30:10.900900
+27:07.162600
68.7p
34
Andreas Vannebo
Overhalla IL
2:30:23.902200
+27:20.163900
68.6p
35
Torje Alstad
Henning Sl
2:31:02.906100
+27:59.167800
68.2p
36
Tore Sundvik
Namdalseid IL
2:31:17.907600
+28:14.169300
68.1p
37
Stig Ditlöv
Henning Sl
2:31:41.910000
+28:38.171700
67.8p
38
Gunnar Kvarsvik
Kjella IL
2:31:51.911000
+28:48.172700
67.7p
39
Johan Schjerve
Nava
2:33:10.918900
+30:07.180600
67.0p
40
Robert Husby
Nte
2:33:17.919600
+30:14.181300
66.9p
41
Jon-Ivar Hovd
Malm IL
2:33:26.920500
+30:23.182200
66.8p
41
Henrik Åström
OK Hedströmmen
2:33:26.920500
+30:23.182200
66.8p
43
Torgeir Valøen
Kvam IL
2:33:46.922500
+30:43.184200
66.7p
44
Pål Anders Dahl
Nte
2:34:59.929800
+31:56.191500
66.0p
44
Håvard Valøen
Nokia Siemens Networks
2:34:59.929800
+31:56.191500
66.0p
46
Stig Arhtur Hustad
Gammelgården IL
2:35:02.930100
+31:59.191800
66.0p
47
Sven Erik Vedvik
K-Lund As
2:35:09.930800
+32:06.192500
65.9p
48
Åge Hammer
IL Hållingen
2:35:36.933500
+32:33.195200
65.7p
49
Rune Veie
Norway
2:36:24.938300
+33:21.200000
65.2p
50
Nils Ivar Wallinder
Lierne IL
2:36:26.938500
+33:23.200200
65.2p
51
Nils J. Isachsen
Ntnui Langrenn
2:36:27.938600
+33:24.200300
65.2p
52
Stig Moum
Grong IL
2:39:56.959500
+36:53.221200
63.4p
53
Tor Johnny Grongstad
Overhalla IL
2:40:11.961000
+37:08.222700
63.3p
54
Herbjørn Kolstad
Namdalseid IL
2:40:15.961400
+37:12.223100
63.3p
55
Anders Grener Owesen
E-Nor Skiteam
2:40:20.961900
+37:17.223600
63.2p
56
Tore Knipenberg
IL Markabygda
2:41:13.967200
+38:10.228900
62.8p
57
Ola Kvemo
Team OL Fredriksa
2:41:33.969200
+38:30.230900
62.6p
58
Helge Vedvik
Grong IL
2:42:18.973700
+39:15.235400
62.3p
59
Sverre Luktvasslimo
No Club
2:42:21.974000
+39:18.235700
62.2p
60
Jan Einar Dahl
IL Hållingen
2:42:42.976100
+39:39.237800
62.1p
61
Bengt Ivan Blom
Spillum IL
2:43:10.978900
+40:07.240600
61.8p
62
Sigmund Grimstad
Hist
2:43:12.979100
+40:09.240800
61.8p
62
Stein Arve Årsandøy
No Club
2:43:12.979100
+40:09.240800
61.8p
64
Kjell Iversen
Salsbruket IL
2:44:22.986100
+41:19.247800
61.3p
65
Roar Bardal
Nssg
2:46:22.998100
+43:19.259800
60.4p
66
Thor Birger Østnor
Lierne IL
2:46:23.998200
+43:20.259900
60.4p
67
Harald Emil Fossvik
Gammelgården IL
2:48:27.1010600
+45:24.272300
59.4p
68
Eskil Følstad
Spillum IL
2:48:46.1012500
+45:43.274200
59.3p
69
Otto Sørtømme
Hovin IL
2:48:52.1013100
+45:49.274800
59.3p
70
Arnstein Ukkelberg
Levanger
2:49:04.1014300
+46:01.276000
59.2p
71
Hans Olav Nilsen
St.Olav
2:53:12.1039100
+50:09.300800
57.4p
72
Trond Arnø
Namdal Sykkelklubb
2:53:14.1039300
+50:11.301000
57.4p
72
Bjørn Berg
Allaktivitetsförening
2:53:14.1039300
+50:11.301000
57.4p
74
Roar Holberg
Byafossen IL
2:53:15.1039400
+50:12.301100
57.4p
75
Ola Marius Amdal
Grong IL
2:53:29.1040800
+50:26.302500
57.3p
76
Ingar Nordtug
Nte
2:53:34.1041300
+50:31.303000
57.3p
77
Ottar Anton Kaldal
Namdalseid IL
2:53:48.1042700
+50:45.304400
57.2p
78
Ketil Pettersen
Leinstrand IL
2:57:34.1065300
+54:31.327000
55.7p
79
Svenn Robert Berg
Vinne Skilag
2:58:16.1069500
+55:13.331200
55.4p
80
Roger Angelo
Overhalla IL
3:05:11.1111000
+1:02:08.372700
52.9p
81
Kjetil Bratbakken
Steinkjer Skl
3:08:01.1128000
+1:04:58.389700
51.9p
82
Bjørn Vik
Nte
3:08:10.1128900
+1:05:07.390600
51.9p
83
Jens Kveli
Hint Bil
3:08:23.1130200
+1:05:20.391900
51.8p
84
Tormod Langaas
Othilienborg Ski
3:29:40.1257900
+1:26:37.519600
45.6p
85
Joakim Kumpula
Öråns SK
3:51:23.1388200
+1:48:20.649900
40.6p