Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Flyktingloppet
2009-03-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anders Högberg
IFK Umeå
2:02:14.733300
90.2p
2
Jerry Ahrlin
Vålådalen SK
2:02:31.735000
+17.1600
89.9p
3
Oskar Svärd
Ulricehamns IF
2:02:32.735100
+18.1700
89.9p
4
Niklas Dyrhaug
Tydal IL
2:02:33.735200
+19.1800
89.9p
5
Rikard Andreasson
IFK Mora SK
2:03:01.738000
+47.4600
89.4p
6
Ole Marius Bach
Byåsen IL
2:03:58.743700
+1:44.10300
88.5p
7
Teodor Peterson
Åsarna IK
2:03:59.743800
+1:45.10400
88.5p
8
Anton Sjöholm
Östersunds SK
2:04:02.744100
+1:48.10700
88.4p
9
Magnus Myhr
Åsarna IK
2:04:26.746500
+2:12.13100
88.0p
10
Gustaf Berglund
Åsarna IK
2:04:33.747200
+2:19.13800
87.9p
11
Daniel Tynell
Grycksbo IF OK
2:05:23.752200
+3:09.18800
87.1p
12
Arnstein Finstad
Steinkjer Skl
2:05:27.752600
+3:13.19200
87.1p
13
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
2:05:28.752700
+3:14.19300
87.1p
14
Jonas Austmo Kolstad
Henning Sl
2:05:35.753400
+3:21.20000
87.0p
15
Rune Müller
Strindheim IL
2:06:11.757000
+3:57.23600
86.4p
16
Andreas Myran Steen
Leksvik IL
2:06:19.757800
+4:05.24400
86.3p
17
Daniel Myrmæl Helgestad
Byåsen IL
2:06:21.758000
+4:07.24600
86.2p
18
Jonas Helgesen Sæther
Leksvik IL
2:06:25.758400
+4:11.25000
86.2p
19
Eirik Lorentsen
Inderøy IL
2:07:24.764300
+5:10.30900
85.3p
20
Håvard Hansen
Strindheim IL
2:07:52.767100
+5:38.33700
84.9p
21
Erik Andersson
Malungs IF
2:08:37.771600
+6:23.38200
84.2p
22
Anders Rennemo Tettli
Leksvik IL
2:08:38.771700
+6:24.38300
84.2p
23
Hans Petter Lykkja
IL Dalguten
2:09:02.774100
+6:48.40700
83.8p
24
Jonas Byman
Myssjö-Ovikens IF
2:09:11.775000
+6:57.41600
83.7p
25
Sindre Sandbakk
Ntnui Langrenn
2:09:21.776000
+7:07.42600
83.6p
26
Daniel Bergsten
Hudiksvalls IF
2:09:23.776200
+7:09.42800
83.5p
27
Martin Møller
Ntnui Langrenn
2:09:39.777800
+7:25.44400
83.3p
28
Simon Landfald
Leirådal Il, Nor
2:12:10.792900
+9:56.59500
81.2p
29
Eric Simonsson
Landöns IF
2:12:35.795400
+10:21.62000
80.8p
30
Ole Eide Ivar Stakvik
Ntnui Langrenn
2:13:41.802000
+11:27.68600
80.0p
31
Runar Martinsen
Lierne IL
2:14:07.804600
+11:53.71200
79.6p
32
Andreas Mikkelborg
Ntnui Langrenn
2:14:12.805100
+11:58.71700
79.5p
33
Ove Antvord Haugereid
Ntnui Langrenn
2:15:13.811200
+12:59.77800
78.8p
34
Olle Sjöström
Orsa SK
2:15:25.812400
+13:11.79000
78.6p
35
Jann Inge Rosenvinge
Foldereid IL
2:16:54.821300
+14:40.87900
77.5p
36
Petter Torås Halseth
Steinkjer Skl
2:18:54.833300
+16:40.99900
76.0p
37
Christian Wendelbo
Foldereid IL
2:19:02.834100
+16:48.100700
75.9p
38
Hampus Lindblom
Åsarna IK
2:19:39.837800
+17:25.104400
75.5p
39
Per-Anders Östberg
Landöns IF
2:21:23.848200
+19:09.114800
74.3p
40
Markus Hansson
Åsarna IK
2:21:24.848300
+19:10.114900
74.3p
41
Asle Landrø
Inderøy IL
2:22:40.855900
+20:26.122500
73.4p
42
Frank Hjulstad
Malm IL
2:23:05.858400
+20:51.125000
73.1p
43
Lars Stokke
Henning Sl
2:24:10.864900
+21:56.131500
72.4p
44
Arnstein Tyldum
Norway
2:24:23.866200
+22:09.132800
72.3p
45
Øystein Bernhard Slettemeås
Høgskolen I Telemark
2:25:38.873700
+23:24.140300
71.5p
46
Jahn Knipenberg
IL Markabygda
2:25:40.873900
+23:26.140500
71.5p
47
Ola A Eggen
Snåsa IL
2:26:59.881800
+24:45.148400
70.6p
48
Einar Brekke Raknes
Ntnui Langrenn
2:27:17.883600
+25:03.150200
70.4p
49
Lars-Håvard Tømmervik
Malm IL
2:27:46.886500
+25:32.153100
70.1p
50
Ralph Høksaas
Høgskolen I Telemark
2:30:50.904900
+28:36.171500
68.3p
51
Kjell Ove P. Tiller
Leksdal IL
2:35:10.930900
+32:56.197500
65.9p
52
Sven Erik Vold
Joker Bianchi
2:35:53.935200
+33:39.201800
65.5p
53
Magnus Salamon Flaat
Snåsa IL
2:41:45.970400
+39:31.237000
62.5p
54
Martin Rohmoser
Team Atomic
2:43:13.979200
+40:59.245800
61.8p
55
Morgan Aagård
Lierne IL
2:46:55.1001400
+44:41.268000
60.1p
56
Arnt Ove Vold
Ocem Betong
2:58:56.1073500
+56:42.340100
55.2p
57
Kent Ove Claussen
Steinkjer Skl
3:17:37.1185600
+1:15:23.452200
48.9p
58
Jo Kristian Bergum
Trondheim
3:48:47.1372600
+1:46:33.639200
41.1p